Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 28 mar 2024, o 14:09


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 22 lip 2018, o 23:26 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 22 lip 2018
Posty: 31
Pomógł: 0

Witam !

Obecnie pracuję na programatorze Arduino Uno.
Mój problem polega na tym że kiedy wgrywam kod programu z ECLIPSA on tak jakby wgrywa mi jeden i ten sam kod nawet jeżeli pozmieniam różne wartości, natomiast, jak użyję do tej czynności programu ze strony arduino, nie mam żadnych problemów.

Przy czym eclipsa mam skonfigurowanego tak jak na filmie instruktarzowym p. Mirka, tylko pod Arduino.

Konfiguracja:

MCU type: atmega 328P
f= 1 MHz
Programmer hardware: Arduino
override default port: COM 4
w zakładce OTHER mam wpisany parametr -B 8

Kod programu

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język cpp
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.
[/syntax][/syntax][/syntax][/syntax]



Ostatnio edytowano 23 lip 2018, o 11:31 przez elektrykapradnietyka, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 lip 2018, o 06:37 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 paź 2014
Posty: 1020
Lokalizacja: Trójmiasto
Pomógł: 188

Po pierwsze to na forum obowiązują pewne zasady co do umieszczania listingu kodu https://forum.atnel.pl/topic7402.html lepiej to popraw zanim jaki moderator to zobaczy ;)

Co do wgrywania wsadu to z tego co widzę to do wgrywania próbujesz używać bootloadera arduino. Tak więc widzę tu kilka błędów:
- bootloader ten na pewno nie zadziała przy taktowaniu 1MHz - chyba że masz jakiś niestandardowy
- parametr -B8 jest dla programatorów USBASP, nie dla arduino programmer. Ta sekcja powinna być pusta, a dodatkowo w konfiguracji programatora powinien być ustawiony baudrate 115200 oprócz numeru portu com, ewentualnie baudrate zamiast w konfiguracji programatora możesz podać w miejsce tego -B8 ale wtedy to musi być małe b i bautrate czyli -b115200.
Jeśli masz niestandardowy bootloader i ta częstotliwość 1MHz jest właściwa to może być tak że ten baudrate powinien być odpowiednio mniejszy. 115200 na pewno działa na najnowszym bootloaderze dla arduino nano czy UNO z prockiem atmega328p.
Jeśli dobrze pamiętam to starsze bootloadery miały baudrate chyba 57600 - ale głowy nie dam. Jak masz niestandardowy to musisz potestować z różnymi parametrami, ewentualnie jak działa Ci z IDE arduino to w preferencjach włącz "pokaż szczegółowe informacje podczas wgrywania" i wtedy podejrzyj co jest wysyłane do lini avrdude.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 lip 2018, o 11:34 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 22 lip 2018
Posty: 31
Pomógł: 0

Dzięki za odp. Sprawdzę to i się odezwę.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO