Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 29 mar 2024, o 07:59


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 14 cze 2020, o 10:37 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 07 lut 2015
Posty: 156
Pomógł: 2

Witam, mam taki przypadek:

Menu gen v.2.0 na OLED - 6 linii menu, First line pos 16, line height 8,
podmenu na 7 linii.

Normalnie kursor zachowuje się normalnie i jest jeden.

Jak tylko wybiorę w podmenu jakiś propertis, to po przewinięciu ekranu pojawiają się dwa, jeden z nich jest prawdziwy, tylko znajduje się nie tam, gdzie powinien.

Zrobiłem na LED debugera:
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.

Jak jeszcze nie wybrałem propertisa, to otrzymuję kręcąc enkoderem : 16,24,32,40,48,56 i 56 - kursor jest na końcu podlisty

Po wybraniu jakiegoś propertisa np z pozycji 32 (trzecia linia) mam tak: 16,24,32,40,48,56 i po zmianie ekranu (bo kursor już jest na dole) 32
Czyli nie 56, tylko 32.
Teraz mam kursor na pozycji 32 i 24.

Z ciekawości sprawdzam jak to jest z tym kasowaniem kursora. Zrobiłem kolejnego debugera:
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.

Normalnie wartość kasowana różni się o 8 od kursora: 16, 16, 24,32,40,48,56 i z powrotem:56,56,48,40,32,24 i 16.
Z tym wydaje się OK, bo po wybraniu propertisa idzie do 48, po przewinięcie ekranu idzie do 56, ale dalej na 40.
( kasowane miejsce podąża za kursorem, ponieważ kursor jest na złej pozycji, nie na 56 tylko 32, więc przekręcenie w prawo enkodera da w efekcie 40).

Wyszedł niezły opis, zastanawiam się czy komuś będzie się chciało to czytać?
Może w wolnej chwili, jest piękna pogoda, więc lepiej nie wychodzić. Za ciepło :lol:

PS. Chciałem sprawdzić ten przypadek na Test data2 z Men gener, ale niestety wszystkie podmena są tam na jeden ekran.

------------------------ [ Dodano po: 26 minutach ]

Mam jeszcze jedno b.długie podmenu, ale niestety bez propertisów. Tam jest jeden kursor i wszystko OK. Idzie do końca i jak przewijam ekran, to oba debugery pokazują 56, aż przelecę całą listę.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 cze 2020, o 15:51 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 07 lut 2015
Posty: 156
Pomógł: 2

Prawdopodobnie rozwiążę ten problem.

Tym bardziej, że mam drugi udokumentowany przypadek, który gdybym podał na tym forum, to każdy postukałby się w głowę i pomyślał, że facet ma coś z głową.

Ale są to zapewne przypadki serii takiej, że babol jest 2 km wcześniej, a wychodzi dopiero później.

Dlatego, jeśli mi się uda, to kasuje ten wątek.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 cze 2020, o 20:06 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 07 lut 2015
Posty: 156
Pomógł: 2

Przesyłam, bo wspomniałem o drugim moim przypadku, to aby nie być gołosłownym.

Aczkolwiek przesyłam to tylko, nie żeby ktoś to analizował, tylko aby udokumentować przypadki, że coś można gdzieś w programie zepsuć, a wyjdzie w innym miejscu.
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.

W linii zerowej otrzymuję dupABCxyz, bo text przesłany to ABC.
W linii pierwszej wyświetlacza mam dupxyz, z kolei wysłana wiadomość SMS-a trzy znaki, pierwszy 0, drugi B, trzeci C.
Jak widać po drodze nic nie zmienia zawartości out_sms.text, a linia 0 i 1 się różni.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 cze 2020, o 20:06 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 07 lut 2015
Posty: 156
Pomógł: 2

Przesyłam, bo wspomniałem o drugim moim przypadku, to aby nie być gołosłownym.

Aczkolwiek przesyłam to tylko, nie żeby ktoś to analizował, tylko aby udokumentować przypadki, że coś można gdzieś w programie zepsuć, a wyjdzie w innym miejscu.
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.

W linii zerowej otrzymuję dupABCxyz, bo text przesłany to ABC.
W linii pierwszej wyświetlacza mam dupxyz, z kolei wysłana wiadomość SMS-a trzy znaki, pierwszy 0, drugi B, trzeci C.
Jak widać po drodze nic nie zmienia zawartości out_sms.text, a linia 0 i 1 się różni.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO