Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 28 mar 2024, o 13:15


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 17 gru 2019, o 18:00 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sie 2019
Posty: 28
Pomógł: 0

Witam wszystkich :)

Dzisiaj dotarła do mnie paczka z nowym ATB CAN SHIELD'em i mam takie pytanko.
Czy ktoś ma już jakieś sprawdzone urządzenie które można wykorzystać do testów? Tzn. jakiś moduł przycisków/wyświetlacza z interfejsem CAN, który mógłbym kupić za stosunkową niewielką cenę. Mirek w swoich poradnikach wykorzystywał moduł iDrive z BMW, ale jest to zbyt droga zabawka do testów. Czy macie jakieś tańsze propozycje? ;)

Obrazek

_________________
DevTomek.pl - Programowanie, elektronika i IoT



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 gru 2019, o 20:54 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 paź 2011
Posty: 702
Lokalizacja: Zielona Góra
Pomógł: 75

Najprościej i najtaniej jak chcesz sobie po testować CAN to kup używane zegary od samochodu np. Golf V, ważne żeby dany model miał już CAN, ale chyba większość jak nie wszystkie po roku 2004 mają już CAN. Tu masz przykładową ofertę. Możesz też się wybrać na lokalny szrot, na pewno coś wyhaczysz jeszcze taniej.

_________________
pozdrawiam
phill2k



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 gru 2019, o 21:57 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

DevTomek napisał(a):
Czy macie jakieś tańsze propozycje?

a do ilu zł ciebie interesuje jakaś zabawka CAN z auta?

Pytam - bo ja np iDrive - najtańszy kupiłem na allegro za 40zł

Liczniki samochodowe też są w podobnych cenach ale też trzeba trafić na odpowiedni - żeby później znaleźć jakąś dokumentację do niego żeby się podłączyć itp.

Ale rzeczywiście ktoś może jeszcze inne zabawki poleci - sam chętnie posłucham i może później zakupię sobie do testów ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 gru 2019, o 07:32 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 23 sty 2014
Posty: 1079
Pomógł: 73

Chyba najpierw to kolega musi poczekać na can hack-a?

Can shark jest do pobrania widzę ale can hack-a nie ma a Mirek pokazywał że od niego trzeba zacząć żeby bruce lee znaczy brute force najpierw zapuścić



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 gru 2019, o 07:33 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

W tej chwili tak intensywnie rozwijam CAN SHARK'a - że nie wiem czy nie skończy się to tym - że zostanie w niego wszczepiony CAN HACK ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 gru 2019, o 08:42 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 12 sty 2016
Posty: 34
Pomógł: 0

Oficjalnie ruszyła już wysyłka ?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 gru 2019, o 08:52 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sie 2019
Posty: 28
Pomógł: 0

mirekk36 napisał(a):
a do ilu zł ciebie interesuje jakaś zabawka CAN z auta?

Myślę że na początek oscylowałbym w kwocie do 50zł.

mirekk36 napisał(a):
Pytam - bo ja np iDrive - najtańszy kupiłem na allegro za 40zł

Czy mógłbyś podać dokładne parametry tego iDrive?, bo rozumiem że udało Ci się z nim połączyć i "zhackować" '? :)

RadekC napisał(a):
Oficjalnie ruszyła już wysyłka ?

Ja już swojego CAN DIAG LITE dostałem więc myślę że tak, ale pewnie dotyczy to tylko wersji bez książki.

_________________
DevTomek.pl - Programowanie, elektronika i IoT



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 gru 2019, o 09:13 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

DevTomek napisał(a):
Czy mógłbyś podać dokładne parametry tego iDrive?

pokazywałem je w którymś filmiku. Dwa różne jeden starszy z mniejszą ilością przycisków a drugi z nieco większą ale jeszcze bez Touch Panel'a. Bo są też takie z Touch panelem ;)

jeden kupiłem chyba za ok 40 zł a drugi za 65zł ... ale to było dawno. I oczywiście że udało się z nimi dogadać po CAN'ie ;)

DevTomek napisał(a):
Ja już swojego CAN DIAG LITE dostałem więc myślę że tak, ale pewnie dotyczy to tylko wersji bez książki.

Jak ktoś zamówił bez książki to już powinien dostać sprzęt. A osoby które zamawiały z książką to albo czekają na książkę papierową albo pisały do nas że zrobią dopłatę za przesyłkę, żeby sprzęt dostać wcześniej

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 gru 2019, o 10:35 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 23 sty 2014
Posty: 1079
Pomógł: 73

A tam kolega nie powinien jakiegoś kwarca włożyć w to atb?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 gru 2019, o 10:59 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sie 2019
Posty: 28
Pomógł: 0

Jarecki napisał(a):
A tam kolega nie powinien jakiegoś kwarca włożyć w to atb?

Proszę nie sugerować się obecną konfiguracją ATB pokazaną na zdjęciu, bo tylko włożyłem ten moduł w celu zrobienia zdjęcia, ale jeszcze nic nie konfigurowałem/testowałem :)

_________________
DevTomek.pl - Programowanie, elektronika i IoT



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 gru 2019, o 11:38 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 23 sty 2014
Posty: 1079
Pomógł: 73

DevTomek napisał(a):
Jarecki napisał(a):
A tam kolega nie powinien jakiegoś kwarca włożyć w to atb?

Proszę nie sugerować się obecną konfiguracją ATB pokazaną na zdjęciu, bo tylko włożyłem ten moduł w celu zrobienia zdjęcia, ale jeszcze nic nie konfigurowałem/testowałem :)



Rozumiem, tak mi się w oczy rzuciło ze Mirek Miał włożony kwarc obok shielda gdzieś na filmiku



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 gru 2019, o 16:40 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

normalny kwarc w ATB - tyle że musi być 16MHz dla CAN DIAG LITE. Chyba że chcemy sami bawić się w programowanie AT90CAN128 to można stosować dzięki ATB różne przecież kwarce. ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 gru 2019, o 17:46 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 02 gru 2015
Posty: 544
Pomógł: 27

Cytuj:
W tej chwili tak intensywnie rozwijam CAN SHARK'a - że nie wiem czy nie skończy się to tym - że zostanie w niego wszczepiony CAN HACK

No to szykuje się niezły przeszczep ( żeby tylko jakiś Frankenstein z tego nie wyszedł) :lol:



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 gru 2019, o 19:18 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

tonygryps napisał(a):
No to szykuje się niezły przeszczep ( żeby tylko jakiś Frankenstein z tego nie wyszedł)

:lol: :lol: :lol: ... no ... chyba będę musiał jakąś ikonę zrobić z fragmentem twarzy frankensztajna ;)

A jak tam Panowie - e-book się podoba? Bo dzisiaj poszły pierwsze wysyłki elektroniczne ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 gru 2019, o 19:54 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sie 2019
Posty: 28
Pomógł: 0

mirekk36 napisał(a):
A jak tam Panowie - e-book się podoba? Bo dzisiaj poszły pierwsze wysyłki elektroniczne ;)

Niestety jeszcze nie otrzymałem, ale jak tylko dostanę to podzielę się jakimiś spostrzeżeniami ;)

_________________
DevTomek.pl - Programowanie, elektronika i IoT



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 gru 2019, o 19:57 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 02 gru 2015
Posty: 544
Pomógł: 27

Dziękuję dostałem i tak baaaardzo pobieżnie obejrzałem i tylko szkoda że tak mało jest tam i magistrali Lin (ale jak pisałem przejrzałem pobieżnie).



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 gru 2019, o 23:08 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

tonygryps napisał(a):
i tylko szkoda że tak mało jest tam i magistrali Lin

Wiemy wszyscy, że pomysł n/t LIN powstał w ostatniej fazie całego projektu ... starczyło czasu tylko na przybliżenie ogólnej zasady działania LIN niestety. Gdyby trzeba było jeszcze opisywać ćwiczenia programowe to niestety jeszcze trwałoby pisanie książki ... pisanie. A gdzie czas na procesy redakcyjne, skład komputerowy itp ?

Za to jest dostępna biblioteka do LIN i ona będzie bardzo fajnym uzupełnieniem.

------------------------ [ Dodano po: 13 minutach ]

DevTomek napisał(a):
Niestety jeszcze nie otrzymałem, ale jak tylko dostanę to podzielę się jakimiś spostrzeżeniami

Proponuję się skontaktować z Panią Anetą bezpośrednio w tej sprawie

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 gru 2019, o 00:11 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 12 maja 2014
Posty: 55
Pomógł: 0

Ja mam. Ja mam ! ;)
Kiedyś pan Grębosz (ten od symfonii C++) pisał że są dwa style pisania :
- pierwszy to - popatrzcie jaki ja jestem mądry
- a drugi to - popatrzcie jakie to proste

Także .... faktycznie jakie to proste ;)
Dobra robota Paweł i gratulacje dla Atnela.
Jedyno co mnie wkurza to te wielkie marginesy - ale to pewnie miejsce na notatki ;)
Ide dalej szarpać wiedze jak reksio szynke.
... no i czekam na zabawki ...

_________________
Yes We CAN ;)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 gru 2019, o 08:45 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sie 2019
Posty: 28
Pomógł: 0

mirekk36 napisał(a):
A jak tam Panowie - e-book się podoba? Bo dzisiaj poszły pierwsze wysyłki elektroniczne ;)

Wczoraj otrzymałem swojego ebook'a i pierwsze wrażenia są jak najbardziej pozytywne. Zgadzam się również z opinią tonygryps odnośnie magistrali LIN, ale rozumiem że nie było już zbytnio czasu i rozdział dotyczący LIN'a można potraktować jako taki bonus :)

Wiem również, że od teraz nazwisko 'Kardaś' będzie widniało niemal że w każdej pracy dyplomowej która dotyka w jakikolwiek sposób zagadnień dot. magistrali CAN, bo ta książka to takie kompendium o CAN'ie :)

_________________
DevTomek.pl - Programowanie, elektronika i IoT



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 gru 2019, o 11:55 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Gdybyśmy mieli jeszcze w książce LIN'a opisywać tak samo szczegółowo tzn jeszcze z ćwiczeniami programistycznymi - to niestety - jej tworzenie przeciągnęłoby się jeszcze o co najmniej kilka miesięcy - a chyba nie o to chodziło .. Więc tak jak piszesz - jest to taki BONUS, a reszta będzie w wideoporadnikach jako uzupełnienie.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 gru 2019, o 00:08 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 26 sty 2014
Posty: 119
Lokalizacja: Łódż
Pomógł: 1

https://www.bimmerforums.com/forum/show ... us-project
trochę dokumentacji na temat komunikacji - miłej lektury bo to reverse engineering
https://allegro.pl/oferta/licznik-zegar ... 8128202938
https://allegro.pl/oferta/licznik-zegar ... 8456570928
tania oferta, pierwsze jakie znalazłem- E46 zegary są częściowo po CAN, w E90(następca E46) już w całości. Na zegarach musi być oznaczenie CAN - piszę o tym bo we wcześniejszym modelu przed E46 czyli E36 zdarzają się takie z CAN i bez a jak ktoś się nie zna to może kupić podobne zegary właśnie z E36 - wymiarowo i wizualnie są praktycznie takie same ....



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 gru 2019, o 13:26 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 09 mar 2014
Posty: 6
Pomógł: 0

Witam Przed Świętami.
Czy ktoś z użytkowników forum, uruchomił może ATB CAN SHIELD-a z programem CANshark jednak bez płytki bazowej ATB ?
Próbowałem też wykonać próbną aktualizacje CANshark-iem oprogramowanie modułu z wykorzystaniem programatora ATB-USBASP 4.1 jednak nie rozpoznaje on procesora.
Użyty kwarc w ATB CAN SHIELD to 16MHz.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 gru 2019, o 14:00 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

morph13 napisał(a):
Czy ktoś z użytkowników forum, uruchomił może ATB CAN SHIELD-a z programem CANshark jednak bez płytki bazowej ATB ?

Oczywiście że odpalili ludzie - jest to wprawdzie kłopot i kabelkologia - a nie wygoda jak z ATB ale da radę:

1. Poprawne ZASILANIE ! - z obu stron płytki PCB a nie tylko z jednej strony (jak niektórzy próbują i się dziwią że nie działa)
2. kwarc oczywiście 16 MHz i bez ATB to najlepiej go przylutować wprost do pinów XT0 i XT1 a nie na jakichś kablach - bo znowu może nie działać
3. trzeba mieć dobrą przejściówkę USB/RS232 - NAJLEPIEJ na FT232R, za inne nie ręczę i nie gwarantuję że będzie poprawnie śmigać
4. piny pomiędzy przejścjówką USB/RS232 jeśli chodzi o RX i TX mają być skrzyżowane - chociaż już nie powinienem tego przypominać
5. UWAGA! piny RX i TX na module TRZEBA podłączyć tam gdzie w ATB są sygnały RX i TX w Atmedze32 czyli tam są na PD0 i PD1 - tylko proszę na litość, po przeczytaniu tego punktu - nie podłączajcie do pinów PD0 i PD1 na złączu goldpin na szildzie
6. No i prawidłowo podłączyć piny ISP czyli: MOSI, MISO i SCK - one są tam gdzie w ATB czyli na PORTB 7,6,5 (jak dla ATmega32)
7. nie zapomnieć i sygnale RESET

i proszę mi nie mówić że nie działa bo to działa ...

A! i jeszcze jedno - jak już odpalicie CAN SHARK'a to proszę nie piszcie, że się rozłącza - tylko pamiętajcie że program się b.szybko rozwija - chyba widzicie że co dzień prawie aktualizacja - a nawet nieraz dwa razy na dzień. Więc zapamiętajcie - jak nowa wersja to zawsze najlepiej od razu zrobić aktualizację firmware - UWAGA! ona działa TYLKO i wyłącznie przy pomocy programatora USBasp (nie musi być atnelowski) .... ale MUSI być USBasp i uprzedzam pytanie :

"czy mogę zastosować inny programator?"

NIE - musi być USBasp i już

mam nadzieję, że to wystarczy ;) bo to działa

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 gru 2019, o 18:29 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 09 mar 2014
Posty: 6
Pomógł: 0

Dziękuję za"łopatologiczny opis".
Układ podłączony zgodnie z opisem kolegi Mirosława wykonuje aktualizacje oprogramowania.
Łączenie się z programem CANshark też nie stanowi problemu.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 gru 2019, o 13:08 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 paź 2011
Posty: 702
Lokalizacja: Zielona Góra
Pomógł: 75

A czy biblioteka MK_ATCAN_LIB do Redbook'a jest już dostępna, czy link do niej będzie rozsyłany w późniejszym terminie?

_________________
pozdrawiam
phill2k



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 gru 2019, o 14:07 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

phill2k napisał(a):
A czy biblioteka MK_ATCAN_LIB do Redbook'a jest już dostępna, czy link do niej będzie rozsyłany w późniejszym terminie?


Jeszcze mam mały zaciach i jeszcze nie rozsyłaliśmy biblotek - proszę o jeszcze chwilę cierpliwości - mam nadzieję, że może pomiędzy świętami uda mi się tego dokonać.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 gru 2019, o 22:27 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

e tam , gadać mozna z wszystkim po canie bez problemu
ceny nie powalają używanych zabawek do gadania.

są owszem upierdliwce jak np Wabco czy MEMSY , ale w takich rzeczach to tylko ja dłubie
wy się zadowolicie machaniem obrotkiem w liczniku z VAG'a

:)

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 sty 2020, o 18:28 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 09 mar 2014
Posty: 6
Pomógł: 0

Witam

Mam pytanie do Kolegi Mirka w kwestii programu CANshark.

Program ten domyślnie obsługuje konwersję USB<-->RS232 w oparciu o układy rodziny FTDI.
- jak wygląda sprawa z obsługą sprzętowego portu COM (posiadam taki lecz nie jest on wykrywany)
- czy inne rodziny scalonych konwertorów popularnych na rynku tj. CP21xx, CH340 lub PL2303 mają szanse na implementację w przyszłości.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 sty 2020, o 22:13 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

morph13 napisał(a):
Program ten domyślnie obsługuje konwersję USB<-->RS232 w oparciu o układy rodziny FTDI.

Nie - w oparciu o dowolny scalak przejściówkę USB/RS232.

1. Ale jeśli masz inny no to przykro mi nie oczekuj że program go wykryje, trzeba podać "z ręki" ale zostanie zapamiętany

2. inne scalaki nie muszą mieć szansy tylko po prostu działają ale nie daję głowy za jakość tych wszystkich chińskich wynalazków które akurat podałeś no i na pewno na 100% nigdy w życiu nie będę dostosowywał niestety programu do chińskich wynalazków bo to się kompletnie mija z celem, tym bardziej że bardzo często źle działają albo miewają skopane drivery. Poza tym nie wiem nawet jak one znoszą prędkości typu 1 Mbit.

Dlatego zdecydowanie polecam porządne przejściówki na porządnym scalaku FT232R ale oryginalnym a nie przypadkiem chińskiej jego podróbce.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 13 kwi 2020, o 19:44 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 26 sty 2014
Posty: 119
Lokalizacja: Łódż
Pomógł: 1

Czyli jeżeli zakupię REDBOOKA + bibliotekę do CAN oraz sam moduł CAN ( tylko który? AT90CAN128 czy Atmega64M1. Nie mam doświadczenia z rodzina AT90) oraz ewentualnie programator USBASP to bez problemu podłącze się po CAN z przysłowiowymi zegarami z auta ? Nie mam wprawdzie zastawu ATB ale w swoim zestawie mam tez FT232R i gniazdo pod Atmegę 16/32. Oprogramowanie CANshark rozumiem ze mogę pobrać ze strony Atnel i będzie działać z modułem.
Jak wygląda sprawa z poradnikami do CAN ? Gdzieś trafiłem na informacje(w którymś filmie) ze będą dodawane tylko do E-booków a ja wolałbym jednak wersje papierową.

Odnośnie samych zegarów z BMW E46 małe dodatkowe info -okazało się ze są 2 wersje - wcześniejsza gdzie po CAN jest TYLKO obrotomierz, temperatura silnika i kilka kontrolek plus ekonomizer, reszta analogowo a po roku chyba 2002 lub 2003 już jest pełny CAN.
Rozpiska pinów zegarów
https://e46forum.pl/e46-320d-2000r-piny ... nika-15926
Czeka mnie przeprawa z takimi zegarami przy wymianie silnika wiec liczę na pomoc ;)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO