Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 28 kwi 2024, o 08:45


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 20 paź 2015, o 08:56 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 13 mar 2013
Posty: 123
Pomógł: 1

Witam
Zmieniłem ostatnio laptopa na nieco nowszy - i zaczęły się problemy. Moja nowa maszynka ma tylko porty USB3.0 Okazuje się ,że po podłączeniu Atnelowskiego USBASP nie jest on widoczny przez MkAVRCalculator.
Początkowo próbowałem z maszyną wirtualną i myślałem iż jest to jej wina, ale okazuje się iż w maszynie fizycznej jest tak samo. Przy próbie zainstalowania sterowników dostaję komunikat iż programator nie jest podłączony mimo iż w momencie podłączania programator zachowuje się prawidłowo - m.in na chwilę błyska niebieska dioda.
Pozdrawiam
W



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 paź 2015, o 10:23 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27227
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

MisterWhite napisał(a):
m.in na chwilę błyska niebieska dioda.

Jak na chwilę błyska to wcale nie zachowuje się prawidłowo. Sprawdź w innym kompie najpierw czy zachowuje się prawidłowo bo dioda niebieska po podłączeniu do USB powinna wciąż świecić a nie tam mignąć sobie....

Po drugie - ja i setki ludzi mają USB 3.0 i to normalnie działa .... więc proponuję nie doszukiwać się problemu (tak wstępnie) w programatorze czy sterownikach a w swoim komputerze/systemie. Zwykle jak ludzie (choć rzadko) mieli takie problemy to zawsze na końcu okazywało się, że to wina sterowników do usb pod windowsa .... więc tutaj sprawdź też co nieco

Ale jak mówię - PODSTAWA to najpierw sprawdź albo w innym kompie albo na usb 2.0 jeśli masz żebyśmy wiedzieli czy rzeczywiście z samym programatorem jest wszystko ok

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 paź 2015, o 11:00 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 15 cze 2013
Posty: 599
Lokalizacja: Lubin
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 35

Może masz USB 3.1 ? W porównaniu do poprzedników rewolucja jest w zasilania które jest od 5V do 20V w porcie.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 paź 2015, o 15:15 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 11 wrz 2013
Posty: 709
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 23

Z tego co mi wiadomo to USB 3.1 ma inne złącze?
To raczej chyba nie tu leży problem?

--
Grzegorz...

------------------------ [ Dodano po: 10 minutach ]

A sorki chyba jednak jest złącze kompatybilne wstecz.

--
Grzegorz...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 paź 2015, o 20:34 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 13 mar 2013
Posty: 123
Pomógł: 1

mirekk36 napisał(a):
Ale jak mówię - PODSTAWA to najpierw sprawdź albo w innym kompie albo na usb 2.0 jeśli masz żebyśmy wiedzieli czy rzeczywiście z samym programatorem jest wszystko ok


Święte słowa - zrobiłem podstawowy błąd i tak prosty, że aż śmieszny. Jednak to prawda ,że pośpiech jest wskazany tylko przy łapaniu pcheł, szczególnie w nocy.
Tak więc dziękuję wszystkim serdecznie za odzew i pomoc oraz przepraszam za zawracanie głowy.
Wszystko jest OK i pozostał tylko błąd z widocznością USB w VB Oracla - ale na to już na razie chyba nie ma rady.
Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam
W



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO