Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 28 mar 2024, o 10:20


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 19 kwi 2021, o 21:37 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Przesiądź się może od razu na arduino ;) będzie ci też może w nim łatwiej

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 kwi 2021, o 09:18 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 13 lut 2012
Posty: 163
Pomógł: 10

Kiedyś znalazłem taki projekt pod ATtiny13 napisany w C++.
https://baszerr.eu/doku.php?id=prjs:doo ... door_light
https://github.com/el-bart/door_light

Sam nie próbowałem.


Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 kwi 2021, o 10:54 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 lis 2019
Posty: 147
Pomógł: 37

edwardkraweznik napisał(a):
TIMSK = 00000001;
TCCR0 = 00000101;
TCNT0 = 00000000;
DDRB = 0b00000001;
PORTB = 0b00000001;
PORTB = 0b00000000;

Na pewno nie tak. Każdy bit/grupa bitów w każdym rejestrze ma swój symbol, którego, z wielu względów, mus używać.


Autor postu otrzymał pochwałę

_________________
Think for yourself and question authority.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 kwi 2021, o 12:09 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

fofex napisał(a):
Na pewno nie tak. Każdy bit/grupa bitów w każdym rejestrze ma swój symbol, którego, z wielu względów, mus używać.

Co to da? Jak się gościowi nawet nie chce do książki zajrzeć - bo za dużo trzeba czytać i czasu poświęcić - i nie mówię tu o C++ bo o tym nie ma ani słowa w książce ale już o samym podejściu do rejestrów - nazw, w ogóle do czytania PDF'ów w aspekcie AVR'ów (które nomen omen mają wg mnie NAJLEPSZE właśnie noty PDF, tzn NAJLEPIEJ napisane w odróżnieniu od mega kocich not PDF majkroczipa), o czym wspominam i pokazuję prawie na zo drugiej stronie w książce (o tych PDF'ach i sposobach ich czytania )- to już nie wspomnę ;)

Dlatego zaproponowałem mu andruino - bo tu znajdzie sobie dobry SKECZ na necie - wgra i będzie GIT ;) nie mylić z githubem :lol:

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 kwi 2021, o 17:19 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sie 2015
Posty: 205
Lokalizacja: UK
Pomógł: 10

edwardkraweznik napisał(a):
Może być zgoda albo mi jasno powiedzieć, że mam zrobić wyjazd z forum?
Mam nadzieję, że będę mógł tu pozostać.

Przecież nikt nie zamierza kolegi nigdzie wyrzucać. Po to mamy forum, aby sobie pomagać ;)

edwardkraweznik napisał(a):
Co do tego czy to jest c czy c++ nie ma żadnego znaczenia

Dokładnie, język nie ma znaczenia. Natomiast ma znaczenie co robi się fizycznie w rejestrach i jak należy to robić. Często bowiem stawiając na sztywno wartość można zmienić coś w bitach, których wartość jest zarezerwowana. Wiadomo, że czasem na szybko tak wygodnie aby poeksperymentować, natomiast jeżeli próbujesz wszystkiego na raz i nie nauczysz się podstawowych zasad to ogarnięcie czegoś co jest proste zajmie ci setki godzin. I faktycznie, jak wcześniej pisałeś, minie wiele godzin a nigdzie nie ruszysz. Wszyscy odpisują żeby pomóc. BB jest wspominany bo przekazuje wszystko po kolei. Natomiast patrząc na same przykłady z sieci nie usystematyzujesz sobie wiedzy, a to jest mega ważne! Nawet dziesiątki książek nie oddadzą całego obrazu. Jeżeli nie chcesz poświęcić czasu na doczytanie noty katalogowej, nagłówkowanie się i zrozumienie technik w embedded to być może faktycznie arduino jako warstwa programowa będzie najlepszym rozwiązaniem, bo masz tam wszystkie biblioteki i operujesz na warstwie abstrakcyjnej.

_________________
MMT Technologies



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 kwi 2021, o 18:10 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

edwardkraweznik napisał(a):
Przychodzi BB, otwieram i wielkie zdziwienie: mam 511 stron z informacjami typu: co to jest kompilator, co to jest funkcja i zmienna, itd...
A na temat timera mam 4 kartki gdzie dowiedziałem się, że są timer0 timer1 timer2... ii tryb CTC i PWM

No przecież trzeba być nie powiem jakim ignorantem - żeby pisać aż takie głupoty (delikatnie mówiąc) ... Już pomijam fakt, że na tym forum (i chyba nie tylko ja) pisałem tobie, że na temat konfiguracji timerów tak od strony praktyki to masz najwięcej informacji w DRUGIEJ, czyli praktycznej części książki - gdzie ja napisałem ci o rozdziale w którym omawiam jeden z prostych przykładów MULTIPLEKSOWANIA wyświetlaczy LED, a ty to olałeś, .... no to o czym mowa ? ;) Wykazujesz się tylko ignorancją no i kłamiesz na forum, że są tylko 4 kartki w pierwszej części gdzie najpierw ogólnie zaznajamiam czytelnika z zasadą pracy timerów sprzętowych.

edwardkraweznik napisał(a):
No otwórz sobie tego BB i zobacz, czy ja kłamię czy co ?

to ty sobie otwórz zamiast kłamać innym użytkownikom - bo jak dalej tak będziesz robił to rzeczywiście nie ma sensu żebyś pisał więcej takich bzdetów na tym forum.

edwardkraweznik napisał(a):
Jakoś autor książki nie powiedział gdy pytałem, że o timerach to tam jest tak tylko wspomniane i jest 1 przykład, który zadziała tylko na tym zestawie uruchomieniowym ATBcośtam.

No tutaj to bym powiedział, że gadasz jakbyś był NIESPEŁNA ROZUMU (bez urazy) ale ciężko to odebrać inaczej - TYSIĄCE, tak bez przesady tysiące czytelników nauczyło się timerów sprzętowych na bazie BB nie widząc na oczy zestawu ATB ... a ty biedactwo pierniczysz takie bzdury

Tłumaczyłem ci jak krowie na rowie, że w BB masz przykłady i opisane i wciąż powtarzane jak sobie to odpalać na innych prockach, żeby zaglądać do plików PDF, jak je czytać - no tak! ale zapomniałem że ty masz tylko swojego linuxa geany, na którym to rzekomo nie możesz Eclipsa zainstalować (chociaż został on stworzony na początku właśnie pod luinuxy wszelkiej maści), że ty masz tylko notatnik i żeby ci podsunąć pod nos pliki nagłówkowe procka iom8.h bo sam nie możesz znaleźć i to w linuxie! ... to ja , który jestem laikiem linuxa nawet nie pisałbym aż TAKICH głupot, że ciężko mi jakiś plik znaleźć.

edwardkraweznik napisał(a):
I się wkurzyłem bo wydałem około 130zł i nic z tego

Ja np nie mam nic przeciwko temu gdy ktoś pisze, że BB do niego nie trafił bo np nie taki sposób przekazu wiedzy, że jakoś mu nie pasuje, że nie poruszane są w niej tematy X, Y Z ... ale ty pierdzielisz tylko

edwardkraweznik napisał(a):
....i nic z tego

wykazując swoje poważne ograniczenia co do sposobu swojego przekazywania wiedzy - bo nie mam zamiaru oceniać twojej wiedzy, czy ciebie - nie znam cię - ale to co piszesz to już głupoty na maxa. Twoja chęć pozyskania wiedzy dąży do zera w zastraszającym tempie ;) Najlepiej jakby ktoś dał ci zastrzyk i w 5 min załapałbyś o co chodzi.

edwardkraweznik napisał(a):
No mówmy jak jest

dlatego powiedziałem ;)

Książkę sprzedasz napewno ;) bo wciąż jest popularna na rynku wtórnym i dlatego ze szczerego serca poleciłem ci andruino - bo to może zaczniesz czaić - jak sobie SKECZA odpalisz

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 kwi 2021, o 18:55 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 mar 2015
Posty: 310
Pomógł: 18

Edwardzie, Ty jesteś nam potrzebny, by łatwo nam było ogarnąć timery. W ustawieniach rejestrów jest wiele kombinacji(ok.8^3).
Pochwal się chociaż, jak to ogarnąć. Mirek w BB daje drożdże do ciasta i ostrzega, że tyle jest rozwiązań ile programistów.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO