Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 29 mar 2024, o 12:16


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 13 wrz 2013, o 10:18 

Pomógł: 0

Oglądałeś ofertę firmy Elwik, bardzo zacne lutownice.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 13 wrz 2013, o 10:27 

Pomógł: 0

No ale jednego grota kupujesz i masz na lata ;), no chyba że go szczotą drucianą traktujesz ;).
Nie licz na to, że groty za 10-20zł ci wytrzymają nie wiadomo jak długo. Chociaż do elwika wcale groty nie są takie drogie.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 13 wrz 2013, o 11:00 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 gru 2012
Posty: 147
Lokalizacja: Zadupie/Wrocław
Pomógł: 6

Jeśli chodzi o wiertarkę to bardzo dużo zależy od Twojej definicji "majątku". A ponieważ nie określiłeś przedziału cenowego, to tradycyjnie polecę urządzenia Proxxona, choć na zestaw trzeba nieco mamony wysupłać. Osobiście posiadam FBS240/e + statyw MB200 i jest to naprawdę zacne połączenie. Lektura na dziś: topic855.html :)

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 13 wrz 2013, o 11:19 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 gru 2012
Posty: 147
Lokalizacja: Zadupie/Wrocław
Pomógł: 6

Do Micromota są dwa modele - bardziej powszechny i popularny MB 140/s http://www.proxxon.com/en/micromot/28606.php?search oraz MB 200 http://www.proxxon.com/en/micromot/28600.php?list
Różnią się elementami "wykonawczymi", że się tak wyrażę ;) Jak już mówiłem posiadam MB200 (porównywałem z MB140 i wydał mi się nieco masywniejszy - tylko trzeba wziąć poprawkę na to, że w momencie zakupu różnica w cenie między jednym a drugim wynosiła z 10zł) i sprawuje się w trąbkę; po zakupie i rozpakowaniu trzeba poświęcić nieco czasu na dostrojenie go, warto też co jakiś czas przesmarować części ruchome jakimś lekkim smarem, wtedy wiercenie to sama przyjemność (a jak jeszcze kupisz sobie porządne wiertła z węglika to w ogóle):)

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 mar 2016, o 21:30 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 17 lis 2015
Posty: 5
Lokalizacja: Trzebinia
Pomógł: 0

krokodyl1220 napisał(a):
Jeśli chodzi o wiertarkę to bardzo dużo zależy od Twojej definicji "majątku". A ponieważ nie określiłeś przedziału cenowego, to tradycyjnie polecę urządzenia Proxxona, choć na zestaw trzeba nieco mamony wysupłać. Osobiście posiadam FBS240/e + statyw MB200 i jest to naprawdę zacne połączenie. Lektura na dziś: topic855.html :)


Witam

Sorki za odkopywanie starego tematu ale mam prośbę - czy mógłbyś sfotografować (a już zwymiarowanie byłoby cudem) elementy mocujące linijkę poprzeczną do podstawy? Chodzi mi o tą czarną śrubę z szerokim, płaskim łbem i to, co jest od spodu (tam jest tylko nakrętka?) - bo mi tego brakuje.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO