Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 29 mar 2024, o 06:49


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 24 cze 2020, o 14:18 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 13 mar 2013
Posty: 123
Pomógł: 1

Witam
Swojego czasu gdy Eclipse miało jeszcze swoje własne imiona , pracowałem w ten sposób iż Workspace umieszczony był w katalogu zsynchronizowanym z katalogiem głównym na NAS-ie. Podobny katalog, również zsynchronizowany z tym samym katalogiem na NAS-ie tworzyłem na innym komputerze, np w pracy. W ten sposób miałem ten sam Workspace dostępny tak jakby w chmurze, na różnych komputerach w różnych miejscach i mogłem ten sam projekt obrabiać w różnych miejscach, byle nie jednocześnie.
Tymczasem w moim aktualnym Eclipse 2019-12 gdy utworzyłem Workspace na komputerze domowym a następnie wskazałem go w komputerze biurowym jako katalog - Workspace, to mój biurowy Eclipse nie widzi w nim projektów zapisanych w domu, nie widzi też domowych ustawień Workspace. Traktuje jako pusty katalog, który dopiero można zaadaptować.
Czy można to jakoś przywrócić korzystanie przez różne egzemplarze Eclipse ( ale oczywiście identyczne, z tej samej instalki) z tego samego Workspace?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 cze 2020, o 14:13 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 mar 2014
Posty: 356
Lokalizacja: Pruszków
Pomógł: 15

Może wystarczyło by zaimportować projekty.
Podobnie jak Mirek pokazuje kiedy coś się popsuje i źle działa eclipse.
Mirek tworzy nowy workspace i importuje projekty do niego.

Pozdrawiam Paweł.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 cze 2020, o 18:47 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 13 mar 2013
Posty: 123
Pomógł: 1

Dzięki za podpowiedzi, niewątpliwie przydadzą się jak będę chciał coś zaimportować (Choć importowanie i eksportowanie w eclipse 2019-12 wydaje się trochę bardziej skomplikowane i nie do końca jasne)
Tym niemniej ja chciałem uzyskać coś troszkę innego. Chodził o to by w domu lub firmie otwierac projekt i kontynuować prace dalej, tak jak bym otwierał go na tym samym komputerze, bez tworzenia kolejnych etapowych wersji, które trzeba później wykasowywać.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 cze 2020, o 21:42 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 mar 2014
Posty: 356
Lokalizacja: Pruszków
Pomógł: 15

MisterWhite napisał(a):
Dzięki za podpowiedzi, niewątpliwie przydadzą się jak będę chciał coś zaimportować (Choć importowanie i eksportowanie w eclipse 2019-12 wydaje się trochę bardziej skomplikowane i nie do końca jasne)
Tym niemniej ja chciałem uzyskać coś troszkę innego. Chodził o to by w domu lub firmie otwierac projekt i kontynuować prace dalej, tak jak bym otwierał go na tym samym komputerze, bez tworzenia kolejnych etapowych wersji, które trzeba później wykasowywać.


No właśnie mnie o to chodziło, że jeśli w pracy ci nie widzi projektów z workspace to możesz utworzyć nowy i zaimportować wszystkie projekty.
Ja używam dysku google i dział mi to dobrze tylko mam na obu komputerach tego samego Eclipsa.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 30 cze 2020, o 07:03 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

MisterWhite napisał(a):
Choć importowanie i eksportowanie w eclipse 2019-12 wydaje się trochę bardziej skomplikowane i nie do końca jasne

To może pokaż przykłady tych niejasności? tego skomplikowania ? ... bo nic a nic się nie zmieniło chyba od pierwszych wersji Eclipsa - import to zawsze łatwa i szybka opcja a jak masz jakiś kłopot to lepiej opisz swój problem dokładnie, jakiś zrzut ekranu i wtedy można coś pomóc

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 30 cze 2020, o 15:00 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 paź 2014
Posty: 233
Lokalizacja: Rzeszów
Pomógł: 11

Próbowałem tak, niestety nie wyszło. Wspólny workspace na dysku sieciowym dla kilu eclipse. Skończyło się tym , że się rozsypał. Nawet jak korzystałem z niego nie w tym samym czasie. Zostaje Ci jakiś program do wersjonowania - dla mnie czarna magia.

_________________
Mr. Nobody



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 lip 2020, o 07:29 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 31 mar 2012
Posty: 102
Lokalizacja: Ząbkowice Śl.
Pomógł: 2

Witam
z ciekawości sprawdziłem i działa
eclipse 2020-06 zainstalowany w dwóch lokalizacjach praca/dom.
do wymiany plików/synchronizacji użyłem dropbox-a
katalog Workspaces umieściłem w katalogu dropbox-a
zadziałało w dwie strony.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 lip 2020, o 13:06 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

chlopek_p napisał(a):
do wymiany plików/synchronizacji użyłem dropbox-a
katalog Workspaces umieściłem w katalogu dropbox-a

No bo dropbox to zwykłe kopiowanie danych w dwie strony a nie współdzielenie jak na dysku sieciowym

Polecam przenośny dysk USB 3.0 ;) i zabierać go zawsze ze sobą pod pachę ;) jak tak robię

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO