Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 29 mar 2024, o 01:44


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 8 lip 2019, o 23:55 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 07 sty 2014
Posty: 48
Lokalizacja: Radom
Pomógł: 0

Czyli wymagany jest odpowiedni projekt takiej instalacji, poprawny montaż takich zabezpieczeń. Oczywiście najlepiej mieć ubezpieczenie, które rocznie kosztuje pewnie ze 100-300zl, chyba że, instalacja będzie prywatna i będzie można podłączyć ją pod ubezpieczenie mieszkania.
Ja sam posiadam cztery panele i inwerter 1kW i naprawiałam go już 2 razy po przepięciach. Instalacje zmontowałem z części odkupionych, nie nowych podzespołów, wydałem na wszystko ok 2 tys kilka lat temu. Nie sadze żeby instalacja zwróciła mi się kiedykolwiek. Inverter jest on grid, dom podłączony do jednej fazy, sam zmontowałem watrouter który, nadprodukcje zrzuca mi na grzałkę zamontowana w zasobniku na wodę. Nie widzę znaczących oszczędności.
Nowa instalacja może się zwrócić po 5-10 latach jeżeli w danym regionie istnieją dofinansowania - 40 - 60%.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 lip 2019, o 07:29 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 02 gru 2015
Posty: 544
Pomógł: 27

Cytuj:
Ja sam posiadam cztery panele i inwerter 1kW i naprawiałam go już 2 razy po przepięciach. Instalacje zmontowałem z części odkupionych, nie nowych podzespołów, wydałem na wszystko ok 2 tys kilka lat temu. Nie sadze żeby instalacja zwróciła mi się kiedykolwiek. Inverter jest on grid, dom podłączony do jednej fazy, sam zmontowałem watrouter który, nadprodukcje zrzuca mi na grzałkę zamontowana w zasobniku na wodę. Nie widzę znaczących oszczędności.
Nowa instalacja może się zwrócić po 5-10 latach jeżeli w danym regionie istnieją dofinansowania - 40 - 60%.


Nie wiem jak to liczysz, ale instalacja 1kwp rocznie wyprodukuje około 1MWh biorąc pod uwagę cenę 0,6 zł za kilowat to rocznie zwraca się około 600zł.
Wiem zaraz ktoś powie że energetyka 20% zabierze, dlatego cały myk polega na tym żeby odpowiednio użytkować tą energię i dobrać odpowiednią moc instalacji.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 lis 2019, o 08:33 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 19 sty 2015
Posty: 89
Pomógł: 0

Wymiana oświetlenia na LED-owe moim zdaniem daje całkiem dużo.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 lis 2019, o 16:55 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 19 lip 2013
Posty: 759
Pomógł: 37

Zalezy ile kto ma żarówek :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 lis 2019, o 09:36 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2012
Posty: 298
Pomógł: 13

Od trwałości żarówek jeszcze zależy. Potrafią padać szybko.
Ale fakt, energii zużywają mniej i jak się kupi odpowiednią to powinna się zwrócić.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 12 lis 2019, o 13:31 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 19 sty 2015
Posty: 89
Pomógł: 0

grzeniu 73 napisał(a):
Zalezy ile kto ma żarówek :)


Przy zakupie jest drożej, ale i tak warto, bo jednak zużywają znacznie mniej energii elektrycznej przy podobnej ilości lumenów.
Tutaj przykład: https://oswietlenie-sklep.pl/kinkiet-me ... -5504.html
12W, a ponad 800 lumenów.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 12 lis 2019, o 22:26 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 19 lip 2013
Posty: 759
Pomógł: 37

Ni zrozumiałeś mnie. Napisałeś ,ze duzo można zaoszczędzić wymieniając żarówki. Zaoszczędzisz duzo jak masz duzo żarówek jak mało to zaoszczędzisz malo. Dzis chyba wiekszosc osob ma juz zarowki energooszczędne.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 gru 2020, o 09:52 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 23 lip 2018
Posty: 3
Pomógł: 0

moim sposobem na oszczednosc sa panele PV. dzieki fotowoltaice moje rachunki za prad są znacznie nizsze!! w razie watpliwosci polecam kontaktowac się z firmą PV Projekt, sam podjąłem z nimi wspolprace. Zajeli się projektem, formalnościami, montażem oraz uruchomieniem instalacji. Inwestycja na lata.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO