Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 29 mar 2024, o 08:50


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 16 cze 2018, o 18:24 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 03 sie 2016
Posty: 6
Pomógł: 0

Witam
mam problem z wyświetlaczem TFT 3,5 cala na sterowniku ILI9486 /tak twierdzi sprzedawca/ w karcie wyświetlacza
jes wzmianka , że może występować też sterownik ILI9488.
Interfrejs 16 bitów /D15-D0/ cztery bity sterowania RW-sygnał zapisu, RS-sygnał wyboru dane/komenda,
CS-chip select , RESET-reset.
Podświetlanie włącza się przy przesłaniu jakiegokolwiek sygnału na szyny danych.
Biblioteki przerobiłem z arduino.
Problem polega na tym, iż w trakcie inicjalizacji gdy cykl inicjalizacji dochodzi do końca przy przedostatniej komendzie
nakazującej wyjście z uśpienia wyłącza się podświetlanie. Eksperymentowałem z komendami ustawiającymi sposób
realizacji jasności niestety bez powodzenia.
Będę wdzięczny za pomoc



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 cze 2018, o 20:38 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 mar 2014
Posty: 356
Lokalizacja: Pruszków
Pomógł: 15

Witaj

Zrobiłeś błąd w przerobionej bibliotece z arduino i wyświetlacz nie działa prawidłowo.

Pozdrawiam Paweł.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 cze 2018, o 14:39 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 03 sie 2016
Posty: 6
Pomógł: 0

Być może popełniłem błąd ?
Opiszę dokładniej reakcję wyświetlacza.
Funkcje wysyłania komend i danych /parametrów/ napisałem sam w C i jestem pewien , że są poprawne. Sprawdziłem.
z arduino pobrałem sekwencję komend i parametrów do procesu inicjalizacji wyświetlacza. Zarówno w C jak i w arduino są one takie same. Jak wspomniałem wcześniej wyświetlacz nie ma osobnego wyjścia do podświetlania.
W momencie uruchomienia inicjalizacji ekran wyświetlacza mrugnie dwa razy raz ciemniej raz trochę jaśniej spowodowane
jest to jak sądzę dileyami w kodzie inicjalizacji. problemem jest natomiast fakt, że na końcu inicjalizacji przed komendą
Dysplay ON jest komenda Dysplay slep OFF i to ona powoduje wyłączenie podświetlania.
I jeszcze jedna uwaga jak main.c po wywołaniu lcd_init() i zgaśnięciu podświetlania wyślę komendę Dysplay slep ON
podświetlanie się włacza.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 cze 2018, o 19:57 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 mar 2014
Posty: 356
Lokalizacja: Pruszków
Pomógł: 15

Witaj ponownie.

Nie obraź się ale powiedz mi na jakiej podstawia ja czy cała nasza społeczność forumowa ma ci pomóc?
Na podstawie tego co napisałeś?
Zanim napisze się cokolwiek na jakimkolwiek forum z prośbą o pomoc trzeba samemu dobrze prześledzić temat wykonać mase testów i przedewszystkim pokazać kod może masz w nim błąd.
Czy testowałeś ten wyświetlacz na tej bibliotece z arduino ale bez przerabiania i czy działał prawidłowo?
Problem jest taki, że bez ogromnej ilości szczegułów nie da się pomóc i to zdecydowanie zniechęca każdego do odpisania.

Napisz więcej sprawdź przedewszystkim czy działa ten wyświetlacz na tej bibliotece na arduino i jeśli działa to wstaw kod na forum twój po przeróbce i będziemy mogli pomóc wtedy o ile ten wyświetlacz jest sprawny.

Pozdrawiam Paweł.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 cze 2018, o 21:11 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 03 sie 2016
Posty: 6
Pomógł: 0

Absolutnie się nie gniewam.Zastanowiłem się i doszedłem do wniosku, że na podstawie moich informacji trudno coś
poradzić. Mea culpa.
Dziękuję że zainteresowałeś się moim wpisem.
Wyświetlacze o, których mowa są nowe . Piszę wyświetlacze ponieważ mam dwie sztuki i obie testowałem.
Skąpa ilość informacji udzielonych wcześniej wynikała z tego, iż sądziłem . że być może ktoś z forumowiczów miał
do czynienia z wyświetlaczem mającym zasilanie podświetlania z wewnętrznego PWM. Przeanalizowałem komendy
z dostępnych bibliotek na podstawie karty katalogowej sterownika ILI9486 i nie znalazłem poleceń dotyczących ustawienia PWM. Obecnie dokładnie analizuję poszczególne komendy z karty i mam nadzieję , że uda mi się ustalić odpowiednią sekwencję komend.
W przypadku gdy nie uda mi się ta sztuka to pozwolę sobie zwrócić się do forumowiczów o pomoc przedstawiając maksymalny zakres informacji.
Dzięki za poświęcony czas.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 cze 2018, o 20:55 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 03 kwi 2016
Posty: 5
Pomógł: 0

Nie udało mi się rozwiązać problemu z podświetlaniem TFT LCD 3,5' ILI9486 transmisja równoległa 16 b.
W ramach odpoczynku postanowiłem uruchomić TFT LCD 2,8' ILI9341 z SPI. Posiłkując się rozwiązaniami MIRKA i informacjami z sieci wyświetlacz "zadziałął" bez problemów. Napisałem bibliotekę i uruchomiłem równolegle odczyt z karty SD ponieważ wyświetlacz jest wyposażony w gniazdo SD. Przy uruchamianiu transmisji
z karty SD wykorzystałem rozwiązanie MIRKA PetitFAT. Wszystko współpracuje idealnie. Układ napędzam ATmegą 32 takt 16 MHz.
Dołączam obraz efektu wyświetlania dostosowanego zdjęcia.

Jeżeli będzie ktoś zainteresowany moim rozwiązaniem to służę wszelką pomocą oczywiście w ramach moich możliwości.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 cze 2018, o 08:00 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2016
Posty: 1146
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 93

Cytuj:
Dołączam obraz efektu wyświetlania dostosowanego zdjęcia.
Gdzie ten obraz?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 cze 2018, o 12:13 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 03 kwi 2016
Posty: 5
Pomógł: 0

Przepraszam oto on
Obrazek

Odczyt z karty SD.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 cze 2018, o 12:50 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 03 kwi 2016
Posty: 5
Pomógł: 0

Witam okazuje się , że moduł 2,8' TFT LCD ILI9341 jest bardzo "wdzięcznym" urządzonkiem. Współpracuje idealnie z kartą SD co umożliwia wyświetlanie zdjęć w znośnej jakości jak również wykorzystanie zapisanych na SD niekonwencjonalnych wzorów cyfr do wyświetlanie np zegara przykład pod linkiem
https://youtu.be/kKd72iYLEQM na youtube.
Pokusiłem się do sprawdzenia czy możliwe jest stworzenie animacji na tym wyświetlaczu i okazało się , że tak
Tak to wygląda link https://youtu.be/79pjI7FWa48 .
Tę prostą animację udało mi się zrobić w 20 minut co przy fakcie ,iż jestem początkującym adeptem języka C stanowi o możliwościach wyświetlaczy TFT LCD.
Do swoich testów używam atmegi 32 / zajętość pamięci program 50% RAM 39 %/.
Jeżeli ktoś zainteresuje się moimi zabawami to jestem otwarty na pytania czy sugestie.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO