Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 29 mar 2024, o 07:50


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 8 paź 2014, o 05:40 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 14 wrz 2014
Posty: 18
Pomógł: 0

Witam

Mam Zestaw ATB rev 1.04 pod win7. Wygląda na zainstalowany poprawnie, ponieważ w Menadżerze urządzeń zestaw jest widoczny jako USB Serial Port (COM4).

Połączenia SPI <-> RS232 na płytce są zgodne z tymi pokazanymi w poradniku
http://www.atnel.pl/ft232r-programator-w-atb.html

Niestety MkAVRCalculator (wersja pełna) nie chce wykryć zestawu startowego.
Tak więc oto, co pokazuje MkAVRCalculator:
Obrazek

FTDI Watcher:
Obrazek

ATBManager (a dokładniej ATB Remote):
Obrazek

Co mam nie tak? Czy sterowniki są źle zainstalowane? Próbowałem sterowniki z płyty dołączonej do zestawu i te ze strony FTDIchip.com.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 paź 2014, o 06:24 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2013
Posty: 3797
Lokalizacja: Grudziądz
Pomógł: 143

Kwarc włożony czy może wypadł z podstawki w trakcie transportu lub zworki przy nim?

Namazane ze smarta.

_________________
Usługi druku przestrzennego - www.drumik.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 paź 2014, o 06:32 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

temat już dość znany ... i dziwię się, że od razu ze mną się użytkownicy ze mną nie kontaktują ...

to normalny objaw po "przespaniu" że tak powiem po drodze aktualizacji MkAvrCalculatora i automatycznej podmianie firmware w FT232 we wcześniejszych wersjach MkAvrCalculatora, które już nie są dostępne

Na dzień dzisiejszy można sobie z tym poradzić na dwa sposoby.

1. sposób szybki, łatwy, bez kosztów i przyjemny - wystarczy złapać mnie na skype, ale uprzednio umieścić na pulpicie skrót do najnowszego MkAvrCalculatora, pobrać z naszej strony http://www.atnel.pl/kontakt.html (dół strony) - obrazek z napisem "POMOC ZDALNA" program Team Viewer .... odpalić i podać mi na skype nr ID. Wtedy ja podłączę się do pulpitu i w kilkadziesiąt sekund sprawa będzie załatwiona

2. wysłać zestaw do nas do przeróbki (bezpłatna przeróbka). Trwa dłużej ... no i koszt przesyłki

--------------------------------------------

przy okazji już od dawna nie używamy programu "ATB Manager" .... i warto oglądać poradniki z mojego bloga, na dzień dzisiejszy kolega sobie obejrzy już zawczasu koniecznie te dwa:

http://mirekk36.blogspot.com/2013/10/re ... torze.html

http://mirekk36.blogspot.com/2013/05/mk ... pdate.html

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 paź 2014, o 06:20 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 14 wrz 2014
Posty: 18
Pomógł: 0

Nie chciałem od razu zawracać Ci tyłka, Mirku. Wiem, że prowadzisz firmę i masz rodzinę, więc nie masz czasu na duperele. Ale doceniam wsparcie.

Zestaw kupiłem rok temu w lipcu, pobawiłem się 3 miesiące i odłożyłem ze względu na szkołę. Zabrałem się za to ponownie w lipcu tego roku i dopiero dowiedziałem się, że zestaw ma wbudowany programator, po obejrzeniu właśnie tych filmików. Tylko nie zorientowałem się, ze MkAVRCalculator potrzebuje upgrade firmware'u. A wersję zaktualizowałem od razu z tej, którą pobrałem w zeszłym roku (nie pamiętam numeru) do build 67. Wcześniej miałem XP i używałem tylko AVR Studio, jeszcze w wersji 4, bo 6 sprawiała problemy. Teraz mam Win7 i przesiadłem się na MkAVRCalculator.

No ale nic, spróbuję złapać Cie na Skype, co będzie trudne w najbliższych dniach, zważając na to, że zaraz zmykam do pracy, a wieczorami będę dopiero późno w domu. A i o kobietę również trzeba zadbać.

Jednak dzięki za wyjaśnienie sprawy.

P.S. czytałem, że ATB Manager już nieaktualny, ale skoro mam na dysku, to nic nie zaszkodziło wrzucić skrina.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 paź 2014, o 07:05 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

alkorinio napisał(a):
No ale nic, spróbuję złapać Cie na Skype, co będzie trudne w najbliższych dniach, zważając na to, że zaraz zmykam do pracy, a wieczorami będę dopiero późno w domu. A i o kobietę również trzeba zadbać.


Jak uważasz - dla mnie to nie problem i ta ala naprawa zajmuje dosłownie kilkanaście sekund jak się ma przygotowany zestaw, najnowszy MkAvrCalculator i TeamViewer pobrany z naszej strony www.atnel.pl/kontakt.html

tym bardziej, że ja właśnie jestem najczęściej dostępny na skype późnym wieczorem bo dopiero po 21 albo po 22-giej .....

więc poświęcając te kilkanaście sekund na naprawę zestawu spokojnie zdążysz też i o Kobietę zadbać ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 paź 2014, o 16:24 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 24 paź 2014
Posty: 13
Lokalizacja: warszawa
Pomógł: 0

Witam. Jeśli mogę to podłączę się do tematu.Wczoraj odebrałem zestaw taurus atb 1.04. Wszystko dokładnie tak jak u kolegi na zdjęciach. Nie wykrywa go MKAVRcalculator build 67. System Win7 64. AVRDude zainstalowane na C\AVRDUDE, zainstalowane najnowsze sterowniki FTDI. Programator podłączony według schematu. Wszystkie zworki ustawione fabrycznie. Nie wykrywa ft232r lub jak sprawdzam żółtym przyciskiem mikrokontroler wyskakuje błąd avrdude. Robiłem już wszystko co znalazłem na forum i kanale youtube Mirka. Dodam jeszcze że na wyświetlaczu lcd bardzo słabo widać prostokąciki, potencjometr kontrastu na maksa. Jeszcze pytanie, czy mikroswitch na przetwornicy za coś odpowiada? Widziałem na filmach że Mirek go wciska natomiast u mnie nic się nie dzieje po wciśnięciu. Dioda PWR świeci.Próbowałem również libusb64 Wizard. Proszę o pomoc. Dziękuję, Iras.
Dodam jeszcze że MKbootloader odczytuje dane poprawnie

Obrazek


Wstrzyknięcie wsadu poprzez MKbootloader również bez problemu

Obrazek

Po podłączeniu programatora AVTPROG1 do płytki ATB w taki sposób jak na zdjęciu:

Obrazek

otrzymałem informację z MKAVRCalculator :

Obrazek

o co chodzi? ATB z AVT działa, samo ATB nie, Oczywiście proszę o pomoc bardziej zorientowanych kolegów. Pozdrawiam
Ach i jeszcze jedno. może mi ktoś powiedzieć jak się skontaktować z Mirkiem na skypie? nigdy nie używałem, wygenerowałem sobie kod z team viewera ale nie wiem co z nim zrobić. wysłać mu na pw?



Nie wiarygodne... skontaktowałem się z Mirkiem na pw i zanim się podłączyłem ze słuchawkami i mikrofonem do skype'a on już wyeliminował mój problem... to naprawdę trwało kilkadziesiąt jeśli nie kilkanaście sekund. Mój problem uważam za rozwiązany. Niestety nie podam w jaki sposób. Mirekk36 + skype. Pozdrawiam i stukrotne dzięki



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO