Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 28 mar 2024, o 15:53


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 19 mar 2019, o 08:52 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 13 paź 2015
Posty: 303
Lokalizacja: Rybnik
Pomógł: 10

Cześć,

znowu mam problem tym razem w B4A.

Oglądam poradnik z latarką i robię wszystko tak jak Pan Mirek w poradniku, niestety kamerka i latarka mi się nie chcą uruchomić. Wyświetla się tylko komunikat "Kamera jest zajęta!"

Jak skompiluję aplikację z plików dostępnych na blogu to aplikacja działa poprawnie. Ktoś spotkał się z tym problemem?

------------------------ [ Dodano po: 22 minutach ]

Nawet jeśli skopiuje kod z projektu Pana Mirka do mojego projektu to kamera z latarką nie startują... Także kod jest dobry. Coś chyba w ustawieniach projektu, ale nie wiem gdzie :(

------------------------ [ Dodano po: 25 minutach ]

Dodatkowo zaznaczyłem moduł Starter --> Projekt / Usuń moduł
mam także dodany moduł kamerki --> Projekt / Dodaj istniejący moduł / (wybrałem CameraExClass.bas) / Kopiuj do katalogu projektu

Dalej NIC :(

------------------------ [ Dodano po: 38 minutach ]

Uczę się tego programu - sprawdziłem sobie działanie opcji Debug i funkcja Camera1_Ready zwraca mi false nie mam pojęcia dlaczego.
Jakim cudem kod jest ten sam a mi funkcja Camera1_Ready zwraca false, a u Pana Mirka zwraca true?

Nie wiem co mam Wam pokazać? Jakieś ustawienia? Nie wiem gdzie szukać błędu?

------------------------ [ Dodano po: dzisiaj, o 08:52 ]

Ok już jestem coraz bliżej. Problem jest z uprawnieniami aplikacji.

Jak to jest, że moja aplikacja nie ma uprawnień do Aparatu? Nawet podczas instalacji jest napisane, że nie są wymagane specjalne uprawnienia...

Natomiast jak zainstaluje aplikację Pana Mirka to uprawnienia już są do aparatu i pamięci.

Jak to zrobić żeby podczas instalacji uprawnienia już albo żeby chociaż telefon zapytał czy nadać uprawnienia aparatu?

------------------------ [ Dodano po: dzisiaj, o 08:52 ]

Kurczę sorki, że tak cały czas coś dodaję, ale dopiero poznaję B4A.
A więc znalazłem coś takiego:
Obrazek

Dlaczego te uprawnienia są niebezpieczne? Może o to chodzi, że telefon nie pyta i jednocześnie nie daje uprawnień?
Jak rozwiązać ten problem bo bez sensu za każdym razem po zainstalowaniu nadawać aplikacji uprawnienia w ustawieniach telefonu...

Proszę o pomoc.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 mar 2019, o 12:56 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 10 sty 2018
Posty: 159
Pomógł: 11

Witam
Czeka Cię zabawa z uzyskiwaniem pozwolenia na uprawnienia wykonawcze
https://www.b4x.com/android/forum/threa ... 9/#content

Jesteś początkujący, zanim zaczniesz na dobre to może wejdź na manifest editor i zmień w tej linijce:
<uses-sdk android:minSdkVersion="5" android:targetSdkVersion="26"/>

parametr targetSdkVersion="26" na targetSdkVersion="22" zapisz zmiany i spróbuj (będzie po staremu i powinno zadziałać).
Jeżeli nie zadziała to musisz wdrożyć uzyskiwanie pozwoleń. Trochę pisałem o tym tutaj:
topic20730.html

P.S. To google ustala, które uprawnienia są niebezpieczne a które nie. My musimy tylko przestrzegać zasad. Poza tym dostęp do karty pamięci to mega niebezpieczne uprawnienie.


Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 mar 2019, o 11:31 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 13 paź 2015
Posty: 303
Lokalizacja: Rybnik
Pomógł: 10

Dzięki za naprowadzenie na przydatne informacje, ale wystąpił kolejny problem i teraz już kompletnie nie wiem co zrobić.

Podczas dodawania biblioteki RuntimePermissions (Wersja 1.10) wyskakuje mi taki błąd:
Obrazek

------------------------ [ Dodano po: 55 minutach ]

Ok trochę pisałem i czytałem na forum B4A. Jakby ktoś miał podobny błąd to niech sprawdzi czy ma zainstalowane w SDK Managerze "Google repository" i "android support repository". Po zainstalowaniu działa wszystko prawidłowo.

Dzięki tfosik.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO