Przecież masz napisane przez producenta i sam cytujesz:
Cytuj:
Maksymalny prąd rozładowania impulsowego (1s): 100A
Czyli przez 1 sekundę możesz pobierać do 100A, ale dla ciągłego prądu masz maksymalnie 20A:
Cytuj:
Maksymalny prąd rozładowania ciągłego: 20A
Czyli Twoje 22A (a tym bardziej 24.6A) przekraczają dopuszczalny ciągły (>1s) pobierany prąd. Oprócz tego, że przy przekroczeniu wartości pobieranego prądu znacznie spada efektywna pojemność akumulatora, to dochodzi do reakcji które są nieodwracalne, czyli uszkadzasz akumulator.
Efektywna pojemność zależy od pobieranego prądu i wygląda to jak na poniższym obrazku (oczywiście charakterystyka jest zależna od modelu ogniwa). Im większym prądem rozładowujesz to masz mniejszą efektywną pojemność akumulatora:
Musisz pamiętać, że akumulator rozładowujesz tylko do granicznego napięcia (dla Li-Pol to 3.0V), bo poniżej niego następuje nieodwracalne uszkodzenie akumulatora. A tak na prawdę w akumulatorze masz jeszcze trochę zgromadzonej energii (możesz ją wykorzystać, ale tylko raz bo po tej operacji już nie naładujesz akumulatora). Z powodu tych ograniczeń masz legalnie sprzedawane takie same gabarytowe ogniwa ale różniące się kilkukrotnie pojemnością np. 1800mAh i 4800mAh (bardzo to jest popularne w akumulatorach typu paluszki AA). Tylko jedni podają efektywną pojemność, czyli taką jaką się da używać cyklicznie a inni całkowitą pojemność zgromadzonego ładunku w akumulatorze z czego efektywnie można używać tylko część tej pomności
Czy zwróciłeś uwagę na to że jak chcesz rozładowywać akumulator prądem 20A, to musisz mieć obciążenie na którym wytracisz moc ponad 70W!
P = UI = 3.7V x 20A = 74W, czyli będziesz miał niezłą grzałkę?
Aby zmierzyć pojemność akumulatora używając stałej wartości obciążenie, to musisz scałkować charakterystykę prądu lub napięcia po czasie. Twoja propozycja liczenia jest przybliżeniem tej operacji. Im więcej masz punktów pomiarowych tym większa jest dokładność tego przybliżenia.
--
Pozdrawiam,
Robert