Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 20 kwi 2024, o 00:52


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2 lut 2015, o 19:40 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 02 lut 2015
Posty: 2
Pomógł: 0

Na poczatek chciał bym poinformować ze za pomoc jakoś sie dogadamy :) potrzebuje rozwiazan tych zadan razem z wytlumaczeniem :)

1. Napisać i omówić zasadę działania programów oraz określić zastosowane sposoby adresowania:
a). zapisanie wartości 55 do komórki bajtowej o adresie 9 w wewnętrznej pamięci danych,
b). zapisanie wartości 32 do komórki bajtowej o adresie 48 w wewnętrznej pamięci danych,
c). zapisanie wartości 28 do komórki bajtowej o adresie 140 w wewnętrznej pamięci danych,
d). zapisanie wartości 78 do komórki bajtowej o adresie 78H w zewnętrznej pamięci danych,
e). odczytanie komórki bajtowej o adresie 1234H w pamięci programu,
f). odczytanie komórki bitowej o adresie 26 w wewnętrznej pamięci danych.

2 Napisać i omówić zasadę działania programu oraz wykorzystanie stosu:
• zapisać do wskaźnika stosu wartość 15,
• do bajtowej komórki o adresie 33 w wewnętrznej pamięci danych zapisać wartość 28 oraz zawartość tej komórki zapisać na stos za pomocą instrukcji PUSH,
• do bajtowej komórki o adresie 38 w wewnętrznej pamięci danych zapisać wartość 45 oraz zawartość tej komórki zapisać na stos za pomocą instrukcji PUSH,
• wykonać odczyt stosu pod adres 33 w wewnętrznej pamięci danych pomocą instrukcji POP,
• wykonać odczyt stosu pod adres 38 w wewnętrznej pamięci danych pomocą instrukcji POP.

3 Napisać i omówić zasadę działania programu wykonującego sumowanie 32 kolejnych bajtów z zewnętrznej pamięci danych, gdy sumowanie odbywa się na długości:
a). bajtu,
b). słowa.

4 Napisać i omówić zasadę działania programu odejmującego dwie liczby 8-bajtowe znajdujące się w wewnętrznej pamięci danych i zapisującego wynik do zewnętrznej pamięci danych.



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 lut 2015, o 20:12 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2013
Posty: 2561
Pomógł: 126

Poszukaj książki Andrzeja Rydzewskiego o MCS-51 - sam do wszystkiego dojdziesz :)

Sent from my mobile.



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 lut 2015, o 21:19 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 sie 2013
Posty: 230
Lokalizacja: Zabrze
Pomógł: 17

Może to pomoże: http://zst.cieszyn.pl/mikro/pliki/programowanie.pdf

Dla pyt.1 patrz na rozkaz MOV

_________________
40-32:2=4!



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 lut 2015, o 22:13 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

a z czego to ma być zaliczenie ? z jakiego przedmiotu ?

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 lut 2015, o 22:15 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 02 lut 2015
Posty: 2
Pomógł: 0

Panowie a nikt nie chce zarobić i mi to objaśnić krok po kroku? Przedmiot to Technika Mikroprocesorowa Od razu mowie ze nie jestem leniwy lecz niestety mam mało czasu praca/dom/rodzina. A potrzebuje tego na uczelnie :) Z zawodu jestem elektrykiem i niestety programowanie jest mi obce :)



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 lut 2015, o 22:48 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Posłuchaj panie kolego - jeszcze jeden raz na tym forum - będziesz proponował komuś zrobienie za ciebie zadań na zaliczenie i do tego jeszcze o zgrozo za jakieś wynagrodzenie to skończy się to bezwzględnym banem na forum.

wyjątkowo nie daję bana teraz bo jesteś świeżym użytkownikiem - więc masz jeszcze jedną szansę.

To jest forum dla ludzi z pasją, dla tych dla których nauka programowania i elektroniki to przyjemność, hobby - a nie dla tych co za kasę zdają egzaminy ..... obrzydlistwo

temat zamykam a nie kasuję - niech potomni z podobnymi pomysłami "wybrykami natury" wiedzą co ich czeka na tym forum za takie coś.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO