Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 16 kwi 2024, o 23:29


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 3 lut 2015, o 20:09 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sie 2014
Posty: 90
Lokalizacja: Rybnik
Pomógł: 1

Trafiłem kiedyś na taki patent. Tyle tylko że ten pedał od maszyny do szycia jest na mniejszą moc niż ma multiszlifierka i nie wiem ile jest w stanie podziałać.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 lut 2015, o 20:19 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 11 kwi 2014
Posty: 196
Lokalizacja: Sandomierz
Pomógł: 0

Eurotec EG216 ma 260 wat, moja ma 175 ewentualnie 100 (w przypadku proxxona)
Myślę że to poszłoby.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 paź 2015, o 18:30 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 12 mar 2014
Posty: 266
Lokalizacja: Warszawa
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 2

Jestem na etapie szukania porządniejszej wiertarki do PCB, doszedłem do wniosku że obowiązkowo musi być ze statywem (może być dokupywany osobno). Do tej pory używałem tanich (19zł) wiertarek ręcznych firmy velleman (były tu opisywane). Niestety ich trwałość i jakość pozostawia trochę do życzenia, 3 już zajechałem :D

Przeczytałem oczywiście cały wątek i narazie Proxxon mi się podoba. Ale przeglądając oferty w necie znalazłem coś takiego:

Wiertarka: http://www.sklep.cyfronika.com.pl/pl/p/ ... -45W/17913
Stojak: http://www.sklep.cyfronika.com.pl/pl/p/ ... ONAU/17915
Stojak precyzyjny: http://www.sklep.cyfronika.com.pl/pl/p/ ... yzja/17916

Czy ktoś z Was tego używa i może wyrazić swoją opinię?

_________________
Wysłane z Nokii 3310



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 lis 2015, o 11:48 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 12 mar 2014
Posty: 266
Lokalizacja: Warszawa
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 2

OK, jednak kupiłem proxona. Ale mam pytanie do osób posiadających Proxxon FBS 240/E. Na stronie sklepu gdzie kupiłem, jest podana informacja

"specjalny silnik o zwiększonej elastyczności oraz dużym momencie obrotowym (polecamy mały test – przy minimalnych obrotach taniej mini szlifierki można ją bez problemu zatrzymać palcami przytrzymując za głowicę, w przypadku narzędzi firmy Proxxon jest to niemożliwe),"

Sprawdziłem swoją i bez większego problemu zatrzymałem wrzeciono dwoma palcami na niskich obrotach. Zastanawiam się, czy ten tekst to kit, czy mam wadliwy egzemplarz? Czy Wasze proxony faktycznie są tak mocne że nie da się ich zatrzymać?

_________________
Wysłane z Nokii 3310



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 lis 2015, o 11:53 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

pewnie chwyt marketingowy , zawiodłem się na proxxonach nie raz i wolę tanie chińskie coś bo wiem czego się moge spodziewać
natomiast po tak renomowanych firmach jak dremel czy proxxon spodziewałem się wiecej niż to co dostaje w pudełku
a skoro niema róznicy to poco przepłacać ??

P.S mojego szrota z chin nieda się zatrzymać chyba że dam bardzo niskie obroty na granicy działania ... służy już 4 lata niema bić
i nie chrupie jak proxxon po 4 miesiącach uzywania.

Do wiercenia płytek używam taniej tez chińskiej wierciałki AD12 ze statywem i też się dobrze spisuje już 6 rok 2 razy tylko wymieniłem
zacisk wiertła bo się zużył ....

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 lis 2015, o 18:54 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 19 cze 2014
Posty: 247
Pomógł: 15

To i ja dorzucę swoje 3 grosze o wiertarkach.

Wybrałem Dremela 3000 + workstation + uchwyt uniwersalny + wiertła z węglika. Workstation (220) mimo nie najlepszych opinii pozytywnie mnie zaskoczyło, trzeba było tylko dokręcić takie małe złote śrubki aby wykasować luzy. Wtedy całość jest dosyć stabilna i nie przesuwa się podczas wiercenia.

Obowiązkowym elementem jest uniwersalny uchwyt wiertarski (4486) aby łatwo i szybko zmieniać wiertła różnej średnicy.

Na najmniejszych obrotach łapiąc za małe wiertło nie mogę go zatrzymać. Chociaż, że model 3000 ma 130W to jest też 4000, który ma 175W i jakiś leszy sterownik. Modelem 4000 też robiłem sporo rzeczy i czuć różnicę w mocy ;) .

Używam go prawie rok więc już troszkę otworów nim wywierciłem i oczywiście nadal jestem bardzo zadowolony. Porównując do właśnie chińskich wiertareczek, których miałem kilka, bo się rozpadały po kilku miesiącach. Reasumując polecam zestaw Dremel 3000 ewentualnie 4000 + workstation + uchwyt uniwersalny + wiertła z węglika. :D

_________________
http://elektropanel.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO