Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 29 mar 2024, o 06:51


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 21 wrz 2018, o 06:28 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 08 sty 2018
Posty: 5
Pomógł: 0

Cześć!

Zacząłem oprogramowywać air-speed sensor MS4525DO przy pomocy stm32f4 i napotkałem parę problemów. Zgodnie z dokumentacją tego urządzonka wymagany jest sygnał sterujący, po którym moduł powinien dać odpowiedź. Znalazłem adres (0x28) modułu jednak w całej dokumentacji nie ma informacji na temat komendy sterującej. Próbowałem wysłać (0x00) oraz (0x01) w celu wzbudzenia jednak brak odpowiedzi.

Mój kod to:

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


Wydaję mi się, że udało mi się uzyskać połączenie (chociaż sądzę, że nie nasłuchuje tego co urządzenie odpowiada a to co ja wysyłam do urządzenia.)

W odpowiedzi w STM STUDIO otrzymałem następujący wynik:

Link

Otrzymane dane powinny być raczej stałe i reagować na przepływy powietrza a one "szaleją" na lewo i prawo w zakresie 39k-41k (bez dmuchania w sensor). Jeśli z średnią siłą pociągnę z niego powietrze wartość gwałtownie spada do 128, natomiast gdy mocno dmuchnę wzrasta do 65471. Pogrubiłem tutaj te słowa by zaznaczyć różnicę w sile dmuchania - może to coś wskażę, jak błędny zakres... Dodatkowo powiem, że na pierwszej stronie dokumentacji jest informacja, że odpowiedź powinna być 13bitowa - stąd "uint16_t Result".

Pozdrawiam
Michał



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 wrz 2018, o 16:16 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 sie 2013
Posty: 230
Lokalizacja: Zabrze
Pomógł: 17

Zajrzyj tu: https://www.avrfreaks.net/sites/default/files/forum_attachments/MS4525DO.pdf
Od strony 12

_________________
40-32:2=4!



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO