Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 28 mar 2024, o 11:00


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 28 gru 2020, o 15:59 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 05 paź 2019
Posty: 50
Pomógł: 0

Witam, szukam DIGI-LION 3, może ktoś się gdzieś spotkał z tą ładowarką, gdzie mógłbym kupić, lub ma ktoś do sprzedania.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 lut 2021, o 20:52 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 24 sty 2012
Posty: 1469
Pomógł: 56

Próbowałem namówić Mirka żeby wyprodukował następną partię, ale na razie się nie udało.
Może jakby było więcej chętnych to by się "złamał" ;-)
A mogę potwierdzić, że są zacne i sam bym też nabył...

Pozdrawiam

_________________
Jestem początkujący i moje porady mogą być błędne



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 lut 2021, o 21:20 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2013
Posty: 485
Lokalizacja: Siedlce
Pomógł: 9

Ja również bym kupił :) bo nawet tego nie mam a bym się pobawił
również interesuje mnie zakup PCB Magic Matrix ale z tego co słyszałem to jest END... :|

_________________
Ucz się ucz ,bo po to tutaj jesteś...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 lut 2021, o 21:24 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 24 sty 2012
Posty: 1469
Pomógł: 56

Mirku, hop hop...
to może akcja na PP na DigiLiony? jak się zbierze np 50 chętnych to wyprodukowałbyś partię? ;-)
A może to za mało i się nie opłaci... :-/

_________________
Jestem początkujący i moje porady mogą być błędne



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 lut 2021, o 23:41 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Pamiętacie ceny jakie były u nas za DIGI LION'a ? Żeby takie mogły być to my musieliśmy zamawiać produkcję MINIMUM 200 szt takich PCB. Jakby zamawiać po 50szt to koszty poszybowałyby jeszcze bardziej w górę i nikt by tego nie kupił - taka jest niestety smutna prawda. Gdyby to Chińczycy produkowali np w tysiącach sztuk - to pewnie i cena byłaby o wiele wiele niższa. Pewnych rzeczy się po prostu nie przeskoczy - i tu jest problem. Te moduły z uwagi na mega miniaturyzację nie nadają się do seryjnego ręcznego montażu - bo to też podrożyłoby koszty produkcji - i koło się zamyka. Generalnie wyprodukowaliśmy kilka takich partii po 200 szt ... ale niestety ostatnia partia swego czasu sprzedawała się tak słabo - że po prostu były to mega zamrożone pieniądze - a tego nie da się za bardzo wytrzymać. Pomimo to, że na początku schodziły jak świeże bułeczki. I weź tu bądź mądry ;) Taka produkcja elektroniki jest ostatnimi czasy szczególnie troszkę jak "rosyjska ruletka".

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 lut 2021, o 19:20 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 24 sty 2012
Posty: 1469
Pomógł: 56

No LION'ek to piękny moduł!
Jakby kto pytał to każdemu w ciemno mogę polecić.
A jakby się kiedyś jednak pojawiły to na pewno kupię. Bo się przydaje i więcej też
by się przydało.

_________________
Jestem początkujący i moje porady mogą być błędne



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 lut 2021, o 12:35 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 05 paź 2019
Posty: 50
Pomógł: 0

Witam, ja chętnie na początek kpiłbym dwa.
później może więcej.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 lut 2021, o 12:59 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 24 sty 2012
Posty: 1469
Pomógł: 56

Mirku, a może wtedy rynek się nasycił?
Teraz od kiedy Lion'y były dostępne minęło już sporo czasu.
Może warto znowu zaryzykować z nową partią?
Oczywiście wiem, że to Twój biznes i to Ty zamrażasz kasę...

_________________
Jestem początkujący i moje porady mogą być błędne



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 lut 2021, o 14:12 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 17 mar 2020
Posty: 70
Pomógł: 5

tak trochę w temacie - bo akcje typu PP w tym przypadku zadziałałyby jako taki "bufor" - z punktu widzenia firmy pewnie mega plusem jest to, że jest to pewna ilość zamówień typu 200sztuk i jest to np przeliczone, że mniej się nie opłaca wyprodukować, ale też dochodzi jakiś % zysku dla platformy + też chyba trudniej się kupującemu wycofać z tego. No i też skoro już mamy klientów to nie mrozimy żadnych pieniędzy na xxx okres czasu. Chociaż wtedy z PP robi się trochę sklep bez idei "wsparcia" - chociaż wydaje mi się, że granica pomiędzy "kupnem ze sklepu", a "wsparciem" jest bardzo ciężka do wyznaczenia.

Jest jakiś system żeby jako firma samodzielnie przeprowadzać takie akcje? Czy to za dużo papierologii itp i całkowicie odpada?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 lut 2021, o 19:18 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Myślałem już o PP w aspekcie DL ... ale te moduliki były po 48zł gdy jeszcze były. Aby wyprodukować 200 szt - to jak łatwo policzyć potrzeba byłoby 9600zł czyli z prowizją dla PP musiałoby być ok 11 tys w uproszczeniu. I jak widać 200 chętnych ...

I teraz tak na poważnie, uważacie że zbierze się 200 chętnych ?


Co do wsparcia z PP to my już od pierwszego projektu traktujemy to jako swego rodzaju sklep, dzięki czemu jest też pierdyliard razy prościej rozliczyć się z Urzędem Skarbowym bo wszystko fakturujemy i jesteśmy czyści jak łza - bez konieczności rozliczania darowizn.

Uwaga w przypadku takiego produktu nie mogłoby być żadnych innych nagród - tylko i wyłącznie same moduły DL3. Musiałby to być też tylko i wyłącznie sposób finansowania "wszystko albo nic" czyli jak się uzbiera 100% to realizujemy projekt.

Moim zdaniem jakby się zebrało 50 chętnych - albo nawet 100 ... to pewnie to byłby max ale wręcz wątpię w 100. Nie żebym był pesymistą ale w dobie zalewu w dzisiejszych czasach chińszczyzny gdzie każdy moduł jest po ZWEI DOLAR ... i to z darmową przesyłką z Chin, to ludzie mają głęboko gdzieś tego typu rodzime produkty.

Czy wystawienie projektu na PP do dużo roboty ? ... hmmm i tak i nie ... bo niby co to jest napisać kilka słów czy zrobić jakiś filmik ... ale ktoś kto to robił to wie, że jednak trzeba w to włożyć troszkę pracy a w przypadku TAK NIETYPOWEGO PRODUKTU - no to trzeba stawać na głowie aby spróbować wyjaśnić potencjalnym nabywcom którzy na co dzień mają tylko alternatywę po DWA DULARY, dlaczego taki moduł jest lepszy pomimo że sporo droższy. A i tak wielu z oglądających machnie ręką i napisze, że przecież może sobie kupić chińską przetworniczkę za DWA DULARY i do tego szarpnąć się jeszcze z kasy i kupić chińską ładowarkę za kolejne DWA DULARY i razem za CZTERY będzie miał to co tu mu proponują za ok 14 dularów ;) czyli 10 USD zostaje im w kieszeni. I wtedy ręce opadają - bo oni nie słuchają argumentów nawet dlaczego takie rozwiązanie DWA W JEDNYM i do tego z dodatkowymi Fiuczerami może okazać się przydatne.

I to nic z tego że np ja sobie prawie nie wyobrażam życia bez DL3 przy pracy z zestawami ATB, przy prototypowaniu ale też wszczepiam go do swoich jakichś produktów, to nic że kilku z Was (choć to oczywiście bardzo miłe co piszecie o DL3) - to bardzo ciężko jest wypromować taki produkt.

landrynek napisał(a):
Czy to za dużo papierologii itp i całkowicie odpada?


Krótko mówiąc nie - to nie jest aż tak bardzo dużo papierologii i nie odpada całkowicie - w zasadzie taki post nawet dodaje trochę otuchy, żeby może się tym zająć ... ale

no właśnie - ale spróbujcie mnie przekonać jakoś rzeczowo, że warto i nie piszę tego ot tak sobie, żeby podbudować własne ego czy posłuchać miłych rzeczy. Tu bardziej chodzi o jakieś właśnie ew pomysły, wskazówki - jak to opowiedzieć na PP jak wypromować taki produkt ... itp itd

tu się też kłania to, że przy takich projektach a SZCZEGÓLNIE przy takim byłoby potrzebne mega wsparcie od samych zainteresowanych - ale wsparcie polegające na tym, żeby jakoś bardzo aktywnie informować wszędzie gdzie się da o takim projekcie, o produkcie - o tym, że to okazja

tymczasem z naszych analiz wynika, że z projektu na projekt na PP bardzo spada takie wsparcie a szczególnie tak było w ostatnim projekcie o E-BOOKACH - po prostu internety nie chciały praktycznie nic pokazać o tym, żeby gdzieś ktoś dał znać o tym projekcie ... i tu jest też duży problem.

Piszę o tym wszystkim, nie żeby ponarzekać ale żeby pokazać jak to wygląda też z drugiej strony, zza kulis

Z drugiej strony (może się mylę teraz) ale chyba sam kolega landyrynek pisał po akcji z ebookami - że spodziewał się większego odzewu chętnych - widząc ile razy pisano nawet na tym forum, że e-book by się przydał ... a tymczasem w zasadzie prawie ledwo projekt się zakończył sukcesem no nie ? ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 lut 2021, o 20:30 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 17 mar 2020
Posty: 70
Pomógł: 5

Czyli wychodzi na to, że reklama i dotarcie do jak największej grupy jest bardzo ważne - jak nie najważniejsze - może też nie wszystkie osoby które pisały o ebookach kiedyś śledzą nadal forum itp - aktywność tutaj chyba nie jest też taka jak kiedyś?

W sumie to też nie wiem, czy użytkownicy mogą przesyłać tego typu linki na innych forach itp jako reklama - może trzeba się z innymi stronami/grupami na fb porozumieć i za ich zgodą informować o tego typu akcjach?

Rzucam pomysłami - bo jak już przytoczyłeś akcja z ebookami mnie bardzo zaskoczyła swoim tempem.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 lut 2021, o 16:46 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

landrynek napisał(a):
W sumie to też nie wiem, czy użytkownicy mogą przesyłać tego typu linki na innych forach itp jako reklama

No właśnie to jest tak - jak my chcemy wrzucać to lecimy do SPAMU i jest to kasowane i nawet się nie dziwię i nie denerwuję na taką praktykę - no bo to próba reklamy.

Ale często na forach są różne wątki typu: "Okazje i inne smaczki" albo "czy widzieliście zniżki w Helionie na książkę" itp itd i jakoś tego nikt nie kasuje w zdecydowanej większości przypadków - no ale to zwykli użytkownicy muszą takie posty wrzucać i sobie polecać - a nie że producent czy wydawca. Więc dlaczego mieliby np wtedy kasować takie info o okazji na tańszą książkę ?

landrynek napisał(a):
może trzeba się z innymi stronami/grupami na fb porozumieć i za ich zgodą informować o tego typu akcjach?

Jeśli chodzi o nas czyli o wydawcę czy producenta to jedyne dogadanie to: "kup pan cegłę" ;) czyli "kup reklamę czyli baner reklamowy na naszym forum" no i skucha


landrynek napisał(a):
Rzucam pomysłami - bo jak już przytoczyłeś akcja z ebookami mnie bardzo zaskoczyła swoim tempem.

I bardzo dziękuję za to rzucanie pomysłami i nie ukrywam, że również jak pamiętam i twoje posty i innych na naszym forum też nas przekonały aby coś takiego w ogóle zrobić z tymi ebookami ;) a tempo było ... przedziwne ...

No nic - jeszcze może będziemy myśleli o tym DL3 w jakiś taki sposób - zobaczymy i dziękujemy za wsparcie

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 30 mar 2021, o 12:42 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 26 kwi 2012
Posty: 67
Lokalizacja: Drawski / Gorzów
Pomógł: 0

Mirku, czy zostały Tobie scalaki TPS63020 do odsprzedania? Przez pomyłkę podłączyłem odwrotnie aku i sfajczyłem układ :(
Chciałem kupić nowe sztuki i jakie było moje zdziwienie jak zobaczyłem że nie są dostępne.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 mar 2022, o 22:11 
Offline
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sty 2018
Posty: 6
Pomógł: 0

Kupiłbym 2 sztuki DIGI-LION 3. Jakieś prognozy produkcji?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 mar 2022, o 11:26 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

nosatyda napisał(a):
Kupiłbym 2 sztuki DIGI-LION 3. Jakieś prognozy produkcji?

Proponuję się zapisać na naszą listę mailingową

https://kursy.atnel.pl

bo jeśli już to TYLKO i WYŁĄCZNIE tą drogą być może ruszy ta akcja i DigiLiony będą tylko na zapisy

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO