Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 25 kwi 2024, o 07:42


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 6 lut 2018, o 21:38 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 18 sty 2015
Posty: 170
Pomógł: 0

Potrzebował bym rozwiązania do ogarnięcia warsztatu. Mając np. 100 różnych dysków leżących w kartonie, pamiętać historię każdego z nich jest z lekka trudno. Mam drukarkę etykiet, i smartfona z androidem, czas zainstalować aplikację czytnika kodów kreskowych. Tylko...

Chciałbym, by aplikacja na androidzie potrafiła zakładać na dysku sieciowym pusty folder o nazwie takiej jak zeskanowany kod. W folderze będę trzymał np. plik tekstowy z opisem / historią, i jakieś inne pliki związane z zeskanowanym przedmiotem.

Jakaś aplikacja potrafi podmontowywać sobie zasób smb i zakładać tam folder z nazwą z odczytanego kodu?

Jakich systemów wy używacie?

Można by pomyśleć o samodzielnym napisaniu aplikacji. Podobno istnieją dobre biblioteki do obsługi kodów kreskowych. Druga rzecz to rozpracować podmontowywanie zasobu sieciowego. Ale zanim zacznę wyważać otwarte drzwi może już taka (albo podobna) aplikacja istnieje?

Na forum zostawiam jako pomysł na użyteczną aplikację. Ja nie wiem, czy znajdę w sobie na tyle czasu i cierpliwości by się tego podjąć. Na razie szukam gotowych rozwiązań.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 lut 2018, o 13:41 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 22 sie 2012
Posty: 15
Pomógł: 0

Witam.
Właśnie zakończyłem pierwszą wersję programu dla kolegi (teraz testuje).
Program działa na bazie firebird, umożliwia skanowanie czytnikiem kodów, po zeskanowaniu sprawdza czy kod jest w bazie i umożliwia dodanie kilku danych (na razie: sztuki, cena netto, brutto, dodatkowy opis).
Równolegle też napisałem aplikację na Androida, która też może czytać kody z tego czytnika, lub może czytać za pomocą wbudowanej kamery. Po zeskanowaniu sprawdza czy dany kod jest już w bazie na stronie www (na razie nie jest to ta sama baza, co programu głównego) i jeżeli towar jest to pozwala edytować sztuki, a jeżeli nie ma to dodaje do bazy nowy rekord.
Program główny może importować te dane bezpośrednio z internetu.
Jak byś był zainteresowany tym programem to napisz.
(czytnik z jakim testowałem to pierwszy jaki znalazłem, bezprzewodowy w cenie 150 zł). Działa z odległości nawet 30 m od komputera.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO