Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 20 kwi 2024, o 14:15


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 7 sie 2021, o 20:59 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2013
Posty: 485
Lokalizacja: Siedlce
Pomógł: 9

Że jako jestem rocznik 86 ;)
to na mnie między innymi takie filmy :)
tutaj właściwie kompilacja z najlepszymi ujęciami z elektroniką (głównie cała otoczka ledów ; i wyświetlaczy czy podświetlanych przycisków) )
Knight Rider ;)
https://www.youtube.com/watch?v=ZhG18g4 ... =EnzoMusic
i oczywiście chęć naprawy tego co się w domu popsuło to pewnie każdy miał ;)

_________________
Ucz się ucz ,bo po to tutaj jesteś...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 sie 2021, o 21:21 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 05 lut 2014
Posty: 252
Lokalizacja: obok Częstochowy
Pomógł: 14

Od małego rozkręcałem radia adaptery, żeby zobaczyć gdzie te małe ludziki śpiewają :) , czyli moja odpowiedź to Ciekawość.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 sie 2021, o 21:26 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2013
Posty: 485
Lokalizacja: Siedlce
Pomógł: 9

Cytuj:
rozkręcałem radia adaptery,


Też tak miałem tylko ja głównie rozkręcałem zabawki przez to często je psując bo nie potrafiłem np. z powrotem złożyć...xD :lol:

_________________
Ucz się ucz ,bo po to tutaj jesteś...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 sie 2021, o 15:28 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 01 lis 2015
Posty: 13
Pomógł: 0

To może i ja się podzielę "swoją historią" :lol:

Zainteresowałem się elektroniką przez jednego z moich wykładowców na politechnice. Pamiętam jak dzisiaj jeden wykład, kiedy to prowadzący opowiedział nam krótką historyjkę o swoim byłym studencie. Student był raczej średni i generalnie przechodził z roku na rok na zasadzie "jakoś to będzie". Wybierając temat pracy dyplomowej postawił na jakiś układ elektroniczny. Musiał tam sporo się podciągnąć - trzeba było zaprojektować płytkę PCB, polutować elementy i zaprogramować.
W końcu nadeszła moja pora na wybór tematu pracy inżynierskiej. Zobaczyłem na liście z propozycjami tego wykładowcę i temat "Cyfrowy regulator temperatury na bazie mikrokontrolera". Stwierdziłem tak - nic się nie nauczyłem, student ze mnie raczej marny. Ale pamiętając historię z wykładu postanowiłem spróbować.

Kupiłem zestaw (jakąś chińszczyznę, programator z górnej półki za 15zł itd itp). Euforia. Ale będzie zabawa!
Po kilku godzinach - "***** ***!". Czar prysł, w miejsce gwiazdek podstawcie odpowiedni zwrot, nie związany z polityką :lol: :lol: :lol:
Jakimś cudem udało mi się coś napisać w bascom. Potem trafiłem na to forum. Obejrzałem cały kurs projektowania w Eagle autorstwa Mirka, kilka maili z Mirkiem (bo przecież obsługa DS18x20 to kosmos :lol: ) i jakoś poszło :)

Mirek przekonywał mnie w mailach, żebym po skończeniu pracy dyplomowej przerzucił się na pisanie w C. NIE! NIE! NIE! Nie dam rady.
Ale... Jeden film na YT, drugi, trzeci, (...), setny... Kupiłem programator ATB (jakież było moje zdziwienie, że to tak szybko potrafi pracować), książkę BB. Po kilku latach zestaw ATB, kolejna książka i moduły Atnel.
Po drodze zrobiłem studia magisterskie na politechnice i wówczas moje umiejętności były dużo wyższe niż na pierwszym stopniu (pomimo, że dalej uważam je za bardzo skromne). Jeden z mniejszych modułów w pracy dyplomowej wykonywał więcej zadań niż cała praca inżynierska co - nie ukrywam - bardzo mnie bawi ;)

A dzisiaj... Dzisiaj już niestety brakuje czasu i wiedza ucieka... Małe dziecko w domu absorbuje całą moją uwagę. Ale z racji, że syn staje się już coraz bardziej samodzielny (o ile można tak powiedzieć o 3-latku :) ) to zaczynam coś dłubać i bawić się od nowa.
Póki co zafundowałem sobie książkę o C. Ćwiczę czyste C w VS i skrobię jakieś podstawy na desktopy, żeby za chwilę znów bawić się pełną gębą w uC, a przynajmniej takie jest założenie :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO