Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 28 mar 2024, o 15:50


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 3 mar 2018, o 08:52 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 14 lis 2017
Posty: 129
Pomógł: 0

Szanowni forumowicze, posiadam dostęp do internetu Neostrada, zbudowałem sobie urządzenie na AVR sterujące min oświetleniem w domu, chciałbym łączyć się z tym urządzeniem z pomocą aplikacji czy to na PC czy na telefonie, będąc poza domem z wykorzystaniem internetu. W ramach zasięgu WiFi z domowego rutera nie ma problemu ( dzięki poradnikom, programom i komponentom ..... itd, dzięki Mirkowi). Ale jak się za to zabrać jeżeli chce się połączyć będąc poza domem?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 mar 2018, o 09:18 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 29 mar 2012
Posty: 595
Lokalizacja: Jaworzno
Pomógł: 39

Czy masz przydzielony przez Twojego dostawcę internetu choć jeden stały adres IP? Jeżeli tak to spróbuj wysłać ping na ten adres z sieci publicznej i wtedy zobaczysz czy masz dostęp do swojego routera z poza Twojej domowej sieci.

_________________
Pozdrawiam
PP



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 mar 2018, o 10:00 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 gru 2013
Posty: 121
Pomógł: 16

Aby dostać się z zewnątrz do sieci wewnętrznej (zakładając , że nie masz stałego IP) musisz zapoznać się z dwoma zagadnieniami :
1. przekierowanie portów
2. usługi typu DDNS (Dynamic Domain Name System)

https://techniczny.net/po-co-jest-i-jak ... ie-portow/
https://www.download.net.pl/jak-zrobic- ... ip/n/4906/
http://www.dipol.com.pl/do_czego_sluzy_ ... _bib93.htm

Niektóre routery np Asusa mają DDNS w pakiecie i tam tylko przekierowanie portów konfigurujemy.

_________________
http://strefapic.blogspot.com



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 mar 2018, o 10:01 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 31 sty 2018
Posty: 41
Lokalizacja: Tarnów
Pomógł: 0

Ja też chciałem kiedyś sobie zrobić dostęp z zewnątrz do obsługi czujników i sterowania oświetleniem, bramą itp.
Lecz jak się okazało (ja korzystam z internetu domowego polsat) mój usługodawca pomimo wykupienia stałego ip. nie udostępnia portów.
Wiec sprawdź też ta opcje czy twój usługodawca udostępnia porty,podobno bez tego też się da ale mi już się odechciało porostu steruje sobie i sprawdzam czujniki na miejscu przez ruter, tylko wiadomo zasięg ograniczony do domowego wi-fi.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 mar 2018, o 17:34 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 14 sie 2016
Posty: 905
Pomógł: 39

To nie dostawca ma udostępniać porty(cokolwiek to znaczy), tylko ty masz sobie sam przekierować na routerze.

_________________
Moje porady są błędne,nie czytać,zbanować od razu.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 mar 2018, o 17:49 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 paź 2014
Posty: 1020
Lokalizacja: Trójmiasto
Pomógł: 188

Widzisz aby połączyć się z zewnątrz musisz po pierwsze znać zewnętrzne IP - i tu jest pierwszy problem ponieważ większość usługodawców daje zmienne IP które się zmiania albo czasem albo, tak jak to było i jeśli nic się nie zmieniło, jest w neostradzie po każdym resecie modemu. Rozwiązaniem jest albo dopłata do internetu za stałe IP (jeśli wogule jest taka opcja - wiele usługodawców oferuje takie usługi tylko dla klientów biznesowych). Jeśli nie da się zorganizować stałego IP to pozostaje usługa DDNS czyli dynamic domain name system. Działa to tak że musisz wykupić bądź znaleźć darmowego usługodawcę która świadczy właśnie usługę ddns (darmowy jeszcze w tej chwili na pewno jest http://www.noip.com - warunkiem jest comiesięczne potwierdzanie chęci dalszego posiadania danej domeny - powiadomienie przychodzi na maila z linkiem do aktywacji na kolejny miesiąc) U usługodawcy zakładasz sobie konto i rezerwujesz domenę (tak jakbyś zakładał adres email np: costamcostam.no-ip.org) Mając już to załatwione to sprawdzasz czy twój router obsługuje danego dostawcę DDNS (większość routerów ma usługę DDNS ale niestety dużo z nich ma predefiniowanych dostawców tej usługi i brak możliwości zdefiniowania dowlonego usługodawcę - np dużo starszych routerów ma dyndns.org która kiedyś była bezpłatna a teraz już niejest) jeśli twój router obsługuje danego dostawcę to tylko wpisujesz dane - login, hasło i domenę jaką sobie zarezerwowałeś. Od tego momentu jak router wykryje że IP zewnętrzne się zmieni aktualizuje powiązanie domeny DDNS z Twoim nowym adresem IP na serwerze dostawcy usługi DDNS.
Aby się połączyć z zewnątrz jako adres IP podajesz właśnie nazwę domeny którą sobie zarezerwowałeś - (podobnie działają nazwy domenowe w internecie np http://www.wp.pl dla przeglądarki internetowej byłby bezużytecznym ciągiem znaków gdyby nie serwery DNS - nie mylić z DDNS - po wklepaniu takiego ciągu znaków przeglądarka najpierw wysyła zapytanie do serwera DNS ten odsyła jej numer IP powiązany z tą domeną, i dopiero przeglądarka łączy się z właściwym serwerem i pobiera stronę główną).
Jeśli Twój router nie obsługuje danego usługodawcy DDNS i nie ma możliwości dodania niestandardowego pozostaje zainstalowanie na którymś komputerze lokalnym (czyli takim który w miarę często jest włączony i nie zmiania lokalizacji tzn łączy się zawsze z wnętrza naszej sieci) dedykowanej aplikacji od naszego usługodawcy DDNS i to właśnie owa aplikacja zajmie się synchronizacją domeny z naszym zewnętrznym numerem IP.
Druga, równie ważna sprawa to już tu wspominane porty. Widzisz jak znasz swój zewnętrzny numer IP to jak go wpiszesz będąc na zewnątrz swojej sieci, to twoje zapytanie trafi poprzez modem do routera - bo to on właśnie ma ten adres. No ale cóż ten nie będzie wiedział co z takim zapytaniem zrobić. I tu z pomocą wchodzą porty. Jest to wartość numeryczna którą podaje się po adresie i dwukropku. Numer portu musi się mieścić w zakresie 0 do 65535 a dokładniej od 1024 do 65535 (porty od 0 do 1023 są zarezerwowane dla ogólnoznanych usług np 80 dla http)
Jeśli usługodawca nie blokuje portów (lub ich większości bo niekiedy blokuje porty wybranych usług dla zarządzania modemem) to na swoim routerze (w opcjach nazwanych "przekierowanie portów", "wyzwalanie portów" lub "serwery wirtualne" - różnie się to nazywa w zależności od oprogramowania routera) robisz powiązanie danego portu do numeru IP jaki ma Twoje urządzenie wewnątrz Twojej sieci - oczywiście numer portu musi odpowiadać numerowi na którym Twoje urządzenie się komunikuje, ewentualnie można przemapować porty- niektóre routery to umożliwiają - np podajesz port zewnętrzny i port wewnętrzny np port zewnątrzny 60123, port wewnętrzny 456 adres IP 192.168.1.100, czyli jak łączysz się z zewnątrz podajesz coś takiego costamcostam.no-ip.org:60123, router to zapytanie przekieruje do sieci wewnętrznej na urządzenie o numerze IP 192.168.1.100 na porcie 456.
Jeśli usługodawca blokuje porty to zostają usługi oparte o tzw chmurę. Działa to tak że zarówno twoje urządzenie musi samo łączyć się z serwerem chmury i wysyłać tam dane i z niego odbierać, a Ty chcąc się z nim połączyć również łączysz się z chmurą i podając dane uwierzytelniające zostajesz jakby wirtualnie połączony z urządzeniem ale w połączeniu pośredniczy serwer chmury. Tak między innymi działa klient wsparcia Team Viewer z którego Mirek czasem korzysta by pomóc komuś zdalnie - rozwiązanie wygodne bo nie trzeba grzebać w routerach i działa zawsze - pod warunkiem że serwey Team Viewera działają ;)

------------------------ [ Dodano po: 1 minucie ]

Harry napisał(a):
To nie dostawca ma udostępniać porty(cokolwiek to znaczy), tylko ty masz sobie sam przekierować na routerze.
no nie zupełnie bo jeśli dostawca blokuje porty (jak większości na internetach mobilnych od telefonii komórkowych) to nic sobie nie przekieruje. Dostawcy usług mobilnych tłumaczą to bezpieczeństwem użytkowników :lol:
Wiem na pewno że jesze jakieś pół roku temu na internetach mobilnych orange, plusa i T-mobile porty były poblokowane. Klient w końcu kupił internet T-mobile w abonamencie na firmę i w routerze trzeba było wpisać inne dane w punkcie dostępowym - wtedy działało zarówno stałe IP jak i porty był pootwierane - ale samo wpisanie tych właściwych danych nic nie daje bo to musi być wykupiona dodatkowa usługa stałego IP(otwarte porty w bonusie wtedy też dają).

GrzesiekB napisał(a):
mój usługodawca pomimo wykupienia stałego ip. nie udostępnia portów.
Być może musiałbyś zmienić dane w punkcie dostępowym modemu by porty były otwarte - samo stałe IP bez otwartych portów to trochę bezużyteczna funkcjonalność.



Ostatnio edytowano 3 mar 2018, o 18:22 przez xentis, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 mar 2018, o 18:10 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 14 sie 2016
Posty: 905
Pomógł: 39

Nie mówimy o telefonii komórkowej, u nich to normalka i niezbyt dużo ma to wspólnego z bezpieczeństwem. W T-mobile zawsze było tak że w zależności od wybranego punktu dostępowego miałeś różne usługi.

_________________
Moje porady są błędne,nie czytać,zbanować od razu.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 mar 2018, o 18:25 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 paź 2014
Posty: 1020
Lokalizacja: Trójmiasto
Pomógł: 188

Wybacz ale autor postu nie zdefiniował jakiego internetu używa w domu więc nie można wykluczyć internetu od dostawcy komórkowego.
A co do innych punktów dostępowych to nie tylko T-mobile tak ma bo plus (a co za tym idzie to i pewnie polsat) też...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 mar 2018, o 19:29 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 31 sty 2018
Posty: 41
Lokalizacja: Tarnów
Pomógł: 0

Harry napisał(a):
To nie dostawca ma udostępniać porty(cokolwiek to znaczy), tylko ty masz sobie sam przekierować na routerze.

No właśnie że musi w cyfrowym polsacie ruch na portach jest zablokowany.I możesz przekierować porty na ruterze i drapać się po głowie czemu nie śmiga,oczywiście przy stałym adresie IP.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 mar 2018, o 20:52 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 14 sie 2016
Posty: 905
Pomógł: 39

To jaki jest sens stałego publicznego ip? - Pytanie retoryczne ;)

_________________
Moje porady są błędne,nie czytać,zbanować od razu.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 mar 2018, o 22:04 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 14 lis 2017
Posty: 129
Pomógł: 0

Przed momentem wróciłem z pracy i jestem pod wrażeniem ogromy informacji jakie otrzymałem od Was. Bardzo dziękuję. Internet mam stacjonarny z Orange bez stałego IP.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 mar 2018, o 22:08 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 31 sty 2018
Posty: 41
Lokalizacja: Tarnów
Pomógł: 0

Harry napisał(a):
To jaki jest sens stałego publicznego ip? - Pytanie retoryczne ;)

Nawet nie wiesz jak wielkie było moje zdziwienie gdy dostałem odpowiedz od polsatu że mam stałe ip ale nie mam odblokowanego portu i mieć nie będę bo nie udostępniają portów.
Do dziś nie wiem za co w takim razie płaci się dodatkowo prawie 20zł za bezużyteczna opcje z mojego punktu widzenia, to porostu naciąganie.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 mar 2018, o 06:05 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 17 mar 2015
Posty: 38
Lokalizacja: Australia
Pomógł: 0

xentis napisał(a):
Działa to tak że zarówno twoje urządzenie musi samo łączyć się z serwerem chmury i wysyłać tam dane i z niego odbierać, a Ty chcąc się z nim połączyć również łączysz się z chmurą i podając dane uwierzytelniające zostajesz jakby wirtualnie połączony z urządzeniem ale w połączeniu pośredniczy serwer chmury.

xentis mógłbyś trochę rozwinąć ten wątek?
Wiadomo, że w takim przypadku trzeba mieć wykupioną domenę i zewnętrzny hosting.

Mając to, co dalej? Wystarczą jakieś skrypty php czy może to bardziej skomplikowana sprawa?
Kiedyś się trochę bawiłem w ten sposób, że np urządzenie "1" wysyła URL z danymi, które były zapisane w chmurze. Urządzenie "2" następnie musiało wysłać swój URL aby w odpowiedzi dostać dane oczekujące na serwerze, które wcześniej wysłał "1".
Niby to działało ale mam wrażenie, że nie tak to powinno być. Choćby dlatego, że "2" musiało cały czas wysyłać URL aby sprawdzić czy na serwerze są jakieś dane dla niego. Nawet jeśli żadnych danych nie było to "2" musiało pytać serwer przez cały czas (np co 2 sekundy w moim przypadku) bo niby skąd miało wiedzieć czy coś tam dla niego jest czy nie.
Generowało to niepotrzebny ruch w sieci.

To o czym wspomniał xentis na pewno musi działać w bardziej elegancki sposób. Tylko jak?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 mar 2018, o 10:20 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 14 sie 2016
Posty: 905
Pomógł: 39

Rozwiązanie idealne to wykorzystanie socketów. Jak niema tej możliwości, to pozostaje zabawa taka jak mówisz, czyli sprawdzanie co chwile.

Wysłane ze srajfona

_________________
Moje porady są błędne,nie czytać,zbanować od razu.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 mar 2018, o 11:03 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 gru 2013
Posty: 121
Pomógł: 16

zieleniewiak napisał(a):
xentis napisał(a):
Działa to tak że zarówno twoje urządzenie musi samo łączyć się z serwerem chmury i wysyłać tam dane i z niego odbierać, a Ty chcąc się z nim połączyć również łączysz się z chmurą i podając dane uwierzytelniające zostajesz jakby wirtualnie połączony z urządzeniem ale w połączeniu pośredniczy serwer chmury.


Tak działają pewnie domoticz czy openHAB. ale w szczegółach by trzeba było od kuchni zerknąć jak to rozwiązane jest. OpenHAB jest tutaj szczególnie ciekawym softem.
Z tego co mi się obiło o uszy to wykorzystuje się tutaj gniazda TCP i SSL dla bezpieczeństwa . Przy otwartym gnieździe TCP mamy łączność dwukierunkową. Teoretycznie czas otwarcia gniazda może być dowolnie długi.

_________________
http://strefapic.blogspot.com



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 mar 2018, o 13:10 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 paź 2014
Posty: 1020
Lokalizacja: Trójmiasto
Pomógł: 188

zieleniewiak napisał(a):
xentis mógłbyś trochę rozwinąć ten wątek?
osobiście nie za wiele mogę rozwinąć ten temat od strony technicznej ponieważ znam go jedynie od strony użytkowej (zdalne wsparcie PC, zdalny dostęp do platform monitoringowych itp) ale na pewno takie rozwiązania są wydajne skoro strumień wideo z kamer HD bez problemu ciągnie. Być może samo odpytywanie odbywa się tylko do czasu zestawienia połączenia, a już samo połączenie jest realizowane na portach które są przetestowane przez "chmurę" i oznaczone jako otwarte. Ale to już czysto moje domysły.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 mar 2018, o 13:31 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 14 sie 2016
Posty: 905
Pomógł: 39

Łopatologicznie ;):
Z TeamViewer, skypami itd, to działa mniej więcej w ten sposób, że najpierw jest zestawiane połączenie z serwerem pośredniczącym, jeżeli jedna ze stron ma zewnętrzne ip, to wtedy jest negocjowane połączenie bezpośrednie właśnie na socketach(na ogół szyfrowanych), jeżeli nie to cała transmisja leci przez serwer pośredniczący.

_________________
Moje porady są błędne,nie czytać,zbanować od razu.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 mar 2018, o 19:27 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 14 lis 2017
Posty: 129
Pomógł: 0

Założyłem sobie konto i domenę na no-ip, skonfigurowałem router i nie bardzo mogę uwierzyć ale wszytko ładnie działa, testuję na razie za pomocą ściągniętego programu na telefon UDP TCP Server Free, wysyłam sobie komendy AT do Atnel WiFi. A teraz proszę o podpowiedź w jaki sposób zadziałać odwrotnie tj. coś odczytać z procesora na odległość?

Np odczytać temperaturę w domku, z termometru zbudowanego na AVR?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 mar 2018, o 20:05 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 19 lip 2013
Posty: 759
Pomógł: 37

Dla mnie ten temat trochę czarna magia. Ale myślę ,ze jeśli komunikujesz się przez UDP to wysyłasz komendę do Atnel wifi i on ci odpowie na ten sam adres z którego wysłałeś.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 mar 2018, o 20:18 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 14 lis 2017
Posty: 129
Pomógł: 0

grzeniu 73 napisał(a):
Dla mnie ten temat trochę czarna magia. Ale myślę ,ze jeśli komunikujesz się przez UDP to wysyłasz komendę do Atnel wifi i on ci odpowie na ten sam adres z którego wysłałeś.


Dla mnie też czarna magia dlatego proszę o pomoc. Nie wiem jak to wszystko działa:
o ile wysyłanie komunikatów do urządzenia z wykorzystaniem DDNS poszło mi bez problemu bo i mechanizm tego jest prosty o tyle nie bardzo wiem jak to zrobić w drugą stronę.

Mam Magic Matrixa w dołączonym programie na PC jest odczyt temperatury, ale tu uP wysyła dane po UDP za pomocą modułu WiFi znany jest adres WiFi modułu, wszystko jest w ramach jednej sieci WiFi, program na PC odczytuje dane i to jest do ogarnięcia.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 mar 2018, o 20:28 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 14 sie 2016
Posty: 905
Pomógł: 39

Program na PC niema pojęcia w jakiej sieci się znajduje - lokalnie czy za 15 routerami. Łączysz się dokładnie w ten sam sposób, tyle że zamiast IP lokalnego podajesz swoją domenę i port który przekierowałeś na routerze.

_________________
Moje porady są błędne,nie czytać,zbanować od razu.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 mar 2018, o 21:44 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 14 lis 2017
Posty: 129
Pomógł: 0

Odpaliłem sobie program od Mirosława MK Terminal UDP i z klienta UDP wysyłam polecenie AT do Magic Matrixa, wysyłam "AT+TEXT=10,dane z klienta" a w miejscu remote IP wstawiam nazwę domeny utworzonej na no-ip i wszystko jest ok, dane są odbierane przez magic matrixa, następnie chcę wysłać dane z serwera UDP w miejsce remote IP wstawiam nazwę domeny ale Magic matrix nic nie odbiera, natomiast jak w remote IP wstawię adres IP Magic Matrixa to dane z serwera są w Magic Matrixie odbierane. Dlaczego Magic Matrix nie odbiera danych wysyłanych z serwera UDP jeżeli w miejsce remote IP wstawiam nazwę domeny?
Jeżeli w miejsce remote IP wstawię nazwę domeny to co 1 minutę UDP Serwer odbiera jakieś dane z Magic Matrixa i to bez względu na to czy w remote IP wstawię adres IP czy nazwę domeny.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 mar 2018, o 23:25 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 14 sie 2016
Posty: 905
Pomógł: 39

Które IP wpisujesz w serwerze UDP?
Adres lokalny Matrixa, czy modemu? - Może serwer UDP po prostu nie potrafi rozpoznać nazwy domeny.

_________________
Moje porady są błędne,nie czytać,zbanować od razu.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 mar 2018, o 23:43 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 14 lis 2017
Posty: 129
Pomógł: 0

Harry napisał(a):
Które IP wpisujesz w serwerze UDP?
Adres lokalny Matrixa, czy modemu? - Może serwer UDP po prostu nie potrafi rozpoznać nazwy domeny.


W adres IP serwera UDP wpisuje IP Matrixa i wtedy jest OK w obie strony.
Jak w adres IP serwera wstawię nazwę domeny to serwer odbiera dane z Matrixa, natomiast jak je wysyłam z serwera do Matrixa to nie działa.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 mar 2018, o 00:34 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 14 sie 2016
Posty: 905
Pomógł: 39

A spróbuj wpisać IP modemu(domena wskazuje na niego). Pewnie nie zadziała, ale... ;)
Serwer też jest "produkcji" Mirka?

_________________
Moje porady są błędne,nie czytać,zbanować od razu.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 mar 2018, o 09:09 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 14 lis 2017
Posty: 129
Pomógł: 0

Domena wskazuje na adres IP zewnętrzny routera, który może się zmieniać.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 mar 2018, o 09:48 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 14 sie 2016
Posty: 905
Pomógł: 39

Wiem o tym, ale program może nie przewidywać wpisania nazwy zamiast IP.

Wysłane ze srajfona

_________________
Moje porady są błędne,nie czytać,zbanować od razu.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 mar 2018, o 11:00 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 14 lis 2017
Posty: 129
Pomógł: 0

Harry napisał(a):
Wiem o tym, ale program może nie przewidywać wpisania nazwy zamiast IP.

Wysłane ze srajfona


Testowałem przed momentem z komputera z pracy i dane są przesyłane zarówno z serwera jak i clienta za pomocą domeny, ( wszystko dobrze chodzi) teraz kolejny etap jakiś prosty swój program na uP i na PC. :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 mar 2018, o 20:32 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 14 lis 2017
Posty: 129
Pomógł: 0

Mam pytanie, chcę odbierać dane z uP do PC z wykorzystaniem MKUDPS, z tym, że nie w sieci lokalnej ale na odległość, uP łączy się przez Atnel WiFi z routerem, a że nie mam stałego IP to łączę się ze światem przez domenę, wysyłanie danych z PC do uP idzie bez problemu. Uruchamiam serwer UDP ale nie wiem gdzie należy wpisać nazwę domeny w MKUDPS aby program na PC odbierał dane z uP. Wystarczy jednak, że raz wyślę cokolwiek do uP za pomocą domeny i dane z uP już są odbierane. A chciałbym ,żeby PC odbierał je od razu po uruchomieniu serwera UDP.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 mar 2018, o 20:56 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Krzycho69 napisał(a):
Uruchamiam serwer UDP ale nie wiem gdzie należy wpisać nazwę domeny w MKUDPS aby program na PC odbierał dane z uP.

A po jaki gwint potrzebna ma być jakaś domena w MkUDPS ? ... Panie kochany, MkUDPS jak odpalisz jako serwer to on nasłuchuje a nie nadaje

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO