Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 28 mar 2024, o 14:52


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 26 mar 2020, o 23:44 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 20 lut 2013
Posty: 167
Pomógł: 0

Cześć wszystkim. Znalazłem ostatnio info że Microchip szykuje nam nowe procki. Według mnie zapowiada się ciekawie a tutaj cisza :D

Oznaczenia np. AVR128DA64 - pierwsza liczba to wielkość FLASH, druga to liczba pinów (28, 32, 48 lub 64), 16 kB SRAM.
A pozatym:
- praca z zasilaniem 5V i Fmax 24 MHz,
- 3 komparatory analogowe
- 12 bit ADC
- 3 moduły detektorów przejścia przez zero,
- 10 bit DAC,
- custom logic - 5x LUT + detekcja zboczy i współpraca z wewnętrznymi peryferiami,
- elastyczna konfiguracja zegarów znana z XMEGA,
- dwa priorytety przerwań,
- sprzętowe CRC16/32,
- 10 kanałów event system,
- dostęp do pamięci przez znany z XMEGA NVM + rozszerzenia przyśpieszające dostęp do EEPROM,
- porty IO znane z XMEGA,
- RTC,
- 6xUSART także z obsługa IRCOM i RS485 (linie RE/DE),
- 2xSPI, 2xI2c,
- 8x16-bitowy timer
- 46 kanałów wspierających przyciski pojemnościowe.

Cena wydają się że będą przystępne, są już te procki wstępnie wstawione np. na TME -ok jakieś 8 zł, ale trudno powiedzieć ile wyjdzie rzeczywiście, zobaczymy jak będą już dostępne.

Ogólnie to wygląda na połączenie atmega z xmegami :). Co myślicie o tym? Ciekają mnie najbardziej te cuda jak LUT i event system. To takie oczko do naszego Mirka, żeby kiedyś może poruszyć te zagadnienia :)

PS. Zamówiłem właśnie dzisiaj bezpośrednio na stronie Microchipa AVR128DA48 zobaczymy, mają dojść do 7 kwietnia :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 mar 2020, o 23:59 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

faber33 napisał(a):
To takie oczko do naszego Mirka, żeby kiedyś może poruszyć te zagadnienia

Niestety ja nie od dzisiaj zapowiadam, że jeśli już np ja (nie mówię, że każdy - bo każdy może mieć własne upodobania) ... gdybym miał się przesiąść z 8-bit czyli poczciwych typowych ATmeg czy ATtiny to przesiadłbym się na ARM/STM ew PsOC5/6 ... nie zaś na takie nowości typu xmega a teraz jeszcze krzyżówki xmeg z czymś tam ... Ale mówię to jest moje subiektywne zdanie, a nie żebym komuś polecał to samo podejście.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 mar 2020, o 00:07 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 20 lut 2013
Posty: 167
Pomógł: 0

Ja tam lubie nasze 8-bitowce, ale niekiedy brakuje w nich np. więcej USARTów i tutaj mi te nowe procki z nieba spadają a przy okazji są 5V :D , szkoda tylko że trzeba kombinować z programowaniem bo tu już mamy UPDI ... Ceną tutaj te procki mogą namieszać trochę na rynku, a nie wszędzie trzeba pchać te ARM :P 8-bit górą haha :D



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO