Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 29 mar 2024, o 10:49


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 21 sie 2018, o 15:22 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 15 gru 2014
Posty: 13
Pomógł: 0

Witam serdecznie , nigdy nie zamieszczałem na tym forum żadnego projektu. Ale teraz postanowiłem to zrobić i zacząć od razu z przytupem . Co prawda nie zamieszcze tu całego projektu ponieważ jest to prawie mały system i omówienie wszystkiego to by mi książkę zajęło (system ma własny emulator i kompilatoroedytor do programowania ) .
Obrazek
Tak jak temat postu mówi przedstawię część odpowiedzialną za działania playera w tle(nie blokującego głównej pętli). Nię będę natomiast palił avr nie ma oto obaw ale na pewno chwycę go w dyby i wycisnę z niego wszystkie soki.
Teraz wspomnę jeszcze jakie były przyczyn mojego postępku. Stworzyłem sobie systemik do małej konsoli takiej do podróży na wyjazdy itd(stanowczo poręczniejsza niż laptop i można na niej programować , co prawda w moim języku ale nadal fajnie ) pracuje nad nim już od 2 lat oczywiście jak czas i chęci pozwolą.
]ObrazekObrazekObrazekObrazek[img]
No i od jakiegoś czasu drażnić mnie zaczęło żę nie moge używać playera muzki równocześnie np programując (tak jestem w stanie słuchać muzyki stereo 8-bit - 32000Hz , nie jest to takie złe ) no i marzyło się mi wymyślić na to rozwiązanie ale dodatkowy procek nie wchodził w grę ze względu zasilania na akumulatorki i tego żeby się nie zmieścił (miałem tam atmage w wersji dip ). Niestety za programowe rozwiązanie problemu mi nie starczyło ani ramu ani pamięci programu w atmedze 32. Ale nadarzyła się okazja gdyż postanowiłem że zmienię serce tego urządzenia na Atmage 128 których w wersji smd miałem kilka jednak nadal nie decydowałem się na dwa układy ze względu na energię i skomplikowane płytki (miałem mało czasu kiedy realizowałem płytkę ) . Ale pojawiła się okazja programowego rozwiązania problemu gdyż atmega 128 ma 2 razy tyle ramu co atmaga 32 i dało możliwość stałego bufor dźwiękowego 1k i to był klucz. No teraz mogę przejść do sedna sprawy tłumaczenie tego jest tak obszerne że łatwiej było nagrać filmik.

w filmie zapomniałem o inicjalizacji Timera 2 ala ona jset taka sama jak Timera 0
Funkcja Init
Obrazek
Funkcja load_header
Obrazek
co prawda konfiguracja timera 2 może być różna ale ta działa ok.

Dodatek
Przypominam parametry audio 8-bit stereo 32000Hz

W filmu powiedziałem baterie ale miałem na myśli akumulatorki.


Mam nadzieje że komuś się to przyda (:



Ostatnio edytowano 23 sie 2018, o 17:07 przez lukasz_0xfff, łącznie edytowano 5 razy

Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 sie 2018, o 16:04 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

No obejrzałem obejrzałem ;) i to dokładnie ..... na początek powiem, że KAWAŁ DOBREJ ROBOTY !

Jeśli chodzi o uwagę na początku o wyciek pamięci ;) no to już lepszego sposobu nie widziałem, żeby to w filmiku pokazywać ... nie mniej jednak ślicznie dziękuję za zgłoszenie błędu a dzięki filmikowi - czuję się wręcz jakbyś prawie osobiście o tym błędzie rozmawiali

Oczywiście postaram się coś z tym zrobić ale muszę najpierw sam złapać takiego "błęda" że tak powiem ... nie mniej jednak, poproszę cię abyś sprawdził na początek czy będzie się on powtarzał gdy wyłączysz ciemną karnację MkClipsa - tak tylko dla próby bo coś czuję, że to może z tym związany jest ten błąd, i daj mi znać ok? ;) ale już tu w poście na forum

Przy kolejnej okazji to powiem, że MEGA SZACUN, że tak rozbudowany projekt kompilujesz w MkClipse ;) ja sam nie wiem czy by mi nerwów starczyło ... ale z drugiej strony jak się widzi, że MkClipse ma takie zastosowanie - to AŻ SIĘ CHCE coś dalej grzebać przy tym projekcie ;) Więc dzięki takim użytkownikom i takim uwagom - trzeba go dalej udoskonalać i znajdować na to czas ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 sie 2018, o 16:18 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 15 gru 2014
Posty: 13
Pomógł: 0

Tak faktycznie ciemna wersja w MkClipse powoduje błędy , na jasnej wersji nie ma błędu . Dla mnie MkClipse jest fajny szczególnie na swą wygodę w instalacji, liczę na dalszy rozwój :) .



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 sie 2018, o 17:14 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2013
Posty: 2561
Pomógł: 126

Gratuluję projektu i zawzięcia.
I koniecznie opisuj, opisuj. Z przyjemnością poczytamy.
Co MkClipse'a to też uważam, że jest bardzo wygodnym (i prostym dla początkujących) narzędziem.
Opcje wersjonowania buildów to jest to na co od dawna czekałem i upraszcza ogarnianie swoich źródeł i kompilacji.
A bootloaderek oraz Gadget to już wisienka na torcie :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 sie 2018, o 19:59 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 15 gru 2014
Posty: 13
Pomógł: 0

A mam do was pytanie. Czy chcecie też filmik który pokaże samą konsolkę w akcji ?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 sie 2018, o 07:40 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2016
Posty: 1146
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 93

Chcemy :-D
Super projekt, fajnie, że masz czas (i chęci), żeby takie coś zrobić. I podzielić się z innymi.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 sie 2018, o 22:37 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2013
Posty: 2561
Pomógł: 126

No jak nie, jak tak :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 sie 2018, o 08:24 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

No i już się pojawiła nowsza wersja MkClipse "build 62" która nie ma wycieków pamięci przy zamykaniu programu - z użyciem Darktheme. Wprawdzie samo zamknięcie przy darkTheme ciut dłużej teraz trwa - ale to minimalnie dłużej, potrzebny jest jednak ten czas na posprzątanie pamięci po tym darktheme ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 sie 2018, o 13:23 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 29 paź 2017
Posty: 230
Pomógł: 26

A gdzie ową wersję build 62 można pobrać.
Próbowałem wgrać ze strony atnela ale niestety z wersji 60 którą miałem zrobiła się wersja 57
Próba zrobienia aktualizacji z programu kończy się komunikatem
Obrazek

Jak to mawiałem do swojego programisty
"Nowy soft, nowa nadzieja"

_________________
Jestem na GG 31324
Nowy soft, nowa nadzieja.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 sie 2018, o 14:54 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

przed chwilą zrobiłem dokładnie to co ty, czyli pobrałem ze strony atnela starszą wersję, ta krzyczała na dole, że jest nowsza wersja, kliknąłem i pobrała się najnowsza - więc aktualizacja działa w 100%

ale zaraz zaraz - czy ty przypadkiem nie używasz Win XP ? bo jeśli tak to można zapomnieć że uda się pobrać automatyczne aktualizacje niestety - do żadnego z moich programów ... kicha z Win XP w tym zakresie

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 sie 2018, o 15:11 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 29 mar 2012
Posty: 595
Lokalizacja: Jaworzno
Pomógł: 39

Potwierdzam, nie ma problemu z aktualizacją.
Może pod Win XP jest jakiś problem. Widać po screenie, że kolega JarekB używa XP.

_________________
Pozdrawiam
PP



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 sie 2018, o 15:27 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Cytuj:
Może pod Win XP jest jakiś problem.

nie "może" tylko mówię że na pewno, na 100% - i nie w samym WinXP ... tzn w nim też bo jest stary jak świat ale nie potrafi odczytywać prawidłowo wszystkich certyfikatów HTTPS tak jak to robią byle przeglądarki na dowolnych nowszych windowsach ... Już to wyjaśniałem w innym wątku zresztą, Win XP nie widzi certyfikatu dla naszych witryn https:// a to z uwagi na to, że już przeglądarki nie są na nim nawet updejtowane, pomijam już to że sam XP już nie jest od wielu lat wspierany przez MS. Trzeba kiedyś prawdzie w oczy spojrzeć ....

chociaż znam ludzi którzy do dzisiaj jeszcze Win 98 używają a nawet Win 3.11 ;) .... no kto komu zabroni ? ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 sie 2018, o 15:37 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 15 gru 2014
Posty: 13
Pomógł: 0

Co do aktualizacji Mkclipse działa jak najbardziej.
A tu podsyłam mały dodatek.(przeniosłem na górę postu )



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 sie 2018, o 17:34 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 29 paź 2017
Posty: 230
Pomógł: 26

OK Jak już wyjaśniliśmy że MS WINDOWS XP jest do bani, to może ktoś powie gdzie można pobrać wersję 62. W wersji - "dla systemu do bani". Nawiasem mówiąc od jakiegoś czasu (20 lat) próbuje nakłonić mojego znajomego do pewnej profanacji. Jakiś czas temu napisał w asemblerze program do testowania swoich urządzeń za pomocą ZX SPCTRUM+ . Do dzisiaj nie mogę mu tego z łba wybić. Testuje dalej za pomocą tego zbrodniczego narzędzia.

_________________
Jestem na GG 31324
Nowy soft, nowa nadzieja.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 sie 2018, o 17:39 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2013
Posty: 2561
Pomógł: 126

JarekB - a można prosić o więcej szczegółów nt. tego urządzenia? Może nowy wątek załóż?
Moj Timex 2048 (i kilka innych) cały czas na chodzie :) milo sobie pograć od czasu do czasu w stare gry :)

------------------------ [ Dodano po: 4 minutach ]

W załączeniu zip z nową wersją - mam nadzieję, że Mirek się nie obrazi - najwyżej post do usunięcia.


Załączniki:

Aby zobaczyć załączniki musisz się zalogować. Tylko zalogowani użytkownicy mogą oglądać i pobierać załączniki.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 sie 2018, o 17:48 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 29 paź 2017
Posty: 230
Pomógł: 26

W podpisie mam nr GG.
Napisz to pogadamy.
Jedyny to to problem używam GG w wersji 7.7
Nie obsługuje klientów powyżej bodajże 14 mln.

P/S Dzięki zadziałało
62 dla win XP jest

_________________
Jestem na GG 31324
Nowy soft, nowa nadzieja.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 sie 2018, o 20:37 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

JarekB napisał(a):
62 dla win XP jest

Spokojnie i na stronie atnela znajdzie się wersja 62 do pobrania luzem dla "zbrodniczego" :lol: systemu XP ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO