Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 28 mar 2024, o 16:02


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 328 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
Autor Wiadomość
PostNapisane: 26 sie 2019, o 13:56 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 12 maja 2014
Posty: 55
Pomógł: 0

No wlasnie tez sie zawiesilem ....
czy jak zrobie odpowiedz to może być w tresci maila tresc otrzymanej wiadomosci i info o książce czy jak ?
;)

_________________
Yes We CAN ;)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 sie 2019, o 13:59 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

;) sorki - chodzi oczywiście o wzorzec adresu ;) ... na razie spośród wszystkich odpowiedzi 99% bardzo fajnie i konkretnie odpisało ;) dziękujemy - szczególnie Pani Aneta która teraz ma szczególnie dużo pracy

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 sie 2019, o 14:20 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 17 mar 2015
Posty: 38
Lokalizacja: Australia
Pomógł: 0

A co z adresami z poza Polski, które mają inny format?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 sie 2019, o 14:21 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

zieleniewiak napisał(a):
A co z adresami z poza Polski, które mają inny format?

No tu wiadomo że pewnie będzie szerzej nie ma zmiłuj się ;)

Ale też będziemy informować że do przesyłek zagranicznych będzie dopłata i wysyłka Pocztą Polską oczywiście.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 sie 2019, o 14:58 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 05 sty 2015
Posty: 393
Lokalizacja: Mielec
Pomógł: 14

Mirku płytki golasy shildy kto co zamówił i jakie chce, oprócz innych nagród to też w tym mailu co dotyczy adresu i ksiazki?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 sie 2019, o 15:17 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

na razie tylko adresy zbieramy i info o książce papierowej

później będziemy się kontaktować w/s innych szczegółów - wciąż jeszcze pracuję nad fajnym i poręcznym mailerkiem dla Pani Anety i bazą danych do obróbki danych właśnie z raportu z PP

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 sie 2019, o 20:24 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 27 cze 2018
Posty: 116
Pomógł: 6

Teraz w dobie zagmatwanego prawa i narzutów z UE i robienie bazy adresowej to lepiej dać jakaś klauzule o RODO kto jest administratorem jak będzie wykorzystana,i że każdy może poprawić czy usunąć dane tak dla bezpieczeństwa.

A mam pytanie kiedy będzie można do nagrody dodać coś ze sklepu jak bym chcial dostać to w jednej przesyłce?
I tak z ciekawości każdy dostanie e-book a kto chce książkę papierową? Ciekawe jaki powód miałby ktoś żeby rezygnować z papierowego wydania?

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 sie 2019, o 21:21 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 07 sty 2014
Posty: 48
Lokalizacja: Radom
Pomógł: 0

Mirku, rozumiem że w mailu zwrotnie przesyłamy dane adresowe do licencji na program i domyślnie mają być to dane do wysyłki nagród. Czy jest możliwość by by wysłać paczkę z fizycznymi nagrodami na inny adres, np. do pracy? Pewnie nie jedna osoba byłaby zainteresowana takim rozwiązaniem.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 sie 2019, o 06:30 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

adam4321 napisał(a):
Mirku, rozumiem że w mailu zwrotnie przesyłamy dane adresowe do licencji na program i domyślnie mają być to dane do wysyłki nagród. Czy jest możliwość by by wysłać paczkę z fizycznymi nagrodami na inny adres, np. do pracy? Pewnie nie jedna osoba byłaby zainteresowana takim rozwiązaniem.



Tak proszę to dopisać w UWAGACH na końcu maila. Z tym wzorem chodziło tylko o podanie adresu tak jak podałem, i oczywiście adresy zza granicy mogą mieć inny format

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 sie 2019, o 12:02 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 mar 2014
Posty: 1475
Pomógł: 167

A czy wypełnianie adresów dla wysyłek o jakie poprosił Polak Potrafi jest potrzebne? Bo portal też zbiera adresy dla Ciebie :roll: (wysłał prośby o ich uzupełnienie).

--
Pozdrawiam,
Robert



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 sie 2019, o 12:36 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

no ale oni mają taką procedurę i co na to poradzić, piszą nawet tam, że wkrótce skontaktuje się "z tobą" autor projektu - a tu proszę autor się pierwszy zgłosił ;)

to po co ? Ważne że my dostajemy adresy - teraz to już w naszych rękach - ale może dla jakiejś formalności warto tam przesłać - bo pewnie oni dla nas przygotują kolejny raport tyle że już z adresami. Przy poprzednim projekcie też było takie mini zamieszanie bo i oni i my chcieliśmy adresy.

Ja tam wolę mieć pewne i ostateczne adresy z pierwszej ręki. Na dzień dzisiejszy do nas odpisało 240 spośród 355 osób

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 sie 2019, o 14:09 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 27 cze 2018
Posty: 116
Pomógł: 6

Czy przesyłka pocztą mogła być jako odbiór w punkcie, czyli bez doręczania pod adres?

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 sie 2019, o 14:15 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 07 sty 2014
Posty: 48
Lokalizacja: Radom
Pomógł: 0

Czy jest konieczność by te dane przekazać platformie Polak Poltrafi? Mirku, czy nie przekazanie tych danych do Polak Potrafi może mieć jakiś negatywny wpływ z Twoim rozliczeniem z Polak Potrafi?
Wiadomo jak pożądane są nasze dane.... RODO niczego nie rozwiązało, nachalni telemarketerzy i tak dzwonią.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 sie 2019, o 14:22 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

adam4321 napisał(a):
Czy jest konieczność by te dane przekazać platformie Polak Poltrafi? Mirku, czy nie przekazanie tych danych do Polak Potrafi może mieć jakiś negatywny wpływ z Twoim rozliczeniem z Polak Potrafi?
Wiadomo jak pożądane są nasze dane.... RODO niczego nie rozwiązało, nachalni telemarketerzy i tak dzwonią.

Wiecie co może przekażcie - bo jak nie przekażecie to kto wie czy oni nie będą czekali w nieskończoność z rozliczeniem do nas tej kwoty, a wtedy my też będziemy drastycznie przyblokowani jak się przeciągnie wypłata środków z ich konta na nasze.

Nie ma co się obawiać tutaj o dane, my z PP już pracowaliśmy i można być pewnym, że pod tymi względami RODO itp to pewny portal ... wystarczy sobie rzucić okiem ile mają na koncie zaliczonych tzn udanych projektów - mnóstwo .... gdyby ktoś miał problemy z PP to na pewno w necie byłoby pełno kocich opinii - a takich nie znajdziecie jak mi się zdaje

------------------------ [ Dodano po: 1 minucie ]

uksta1024 napisał(a):
Czy przesyłka pocztą mogła być jako odbiór w punkcie, czyli bez doręczania pod adres?

Przy naszej umowie z Pocztą nie ma takiej opcji niestety - Pani Aneta sprawdziła wszystkie dostępne w programie pocztowym.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 wrz 2019, o 10:34 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 mar 2014
Posty: 1475
Pomógł: 167

Coś straszna cisza w temacie ...
Pewnie Mirku jesteś strasznie zapracowany, ale odezwę się byś nas upewnił, że od tej pracy nam nie padłeś :? :roll:
Może puściłbyś jakieś informacje z postępów prac, jakiś drobny przeciek :roll:

--
Pozdrawiam,
Robert



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 wrz 2019, o 18:12 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Plan był że dzisiaj miał powstać filmik i ogłoszenie wielkiego zwycięstwa - ale niestety - pomimo 3 nocek pod rząd w firmie - jeszcze się nie udało. W niedzielę miałem jeden dzień przerwy od pracy bo mi jedno oko już prawie wysiada ... ale dzisiaj kolejna nocka ... szczytny plan zakłada, że jutro będzie kręcony filmik z informacją ale gdyby się nie udało na jutro to poproszę o jeszcze jeden dzień - bo na prawdę MUSZĘ TO przejść - a później będzie już z górki - zaś w filmie jeśli pójdzie wszystko OK - to będzie mam nadzieję, PRZEMIŁE zaskoczenie

------------------------ [ Dodano po: 1 minucie ]

ale ok niech będzie mały przeciek ;) ... ciekaw jestem czy ktoś może spróbuje zgadnąć czego to może dotyczyć ?

Obrazek

;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 wrz 2019, o 19:54 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lut 2014
Posty: 288
Lokalizacja: Gdańsk
Pomógł: 13

Komunikacja po SPI między procesorami w Octopusie?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 wrz 2019, o 20:20 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

ciepło ;) ale może coś dalej się uda ? ;)

------------------------ [ Dodano po: 1 minucie ]

ja tylko podpowiem, że ta komunikacja już działa w obie strony - wprawdzie to mega pierwotna wersja softu ale wszystkie funkcjonalności potrzebujące b.szybkiej wymiany danych w obie strony - śmigają aż miło ;)

------------------------ [ Dodano po: 1 minucie ]

obecnie - 21:21 - trwa walka z LIN'em ;)

------------------------ [ Dodano po: 13 minutach ]

żeby nie było, że coś kręcę - to proszę fotka z 21:32 ;) w firmie Atnel



działam ostro .... męczę LIN'a ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 wrz 2019, o 21:23 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lut 2014
Posty: 288
Lokalizacja: Gdańsk
Pomógł: 13

Ale widać, że zielony soczek daje moc na nockę :)

Ja dziś też jestem w pracy - ciepłownik grzeje całą dobę ;)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 wrz 2019, o 21:38 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 mar 2014
Posty: 1475
Pomógł: 167

Soczek, więc jest LIN kLIN-em :lol:.

--
Pozdrawiam,
Robert

------------------------ [ Dodano po: 10 minutach ]

mirekk36 napisał(a):
W niedzielę miałem jeden dzień przerwy od pracy bo mi jedno oko już prawie wysiada ... ale dzisiaj kolejna nocka ... szczytny plan zakłada, że jutro będzie kręcony filmik z informacją ale gdyby się nie udało na jutro to poproszę o jeszcze jeden dzień
Pracuj spokojnie. Może też pooszczędzaj się troszkę i kończ przed "godziną policyjną" ;)
Zostałeś "zaczepiony" by sprawdzić czy nam nie padłeś a nie by bardziej Cię mobilizować i dopytać kiedy coś będzie :roll:



Ostatnio edytowano 9 wrz 2019, o 21:52 przez rskup, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 wrz 2019, o 21:44 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lut 2013
Posty: 230
Pomógł: 4

Coś tam się dzieje z podczerwienią? IRQ? Pilot na biurku... ;)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 wrz 2019, o 23:08 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Qurczaki - coś nie mogę tego kociego LIN'a okiełznać ... :(

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 wrz 2019, o 06:48 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2012
Posty: 298
Pomógł: 13

Więcej soku z gumijagód! No właśnie, a co to za dobry soczek?;)
Przerwę trzeba sobie zrobić! Iść pobiegać, albo pospacerować ze dwie godziny. Potem spać, a potem samo ruszy!
I jasność monitora sobie zmniejszyć, aż mnie wali po oczach ten monitor :D Potem oczy siadają... W pracy mam monitor zwykle ustawiony między 0 - 20% zależnie od dnia. I ograniczone niebieskie światło w opcjach.

Spokojnie, najpierw złapać oddech, potem do walki! Inaczej się nie da!



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 wrz 2019, o 09:02 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 09 lip 2019
Posty: 106
Pomógł: 10

Wczoraj był Dzień Testera... 9 września 1945 roku pracownik Harvard University znalazł ćmę, która utknęła między kontaktami przekaźnika komputera MarkII. Musieli to jakoś opisać w dzienniku i użyli do tego słowa "debugging" (dosłownie "usuwanie owada"). Dziennik w którym zapisano słowa "First actual case of bug being found." oraz wklejono tego insekta znajduje się dziś w muzeum.

Obrazek

Ale to nie był pierwszy przypadek, kiedy robale zostały wspomniane przy okazji problemów z prototypowaniem.
O procesie tworzenia swoich wynalazków Edison pisał: "To przytrafia się we wszystkich moich pracach. Pierwszy krok to intuicja, która przychodzi z impetem... potem pojawiają się trudności... takie "bugi", jak zwą się te wszystkie małe błędy i trudności, które się zjawiają - potrzeba czasem miesięcy intensywnego przyglądania się, nauki i pracy zanim osiągnięty zostanie komercyjny sukces lub porażka"
Obrazek

Trzymamy kciuki i czekamy na rezultaty :-)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 wrz 2019, o 18:12 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

moscow --> fajne te opowieści a szczególnie historia debugowania z ćmą przyklejoną do kartki ;)

Panowie - wczoraj (a w zasadzie dzisiaj) położyłem się spać ok 3-ciej w nocy i niestety nie udało mi się z LIN'em .... :(


... ale dzisiaj siedziałem cały dzień od 8:15 i .... QUUUUUURCZĘĘĘĘĘ !!!!!!!!!!!!!! ... jest światełko w tunelu a w zasadzie to ogromny progres od wczoraj ... ale jeszcze muszę jedną OSTATNIĄ rzecz sprawdzić .... w skrócie (pełne multipleksowanie magistrali LIN z SPI) w prockach ATmega64m1 .... w jedną stronę już "się dzieje" dobrze !!!! ... ale nie chcę już fragmentów pokazywać - trudno dzisiaj zostaję na kolejną nockę - i mam nadzieję, że jutro będę mógł już Wam ogłosić NIESAMOWITE WIEŚCI i nie tylko o LIN'ie jak już ...

Wtedy do końca tygodnia uporządkuję bardziej kod softu na PC bo np ... w związku z GIGANTYCZNYMI zmianami w API komunikacji CAN SHARK'a z OCTOPUSEM to biedny program "CAN HACK" leżący odłogiem w ogóle przestał gadać z OCTOPUSEM i wymiotuje błędami ;) Będę musiał go nauczyć się na nowo gadać z OCTOPUSEM

i wtedy planuję wyjechać na 2 może 3 dni nad morze z żonicznością żeby odpocząć chociaż chwilę .... (po cichu mogę tylko Wam powiedzieć, że na wyjazd zabieram Laptopa i Octopusa - bo muszę jeszcze rozgryźć komunikację po I2C z pewnym ważnym scalakiem w OCTOPUSIE - teraz nie zdradzę z jakim - a to też będzie niemałe później zaskoczenie i zdziwienie ;) jak mniemam) ale w ramach odpoczynku nad morzem w "wolnych" chwilach może uda się go okiełznać - bo kurdę ma mnóstwo (ten scalak) funkcjonalności ;) ... aż mnie już łapki świerzbią :lol:

------------------------ [ Dodano po: 23 minutach ]

ok to na koniec dzisiejszego dnia - jeszcze fotka wprost z LIN'ii frontu , z pola walki

Obrazek

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 gru 2019, o 22:46 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 01 lis 2015
Posty: 129
Pomógł: 0

Na wstępie dopiero się o tym projekcie dowiedziałem:D
Ale gratuluję, pamiętam jak to wszystko kwitło na YT te pierwsze poradniki i upór Pana Mirosława.

Nie mam zbytnio teraz czasu na CAN ale może kiedyś będę miał więc chcę kupić książkę i mieć cały komplet.
Pytanie czy jest jakaś zniżka dla forumowiczów tak jak kiedyś było z YELLOWBOOK?
Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 gru 2019, o 00:33 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 03 gru 2014
Posty: 32
Pomógł: 3

Biegnij szybko do sklepu Atnel. Jeszcze powinny być dostepne pozycje związane z projektem w przedsprzedaży, czyli w cenach zbliżonych do tych z nagród.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 gru 2019, o 12:21 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Już nie ma zniżek - przykro mi - właśnie wczoraj się skończyły ponieważ projekt zakończył się już w 100% i rozpoczęły się powoli wysyłki. Termin przedłużonej przedsprzedaży i tak był DRASTYCZNIE wydłużony bo aż o CAŁE 3 miesiące , a miał trwać tylko jeden miesiąc.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 328 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO