Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 29 mar 2024, o 12:56


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: ATB zasilanie
PostNapisane: 2 wrz 2018, o 17:35 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 22 mar 2015
Posty: 4
Pomógł: 0

Witam
Doczytałem że zworki na ATB 1.05a moim muszę rozlutowywać by korzystać ze standardowej przetwornicy ATB-PWR3 i spowrotem lutować gdy korzystam z DIGI-LION 3 (chodzi o komunikację usb przy zworkach jp9 i jp10) dodam że komunikacja, ładowanie ogniw i zasilanie układu jednym kabelkiem jest jak najbardziej fajna zwłaszcza gdy w wolne gniazdo zapinam jeszcze pendrive z mkclipsem i resztą softu.

i tak się zastanawiam czy nie byłoby dobrym rozwiązaniem usunięcie pinów z przetwornicy ATB-PWR3 które wchodzą w gniazdo przez które DIGI-LION 3 ma transmisje usb wyprowadzoną. ATB-PWR3 ma w tym miejscu zworke smd wyprowadzoną do pinów która i tak domyślnie jest rozwarta ( jp2 chyba).

dobrze kombinuje nad tymi dwoma goldpinami do wywalenia żeby za często nie musieć lutownicy odpalać?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 wrz 2018, o 20:34 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

a po co wylutowywać jakieś nogi ;) toż to barbarzyństwo ;) ... skoro masz zworki SMD na Digi LION na liniach USB i to je możesz rozlutować - zamiast wylutowywać jakieś nogi

azbest22 napisał(a):
gdy w wolne gniazdo zapinam jeszcze pendrive z mkclipsem i resztą softu.

hahaha no to extra pomysł - sam muszę popróbować ! ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 wrz 2018, o 07:59 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 22 mar 2015
Posty: 4
Pomógł: 0

Chyba się nie zrozumieliśmy. Chcę po wpieciu liona mieć pełny dostęp do Lini USB bez dotykania lutownicy więc zworki i na lionie i na atb muszę mieć zwarte. Jednocześnie wymarzylem sobie że swobodnie chciałbym wspinać PWR standardowy w zestawie i te piny w atb od USB już kolidują bo w przetwornica standardowej tam coś innego na nich siedzi. Stąd pomysł na wywalwnie z przetwornicy, tej domyślnej, 2 goldpinow. Lub ewentualnie przeniesienie ich na górę przetwornicy.

A co do załadowania kodów, aplikacji i wszystkiego do avr na pendrive to fajne. Sam zaladowales huba więc można mieć wszystko w jednym pudełku i na 1 kabelku USB do kompa podpiąć. Czysta wygoda, a mkalkulator, czy mkclipse działa z pendrive ładnie ;-)

Ale masakra pisać z telefonu



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 wrz 2018, o 08:12 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

azbest22 napisał(a):
Chyba się nie zrozumieliśmy. Chcę po wpieciu liona mieć pełny dostęp do Lini USB bez dotykania lutownicy więc zworki i na lionie i na atb muszę mieć zwarte. Jednocześnie wymarzylem sobie że swobodnie chciałbym wspinać PWR standardowy w zestawie i te piny w atb od USB już kolidują bo w przetwornica standardowej tam coś innego na nich siedzi. Stąd pomysł na wywalwnie z przetwornicy, tej domyślnej, 2 goldpinow. Lub ewentualnie przeniesienie ich na górę przetwornicy.

no tak teraz to jasno opisałeś - ale problem polega na tym, że usuwanie tych pinów zlikwidowałoby kompatybilność pomiędzy przetwornicami ...

Teraz tak troszkę pół żartem pół serio - fajnym rozwiązaniem są dwa zestawy ;) jeden z Digi Lionem a drugi z PWR3 ;) wtedy się to super sprawdza - no ale zdaję sobie sprawę, że dwa zestawy to dwa razy większy koszt i jeśli ktoś nie często ma potrzebę jednoczesnego korzystania z dwóch naraz (np przy testowaniu jakichś komunikacji itp) No ale tak też z tego co wiem robią niektórzy.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 wrz 2018, o 08:28 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 22 mar 2015
Posty: 4
Pomógł: 0

Przydałyby się zworki w atb na goldpinach przy liniach USB ;-)

A o jakiej kompatybilności mówisz. Nie mam zabawek przy sobie a zastanawiam się w czym jeśli wogule przeszkadzałoby przeniesienie goldpinow w PWR na górna stronę pcb. Pomijam kwestie solidności osadzenia płytki w zestawie.

Naradzie jeden zestaw mi starczy biorąc poprawkę na to że mam go od kilku dni



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 wrz 2018, o 08:44 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

azbest22 napisał(a):
Przydałyby się zworki w atb na goldpinach przy liniach USB

Nie za bardzo bo po pierwsze mogą już być zakłócenia wtedy na USB, po drugie będzie jeszcze więcej zworek i zamieszania ... tak mi się wydaje

Myślę, że rozwiązaniem dla ciebie jest też to aby rozlutować zworki na liniach USB w zestawie jeśli często zmieniasz przetwornice - natomiast ładnowanie akumulatora i komunikację realizować poprzez kablel drukarkowy USB AB ... czyli przez to większe gniazdo USB w zestawie - to też tak może działać przecież ;)

azbest22 napisał(a):
A o jakiej kompatybilności mówisz.

No przecież tą zworkę którą chciałbyś usuwać - to nie została ona dodana tylko po to żeby miejsce zabierać ;) ona do czegoś służy gdy jest ATB-PWR3

azbest22 napisał(a):
Naradzie jeden zestaw mi starczy biorąc poprawkę na to że mam go od kilku dni

Dlatego pisałem - to tylko tak ogólnie a nie żebym namawiał cię na drugi zestaw od razu ...

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 wrz 2018, o 08:27 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 22 mar 2015
Posty: 4
Pomógł: 0

dobra nie ma co teoretyzować. jak będzie problem to i rada się znajdzie, a ja korzystając z chwili czasu biorę bluebooka w rękę i zabieram się za studiowanie



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO