Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 28 mar 2024, o 19:51


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2 wrz 2014, o 15:40 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 lip 2013
Posty: 420
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 17

Witam wszystkich ;) chciałbym zaprezentować mój sterownik do akwarium ( steruje on oświetleniem i filtrem tzn włącza i wyłącza o danej godzinie ). Sercem sterownika jest atmega32 taktowana z wewnętrznego oscylatora 8MHz. Dodatkowo na płytce jest zegar czasu rzeczywistego oparty o układ scalony PCF8583.

Filtr i oświetlenie są sterowane przez 2 przekaźniki podłączone za pomocą tranzystora i rezystora do avr ( w tym wątku są schematy podłączenia przekaźników: topic7541.html ).

Oto kod programu:

main.c
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


funkcje.c
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


funkcje.h
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


pcf.c
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


pcf.h
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


Kod może nie jest jakoś bardzo zaawansowany, ale jeśli ktoś miałby jakiś zastrzeżenia lub dałoby się gdzieś coś zoptymalizować to piszcie ;)

Może omówię tak w skrócie jak działa kod: Na początku po includach jest przypisanie domyślnych wartości do pamięci FLASH, następnie w int main jest inicjalizacja LCD RTC i skopiowanie wartości z EEPROM do RAM. W pętli while cyklicznie wykonywane jest RTC_Event(); czyli odczytanie czasu i wyświetlanie go na lcd, następnie widać warunki czy został wciśnięty jakiś przycisk, a po nich są 4 warunki w których jest porównywana aktualna godzina z godziną wł/wył filtra/oświetlenia.

Tak wygląda sterownik:
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
Obrazek

Tu jest filmik jak wygląda menu sterownika:


PS. schematu nie dodałem, ponieważ nie mam... a EAGLE nie do końca ogarniam, ale jeśli ktoś chce to mogę spróbować narysować schemat :D Dodam jeszcze to, sterownik chodzi już od ponad miesiąca i działa poprawnie. Przez ten czas 1 mi się zawiesił.

------------------------ [ Dodano po: 9 minutach ]

na przed ostatnim zdj widać że przetworniczka jest wlutowana w miejsce gdzie kiedyś był 7805. W jednym z filmików Mirka on sam wspominał że 7805 możemy używać do ogrzewania mieszkania :D przy budowie sterownika myślałem że będzie ok. Po złożeniu całości i włączeniu sterownika 7805 zrobił się ciepły, ale gdy włączył się jeden z przekaźników to scalak w kilka sek robił się gorący.

Teraz wiem że przetworniczka ATNEL to super rzecz, a 78xx to dobry grzejnik :lol:

_________________
GreenBook i BlueBook



Ostatnio edytowano 2 wrz 2014, o 16:05 przez programek, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 wrz 2014, o 15:52 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 maja 2014
Posty: 317
Pomógł: 19

Całkiem niezły projekt. :) Przydałoby się jeszcze zrobić (skonstruować i oprogramować) taką sytuację awaryjne jak chwilowy brak napięcia zasilania, żeby zegar odmierzający nie zresetował się. No, ale to jest jak rozumiem wersja 1.0 ;)
Pozdrawiam! Jarek

_________________
"O sygnałach bez całek" Czesław Frąc



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 wrz 2014, o 15:52 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 22 sty 2014
Posty: 1806
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 168

Bardzo fajny sprzęt :) nie ma to jak połączyć przyjemne z pożytecznym ;)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 wrz 2014, o 15:55 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 lip 2013
Posty: 420
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 17

j23 napisał(a):
Przydałoby się jeszcze zrobić (skonstruować i oprogramować) taką sytuację awaryjne jak chwilowy brak napięcia zasilania, żeby zegar odmierzający nie zresetował się.
Po odłączeniu zasilania zegar chodzi nadal, bo jest bateryjka tak jak w ATB :)

PS.jedyny problem to to że gdy np o 13:00 była by przerwa w dostawie prądu chociaż na pół min to już do końca dni oświetlenie i filtr będzie wyłączony. Będę musiał zmodyfikować program tak aby przy starcie programu porównał godzinę wł/wył filtra/oświetlenia z aktualną i w razie potrzeby odpalił któryś z przekaźników.

_________________
GreenBook i BlueBook



Ostatnio edytowano 2 wrz 2014, o 15:59 przez programek, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 wrz 2014, o 15:56 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

No gratulacje :) teraz Rybki będą miały lepiej ;) szczególnie, że nie 7805 który mógłby z nich zupę ugotować :lol:

Fajny projekcik i kod ;) no no nooo ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 wrz 2014, o 16:49 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2013
Posty: 3797
Lokalizacja: Grudziądz
Pomógł: 143

No kolego fajny bajerek. Przyznam sie szczerze że od tygodnia pracuję nad sterownikiem akwaryjnym opartym o wyświetlacz ks108.

Namazane ze smarta.

_________________
Usługi druku przestrzennego - www.drumik.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 wrz 2014, o 18:08 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 16 maja 2012
Posty: 349
Lokalizacja: Legnica
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 23

mirekk36 napisał(a):
No gratulacje :) teraz Rybki będą miały lepiej


No więc tym razem zupełnie się nie zgodzę z tobą Mirku jak również apeluję do autora wątku.
NIGDY NIE WYŁĄCZA SIĘ FILTRA AKWARIOWEGO POZA KONIECZNYMI PRZERWAMI NA CZYSZCZENIE !!!
Trochę zaoftopuję za co z góry przepraszam
Filtr akwariowy to nie tylko filtr mechaniczny wyłapujący nieczystości. To również siedlisko bakterii nitryfikacyjnych podobnych do tych w biologicznych oczyszczalniach ścieków.Bakterie te w bardzo wielkim skrócie biorą udział w cyklu azotowym przerabiając trujący amoniak na obojętny da rybek tlenek azotu.
Wyłączenie filtra w cyklu dobowym pozbawia te bakterie pokarmu i je zabija w efekcie poziom amoniaku w wodzie wzrasta i jest to dla rybek bardzo niekorzystne.
Z tego samego powodu wkłady filtrów akwariowych powinno się czyścić w wodzie z podmiany a nie w kranówce ponieważ chlor również zabija te bakterie.
Poza tym projekt ok ale nazwałbym go dwukanałowym sterownikiem czasowym :) Co do sytuacji zaniku prądu to może zmienić sterowanie zdarzeniowe "oczekiwanie na godzinę zmiany stanu" na "sprawdź w jakim przedziale jesteś"

_________________
sig off ;(



Ostatnio edytowano 2 wrz 2014, o 18:22 przez perlon, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 wrz 2014, o 18:13 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 02 gru 2012
Posty: 234
Lokalizacja: Stróża-Łódż
Pomógł: 7

Witam.Mam do kolegi dwie prośby o :
-schemat
-bibliotekę RTC
Pozdrawiam serdecznie.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 wrz 2014, o 18:31 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 lip 2013
Posty: 420
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 17

perlon napisał(a):
mirekk36 napisał(a):
No gratulacje :) teraz Rybki będą miały lepiej


No więc tym razem zupełnie się nie zgodzę z tobą Mirku jak również apeluję do autora wątku.
NIGDY NIE WYŁĄCZA SIĘ FILTRA AKWARIOWEGO POZA KONIECZNYMI PRZERWAMI NA CZYSZCZENIE !!!
Trochę zaoftopuję za co z góry przepraszam
Filtr akwariowy to nie tylko filtr mechaniczny wyłapujący nieczystości. To również siedlisko bakterii nitryfikacyjnych podobnych do tych w biologicznych oczyszczalniach ścieków.Bakterie te w bardzo wielkim skrócie biorą udział w cyklu azotowym przerabiając trujący amoniak na obojętny da rybek tlenek azotu.
Wyłączenie filtra w cyklu dobowym pozbawia te bakterie pokarmu i je zabija w efekcie poziom amoniaku w wodzie wzrasta i jest to dla rybek bardzo niekorzystne.
Z tego samego powodu wkłady filtrów akwariowych powinno się czyścić w wodzie z podmiany a nie w kranówce ponieważ chlor również zabija te bakterie.
Poza tym projekt ok ale nazwałbym go dwukanałowym sterownikiem czasowym :) Co do sytuacji zaniku prądu to może zmienić sterowanie zdarzeniowe "oczekiwanie na godzinę zmiany stanu" na "sprawdź w jakim przedziale jesteś"



Ogólnie filtra bym nie wyłączał, ale w nocy mnie drażnił i zacząłem go wyłączać. A co do tego co napisałeś to będę musiał sb jeszcze gdzieś poczytać ;)

Józef 63 napisał(a):
Witam.Mam do kolegi dwie prośby o :
-schemat
-bibliotekę RTC


kod biblioteki rtc udostępniłem, a co do schematu to wstrzymałem się z jego rysowanie z tego też powodu, że do avr można podłączyć wszystko jak się chcę ( po prostu jak Ci wygodniej, np jeśli lcd wygodniej do portu a to tak podpinasz to samo z przyciskami. Podpinasz gdzie jest najwygodniej ). Natomiast RTC podłączyłem według tego schematu: http://atnel.pl/atb-uklady-scalone.html

------------------------ [ Dodano po: 1 minucie ]

mogę spróbować narysować schemat, ale najpierw musiałbym oglądnąć wszystkie poradniki Mirka o EAGLE ;)

_________________
GreenBook i BlueBook



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 wrz 2014, o 18:58 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 02 gru 2012
Posty: 234
Lokalizacja: Stróża-Łódż
Pomógł: 7

To może inaczej chodzi mi jak są podłączone przyciski pod które piny którego portu oraz wyjścia port/pin.Schemat wtedy ja narysuję i przedstawię do weryfikacji.
Próbuję program skompilować ale mam błąd w pliku " funkcje.h " - extern TCFG pgm_cfg PROGMEM; // dane w pamięci FLASH
- możesz pomóc?

------------------------ [ Dodano po: 13 minutach ]

Znalazłem podłączenie przycisków/wyjść.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 wrz 2014, o 19:17 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 16 maja 2012
Posty: 349
Lokalizacja: Legnica
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 23

programek napisał(a):
Ogólnie filtra bym nie wyłączał, ale w nocy mnie drażnił i zacząłem go wyłączać. A co do tego co napisałeś to będę musiał sb jeszcze gdzieś poczytać ;)


Do niewielkiego akwarium polecam któryś z modeli kaskadowych. Sam miałem kilka filtrów z napowietrzaczem i mnie strasznie drażniły. Po zamontowaniu FZN-3 ( to nie reklama tylko opinia zadowolonego użytkownika ) kaskady nie słychać w ogóle. Zmodyfikowałem nieco wkłady ale o tym to może już na PW.

_________________
sig off ;(



Ostatnio edytowano 2 wrz 2014, o 19:18 przez perlon, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 wrz 2014, o 19:17 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 lip 2013
Posty: 420
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 17

co do przycisków to jest tak:

Key_1 - PD6 // LCD
Key_2 - PD5 // MENU
Key_3 - PD4 // GÓRA
Key_4 - PD3 // DÓŁ
Key_5 - PC4 // OK
Key_6 - PC3 // Filtr Wł/Wył
Key_7 - PC2 // Oswietlenie Wł/Wył

przyciski podpięte są to GND i avr podobnie jak w ATB

przekaźniki:

od filtra: PC7
od oświetlenia: PC5

mi całość kompiluje się ładnie:

**** Build of configuration Release for project sterownik ****

make all
Building file: ../RTC/pcf.c
Invoking: AVR Compiler
avr-gcc -Wall -Os -fpack-struct -fshort-enums -std=gnu99 -funsigned-char -funsigned-bitfields -mmcu=atmega32 -DF_CPU=8000000UL -MMD -MP -MF"RTC/pcf.d" -MT"RTC/pcf.d" -c -o "RTC/pcf.o" "../RTC/pcf.c"
Finished building: ../RTC/pcf.c

Building file: ../LCD/lcd44780.c
Invoking: AVR Compiler
avr-gcc -Wall -Os -fpack-struct -fshort-enums -std=gnu99 -funsigned-char -funsigned-bitfields -mmcu=atmega32 -DF_CPU=8000000UL -MMD -MP -MF"LCD/lcd44780.d" -MT"LCD/lcd44780.d" -c -o "LCD/lcd44780.o" "../LCD/lcd44780.c"
Finished building: ../LCD/lcd44780.c

Building file: ../I2C_TWI/i2c_twi.c
Invoking: AVR Compiler
avr-gcc -Wall -Os -fpack-struct -fshort-enums -std=gnu99 -funsigned-char -funsigned-bitfields -mmcu=atmega32 -DF_CPU=8000000UL -MMD -MP -MF"I2C_TWI/i2c_twi.d" -MT"I2C_TWI/i2c_twi.d" -c -o "I2C_TWI/i2c_twi.o" "../I2C_TWI/i2c_twi.c"
Finished building: ../I2C_TWI/i2c_twi.c

Building file: ../funkcje.c
Invoking: AVR Compiler
avr-gcc -Wall -Os -fpack-struct -fshort-enums -std=gnu99 -funsigned-char -funsigned-bitfields -mmcu=atmega32 -DF_CPU=8000000UL -MMD -MP -MF"funkcje.d" -MT"funkcje.d" -c -o "funkcje.o" "../funkcje.c"
Finished building: ../funkcje.c

Building file: ../main.c
Invoking: AVR Compiler
avr-gcc -Wall -Os -fpack-struct -fshort-enums -std=gnu99 -funsigned-char -funsigned-bitfields -mmcu=atmega32 -DF_CPU=8000000UL -MMD -MP -MF"main.d" -MT"main.d" -c -o "main.o" "../main.c"
Finished building: ../main.c

Building target: sterownik.elf
Invoking: AVR C Linker
avr-gcc -Wl,-Map,sterownik.map -mmcu=atmega32 -o "sterownik.elf" ./RTC/pcf.o ./LCD/lcd44780.o ./I2C_TWI/i2c_twi.o ./funkcje.o ./main.o
Finished building target: sterownik.elf

Invoking: AVR Create Extended Listing
avr-objdump -h -S sterownik.elf >"sterownik.lss"
Finished building: sterownik.lss

Create Flash image (ihex format)
avr-objcopy -R .eeprom -O ihex sterownik.elf "sterownik.hex"
Finished building: sterownik.hex

Create eeprom image (ihex format)
avr-objcopy -j .eeprom --no-change-warnings --change-section-lma .eeprom=0 -O ihex sterownik.elf "sterownik.eep"
Finished building: sterownik.eep

Invoking: Print Size
avr-size --format=avr --mcu=atmega32 sterownik.elf
AVR Memory Usage
----------------
Device: atmega32

Program: 5262 bytes (16.1% Full)
(.text + .data + .bootloader)

Data: 190 bytes (9.3% Full)
(.data + .bss + .noinit)

EEPROM: 12 bytes (1.2% Full)
(.eeprom)


Finished building: sizedummy


**** Build Finished ****

dla pewności nawet stworzyłem nowy projekt i kod do plików wkleiłem z mojego wątku.

_________________
GreenBook i BlueBook



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 wrz 2014, o 19:21 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 19 gru 2012
Posty: 712
Lokalizacja: Opole
Pomógł: 23

Co do filtra to ja w swoim projekcie który aktualnie realizuję postanowiłem zastosować przekaźnik normalnie zwierny, z racji zę filtr wyłączam na 5 min podczas karmienia (aby pokarm nie latał po akwarium) i podczas babrania się wodzie. Niech koledzy mnie poprawią bo nie jestem pewien ale jeśli dojdzie do uszkodzenia przekaźnika to styki nadal będą zwierne?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 wrz 2014, o 19:29 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 02 gru 2012
Posty: 234
Lokalizacja: Stróża-Łódż
Pomógł: 7

Na zrzutach przedstawiam mój problem:
ObrazekObrazek



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 wrz 2014, o 19:30 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 lip 2013
Posty: 420
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 17

Wilu88 napisał(a):
Niech koledzy mnie poprawią bo nie jestem pewien ale jeśli dojdzie do uszkodzenia przekaźnika to styki nadal będą zwierne?
w zależności od tego jak go podepniesz. Można podłączyć tak, że gdy podasz 5V to styki będą zwarte i na odwrót, styki będą zwarte do puki nie podasz 5V. Wydaje mi się że to drugie rozwiązanie jest lepsze, ponieważ przekaźnik będziesz tylko włączał do karmienia :D

_________________
GreenBook i BlueBook



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 wrz 2014, o 19:42 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 19 gru 2012
Posty: 712
Lokalizacja: Opole
Pomógł: 23

programek napisał(a):
Wilu88 napisał(a):
Niech koledzy mnie poprawią bo nie jestem pewien ale jeśli dojdzie do uszkodzenia przekaźnika to styki nadal będą zwierne?
w zależności od tego jak go podepniesz. Można podłączyć tak, że gdy podasz 5V to styki będą zwarte i na odwrót, styki będą zwarte do puki nie podasz 5V. Wydaje mi się że to drugie rozwiązanie jest lepsze, ponieważ przekaźnik będziesz tylko włączał do karmienia :D


No dokładnie tak chcę zrobić. Z racji ze filtr ma działać 99,999% czasu a wyłączany będzie w sumie na max 10 min dziennie. Czekam tylko na przesyłkę OLED od Mirka :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 wrz 2014, o 19:52 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 lip 2013
Posty: 420
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 17

Może rzeczywiście filtr będzie chodził u mnie 24h ( tylko na karmienie będzie wyłączany ), ale funkcja czasowego włączania/wyłączania filtra może się jeszcze przydać: wystarczy zrobić jakiś automatyczny karmnik a kod trochę zmodyfikować tzn w menu zrobić ustawienia godzin karmienia :D

_________________
GreenBook i BlueBook



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 wrz 2014, o 19:55 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 19 gru 2012
Posty: 712
Lokalizacja: Opole
Pomógł: 23

Ja automatyczny karmnik zrobiłem z nabijarki do tytoniu kupionej na allegro za śmieszne pieniądze :) W środku silniczek na 12V ktory kręci się spokojnie przy 5 na tyle mocno ze sekunda pracy wystarczy do podania porcji na 1 dzień :D



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 wrz 2014, o 20:00 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 lip 2013
Posty: 420
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 17

Jak będę miał dużo czasu to zrobię jeszcze ten karmnik i może dodam jeszcze DS18b20 i na lcd będę miał temperaturę ( przy projektowaniu płytki pomyślałem o tym i zrobiłem wyprowadzenia do czujnika, więc wystarczy tylko przeciągnąć kabelki i do projektu dodać libsa 1wire.

_________________
GreenBook i BlueBook



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 wrz 2014, o 20:15 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 02 gru 2012
Posty: 234
Lokalizacja: Stróża-Łódż
Pomógł: 7

Mam prośbę do kol. programek czy możesz mi pomóc w przejściu kompilacji parę postów w górę wrzuciłem zrzuty z mojej kompilacji.
Pozdrawiam serdecznie.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 wrz 2014, o 10:46 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lut 2014
Posty: 212
Lokalizacja: Poznań
Pomógł: 12

Witam
Odnośnie tego projektu mi też nie udaje się przejść "kompilacji",
mam takie same błędy jak kolega Józef 63.
oczywiście używam ECLIPSE INDIGO , czy już jest dostępna "RADA" jak ten projekt URUCHOMIĆ ???



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 wrz 2014, o 12:48 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lis 2013
Posty: 120
Lokalizacja: Koło
Pomógł: 6

Jak w pliku funkcje.h zamiast:
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.

zmieniłem na:
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


i w pliku main.c zamiast:
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.

zmieniłem na:
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


to u mnie przeszło kompilację... ale nie wiem czy wszystko wtedy działa poprawnie :) kompilowałem na atmelowskim toolchainie.

Niech wypowiedzą się znawcy C czy jest to poprawnie poprawione ;p

_________________
Kompleksowa realizacja ogrodów



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 wrz 2014, o 21:23 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 02 gru 2012
Posty: 234
Lokalizacja: Stróża-Łódż
Pomógł: 7

Zrobiłem tak jak podajesz ale u mnie nie przechodzi kompilacji. Czy mógłbyś porównać drzewa projektu swojego i mojego może tu tkwi błąd.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 wrz 2014, o 21:29 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lis 2013
Posty: 120
Lokalizacja: Koło
Pomógł: 6

Drzewo projektu jest identyczne. Wykonaj może clean projektu przed kompilacją. Na Atmelowskim toolchainie kompilacja przechodzi bez problemu (Eclipse Indigo) natomiast na WinAvr nie.

Zmień nazwę projektu i zamiast spacji użyj podkreślników!!! Tu masz błąd!!!

_________________
Kompleksowa realizacja ogrodów



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 wrz 2014, o 02:40 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lut 2014
Posty: 212
Lokalizacja: Poznań
Pomógł: 12

Witam :geek:

Brawo pbmaster ,po Twoich poprawkach KOMPILACJA zakończona POWODZENIEM.

!! mnie tylko zastanawia JAK projektantowi tego projektu czyli koledze programek się zkompilowało,
??? czyżbyśmy nie posiadali takich samych Środowisk ??? :mrgreen:



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 wrz 2014, o 05:11 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 lip 2013
Posty: 420
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 17

RYSZARD M napisał(a):
!! mnie tylko zastanawia JAK projektantowi tego projektu czyli koledze programek się zkompilowało,
??? czyżbyśmy nie posiadali takich samych Środowisk ???
Ja mam ECLIPSE Indigo + WinAVR i u mnie komiluje się ładnie ;) Też nwm dlaczego wam nie chciało się skompilować.

_________________
GreenBook i BlueBook



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 wrz 2014, o 08:52 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lut 2014
Posty: 212
Lokalizacja: Poznań
Pomógł: 12

:geek: I tu jest " PIES POGRZEBANY " bo my UŻYWAMY - ECLIPSE INDIGO - toolchain
a kolega - ECLIPSE INDIGO - WinAVR.
Osobiście przed chwilą zainstalowałem na innym dysku czystą wersje ECLIPSE z scieżką do WinAVR i
kompilacja poszła EXPRESOWO, oczywiście w pierwotnej wersji . :roll:

Pozdrawiam i dziękuje Koleżeństwu za UWAGI i POMOC :D

ps.czyli z tego wychodzi że toolchain nie jest do końca KOMPATYBILNY z WinAVR



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 wrz 2014, o 15:35 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sie 2014
Posty: 90
Lokalizacja: Rybnik
Pomógł: 1

Ciekawie rozwiązałeś z tymi przyciskami. Też tak zastosuję w jednym małym projekciku. A co do stabilizatora to on się tak okropnie grzeje z radiatorem czy bez ?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 wrz 2014, o 15:42 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 lip 2013
Posty: 420
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 17

rafalstauer napisał(a):
Ciekawie rozwiązałeś z tymi przyciskami. Też tak zastosuję w jednym małym projekciku. A co do stabilizatora to on się tak okropnie grzeje z radiatorem czy bez ?

był radiator, ale mały ponieważ w obudowie nie było miejsca.

_________________
GreenBook i BlueBook



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 wrz 2014, o 19:10 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 02 gru 2012
Posty: 234
Lokalizacja: Stróża-Łódż
Pomógł: 7

Czy samoistne włączanie i wyłączanie podświetlenia wyświetlacza to efekt zamierzony,czy jest to błąd w programie?

------------------------ [ Dodano po: 12 minutach ]

Prośba do autora projektu o weryfikacje schematu.
Obrazek



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO