Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 30 kwi 2024, o 10:20


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 14 maja 2015, o 17:25 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 11 mar 2015
Posty: 110
Pomógł: 0

Hahaha ... Boże nie takie podstawowe błędy robić :D

Przepraszam bardzo za kłopot xD Chyba jednak wypiję tą kawę :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 maja 2015, o 21:14 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 11 mar 2015
Posty: 110
Pomógł: 0

Witam.
Mam jeszcze jedną taką rzecz mianowicie taką że mam na wjeździe 16 lampek i chciałbym mieć tak jak w tym programie że czujnik 1 widzi coś to zapalają się lampki i odwrotnie ale wcześniej lampki były połączone parami a teraz chciałem mieć ten sam efekt co wcześniej ale tak żebym mógł sterować każdą lampką oddzielnie czyli nie na jednym module 8 przekaxnikowym tylko na 2 żebym mógł sterować każdą lampką oddzielnie bo miałem taki pomysł ze np. Wjazd ma działać tak jak wcześniej ale po wciśnięciu przycisku ma się włączyć ''demo'' ze lampki świecą tak jak sobie zaprogramuje dowolna sekwencja dowolna lampka itp. i nie wiem jak połączyć w głównej pętli dwa porty na raz żeby równo razem się zapalały jak czujnik 1 zobaczy ruch lub czujnik 2 i żeby tak tak samo gasły jak w tamtym programie ale też żeby potem po naciśnięciu przycisku żeby każda lampka mogła świecić oddzielnie.

Tutaj mam program na połączone porty ale te porty nie idą równo tylko jak jest 2x po 8 to lecą diody pokolei a nie parami :/ :

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język basic4gl
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


A tutaj ten stary program :

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język basic4gl
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.



No i nie wiem jak się za to zabrać żeby mi to tak wyszło jak ja chce ;/ Mogę prosić o podpowiedzi?? lub jakąkolwiek pomoc??



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 maja 2015, o 14:05 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 11 mar 2015
Posty: 110
Pomógł: 0

Wie ktoś jak to zrobić?

------------------------ [ Dodano po: 15 minutach ]

Bo program napisać umiem w sensie takim że on będzie Długi i mało czytelny



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 maja 2015, o 14:48 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2013
Posty: 3797
Lokalizacja: Grudziądz
Pomógł: 143

Patiaudio z checia bym pomogl ale na bascom sie nie znam.

Namazane ze smarta.

_________________
Usługi druku przestrzennego - www.drumik.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 maja 2015, o 22:22 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 11 mar 2015
Posty: 110
Pomógł: 0

No tak ale czy ten program nie robi tak że diody świecą po kolei ale w jednym rzędzie bo mi chodzi o to żeby to świeciło tak jak wcześniej, a wcześniej miałem to na jednym module przekaźników i musiałem to łączyć parami a teraz chciałbym mieć to na 2 modułach przekaźników i żeby tego nie łączyć parami + jeszcze że jak przycisnę przycisk to tak jak mam w programie to tak mi będzie świeciła każda lampka



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 maja 2015, o 07:31 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 11 mar 2015
Posty: 110
Pomógł: 0

No dobra a więc tak :

Sterownik jest ten sam jak w pierwszym poście. Przekaźniki są podłączone do portu A i C. Wykrycie ruchu przez pierwszy czujnik zapalają się lampki od 0 do 7 z przerwą 500ms po czym jak się wszystkie zapalą mają świecić przez 10 sekund a następnie po kolei zgasnąć. Wykrycie drugiego czujnika ma powodować zapalenie się od 7 do 0 z przerwą 500ms i mają świecić przez 10 sekund po czym mają zgasnąć po kolei. Są to dwa rzędy po 8 lampek. Naciśnięcie przycisku PB4 ma powodować przejście w tryb demo gdzie sam ustalę sobie w programie jak ma co świecić. Program mogę napisać tylko że on będzie długi i skomplikowany a mi chodzi o to żeby był krótki, prosty, jak najprościej napisany i czytelny. Mam nadzieję że teraz jest wszystko jasno i zrozumiale napisane ;)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 maja 2015, o 10:00 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 11 mar 2015
Posty: 110
Pomógł: 0

Miłego koszenia! :)

I bardzo dziękuję za pomoc w wolnej chwili sprawdzę jak działa. ;)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 maja 2015, o 00:48 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 11 mar 2015
Posty: 110
Pomógł: 0

Witam!

Pana program działa lecz no właśnie ja się uczę tego języka to swoją drogą ale czy nie prościej idzie napisać ten program?? W sensie takim że bardziej zrozumiale bo sam trochę mało z tego rozumiem no ale to swoją drogą. Pozwoliłem sobie napisać ten sam program w wersji naprawdę długiej bo po prostu nie wiem jak połączyć port A i C żeby mi świeciły równo w 2 rzędach fakt faktem wersja demo już też jest lecz przycisk nie działa nie wiem czemu. O to program :
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język basic4gl
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


Tak jak mówiłem jest on długi i mieści aż 5% w procesorze a sądzę że pójdzie go napisac bez wszystkich timerów i wgl i zmieści się on w 2-3 procentach a dla każdego początkującego będzie bardziej wiadomo o co chodzi. Także bardzo proszę o sprawdzenie tego programu lub ewentualnie jakaś podpowiedź jak połączyć port A i C w 2 rzędy resztę sądzę że sam zrobię.

A patrząc na pana program czyli ten :
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język basic4gl
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


z postu tego : topic10761.html#p124477

To szło by go napisać krócej i czytelniej czyli np tak :

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język basic4gl
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


Wystarczy dopisać aby czujniki i ten prorgam jest bardziej czytelniejszy jak i bardziej zrozumiały dla początkującego no ale to tak na marginesie. Kiedyś potrzebowałem mieć połączone 32 porty i jakoś doszedłem do tego jak to zrobić w jak najprostszy sposób. Tylko że teraz jakoś nie daje rady zrobić tego w 2 rzędach.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 maja 2015, o 09:05 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 11 mar 2015
Posty: 110
Pomógł: 0

No dobrze zacznę się bawić już trochę w tych timerach ;)

A jeszcze mam takie pytanie bo siedzę i nie wiem jak zrobić to :
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język basic4gl
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.
żeby powtórzyło to np. 3-4 razy bo próbowałem zrobić to tak :
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język basic4gl
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.
Ale nie działa ;( może jakaś podpowiedź?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 maja 2015, o 12:09 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 11 mar 2015
Posty: 110
Pomógł: 0

Chodziło mi o to żeby to:

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język basic4gl
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.
Zostało wykonane 3 razy czyli tak 1 raz odliczy od 7 do 0 i powtarza to 2 raz i 3 raz.
To zapala u mnie jeden rząd lampek ale tak szybko i chciałem żeby nie pisać tego 3 razy tylko dołożyć coś co odliczy mi do 3 razy



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 maja 2015, o 12:49 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 11 mar 2015
Posty: 110
Pomógł: 0

Hahaha... Muszę wypić kawę bo widzę że coraz gorzej :D

Chciałem wstawić większy urywek programu :

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język basic4gl
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


Chciałem żeby to się powtarzało 3 razy sam ten urywek kodu żeby powtórzył się 3 razy . czyli 3 pełne cykle tego kodu żeby się powtórzyły



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 maja 2015, o 13:59 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 11 mar 2015
Posty: 110
Pomógł: 0

Aaaa to już wiem czemu mi błąd wcześniej wywalało jak podstawiałem zmienną X bo nie wiedziałem gdzie dać potem końcówkę next X ...

Dziękuję za pomoc :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 maja 2015, o 15:48 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 11 mar 2015
Posty: 110
Pomógł: 0

Witam.

Mam mały problem ponieważ nie umiem wstawić w środku programu rotate po prostu program tego nie wykonuje tak jak ma a o to program:

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język basic4gl
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


Wiem że jest długi :D ale byłby jeszcze dłuższy gdybym musiał rozpisać te rotate na czynniki pierwsze :( a tego nie chce. Mógłbym ktoś pomóc w tym ??



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 maja 2015, o 16:41 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 11 mar 2015
Posty: 110
Pomógł: 0

Kurcze nadal nic :/ odliczy do 3 lub 4 diód i nagle nic i program stoi z zapalonymi diodami 1 ,4 i 6 świeci ciągle



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 maja 2015, o 16:53 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 11 mar 2015
Posty: 110
Pomógł: 0

No kurcze znowu o tym zapomniałem :(

Teraz działa jak należy :D Dziekuję



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO