Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 28 mar 2024, o 14:04


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 99 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 15 kwi 2020, o 11:52 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

... i prosimy o udostępnianie informacji o projekcie gdzie się tylko da, na własnych forach, blogach - to nasza gorąca prośba do Was ! To już będzie OGROMNE wsparcie za które z góry dziękuje cały nasz zespół !

Obrazek

Troszkę więcej opisu także na moim blogu.

Gdyby ktoś chciał umieścić jakieś banerki projektu z dodaniem później linka bezpośredniego do projektu na swoich stronach czy w innych miejscach, to w załączniku do posta dodaję plik ZIP z paczką banerków. Z góry dziękuję za pomoc.


Załączniki:

Aby zobaczyć załączniki musisz się zalogować. Tylko zalogowani użytkownicy mogą oglądać i pobierać załączniki.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 kwi 2020, o 12:42 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2013
Posty: 2561
Pomógł: 126

Super! Czułem, że się coś święci ale nie wiedziałem, że to będzie kolejna książka i to o USB :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 kwi 2020, o 13:00 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 gru 2011
Posty: 450
Pomógł: 4

Przeskoczyłem pierwszy tysiąc. Chyba dobrze idzie, główką na świat. Poród prawidłowy :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 kwi 2020, o 13:42 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

worner napisał(a):
Chyba dobrze idzie, główką na świat. Poród prawidłowy

:lol: :lol: :lol: .... sam dzisiaj przed godziną 12:00 gdy zostało to odpalone to się śmiałem w firmie, że czekam jak ojciec na poród dziecka :lol: :lol: ... a tu jeszcze że idzie dobrze główką na świat :lol: no to teraz kolega mnie rozłożył na łopatki :lol: nie mogę przestać się śmiać.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 kwi 2020, o 14:05 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 02 gru 2015
Posty: 544
Pomógł: 27

Witam gratuluje pomysłu i nowego projektu.
Nie ukrywam że bardzo mnie zaciekawił i obejrzałem dostępne materiały na temat tegoż zacnego projektu i mam kilka pytań:
1) Mówiłeś Mirku że są jakby 2 główne "sposoby" na usb pierwszy to ten ze sterownikami a drugi hid odnośnie pierwszego wiem mówiłeś że będzie nowy MK_kalkulator i tam generowanie tych sterowników a czy w książce będzie opisane jak je samemu tworzyć? no i druga kwestia z tym związana cz nowy MK_kalkulator to będzie w formie jakiejś płatnej aktualizacji?
2) w nagrodach jest kila pozycji z nagrodami z Redbooka np shield M1 czy te shieldy będą miały możliwość współpracy z oprogramowaniem can diaglite? i czy z shield M1 będzie dostępna biblioteka do lina?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 kwi 2020, o 14:20 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

tonygryps napisał(a):
1) Mówiłeś Mirku że są jakby 2 główne "sposoby" na usb pierwszy to ten ze sterownikami a drugi hid odnośnie pierwszego wiem mówiłeś że będzie nowy MK_kalkulator i tam generowanie tych sterowników a czy w książce będzie opisane jak je samemu tworzyć?


- no nie będzie tego opisanego - bo to jakiś kosmos jest i masakra - ja korzystam tu ze współpracy z pewnym programistą gdzie zespołowo to zrobiliśmy - on część w C++ w API Windowsa a ja drugą część dopasowującą to do Delphi łącznie z przeportowaniem części ważnych funkcji - ot takie mega salto mortale i poległbym na próbie opisywania tego ... zresztą nawet już nie zawracałem sobie głowy tą częścią którą kolega dla mnie zrobił. Za to jest gotowa funkcjonalność i działa "od kopa"

tonygryps napisał(a):
1) .... no i druga kwestia z tym związana cz nowy MK_kalkulator to będzie w formie jakiejś płatnej aktualizacji?

Jeszcze nie wiem jak to będzie - ale na pewno jak już to będzie działało tylko w pełnej wersji MkAvrCalculatora i jeśli nie uda się stworzyć nowej wersji 2.x do czasu ukończenia projektu a wszystko na to wskazuje, że się nie uda ;) to opcja ta będzie po prostu w następnej aktualizacji starego MkAvrCalculatora - ale jak mówię, zadziała tylko jeśli ktoś ma wykupiony już plik licencyjny do programu

tonygryps napisał(a):
2) w nagrodach jest kila pozycji z nagrodami z Redbooka np shield M1 czy te shieldy będą miały możliwość współpracy z oprogramowaniem can diaglite?


No przecież JEST wśród nagród "CAN DIAG LITE" ;) wyjątkowo i tylko z okazji nowego projektu na PP, bo później w sklepie go nie będzie ... a niedługo pojawi się też wersja nagrody z zestawem ATB, CAN DIAG LITE i szild m1

tonygryps napisał(a):
i czy z shield M1 będzie dostępna biblioteka do lina?

rozważę możliwość dodania jeszcze takiej oddzielnej nagrody może albo dorzucimy bibliotekę do LIN'a dla każdego szilda m1 ? zobaczymy - niedługo będziemy nad tym pracować

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 kwi 2020, o 14:34 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 02 gru 2015
Posty: 544
Pomógł: 27

Cytuj:
No przecież JEST wśród nagród "CAN DIAG LITE" ;) wyjątkowo i tylko z okazji nowego projektu na PP, bo później w sklepie go nie będzie ... a niedługo pojawi się też wersja nagrody z zestawem ATB, CAN DIAG LITE i szild m1

Dziękuję za odpowiedz ale jakby nie oto mi chodziło (wiem źle zadałem pytanie) no bo jest wiele osób które mają już shieldy at can 90 z licencją na ATB CAN DIAG LITE czy to oznacza że każdy shield musi mieć swoją osobną licencję ?

chodzi o nagrodę za 399zł ?



Ostatnio edytowano 15 kwi 2020, o 14:46 przez tonygryps, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 kwi 2020, o 14:44 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 24 sty 2012
Posty: 1469
Pomógł: 56

A ja mam pytanie czy we wszystkich nagrodach gdzie jest
książka będą dostępne wszystkie biblioteki czy tylko w tej
za 99,- gdzie jest to wyraźnie napisane?

_________________
Jestem początkujący i moje porady mogą być błędne



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 kwi 2020, o 15:41 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

tonygryps napisał(a):
Dziękuję za odpowiedz ale jakby nie oto mi chodziło (wiem źle zadałem pytanie) no bo jest wiele osób które mają już shieldy at can 90 z licencją na ATB CAN DIAG LITE czy to oznacza że każdy shield musi mieć swoją osobną licencję ?

chodzi o nagrodę za 399zł ?

Ale nigdy nie trzeba było żadnej licencji przecież ;) Sam CAN SHIELD musi być specjalnie wyprodukowany - i sam jest KLUCZEM SPRZĘTOWYM dla programu CAN SHARK, wtedy CAN SHARK go rozpoznaje jako CAN DIAG LITE .. mam nadzieję, że teraz jaśniej. Gdy ktoś kupi zwykły ATB CAN SHIELD to jest to inna produkcja i nigdy nie ruszy z CAN SHARKIEM

------------------------ [ Dodano po: 1 minucie ]

MirkoT napisał(a):
A ja mam pytanie czy we wszystkich nagrodach gdzie jest
książka będą dostępne wszystkie biblioteki czy tylko w tej
za 99,- gdzie jest to wyraźnie napisane?


Wszędzie TAM gdzie jest EBOOK (Orangebook) to będą dołączone wszystkie materiały (tak jak kiedyś na CD do książki) teraz to będzie link czasowy - i nie ma zmiłuj się.

trzeba to traktować tak, że jak ktoś nabędzie Orangebooka to zawsze należy mu się link czasowy ze ślicznie przygotowanymi materiałami do książki czyli z wszystkimi kodami źródłowymi i tam zawartymi bibliotekami w tych kodach

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 kwi 2020, o 16:01 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 24 sty 2012
Posty: 1469
Pomógł: 56

OK. Dzięki teraz wszystko jasne i nie ma wątpliwości.

_________________
Jestem początkujący i moje porady mogą być błędne



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 kwi 2020, o 16:15 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 02 gru 2015
Posty: 544
Pomógł: 27

Czyli tak dla jasności tylko w tych nagrodach gdzie jest dopisek CAN DIAG LITE jest to ten shield który jest tym "kluczem sprzętowym" dla programu can shark?
Cytuj:
a niedługo pojawi się też wersja nagrody z zestawem ATB, CAN DIAG LITE i szild m1

czekam w takim razie z niecierpliwością na rozwój sytuacji.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 kwi 2020, o 17:24 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

tonygryps napisał(a):
Czyli tak dla jasności tylko w tych nagrodach gdzie jest dopisek CAN DIAG LITE jest to ten shield który jest tym "kluczem sprzętowym" dla programu can shark?

DOKŁADNIE TAK ;)

tonygryps napisał(a):
czekam w takim razie z niecierpliwością na rozwój sytuacji.

Już jest ta nagroda

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 kwi 2020, o 18:02 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 02 gru 2015
Posty: 544
Pomógł: 27

Mirku a naprowadzisz bo jakoś nie widzę shieldu m1 i CAN DIAG LITE (no chyba że musi się odświeżyć).



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 kwi 2020, o 19:38 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

tonygryps napisał(a):
Mirku a naprowadzisz bo jakoś nie widzę shieldu m1 i CAN DIAG LITE (no chyba że musi się odświeżyć).

ach przepraszam - tej pary kart nie ma - coś źle pomyślałem wcześniej ... ok spróbuję to naprawić czyli dodać ale nie wiem czy uda mi się to dzisiaj

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 kwi 2020, o 20:13 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 gru 2011
Posty: 450
Pomógł: 4

Mirku, wdała się chyba mała rozbieżność w opisie nagrody za 367 zł (E-BOOK (Orangebook) plus ATB SHIELD (AT90CAN128 z obsługą CAN oraz V-USB) plus ATB SHIELD M1 (ATmega64m1 z obsługą CAN / LIN oraz V-USB). Zaraz będziesz bombardowany dodatkowymi pytaniami. Otóż w opisie na samym dole nagród w okienku tej nagrody "stoi", że nie trzeba będzie dopłacać 39 zł za książkę drukowaną, a w panelu bocznym jest dokładnie odwrotnie. Może należałoby poprawić w jednym miejscu, że w przyszłości uwolnić się od "roszczeń" i dodatkowych pytań. :lol:

Pozdrawiam



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 kwi 2020, o 20:28 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

worner napisał(a):
Mirku, wdała się chyba mała rozbieżność w opisie nagrody za 367 zł (E-BOOK (Orangebook) plus ATB SHIELD (AT90CAN128 z obsługą CAN oraz V-USB) plus ATB SHIELD M1 (ATmega64m1 z obsługą CAN / LIN oraz V-USB). Zaraz będziesz bombardowany dodatkowymi pytaniami. Otóż w opisie na samym dole nagród w okienku tej nagrody "stoi", że nie trzeba będzie dopłacać 39 zł za książkę drukowaną, a w panelu bocznym jest dokładnie odwrotnie. Może należałoby poprawić w jednym miejscu, że w przyszłości uwolnić się od "roszczeń" i dodatkowych pytań. :lol:

Pozdrawiam

racja! i dziękuję za uwagę - już staram się poprawić opis

------------------------ [ Dodano po: 6 minutach ]

to było na dodatek po prawej stronie też przy innych pakietach - już poprawione ...

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 kwi 2020, o 22:10 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 gru 2011
Posty: 450
Pomógł: 4

Nie ma to jak "porządna firma" :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 kwi 2020, o 06:26 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

tonygryps napisał(a):
Mirku a naprowadzisz bo jakoś nie widzę shieldu m1 i CAN DIAG LITE (no chyba że musi się odświeżyć).


Już dodane i dodana jest oddzielnie biblioteka do LIN'a tak jak i do CAN'a dla AVR w specjalnej cenie na czas projektu

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 kwi 2020, o 07:27 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sie 2019
Posty: 28
Pomógł: 0

Mam takie pytanko, na które już pewnie padła odpowiedź w którym z filmików, ale wolę się upewnić, czy w książce będzie pokazane/wyjaśnione jak zrobić taką komunikację V-USB wykorzystując mikrokontroler np. Atmega32, która nie posiada hardwerowego wsparcia dla USB? Widziałem, że na niektórych filmikach zamieszczonych na Polak Potrafi jest wykorzystywana Atmega34, ale po prostu chciałbym mieć pewność, czy temat ten zostanie w całości omówiony w książce oraz czy zostaną załączone wymagane biblioteki :)

_________________
DevTomek.pl - Programowanie, elektronika i IoT



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 kwi 2020, o 07:37 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

DevTomek napisał(a):
Widziałem, że na niektórych filmikach zamieszczonych na Polak Potrafi jest wykorzystywana Atmega34,

Ło matko! Panie kolego a gdzie ty to widziałeś ?

na zestawach ATB jest ATmega32 ;)

Poza tym piszemy o V-USB czyli TYLKO I WYŁĄCZNIE właśnie o prockach AVR, które nie mają sprzętowego kontrolera USB ! ;) W ogóle nie zajmiemy się mikorokontrolerami ze sprzętowym USB.

Przykłady pokażemy na:

ATmega32
AT90CAN128
ATtiny85

------------------------ [ Dodano po: 1 minucie ]

DevTomek napisał(a):
w książce oraz czy zostaną załączone wymagane biblioteki

No to jest napisane na stronie PP ... że do każdej książki będą dołączone WSZYSTKIE , pełne kody źródłowe , zostaną omówione w książce ... wszystko w najdrobniejszych detalach

oglądałeś ten filmik ?


_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 kwi 2020, o 08:24 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sie 2019
Posty: 28
Pomógł: 0

mirekk36 napisał(a):
DevTomek napisał(a):
Widziałem, że na niektórych filmikach zamieszczonych na Polak Potrafi jest wykorzystywana Atmega34,

Ło matko! Panie kolego a gdzie ty to widziałeś ?

na zestawach ATB jest ATmega32 ;)


Mała literówka, miało być Atmega32, a nie Atmega34 i dziękuję za odpowiedź :)

_________________
DevTomek.pl - Programowanie, elektronika i IoT



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 kwi 2020, o 10:03 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

DevTomek napisał(a):
Mała literówka, miało być Atmega32, a nie Atmega34

a ok - ale właśnie nawet na stronie PP jest napisane jakie procki ;) zobacz

Obrazek

tzn ok - ja sobie doskonale zdaję sprawę, że jest duży natłok pewnie nowych informacji i nie każdy zwróci od razu uwagę na wszystkie szczegóły dlatego na spokojnie podpowiadam ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 kwi 2020, o 14:21 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 02 gru 2015
Posty: 544
Pomógł: 27

Cytuj:
tonygryps napisał(a):
Mirku a naprowadzisz bo jakoś nie widzę shieldu m1 i CAN DIAG LITE (no chyba że musi się odświeżyć).


Już dodane i dodana jest oddzielnie biblioteka do LIN'a tak jak i do CAN'a dla AVR w specjalnej cenie na czas projektu



Nie wiem ale ja dalej nie widzę nagrody shieldu m1 i CAN DIAG LITE może ktoś naprowadzi.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 kwi 2020, o 14:57 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 01 lis 2013
Posty: 302
Pomógł: 32

tonygryps napisał(a):
...shieldu m1 i CAN DIAG LITE może ktoś naprowadzi.


Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem, Shield M1 nie jest przeznaczony do współpracy z CANSharkiem, tylko jako platforma do swojej twórczości z CAN / LIN

Shield M1 jest we wsparciu za 195 pln, Can Diag Lite jest we wsparciu za 399pln oraz za 498pln

_________________
Pozdrawiam,
sq8mvy, Paweł



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 kwi 2020, o 15:32 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 02 gru 2015
Posty: 544
Pomógł: 27

Cytuj:
Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem, Shield M1 nie jest przeznaczony do współpracy z CANSharkiem, tylko jako platforma do swojej twórczości z CAN / LIN

W projekcie Redbook były 2 shieldy atcan 90 i m1 i oba były tym "kluczem sprzętowym" dla cansharka teraz jest w projekcie orangebook jest tylko shiled atcan90 do współpracy z cansharkiem . ja pytałem o shiled m1 do współpracy z cansharkiem.

Cytuj:
Mirku a naprowadzisz bo jakoś nie widzę shieldu m1 i CAN DIAG LITE (no chyba że musi się odświeżyć).



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 kwi 2020, o 16:45 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 30 sie 2014
Posty: 13
Pomógł: 0

Mirku małe pytanko: czy jest realne podłączenie pendriva do AVR i np. odczytało liste plików, czy planujecie taki sterownik?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 kwi 2020, o 17:01 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 01 lis 2013
Posty: 302
Pomógł: 32

tonygryps napisał(a):
W projekcie Redbook były 2 shieldy atcan 90 i m1 i oba były tym "kluczem sprzętowym" dla cansharka


I tu jesteś w błędzie. Jedynie atcan90 jest kluczem sprzętowym. Shield M1 nie współpracował z CanSharkiem.

_________________
Pozdrawiam,
sq8mvy, Paweł



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 kwi 2020, o 17:03 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

kisiel014 napisał(a):
Mirku małe pytanko: czy jest realne podłączenie pendriva do AVR i np. odczytało liste plików, czy planujecie taki sterownik?

Niestety jest to nierealne, bo takie rozwiązanie na 8-bitowcach i to bez sprzętowego USB daje tylko możliwość pracy USB-SLAVE, nawet nie wszystkie duże 32-bitowe procki mają sprzętowy kontroler USB-HOST - tylko niektóre a większość jak już to też sprzętowe USB-Slave

------------------------ [ Dodano po: 3 minutach ]

tonygryps napisał(a):
Nie wiem ale ja dalej nie widzę nagrody shieldu m1 i CAN DIAG LITE może ktoś naprowadzi.

proszę bardzo

Obrazek

tylko tak jak koledzy pisali wyżej - nie myśl że kiedykolwiek SHIELD M1 mógł pracować z CAN SHARK'iem - nigdy tak nie było - tylko i wyłącznie szild z AT90CAN128

i ja cały czas myślałem że tobie chodzi o komplet "CAN DIAG LITE" + do tego w komplecie szild m1 - to to właśnie dodałem

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 kwi 2020, o 17:26 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 30 sie 2014
Posty: 13
Pomógł: 0

dzięki za odpowiedź, gdzieś przeczytałem że jest to nierealne ale wolałem zapytać. Na stm32 jest to dość proste bo tam jest sprzętowe usb szkoda że nie da się z atmegą.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 kwi 2020, o 17:53 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 01 lis 2013
Posty: 302
Pomógł: 32

Atmega to nie STM32 i trzeba sobie radzić w inny sposób.

_________________
Pozdrawiam,
sq8mvy, Paweł



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 99 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO