Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 28 mar 2024, o 09:01


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 15 kwi 2018, o 12:40 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 02 gru 2015
Posty: 544
Pomógł: 27

Witam mam taki problem otóż w pewnym projekcie potrzebuje użyć zapisu na kartę mikro sd i postanowiłem użyć do tego celu biblioteki FATFS napisałem prosty kod testowy i na zestawie 1.04b wszystko działa ale po podpięciu mojego czytnika karta nie chcę się inicjalizować dodam że czytnik sprawdzałem i jest sprawny bo działa przy użyciu biblioteki PetitFS schemat czytnika nie różni się bardzo od tego w zestawie atb.

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


Obrazek



może trzeba coś w bibliotece przestawić proszę o jakiekolwiek sugestię co może być nie tak.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 kwi 2018, o 12:46 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 cze 2014
Posty: 855
Lokalizacja: pod Warszawą
Pomógł: 58

cześć
Jedyne co mi przychodzi do głowy to to, że w bibliotece sprawdzasz obecność karty w slocie i dopiero włączasz jej zasilanie.
Jeżeli nie badasz obecności karty w swoim układzie to program dalej nie ruszy bo czeka na włożenie karty. Jak testowałem po raz pierwszy bibliotekę to pominąłem linie sprawdzające obecność karty jak i włączanie zasilania.

_________________
Pomóżcie mi stanąć na nogi



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 kwi 2018, o 12:51 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 02 gru 2015
Posty: 544
Pomógł: 27

na zestawie 1.04b to działa po podłączeni tymi samymi przewodami mojego czytnika nie inicjalizuje się a mój czytnik na bibliotece PetitFS działa.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 kwi 2018, o 18:01 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 02 gru 2015
Posty: 544
Pomógł: 27

Witam znalazłem przyczynę a właściwie to dwie przyczyny i chciałem się podzielić może komuś się przyda.
1) to Q1 BC807 to powinien być tranzystor unipolarny z kanałem typu p ja użyłem DMP2305U-7 ponieważ na bipolarnym miałem spadek napięcia na złączu kolektor emiter.
2) to nie potrzebnie zastosowałem bufor na linii miso .
I tu pytanie dla bardziej zaawansowanych ode mnie dlaczego tak jest że bez bufora na linii miso działa świetnie a z buforem już nie?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 kwi 2018, o 18:58 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 cze 2014
Posty: 855
Lokalizacja: pod Warszawą
Pomógł: 58

tonygryps napisał(a):
Witam znalazłem przyczynę a właściwie to dwie przyczyny i chciałem się podzielić może komuś się przyda.
1) to Q1 BC807 to powinien być tranzystor unipolarny z kanałem typu p ja użyłem DMP2305U-7 ponieważ na bipolarnym miałem spadek napięcia na złączu kolektor emiter.
2) to nie potrzebnie zastosowałem bufor na linii miso .
I tu pytanie dla bardziej zaawansowanych ode mnie dlaczego tak jest że bez bufora na linii miso działa świetnie a z buforem już nie?


Trochę to dziwne bo przecież na zestawie ATB jest właśnie tranzystor BC807....
Co do punktu drugiego to może masz coś jeszcze podłączone na tej linii?

_________________
Pomóżcie mi stanąć na nogi



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO