Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 28 kwi 2024, o 07:50


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 3 kwi 2016, o 08:33 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 mar 2014
Posty: 197
Lokalizacja: Kielce
Pomógł: 3

Witam.

W wolnych chwilach od czasu do czasu zajmuję się uC AVR. No i w zasadzie jeśli chodzi o elektronikę dla akustyki to raczej nie jestem wtajemniczony :lol:

O co chodzi ?? A no w ostatnim czasie moje głośniki komputerowe, zaczeły dziwnie charszczeć i buczeć. Rozkręciłem, zobaczyłem płytkę no i w zasadzie nic nie znalazłem. No i jakoś nie jest mi szkoda :lol:

Postanowiłem zrobić wzmacniacz do głośników, ileż można się przy tym nauczyć. Zrobić różnego rodzaju filtry, zaobserwować co jak się zmienia. A na końcu myślałem o zastosowaniu pilota IR do regulacji głośności, wyłączenia głosu itp. Wszystko ładnie pięknie, ale o ile mam jakieś kolwiek pojęcie o zasilaczach i podstawowych elementach/układach elektronicznych to o akustyce nie bardzo. Oglądałem dużo filmików na YT o różnych projektach, coś tam już wiem. Ale dalej mam problem z dobraniem końcówki mocy. Nie wiem jaką zastosować :/

Głośniki jakie posiadam:

2x wysoko-tonowe 2,5W.
1x niskotonowy 4W.

Parametry te są ze strony producenta.
Chciałbym żeby dźwięk był w miarę czysty, no i żeby ładnie to grało :) Jeżeli ktoś ma już doświadczenia z Audio to bardzo proszę o wskazówki. Dziękuję.

_________________
BlueBook



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 kwi 2016, o 09:42 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lis 2014
Posty: 267
Lokalizacja: Krosno
Pomógł: 38

Polecam forum diyaudio.pl jest mnóstwo gotowych projektów np monitorów do komputera, jeśli zależy na jako takiej jakości . Podane parametry posiadanych głośników niewiele mówią a dodatkowym czynnikiem jest zwrotnica i obudowa zależna od innych parametrów głośników pomijając ich moc, całkiem możliwe że te posiadane głośniki na niewiele się przydadzą jeśli są no name a robiąc któryś z projektów.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 kwi 2016, o 11:41 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 23 sty 2014
Posty: 1081
Pomógł: 73

polecam układ TDA1554Q. Bardzo prosty wzmacniacz i moim zdaniem świetne parametry. Tylko ma dwa kanały...podajesz zasilanie i sygnał i gra bez kombinowania ;)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO