Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 28 mar 2024, o 22:46


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 9 cze 2018, o 10:31 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 09 cze 2018
Posty: 5
Pomógł: 1

Niema innych działów na ten temat wiec zamiescilem to tutaj .....Zamierzam wejsc w uklady programowalne , producenta juz wybralem i jest to Altera .....do startu wybrałem starsze produkty tej firmy EPM 3064 :
1- są dostepne w niskich kwotach
2 - w obudowach PLCC 44 wersja dip .Co znacznie ułatwia robienie pcb .
Tu jedno z zapytań .....
Podobno te układy "znoszą" na wejsciach i wyjsciach napiecie 5V ?Nap. pracy standard to 3,3v
Ktoś to realnie sprawdzał ?
Chciałbym na tej kości zrealizować programowalny licznik dziesiętny z wyjściami obsługującymi 8 pozycyjnego wyświetlacza cyfrowego led:) znaczy 8 sztuk wyświetlaczy led 7 segmentowych .
Można robić to na mikroprocesorach (robiłem) ale na CPDL to zupelnie inna jakoś zliczania impulsów ...Można dopracowac szybki interfejs .



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 cze 2018, o 11:10 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2013
Posty: 2561
Pomógł: 126

Do układów programowalnych polecam zapoznać się z ciekawymi artykułami: link oraz link.


Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 cze 2018, o 11:24 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 09 cze 2018
Posty: 5
Pomógł: 1

micky napisał(a):
Do układów programowalnych polecam zapoznać się z ciekawymi artykułami: link oraz link.

dzieki za wskazowki , zapoznam sie z materiałami pod tymi linkami .
-----------------
Zwłaszcza ten drugi link przyda mi siem .....na starcie nie bede pisał konfiguracji cpdl w języku składni , wystarczy mi narysowanie schematu układu ,ale kto wie .
Jeśli opanuje sie jezyk programowania okaże sie że znacznie łaTWIEJ JEST OPISAĆ warunki niż rysować jakieś schematy .....
Narazie swoje pierwsze kroki postawie na zasadzie rysowqnia schematu graficznego .Ale dziekuje za fajny link .



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 13 cze 2018, o 16:38 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 09 cze 2018
Posty: 5
Pomógł: 1

na razie mam mnóstwo pracy z samą mechaniką bowiem i nie ukrywam iż układ elektroniczny musi wspolpracować z mechaniką .Znaczy te układy programowalne musza ściśle w spółpracować z mechaniką .To nie są tematy dla początkujących ale też mi nie przeszkadza miejsce .



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 13 cze 2018, o 17:04 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Atmeg napisał(a):
.To nie są tematy dla początkujących ale też mi nie przeszkadza miejsce .

Na naszym forum wszyscy czujemy się początkującymi i też początkującym staramy się pomagać - więc miejsce tak na prawdę nie ma znaczenia jak widać.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 lip 2018, o 16:22 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 09 cze 2018
Posty: 5
Pomógł: 1

Witajcie po przerwie .Nie ,nie zrezygnowaem z ukladów programowalnych.Poprostu mam sporo zajęć i ograniczony czas na nowinki ale nie odpuściłem :)
UDALO siem zaprogramować pierwsze uklady CPDL :) Pozatym w miedzyczasie zdobyłem troszkie wiedzy na temat tych układów .
Tak więc jestem mega szczęśliwy bo te mega szybkie skurczybyki zaczeły dla mnie pracować !!!!

------------------------ [ Dodano po: 1 minucie ]

mirekk36 napisał(a):
Atmeg napisał(a):
.To nie są tematy dla początkujących ale też mi nie przeszkadza miejsce .

Na naszym forum wszyscy czujemy się początkującymi i też początkującym staramy się pomagać - więc miejsce tak na prawdę nie ma znaczenia jak widać.

w sumie masz racje , każdy kto próbuje czegoś nowego jest początkującym .

------------------------ [ Dodano po: 14 minutach ]

OK , kilka słów wyjaśnienia . Ja skupiłem sie na starszych produktach firmy Altera .Wiedzialem iż nie potrzebuje układow o 2000 albo 10000 makroceli .Ja potrzebowałem zrealizować układ ,odpowiednik powiedzmy max 100 sztuk klasycznych ukladów TTL.
Miedzy innymi zakupiłem uklad z seri starej ,to jest EPM 3064 w obudowie PLCC ....i był to strzał w 10tke .
To działa :) działa nawet z najprostrzym programatorem .Ponad to układ toleruje napiecia na wejściach do 5V .
Siekne schemat tego co tam stworzylem ,generalnie są to zestawy liczników dec z interfejsem do odczytu i wpisu danych .

------------------------ [ Dodano po: 55 minutach ]

Obrazek
sorki za kiepski obraz schematu ale tak wyszło .To jest mniej wiecej połowa schematu umieszczona w tym scalaku epm3064.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO