Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 16 kwi 2024, o 19:09


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 26 mar 2019, o 17:55 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 27 sie 2015
Posty: 47
Pomógł: 0

Witam korzystam z LCD 0,96cala 1306, mam dwie sztuki (wyprowadzone IIC) sa róznych producentów 128x64 . Na jedynm biblioteka Pana Mirka mk_ssd1306 działa dobrze a na drugim calość jest jakby przesunięta do góry. Pierwsza linijka która jest obcięta na pół miga a w ostatniej co bym nie wyświetlił jest kasza co widać na foto.
dodam jeszcze ze na bibliotece darmowej z github dziala to na obu lcd a na Pana Mirka tylko na jednym
ObrazekObrazekObrazek



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 cze 2019, o 21:14 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

marcin-9999 napisał(a):
Na jedynm biblioteka Pana Mirka mk_ssd1306 działa dobrze a na drugim calość jest jakby przesunięta do góry. Pierwsza linijka która jest obcięta na pół miga a w ostatniej co bym nie wyświetlił jest kasza co widać na foto.

Spotkałem się już takim przypadkiem, pisał też na naszym forum o tym jeden z użytkowników. To było też dla mnie motywacją do przygotowania kolejnej wersji biblioteki, która mogłaby działać z szerszą być może gamą tych wyświetlaczy różnych producentów.

Dzięki temu, że ten użytkownik podesłał do mnie swój wyświetlacz OLED mogłem rozpocząć próby aby dojść co może być nie tak i udało się z powodzeniem to opanować, ale czy jestem w stanie dać głowę, że nie zdarzy się na świecie żaden wyświetlacz który znowu coś będzie miał nie tak ? - no tego nie jestem w stanie zrobić i to jest zrozumiałe.

Na dzień dzisiejszy szczerze mogę polecić tę nowszą wersję biblioteki o nazwie MK GLCD, ponieważ jest ona o wiele bardziej uniwersalna, pracuje z wieloma chipsetami nie tylko SSD1306 i ma mnóstwo dodatkowych, śmiało mogę powiedzieć że nigdzie w internecie nie spotykanych funkcjonalności. Można ją nabyć tutaj:

https://sklep.atnel.pl/pl/p/0588-MK-GLC ... RCYJNA/246

poza tym spójrz na poradniki wideo o MK GLCD, ten niżej ale i wiele innych




ale jeśli nie masz ochoty to spróbuj w swojej obecnej bibliotece zamienić fragment kodu w funkcji mk_ssd1306_display() zgodnie z opisem poniżej i daj znać czy pomogło dla tego drugiego wyświetlacza. Do tej pory powinno być tam coś w tym stylu jak niżej pokazuję - być może kilka linijek tego fragmentu różni się od tego co widzisz w swojej dotychczas zakupionej bibliotece, ale powinno to mniej więcej wyglądać tak:

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


postaraj się podmienić cały ten fragment kodu na taki:


Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


------------------------ [ Dodano po: 10 minutach ]

JK76 napisał(a):
a swoją drogą, autor biblioteki nie pomaga?

A skąd taka pewność, że nie pomaga ? Przez to, że pierwszy wpadłeś na ten wątek ? ;)

JK76 napisał(a):
Przecież wziął za nią wynagrodzenie.

Zanim zaczniesz liczyć pieniądze w cudzej kieszeni ;) zanim zrozumiesz co to znaczy pisanie bibliotek dostępnych dla szerszej rzeszy klientów, a widać że masz małe w tym doświadczenie - zanim w końcu zaczniesz rzucać tego typu podteksty a później może obelgi - to przemyśl to dwa albo i ze trzy razy - może nawet pięć razy jeśli masz kłopoty z rozumowaniem - albo zacznij podgryzać nogawki i obszczekiwać ;) ale już na innym niż to forum - bo jak na razie pewnie jakaś chora zazdrość albo hmmm może kompleksy powodują - że masz kłopoty z nadpobudliwością.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO