Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 29 mar 2024, o 07:03


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 14 paź 2020, o 20:41 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 13 lut 2014
Posty: 38
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 4

Do sprzedania mam zestaw książek:
[*] Sztuka elektroniki 1, P. Horowitz, W.Hill (Wydanie 11, 2014) - 50 zł
[*] Sztuka elektroniki 2, P. Horowitz, W.Hill (Wydanie 11, 2014) - 50 zł
[*] STM32 Aplikacje i ćwiczenia w języku C, Marek Galewski (Wydanie 1) - 20 zł

Cena za wszystkie wymienione przedmioty 120 zł (plus przesyłka).

Koszty przesyłki:
[list]
[*] Paczkomat inpost - 13zł
[*] Odbiór osobisty Warszawa Wola (Okolice Ronda tybetu) - 0zł

Obrazek



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 paź 2020, o 16:07 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 07 lut 2015
Posty: 156
Pomógł: 2

Problem jest następujący, przyczepiam się do tematu, ale dotyczy książek o elektronice - Sorry.

Po 30 latach pracy w temacie Serwis - podziękowano mi grzecznie i zatrudniono na moje miejsce młodego człowieka - studenta informatyki z uczelni Uniwersyteckiej, a nie technicznej zresztą.

Problem jest taki: człowiek trochę techniczny - sam naprawia swój motor i quard, ale nie wie co to dioda, rezystor czy kondensator. Pyta się mnie np. a ten rezystor to co robi? pokazując na szklaną diodę, diody to dla niego coś, co ma dwa końce, ale nie wie, że jeden koniec to Anoda, a drugi to katoda i nie można wlutować dowolnie.
(wlutowywałem z nim diodę, fakt, że SMD, nie patrzył gdzie kreska).
Na schematy patrzy jak na czarną magię, pyta mnie co to? - pokazując na rezystor na schemacie.

Moim zadaniem jest przeszkolić gościa (prośba mojego byłego szefa).

"Nowy" na razie nauczył się tylko wylutowywać baterie z płyty głównej (wprawdzie to też pewien stopień trudności przez b.szybkie odprowadzanie ciepła i cholenie małe pady ) i wstawiać podstawki do baterii.

Dlatego myślałem o poleceniu jakiś książek o podstawach elektroniki - elementach i układach aplikacyjnych dla tego typu ludzi.

P.S. Mój były szef również po czasie doszedł do wniosku, że jednak byłem niezastąpiony (szczególnie przy poważniejszych naprawach płyty za tys. zł), a jego nowy nabytek nie do końca sprawdził się technicznie.



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 paź 2020, o 18:59 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2013
Posty: 2561
Pomógł: 126

Załóż nowy wątek zanim Admin Cię pogoni.



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 paź 2020, o 19:11 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 mar 2015
Posty: 310
Pomógł: 18

Nef.ID napisał(a):
P.S. Mój były szef również po czasie doszedł do wniosku, że jednak byłem niezastąpiony (szczególnie przy poważniejszych naprawach płyty za tys. zł), a jego nowy nabytek nie do końca sprawdził się technicznie.

Nie złamuj się. Ja też byłem nie zastąpiony, ale od 20 lat nawet nikt do mnie nie zadzwonił o poradę.Radzą sobie i to jest pocieszające. W dobie internetu, kto czyta książki? Ja jestem roztropny - mam książki papierowe i mam je pod ręką. Mam dostęp do nich, nawet gdy brak internetu.



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 paź 2020, o 19:41 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 02 gru 2015
Posty: 544
Pomógł: 27

Wiecie co namówiliście mnie wezmę Sztuka elektroniki 1, P. Horowitz, W.Hill (Wydanie 11, 2014) i Sztuka elektroniki 2, P. Horowitz, W.Hill (Wydanie 11, 2014) - 50 zł



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 paź 2020, o 13:34 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 13 lut 2014
Posty: 38
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 4

Sztuka elektroniki (dwa tomy) została sprzedana. Wciąż pozostaje do kupienia trzecia pozycja.



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lis 2020, o 22:46 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 13 lut 2014
Posty: 38
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 4

Zamykam temat, wszystkie wymienione przedmioty zostały sprzedane.



Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO