Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 23 kwi 2024, o 22:58


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 10 wrz 2015, o 16:30 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 09 wrz 2015
Posty: 2
Pomógł: 0

Witam

Mam dziwny problem ponieważ Gdy wchodzę w zakładkę Project->Properties-> to nie mam zakładki AVR :lol: a więc nie mogę wybrać procka.
Zainstalowane 2 razy według poradnika Pana Mirka.

Również gdy tworzę nowy projekt to tam też nie mogę podać Procka bo jest całkiem inne Okno.

Program MkAvrKalkulator zainstalowany poprawnie czyta procek. Z niego zainstalowany AVRDUDE dodany do Eclipsa. Tak samo dodany plugin avr do eclipsa.


Screeny:
ObrazekObrazekObrazek
Obrazek

Przepraszam za ten problem jestem początkujący :lol: A z Luną sobie poradziłem :lol:



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 wrz 2015, o 16:55 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sty 2013
Posty: 1760
Pomógł: 196

Witam
Jeśli wszystko prawidłowo zainstalowane, to może na samym początku gdy zakładasz nowy projekt nie "kierujesz" go do właściwej obróbki. (film nr.2 - 12.54 min.)

Pozdr.


Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 wrz 2015, o 17:22 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 09 wrz 2015
Posty: 2
Pomógł: 0

Bardzo dziękuje za tak szybko udzieloną odpowiedz!

Faktycznie pomyliłem się i źle kliknąłem przed utworzeniem projektu. Nie wybrałem AVR Cross target.....

Jeszcze raz dziękuje za pomoc ! I przepraszam za problem....



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 wrz 2015, o 06:24 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sty 2013
Posty: 1760
Pomógł: 196

Witam
MSichax napisał(a):
...przepraszam za problem....

To żaden problem, a szukając błędów u kolegów samemu zawsze się dokształca.
Jeśli irytuje Cię pamiętanie o właściwym zaczynaniu projektu, to kol.Krauser T U T A J podał znakomity przepis jak się tego pozbyć; z MARS'em też to działa, tylko poszukaj uważnie tych plików abyś czegoś nie zarżnął :)

Pozdr.



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 wrz 2015, o 08:52 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

kicajek napisał(a):
Witam
MSichax napisał(a):
...przepraszam za problem....

To żaden problem, a szukając błędów u kolegów samemu zawsze się dokształca.
Jeśli irytuje Cię pamiętanie o właściwym zaczynaniu projektu, to kol.Krauser T U T A J podał znakomity przepis jak się tego pozbyć; z MARS'em też to działa, tylko poszukaj uważnie tych plików abyś czegoś nie zarżnął :)

Pozdr.


Kurdę Mać! ;) że też ja dopiero teraz to zobaczyłem ;) masakra - muszę ten wynalazek Krausera dodać zaraz do Eclipse Gadgeta ;) !

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 wrz 2015, o 09:45 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 maja 2013
Posty: 568
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 31

Zawsze można mieć kilka instalacji Eclipse, w tym jedną dedykowaną do AVR wraz z odpowiednimi pluginami.

_________________
Und schreien

Spring
Erlöse mich
Spring
...



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 wrz 2015, o 11:22 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

mokrowski napisał(a):
Lobotomia jako technika w psychiatrii nie jest już stosowana choć niewątpliwie doprowadzała do uspokojenia pacjenta....

:lol: :lol: .... normalnie aż monitor zaplułem - no ale coś w tym jest - można nazwać tę metodę LOBOTOMIĄ ;) ale w razie czego na obronę powiem, że to będzie lobotomia z systemem UNDO :lol: ... czyli jak wyjmiemy coś z wnętrza czaszki to później w razie czego będzie można ładnie to odłożyć na miejsce :lol: :lol: lobotmia - no mokrowski .... teraz to dowaliłeś :lol: :lol: .... ale fajnie się pośmiać z rana - nie ma to jak dobre poczucie humoru ....

aż wpadłem na pomysł - że może tę opcję w Eclipse nazwę po prostu "Lobotomy" :lol: :lol: ....

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lip 2019, o 19:16 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 13 lis 2014
Posty: 16
Pomógł: 0

Niestety w nowym Eclipse z czerwca 2019 jest ten problem z brakiem okienka AVR we właściwościach Projektu.
Zainstalowałem najnowszą wersję i mam starą (po lewej stronie)



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lip 2019, o 19:25 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Panie kolego czy ty widziałeś kiedy był ostatni post w tym wątku? toż to było w 2015 roku a mamy 2019 ... Normalnie wygrywasz tytuł mistrza łopaty archeologicznej.

Wątek blokuję a ty jeśli chcesz żeby ci pomóc to załóż nowy i porządnie opisz problem - a nie - takie wykopaliska ARCHEO

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO