Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 29 mar 2024, o 12:05


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 13 maja 2021, o 19:01 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 07 lut 2015
Posty: 156
Pomógł: 2

Nadszedł taki dzień, że chciałem użyć w module WIFI trybu APSTA i zaczęły się schody.

Mam dwa moduły,
jeden jako STA o IP = 10.10.100.100 jako UDP Client,
drugi jako APSTA, jako AP ma ID = 10.10.100.254, jako STA ma IP = 192.168.0.47, jako UDP Server i pracuje w sieci z ruterem IP = 192.168.0.1

Jedna sieć ma pracować jako sznurek pomiędzy dwoma urządzeniami, drugie dodatkowo ma być Dawcą Czasu.

Niby wszystko pracuje, STA wysyła informację do APSTA, jest ona odbierana i przekazuje potwierdzenie, że dostarczono.
Dawca Czasu też niby działa, specjalnie synchronizuję czas co 5 min, abym to widział, ze działa.

Problem jest taki, albo czegoś nie rozumiem, albo coś źle robię.

A mianowicie: w ATB WIFI Config jak robię Refresh, to nie ma mojego modułu APSTA.
Tzn. jak odłączę STA i następnie odłączę i włączę ponownie APSTA, to się pojawia.
Jak włączę tylko STA ponownie, to znowu nie mam na liście w ATB WIFI Config modułu APSTA.

Jak wrzucę do przeglądarki 192.168.0.47 kończy się komunikatem "Ta witryna jest nie osiągalna..."

Dalej, druga rzecz: biorę smartfona i otoczenie sieciowe WiFi. Mam m.innymi sieć TP-LINK i DAWCA_SZNUREK. Gdy próbuję się połączyć z DAWCA_SZNUREK, to bez przerwy zaczyna mielić m.innymi "zapis zabezpieczeń za pomocą protokołu WPA2, TP-LNNK rozłącza i tak w kółko (uwaga, próbuję się podłączyć do APSTA, ale wcześniej wyjmuję moduł STA, bo ponoć jedno urządzenie jest obsługiwane).

Pokazuję konfigurację moich modułów:
STA:
Obrazek
APSTA- AP
Obrazek
APSTA- STA
Obrazek
A teraz na potwierdzenie moich poprzednich słów, jak widać i nie widać modułu na liście:
Obrazek

Obrazek

------------------------ [ Dodano po: 18 minutach ]

Dodam, że diody N-Link, tak przy STA jak i APSTA świecą, czyli do swoich ruterów są podłączone.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 maja 2021, o 14:40 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 07 lut 2015
Posty: 156
Pomógł: 2

Witam,
z uwagi na znikome zainteresowanie tematem spróbuję sam sobie odpowiedzieć:
Pytanie 1:
Dlaczego nie widać modułu APSTA w sieci 192.168.0 - odpowiedź: bo ma w nazwie AP, czyli nie jest STA, a APSTA.

Pytanie 2:
Dlaczego nie mogę podłączyć się ze smatrfona do sieci 10.10.100 - odpowiedź: bo ma w nazwie STA, czyli nie jest to czyste AP, a APSTA.

Wnioski:
Czarna dziura.

P.S. Raz jeden udało mi się połączyć ze smartfona do sieci 10.10.100 i z wielkim zdziwieniem dla mnie, mogłem się podłączyć do 192.168.0.47.
Co bardzo mnie zaszokowało.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 maja 2021, o 15:16 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Jesteś chyba jedyną osobą, która ma TAKIE problemy z tymi modułami - a z opisu problemu albo nawet z twoich własnych odpowiedzi - kompletnie nie mogę zrozumieć z czym ty masz tak naprawdę problem ... tym bardziej, że twój wywód kończy się stwierdzeniem "czarna dziura" - no bardzo techniczne

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 maja 2021, o 15:45 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 07 lut 2015
Posty: 156
Pomógł: 2

Szok taki, że widzę sieć 192. z innej sieci 10.
Sorry, ale mam to udokumentowane moimi zapiskami.

------------------------ [ Dodano po: 12 minutach ]

Witam, panie Mirku,
dziękuję za zainteresowanie,
Streszczam problem: moduł w trybie APSTA( jako STA jest 192.169.0.47, jako AP jest 10.10.10.100).

Wszystkie configuracje podałem wcześniej.

Problem:Nie jest widoczny np. w ATB WIFI Config - Refresh.
Nie moge podłaczyć się ze smartfona do modułu, aczkolwiek jest w nim widoczny jako DAWCA_SZNUREK.

Wszystko niby działa czyli komunikacja pomiędzy modułami w sieci 10. oraz NTP-server.

Ale nie widzę jednej czy drugiej sieci. W tym problem.
Nie chcę być widoczny jako jedyny który ma z tym problem.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 maja 2021, o 16:31 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Cytuj:
Problem:Nie jest widoczny np. w ATB WIFI Config - Refresh.
Nie moge podłaczyć się ze smartfona do modułu, aczkolwiek jest w nim widoczny jako DAWCA_SZNUREK.


I dobrze - opisywałem czy omawiałem to kiedyś w jakimś poradniku, rozwiązanie jest mega proste. Co za problem ustawiać sobie ZAWSZE APSTA - ja zaaawsze tak działam z tymi modułami. Wtedy będzie wyszukiwany.

Ale jeśli chodzi o to żebyś ty chciał widzieć dwie sieci w jednej - noooo to już gruba przesada ;) jak na wymagania do takich modulików. No JAK ? Ty chcesz w trybie STA widzieć sieć z inną klasą bazową ustawioną w AP ? Sorki ale to przede wszystkim nonsens i tak w ogóle brak takiej potrzeby.

Zrozum, AP traktuj do połączeń z telefonem albo do ustawień modułu z telefonu za pomocą apki wifi config na androida. Czyli napiszesz sobie apkę na androida w B4A i jak się telefonem podłączysz w trybe direct do AP modułu wifi to od razu z nim gadasz na 10.0.0.10x

Zaś STA używaj do połączeń w sieciach z routerami - i tu tak samo możesz gadać z telefonem z apką w b4a ale telefon podłączasz do swojego routera a nie do AP modułu wifi.

To jest super uniwersalne i ZAWSZE działające rozwiązanie. Podkreślam - ZAWSZE. I koniec twoich wszystkich problemów jak zrozumiesz tą prostą zasadę działania ;) zobaczysz


Jeszcze raz zapytam - w czym problem moduł sobie ZAWSZE konfigurować jako APSTA ?

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 maja 2021, o 17:28 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 07 lut 2015
Posty: 156
Pomógł: 2

Trochę się nie rozumiemy. Od samego początku piszę o module w trybie APSTA i pokazuję jak skonfigurowałem.

Tym razem dołączam piękny rysunek, aby obrazowo przedstawić o co mi chodzi.
Obrazek

Nie pisałem też, że chcę widzieć dwie sieci, tylko, że raz tak miałem, co też pisałem, że to nonsens.

Program Config -> Refresh nie widzi modułu APSTA o IP 192.168.0.47 ( u mnie) (raz na 100 razy jednak zauważy łaskawie i dopisze do listy).

To są moje pytania.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 maja 2021, o 19:02 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 07 lut 2015
Posty: 156
Pomógł: 2

Dodam jeszcze raz, o czym pisałem, że generalnie tak poza tym, obie sieci DZIAŁAJĄ.
Zarówno sieć 10.10.100 jak i 192.168.0.

Sieć 192.168.0 jako dawca czasu NTP działa,

sieć 10.10.100. do komunikacji z innym urządzeniem też (odbiera i wysyła co trzeba).

Ale... pozostają te pytania, które pozwoliłem sobie zadać.

------------------------ [ Dodano po: 19 minutach ]

Dodam jeszcze ostatnią informację, o czym też już pisałem.
Po odłączeniu modułu STA 10.10.100.100, to w oknie Refresh pojawia się APSTA:
Obrazek



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 maja 2021, o 19:30 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 07 lut 2015
Posty: 156
Pomógł: 2

No i co? Kicha! Zero odzewu. No nie wiem, ja już sam nic nie wymyślę,
aczkolwiek będę pamiętał ten temat,
może w międzyczasie coś się narodzi.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 maja 2021, o 20:21 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

kicha kicha - bo ja nic nie rozumiem z twoich pytań i wypowiedz, a rysunek wprowadza jeszcze większe zamieszanie. Spróbuj się skoncentrować na jednym problemie o ile on w ogóle jest. Czyli skonfiguruj moduł jako APSTA i daj sobie spokój z łączeniem od strony AP, a w zamian za to sprawdź czy wszystko działa gdy łączysz się z nim jako STA. I weź rozkonfiguruj ten SZNUREK - bo to już miesza na maxa.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO