Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 19 mar 2024, o 03:35


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 26 cze 2018, o 10:47 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Obrazek

Ponieważ zbliża się rozstrzygnięcie wielkiego Turnieju Rycerskiego, zaś na pole walki ściągnęły zaciągi zbrojnych Rycerzy - to chciałbym przedstawić Wam tych najzacniejszych, którzy postanowili kruszyć kopie. Uwaga KOLEJNOŚĆ w jakiej przedstawiam Rycerzy i ich prace nie ma żadnego znaczenia.

Uprzejmie uprasza się publiczność a nawet postronnych gapiów, całą czeladź, giermków, zacne damy i wszelakich innych rycerzy o sprawdzenie nadesłanych prac, a także wydawanie werdyktu, która praca najlepiej podoba się publiczności. Na poważnie zaś mówiąc - korzystajcie z gotowych przykładów, kodów źródłowych i uczcie się proszę bo Rycerze niosą dla nas wszystkich wielki kaganek oświaty w wielu różnych językach i dla różnych platform. KAŻDY chyba znajdzie coś dla siebie.

Rycerz nr 1 : Słynny woj z Lotaryngii "anonimg3", używający nieznanego wielu oręża o nazwie Node.js Na dole pakiet do pobrania i przetestowania na własnych programatorach zarówno pod Linuxem jak i Windowsem.

LINK Node.js Win/Lin

Krótka notatka autora:

Cytuj:
"W załączniku przesyłam kod wraz z instrukcją dla systemu Linux oraz Windows.
Testowałem na Linux Mint 18 Cinnamon 64-bit oraz Windows 7 64-bit i wszystko działa bez zarzutu :)

PS. Oczywiście przed uruchomieniem kodu należy zainstalować sterowniki dla USBasp oraz podłączyć programator wraz z wyświetlaczem OLED SSD1306 128x64 I2C ;) "



Rycerz nr 2 : Groźny pogromca niewiernych znad Renu "rskup", władający orężem w dwóch rękach jednocześnie, dzięki czemu sieka Windowsa i Linuxa na strzępy. Na dole pakiet do pobrania i przetestowania na własnych programatorach zarówno pod Linuxem jak i Windowsem. Dlatego Rycerz nadesłał aż DWA projekty!

LINK C#/C Win Lin

Wcale nie krótka notatka autora:

Cytuj:
"1. Pierwszy to wersja SQP-I2Cscan napisana w C# z GUI (spakowane źródła + skompilowana wykonywalna wersja). Program automatycznie wykrywa obecność programatora ATB-USBasp, umożliwia skanowanie magistrali I2C oraz wyświetlenie informacji o znalezionych urządzeniach.
W archiwum znajduje się plik __Info__.txt z opisem programu. A oprócz źródeł, w katalogu bin/Release/, znajduje się skompilowana wersja SQP-I2Cscan.exe.
Program wykorzystuje bibliotekę "LibUsbDotNet C# USB Library" pobraną z https://sourceforge.net/projects/libusbdotnet/.
Kompiluje się, bez jakichkolwiek przeróbek, zarówno pod Windows jak i pod Linux (wykorzystując środowisko Mono). Co ciekawe to ten sam plik wykonywalny SQP-I2Cscan.exe można uruchomić pod Windows jak i pod Linux :) i nawet nie ma znaczenie gdzie go skompilujemy :D.

2. Drugi to wersja SQP-I2Cscan napisana w C do uruchamiania z konsoli (spakowane źródła + skompilowana wykonywalna wersja pod Windows x64 oraz Linux). Jak to program pod konsolę, to nie posiada GUI, tylko wyświetla informacje tekstowo. Ten sam kod programu, bez żadnych zmian, kompiluje się poprawnie pod Linux jak i Windows.
Opis programu znajduje się w jego archiwum w pliku __Info__.txt.
Ten sam kod źródłowy generuje dodatkowo program SQP-TogglePins, czyli program migający diodami podpiętymi do linii SDA i SCL. Program SQP-TogglePins jest tym samym kodem źródłowym co SQP-I2Cscan, tylko generującym nowy wykonywalny program po dodaniu przy kompilacji definicji TOGGLE_I2C_PIN (jest to robione np. pod Linux zrobione poprzez dodanie -DTOGGLE_I2C_PINS w Makefile).
Oba pliki wykonywalne znajdują się w katalogach: dla Windows x64 w katalogu Windowsx64 a dla linuxa w katalogu Linux. "



Rycerz nr 3 : Niesamowity wojownik QTóry walczy ciężko raniącą bronią "jar800v", Zapewne wielu rycerzy QTórzy z nim walczyć, poniosą srogie rany jako że jego broń to QT w Linuxie ;) Na dole pakiet do pobrania i przetestowania na własnych programatorach pod Linuxem. Niestety jego broń jest tak ciężka i obszerna, że nie można "zapakować" jej na forum, z tego powodu, dostępny jest tylko link do pobrania:

LINK QT LINUX

Krótka notatka autora:

Cytuj:
"Przesyłam zgłoszenie do konkursu na napisanie aplikacji do obsługi API programatora ATB-USB-ASP

Z tego powodu, że aplikacja jest napisana na Linuxa może być potrzeba jej rekompilacji pod daną wersję systemu (osobiście testowałem na linux Mint 18.3 32bit)

W pliku ZIP poniżej znajdują się źródła aplikacji oraz instrukcja jak ją uruchomić w formie filmu i pliku README.txt

W razie jakichkolwiek problemów z uruchomieniem chętnie pomogę :) "




Rycerz nr 4 : Niewidzialny wojownik niczym zJAVA "k-skor", Jego siłą jest atak znienacka - potrafi być przezroczysty niczym JAVA, która operuje w systemie Linux

LINK Java Linux

Krótka notatka autora:

Cytuj:
"Zmotywowany chęcią wygrania nowego programatora UsbASP 4.2 przesyłam aplikację konkursową.


Język programowania: Java
Platforma do testowania: Linux


Z uwagi na to, że nie posiadam programatora UsbAsp 4.2 jest to aplikacja czysto demonstracyjna. Jednak kod jest teoretycznie działający, lecz nie przetestowany na "żywym" organizmie. "



Rycerz nr 5 : Długo ukrywający się wojownik znad Biebrzy "uksta1024", władający JAVĄ. Na dole pakiet do pobrania i przetestowania na własnych programatorach zarówno pod Linuxem jak i Windowsem.

LINK - Java Windows

Krótka notatka autora:

Cytuj:
"Ostateczna wersja w pliku ZIP zalaczona. W nim plik jar wykonywalny i plik Java z kodem źródłowym."


Załączniki:

Aby zobaczyć załączniki musisz się zalogować. Tylko zalogowani użytkownicy mogą oglądać i pobierać załączniki.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 cze 2018, o 15:04 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 mar 2014
Posty: 1475
Pomógł: 167

Chyba Mirku wrzuciłeś moją pierwsza wersję programu (tą przed przesunięciem terminu), która nie była jeszcze dopracowana :( Możesz zupdatować załączone archiwum?

--
Pozdrawiam,
Robert

------------------------ [ Dodano po: 3 minutach ]

Dla lubiących narzędzia do wersonowania, to ostateczną wersję wrzuciłem też do publicznego repozytorium https://bitbucket.org/rskup/sqp-i2cscan/

------------------------ [ Dodano po: 9 minutach ]

Obrazek

------------------------ [ Dodano po: 9 godzinach ]

Jako, że Mirka chyba nie ma dziś po południu przy komputerze, to sam dodam archiwum z poprawną wersją ;)
Załącznik:
rskup_win_lin.zip


Załączniki:

Aby zobaczyć załączniki musisz się zalogować. Tylko zalogowani użytkownicy mogą oglądać i pobierać załączniki.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 cze 2018, o 19:20 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

rskup napisał(a):
Możesz zupdatować załączone archiwum?

Zrobione ;)

hahahaa fajna ta maszyna do tortur USBasp :lol:

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 cze 2018, o 22:46 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 mar 2014
Posty: 1475
Pomógł: 167

mirekk36 napisał(a):
hahahaa fajna ta maszyna do tortur USBasp
To nie do tortur ...
Jaki jest najprostszy sposób by wygrać turniej rycerski? Nie ma co się bawić w walczenie na ringu, trzeba opanować zamek i ogłosić się zwycięzcą :twisted:. I to jest maszyna oblężnicza do zdobywania zamku ... :lol:

--
Pozdrawiam,
RObert

------------------------ [ Dodano po: kilkunastu sekundach ]

mirekk36 napisał(a):
Zrobione ;)
Oj chyba w Twoim poście jest cały czas stara wersja ... :(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 cze 2018, o 03:38 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

rskup napisał(a):
Oj chyba w Twoim poście jest cały czas stara wersja ...

ale zielony link już był dobry ;) teraz podmieniłem też plik w poście

------------------------ [ Dodano po: 4 minutach ]

no ale chętnych do sprawdzenia kodów jest tylu co słaby kot napłakał ;) mniej od Rycerzy

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 cze 2018, o 08:24 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 mar 2014
Posty: 1475
Pomógł: 167

mirekk36 napisał(a):
no ale chętnych do sprawdzenia kodów jest tylu co słaby kot napłakał mniej od Rycerzy
To może napuść rycerzy na siebie ;)
Ja pewnie w weekend pobawię się kodami innych :)

--
Pozdrawiam,
Robert

------------------------ [ Dodano po: 1 minucie ]

A może kolejny konkurs, dla oceniających prace konkursowe ;) :D



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 lip 2018, o 20:19 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 02 gru 2015
Posty: 63
Pomógł: 1

Kiedy będą ogłoszone wyniki? W jednym z filmików na yt była mowa, że na początku lipca... a tu cisza...

Mi osobiście podoba się rozwiązanie rycerza: "anonimg3" napisane Node.js, nawet nie wiedziałem, że z przy użyciu javascriptu (a właściwie TypeScript'u) można komunikować się z warstwą sprzętową.
Gratuluję za pomysłowość i chęć użycia niestandardowych rozwiązań (jest to moja subiektywna opinia :))

Pozdrawiam,
Tomek.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 lip 2018, o 21:14 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Tomek86 napisał(a):
Kiedy będą ogłoszone wyniki? W jednym z filmików na yt była mowa, że na początku lipca... a tu cisza...

Mi osobiście podoba się rozwiązanie rycerza: "anonimg3" napisane Node.js, nawet nie wiedziałem, że z przy użyciu javascriptu (a właściwie TypeScript'u) można komunikować się z warstwą sprzętową.
Gratuluję za pomysłowość i chęć użycia niestandardowych rozwiązań (jest to moja subiektywna opinia :))

Pozdrawiam,
Tomek.

No nareszcie jakiś głos postronnego użytkownika ... ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 lip 2018, o 07:53 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 08 mar 2015
Posty: 60
Pomógł: 5

Tomek86 napisał(a):
Kiedy będą ogłoszone wyniki? W jednym z filmików na yt była mowa, że na początku lipca... a tu cisza...

Mi osobiście podoba się rozwiązanie rycerza: "anonimg3" napisane Node.js, nawet nie wiedziałem, że z przy użyciu javascriptu (a właściwie TypeScript'u) można komunikować się z warstwą sprzętową.
Gratuluję za pomysłowość i chęć użycia niestandardowych rozwiązań (jest to moja subiektywna opinia :))

Pozdrawiam,
Tomek.


Wielkie dzięki za opinię, rozumiem że udało się uruchomić i przetestować kod? :)

_________________
Http://anonimg3.comxa.com



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 lip 2018, o 08:13 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Niniejszym chciałbym ogłosić (z uwagi na zacne kody nadesłane przez nielicznych rycerzy - bo większość jednak cyfrowy smok pokonał) ... ale ci którzy przeżyli i zgłosili swoje prace - WYGRYWAJĄ NAGRODY GŁÓWNE zgodnie z tym co było ogłoszone wszem i wobec na blogu ;)

https://mirekk36.blogspot.com/2018/05/t ... s-w-3.html

uprzejmie zatem proszę zacnych śmiałków o zgłaszanie się do mnie, najlepiej na maila biuro@atnel.pl celem ustalenia dostarczenia nagród. Proszę w mailu napisać swój nick i o które zgłoszenie chodzi a także podać swój dokładny adres do wysyłki nagrody.

Oczywiście zgodnie z regulaminem na końcu strony, te osoby które kupiły tuż przed konkursem programator ATB USBasp 4.2 mogą zgłosić się na maila celem ustalenia realizacji bonu na 100zł ! na zakup dowolnych innych produktów z naszego sklepu internetowego.


GRATULUJĘ WSZYSTKIM samozaparcia i stworzenia prac. Każda jest unikalna i świetna. Każda prezentuje inne podejście. Uważam, że nawet poza konkursem materiały te mogłyby się przydać innym do tego aby uczyć się różnych ciekawych języków programowania i na różne platformy.

Jestem pod wrażeniem chociaż sam jeszcze nie miałem okazji aby odpalić wszystkie przykłady spośród nadesłanych - ale na pewno to zrobię ! WARTO!

Szkoda tylko, że tak mało "widzów" się zainteresowało przynajmniej przejrzeniem prac ... specjalnie troszkę poczekałem z ogłoszeniem nagród - licząc, że może kilka osób się odezwie i doceni pracę RYCERZY tak poza mną ;) ... no i na szczęście zgłosiła się jakby honorowo jedna osoba Tomek86. Tobie również dziękuję za opinię pomimo to że jedyną w tym konkursie.

Aż przykro troszkę patrzeć jak mało ludzi garnie się do programowania (mówię tu już nie o samych chętnych do konkursu - bo ok, mógł być trudny - no ale powstały na prawdę ZACNE prace!

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 lip 2018, o 20:06 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 13 cze 2018
Posty: 1
Pomógł: 0

Z mojej strony mogę tylko podziękować za profesjonalnie przeprowadzony konkurs.

Może i zainteresowanych było mało, ale najważniejsze, że w razie potrzeby można będzie sięgnąć po zamieszczone wyżej kody. A różnorodność prac rzeczywiście jest spora. 8-)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 lip 2018, o 20:26 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 02 gru 2015
Posty: 63
Pomógł: 1

anonimg3 napisał(a):
Wielkie dzięki za opinię, rozumiem że udało się uruchomić i przetestować kod? :)


Kod udało mi się uruchomić w wersji minimal. A co przez to rozumiem, że biblioteka wykrywa mi ATBUsb bo jak podłącze inne urządzenie to node server.js się nie uruchamia.

Przejrzałem kod
szczególnie bibliotekę bitBang.js i zobaczyłem w jaki sposób następuje detekcja USB i gdzie jest zdefiniowany PID i VID.
I jestem pod wrażeniem, bo nie byłem świadomy, że w js można coś takiego dokonać.
Osobiście zainteresowałem się tą platformą i zacząłem od kursu Angular który jest odpowiedzialny za front-end a ten firmwork wykorzystuje Node.js więc jest dodatkowy bodziec by poznać coś nowego :)

Sprawdziłbym coś więcej, ale nie mam ATBUSB ver.4.2 i niemam też, żadnego oleda.

Pozdrawiam,
Tomek.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 12 lip 2018, o 12:37 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 08 mar 2015
Posty: 60
Pomógł: 5

Tomek86 napisał(a):
anonimg3 napisał(a):
Wielkie dzięki za opinię, rozumiem że udało się uruchomić i przetestować kod? :)


Kod udało mi się uruchomić w wersji minimal. A co przez to rozumiem, że biblioteka wykrywa mi ATBUsb bo jak podłącze inne urządzenie to node server.js się nie uruchamia.

Przejrzałem kod
szczególnie bibliotekę bitBang.js i zobaczyłem w jaki sposób następuje detekcja USB i gdzie jest zdefiniowany PID i VID.
I jestem pod wrażeniem, bo nie byłem świadomy, że w js można coś takiego dokonać.
Osobiście zainteresowałem się tą platformą i zacząłem od kursu Angular który jest odpowiedzialny za front-end a ten firmwork wykorzystuje Node.js więc jest dodatkowy bodziec by poznać coś nowego :)

Sprawdziłbym coś więcej, ale nie mam ATBUSB ver.4.2 i niemam też, żadnego oleda.

Pozdrawiam,
Tomek.


Bardzo się cieszę, że mój projekt zainteresował kogoś na tyle, że sam zaczął poszerzać swoją wiedzę z tej technologii. :)
W przyszłości postaram się stworzyć kilka projektów na sam zestaw ATB (który niebawem sam zamówię), aby inni użytkownicy mogli w prosty sposób przetestować moje rozwiązania i może pokusić się o naukę JS i dalszą rozbudowę :) Więc już teraz mogę powiedzieć, że temat Node.js oraz technologii webowych będzie jeszcze przewijał się na tym forum ;)

_________________
Http://anonimg3.comxa.com



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 12 lip 2018, o 13:44 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

anonimg3 napisał(a):
że temat Node.js oraz technologii webowych będzie jeszcze przewijał się na tym forum

Bardzo interesująco to brzmi ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 13 lip 2018, o 03:53 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2013
Posty: 2561
Pomógł: 126

Ja też czekam z niecierpliwością :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 lip 2018, o 18:01 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 26 lip 2018
Posty: 1
Pomógł: 0

popieram takie akcje dla pasjonatów :) pozdro

pożyczka online



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO