Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 8 wrz 2024, o 04:11


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 15 sty 2012, o 20:26 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 15 sty 2012
Posty: 4
Pomógł: 0

Witam.
Buduję projekt ściemniacza sterowanego podczerwienią, jednak stanąłem z nim trochę... mianowicie... Obsługa podczerwieni działa (układ odbiera kody z pilota), po menu (narazie uproszczonym) mogę się poruszać, nie mniej jednak jeżeli znajduję się już w danym menu nie mogę za żadne skarby zmienić wartości PWM... układ nie reaguje na pilota :/ Obecnie mój kod wygląda tak (wkleję całość, żeby nie było niejasności):

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język cpp
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


Używam bibliotek z książki Pana Mirosława, opieram się również na jego przykładach... Ogólnie rzecz biorąc w tej postaci kodu program działa tylko na poruszanie się po menu. Nie mogę zmieniać wartości PWM... Zgłupiałem już trochę. Siedzę nad tym od paru godz. i nie mam pomysłu... zapewne to jakaś błahostka... Mogę liczyć na pomoc ?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 sty 2012, o 22:20 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27288
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Ciężko analizować taki rozbudowany kod i wyszukać jakiegoś tam błędu nie znając jeszcze założeń.

Generalnie można tylko rzucić okiem i zobaczyć czy gdzieś nie ma jakichś kardynalnych błędów, które wpływają dalej na twoje już specyficzne problemy.

Taki jeden błąd wyłapałem, bo masz gdzieś tam w kodzie:

if( ....... nr_menu == -2 )

a tymczasem zmienna nr_menu jest zdefiniowana jako uint8_t - widzisz zonka ?

Generalnie to proponuję pisać program mniejszymi kawałkami i je sobie testować - czy i jak działają, potem dodawać kolejne klocki po kolei a nie wpisać wszystko naraz a potem "coś nie działa"

jak jeszcze coś zobaczę o ile będę miał czas na analizę tak długiego kodu to dam znać.

Generalnie wolę bardziej sprecyzowane pytania - wtedy łatwiej pomóc, naprowadzić itp

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 sty 2012, o 22:48 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

hmm... a może po prostu brakuje możliwości ustawiania ??

Ja bym to widział tak :

1. Jeśli działa "chodzenie po menu" to może ustal sobie predefiniowane wartości PWM w danym menu np:

-- Menu A
-- Wartości predefiniowane
-- key 1 -- PWM = 25%
-- key 2 -- PWM = 50%
-- Key 3 -- PWM = 75%
-- Key 4 -- PWM = 100%
-- Key 0 -- PWM = 0%
-- płynne PWM
-- Key V+ -- PWM +1
-- Key V- -- PWM -1
-- Exit Menu (OK)

bo ni jak się znaleźć nie umiem w twoim kodzie , a tak można by chyba prościej zdefiniować .

A tu jak pisze Mirek , nie znane są zależności programu i spory kłopot z analizą może być.

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 sty 2012, o 10:37 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 15 sty 2012
Posty: 4
Pomógł: 0

Program pisałem właśnie klocek po klocku i każda część osobno działa. Sterowanie PWM działa z pilota jeżeli wywołuję samą funkcję np. PWM1 w głównej pętli programu. Natomiast, jeżeli dochodzi już do tego obsługa menu program się wysypuje. Zauważyłem też pewną anomalię. Mianowicie kiedy zmienię trochę kod funkcji Menu() na taki:

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język cpp
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


wówczas "chodzenie" po menu działa, mogę zmieniać wartości PWM przy użyciu pilota, diody ładnie się zapalają, ściemniają itp. ale kiedy jestem w menu Glowny() i nacisnę jaki kolwiek inny przycisk pilota oprócz prawo/lewo program tak jakby zawieszał się i przestaje odbierać kody z pilota. Po naciśnięciu np. vol_up nie mogę już chodzić po menu i dzieje się tak tylko w menu Glowny().


EDIT:

Już problem rozwiązany... wystarczyło do menu Glowne() dorzucić warunek wystąpienia flagi i wszystko ładnie ruszyło...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 sty 2012, o 09:43 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 15 sty 2012
Posty: 4
Pomógł: 0

Mam pytanie co do dekodowania sygnału z pilota... Ogólnie miałem szczęście, że trafił mi się w domu pilot działający w RC5... ale mam też inne, które raczej w tym standardzie nie działają... Chciałem przerobić kod na dekodowanie sygnału właśnie z tych innych pilotów, ale nie wiem zbytnio jak mam interpretować te zapiski... np. http://lirc.sourceforge.net/remotes/humax/RS-101P. Mogę prosić o małe wyjaśnienie ???



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 sty 2012, o 11:11 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27288
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

modrzej napisał(a):
... ale nie wiem zbytnio jak mam interpretować te zapiski... np. http://lirc.sourceforge.net/remotes/humax/RS-101P. Mogę prosić o małe wyjaśnienie ???


No jeśli chodzi o mnie to ciężko będzie o małe wyjaśnienie, ... dlatego poświęciłem w drugiej części książki, cały bardzo duży rozdział na ten temat. Będzie w nim o dekodowaniu podczerwieni od A do P ;) .... a m.in w szczegółach jak interpretować najróżniejsze dane z lirc.org, bo jak pewnie zauważyłeś - są tam różne opisy, bardzo różne opisy. (nadmienię, że ten rozdział już dawno jest zamknięty i gotowy, bo będzie to pierwszy rozdział książki prawdoporobnie)

Dlatego mnie osobiście trudno byłoby to w kilku słowach wyjaśnić tak żeby ktoś od razu zrozumiał o co mi chodzi.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO