Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 25 kwi 2024, o 09:43


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 8 cze 2017, o 21:27 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lut 2013
Posty: 148
Lokalizacja: KTT
Pomógł: 1

Witam!
Dawno mnie tu nie było, ale chcę się podzielić z Wami moim ostatnim kodem. Jest to biblioteka do obsługi wyświetlacza graficznego S1D15710, który mam zamiar użyć w moim projekcie. Ale do rzeczy, bez zbędnej paplaniny.
Biblioteka była pisana na:
- ATMega 644PA
- Taktowanie 14745600Hz
Powinna bez problemu działać na innych prockach i innym taktowaniu.

Jeśli chodzi o cechy biblioteki:
- jako źródła wykorzystałem dwie dostępne w necie biblioteki (Author: RM Created on: 04-12-2012 oraz Author: saper_2 / nolin11 Date: 28.10.2013) ale durzo rzeczy jest nowych lub zmienionych, a niektóre pominięte.
- w miarę wygodne definiowanie PINów wyświetlacza (sterowanie, dane, podświetlanie)
- zależało mi na wygodnych funkcjach obsługujących podstawowy tekst
- są dwa rodzaje funkcji tekstowych (podstawowe - wyświetlające tekst w dowolnym miejscu, oraz z sufiksem 'B' - wygodniejsze w użyciu, szybsze i bardziej funkcjonalne, ale wyświetlają tekst wg stron wyświetlacza)
- jeśli chodzi o działanie poszczególnych linii i funkcji to myślę, że kod jest przejrzysty i czytelny a dodatkowo opisy są w komentarzach (trochę miesza się polski z angielskim ale nie marudzić jak coś ;) )
- na razie brak funkcji graficznych (póki co nie są mi potrzebne)

W przyszłości chcę napisać prostą funkcję do obracania obrazu na LCD (do góry nogami) wykorzystując komendy sterownika S1D15710, obsługę kilku znaków specjalnych i prostych symboli czy też znaków graficznych (a może nawet jakieś większe czcionki...).

Jeśli macie jakieś pytania to piszcie. Będę wdzięczny za wszelkie konstruktywne oceny tego kodu. Jeśli ktoś pokusi się o dokonanie jakichś praktycznych zmian/przeróbek/dodatków to wrzucajcie - może powstanie coś fajnego.

A tu wrzucam kod:

S1D15710.h
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


S1D15710.c
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.



testowy main.c
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


Miłego testowania :)

_________________
Gordon



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO