Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 26 kwi 2024, o 17:27


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 8 sty 2018, o 10:17 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 08 sty 2018
Posty: 68
Pomógł: 0

Witam, niedawno zakupiłem bluebooka i jestem na etapie rozdziału o języku C. Jak radzicie się uczyć go wg. książki ? Czy to jakoś się łączy z ćwiczeniami praktycznymi na końcu książki ? Czy może trzeba zakuwać na pamięć funkcje i później próbować je realizować programie ? Choć wiem , boi już coś tam programowałem , że to za bardzo sensu nie ma . Bardzo proszę o jakieś sugestie jak można to robić najlepiej . Będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 sty 2018, o 10:58 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27226
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Ponieważ czytelników wciąż przybywa to ja co jakiś czas przypominam o jednej ważnej rzeczy związanej z Bluebookiem ...

Proponuję go RAZ - tak jeden RAZ przeczytać od początku do końca - bez żadnego zakuwania, itp ... Piszę o tym dlatego, że książka napisana jest w bardzo specyficzny sposób i gdy ktoś sprawdzi tę moją podpowiedź to po tym jednym przeczytaniu staje się jasne dlaczego o tym piszę i proponuję.

Oczywiście po tym jednym przeczytaniu nikt NAGLE i CUDOWNIE się nie nauczy i nie zapamięta wszystkiego, ale nie w tym rzecz ... chodzi o to, że pojawi się wiele odpowiedzi na pytania jakie rodzą się u czytelnika podczas czytania - a tymczasem okazuje, się że już po kilku stronach dostrzega, że jest rozwiązanie ... Naprawdę polecam sprawdzić ten sposób ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 sty 2018, o 12:18 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 08 sty 2018
Posty: 68
Pomógł: 0

znaczy mówimy tu o przeczytaniu całkowicie części teoretycznej bez warsztatów tak ?:) i później rozpocząć naukę programowania ?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 sty 2018, o 13:14 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2016
Posty: 1148
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 93

Nie, o przeczytaniu całości książki, żeby mniej więcej wiedzieć, co gdzie się znajduje. A po przeczytaniu całości realizować po kolei zadania praktyczne, wracając w razie potrzeby do części teoretycznej.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 sty 2018, o 17:36 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 03 paź 2017
Posty: 39
Pomógł: 0

topic6385.html



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 sty 2018, o 18:50 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27226
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

feniks_ napisał(a):
znaczy mówimy tu o przeczytaniu całkowicie części teoretycznej bez warsztatów tak ?:) i później rozpocząć naukę programowania ?



całej książki - całej książki - całej książki - pisałem całej książki ;) .... co najwyżej za tym pierwszym razem możesz pominąć ostatnie większe rozdziały np o Ethernecie - ale łącznie z warsztatową - zobacz, że jak to jest opisane i jak w działy warsztatowe są połączone z częścią teoretyczną - zrozum ;) to jest pewna moja specyficzna metoda - która się dość dobrze sprawdza ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 sty 2018, o 11:38 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 08 sty 2018
Posty: 68
Pomógł: 0

Powiem szczerze , że wygląda to na ciekawy sposób :) w zasadzie jestem teraz na rozdziale języka C , ale ok jadę dalej bez wkuwania :) Czytam do końca i ....i później od początku tak ?:) Przeglądałem poprzedni temat , który mi tu podesłali chłopacy i wszystko ok rozumiem i faktycznie identyczna była dyskusja o tym :) Rzecz w tym , że niejednoznacznie uzyskałem odp na to ...co po przeczytaniu . Troche interpretuje to w swój sposób , że po prostu jechać , z zadaniami praktycznymi odnosząc się do odpowiednich rozdziałów książki . Czy dobrze to rozumuje ?:)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 sty 2018, o 12:11 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27226
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

feniks_ napisał(a):
.i później od początku tak ?:)

nie od początku - po całości - tylko później to już będziesz wiedział "jak czytać tę książkę" albo jak i gdzie do niej zaglądać - później to już się całkiem do niej inaczej podchodzi - można na wyrywki ... że tak powiem, sięgać do rozdziałów które interesują, wracać czasem do rozdziału z teorią ... a gdy tylko coś będzie niejasne - to śmiało walić jak w dym - z pytaniem na forum - żeby nie utknąć na czymś niepotrzebnie ;) ... i zobaczysz jak wtedy szybko i fajnie pójdzie nauka

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 sty 2018, o 18:01 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 08 sty 2018
Posty: 68
Pomógł: 0

O dzieki za sprosotowanie , uratowaliście mnie :) do tej pory wydawało mi się , żę to wszystko jest nie do opanowania a ogrom materialu zabijał . Teraz jednak widze lekkie światełko w tunelu :) OCzywiscie chcialo by sie odrazu umieć wszystko i najlepiej przejsc dalej na jakieś army czy cos :P ale po kolei :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 sty 2018, o 18:39 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27226
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

feniks_ napisał(a):
i najlepiej przejsc dalej na jakieś army

Wiesz ile osób przeszło dzięki temu spokojnie na army później ;) najpierw naucz się solidnych podstaw na mniejszym procku na którym możesz w domowych warunkach zrobić sobie ze 20 tys różnych urządzeń i własnych płytek PCB .... ;) a później zabierzesz się i za większe projekty

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 sty 2018, o 20:25 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lis 2015
Posty: 1448
Lokalizacja: okolice Warszawa
Pomógł: 149

witam, :)
feniks_ napisał(a):
Teraz jednak widze lekkie światełko w tunelu OCzywiscie chcialo by sie odrazu umieć wszystko i najlepiej przejsc dalej na jakieś army czy cos ale po kolei

Zrozum. (...sorka że się tak spoufalam) :)
To światełko to nie w tunelu. ;)
To Tobie musi się zapalić w głowie. Jeżeli się zapali, to nie przeszkodzą Ci żadne początkowe trudności w stylu:

" za wolno zapamiętuję, zapominam inkludów, myli mi się miejsce powoływania zmiennych i ich typów, co to globalna a co lokalna, deklaracja a definicja, funkcja zwracająca wynik - w jakim typie, jaki typ argumentów dać, dziwne sei(), nazwy rejestrów pomyliłem, DS zakręcony, nieoczekiwana promocja(nie w markecie :), tylko rzutowanie typów), za bardzo zakręcony algorytm i jeszcze te struktury, unie, wskaźniki, tablice - że o callbackach i ewentach nie wspomnę.
koledzy już wiedzą jak drgania styków ogarnąć- ...a ja naciskam klawisz i nic. :shock: dioda nadal nie mryga.. :?
Zapytam na forum- :idea: ... kilka dni nikt nie podpowiada. Wyrwane wszystkie włosy albo obgryzione paznokcie. :cry: tu nadal cisza.... "

początki mogą i takie się zdarzyć. :roll:

Wiedzy jest sporo do ogarnięcia, nie ma co 'czarować'. :?
Wielu forumowiczów poświęciło długie lata na szlifowanie swojego programowania(niektórzy dziesiątki lat).
Rozumiem że nie da się w rok albo dwa tego wszystkiego nauczyć. ;) potrzebna jest cierpliwość i wytrwałość. :)
Co do BB, to pewne rzeczy z początku docierają do wyobraźni dopiero później.
To trochę inaczej niż np. w matmie - wiem co to dodać, to teraz omówimy odejmowanie. ;)
Nieraz nie da się wytłumaczyć jednego tematu, dodając tylko jeden element do analizy.
Hmm... może się da, :roll: tylko że Pan Mirek musiałby poświęcić ze trzy tomy na napisanie BB. :)

Napiszę tak,
Cierpliwie trzeba czytać, czytać, testować, czytać i testować. :)
Czas i upór swoje robi. Potem idzie coraz szybciej. :)
Ja zaczynałem tu od 0, ale dzięki BB, poradnikom P. Mirka oraz kolegom z forum, pierwsze mryganie diodami mam już za sobą. :D (na STM też ) ;)
Przyznam się że do BB nadal wracam. :D

z czasem wejdzie do głowy wszystko. :)
Powodzenia, ucz się z uporem maniaka ;)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 sty 2018, o 21:32 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 24 sty 2012
Posty: 1469
Pomógł: 56

Daro69 napisał(a):
z czasem wejdzie do głowy wszystko. :)

Z tym to bym nie był taki pewny...
Mirek sam się nie raz przyznaje, że pisze książki i robi poradniki
żeby miał do czego sięgnąć :lol: :lol: :lol:

_________________
Jestem początkujący i moje porady mogą być błędne



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 sty 2018, o 21:44 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27226
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

MirkoT napisał(a):
Mirek sam się nie raz przyznaje, że pisze książki i robi poradniki
żeby miał do czego sięgnąć

DOKŁADNIE - ja tam na pamięć - nie dam rady niczego wkuć ;) .... a książka - dobrze, że jest zawsze pod ręką i że można zajrzeć gdy przyjdzie potrzeba ;) .... myślę, że taka jest idea korzystania z książek technicznych wszelkiej maści - a nie żeby na blachę wszystko wkuć. No chyba że się jest tzw "Śpec-vel-Gieniuszem" z pewnego forum :lol:

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 sty 2018, o 22:55 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2016
Posty: 1148
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 93

Można też wypisać sobie najważniejsze rzeczy z książki. Albo wypisać sobie, na których stronach jest dane zagadnienie. Można wtedy łatwo sięgnąć do odpowiedniego fragmentu. Ja w swoim bluebooku pozaznaczałem sobie markerem najważniejsze rzeczy (ale w pewnym sensie zniszczyłem książkę).



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 sty 2018, o 22:59 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lis 2015
Posty: 1448
Lokalizacja: okolice Warszawa
Pomógł: 149

Marhef napisał(a):
ale w pewnym sensie zniszczyłem książkę

Nie przejmuj się. :)
Mirek ma ich dostatek. :D szkoda tylko że bez zaznaczeń i zakladek. ;)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 sty 2018, o 07:23 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 24 sty 2012
Posty: 1469
Pomógł: 56

Daro69 napisał(a):
Marhef napisał(a):
ale w pewnym sensie zniszczyłem książkę

Nie przejmuj się. :)
Mirek ma ich dostatek. :D szkoda tylko że bez zaznaczeń i zakladek. ;)

Dla każdego coś innego.
Cała książka to "jedno wielki zaznaczenie" ;)

_________________
Jestem początkujący i moje porady mogą być błędne



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 sty 2018, o 08:19 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2016
Posty: 1148
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 93

MirkoT napisał(a):
Cała książka to "jedno wielki zaznaczenie" ;)
No tak. Ale na różne kolory. Żeby się nie pogubić ;)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 sty 2018, o 14:08 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 24 sty 2012
Posty: 1469
Pomógł: 56

Marhef napisał(a):
MirkoT napisał(a):
Cała książka to "jedno wielki zaznaczenie" ;)
No tak. Ale na różne kolory. Żeby się nie pogubić ;)

Oczywiście dlatego masz BB GB i YB
przynajmniej jak na razie ;-)

_________________
Jestem początkujący i moje porady mogą być błędne



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 sty 2018, o 14:23 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2016
Posty: 1148
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 93

Ech, robi się offtopic, ale to już ostatni taki wpis (przynajmniej z mojej strony)

Chodziło mi o to, że, np. zaznaczenia dotyczące teorii zaznaczam jednym kolorem, dotyczące rejestrów innym kolorem, opis, jak działa dane peryferium jeszcze innym kolorem. I jeszcze kilka innych kolorków też jest. Trochę więcej niż trzy :P



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 sty 2018, o 22:06 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 24 sty 2012
Posty: 1469
Pomógł: 56

Marhef napisał(a):
Ech, robi się offtopic, ale to już ostatni taki wpis (przynajmniej z mojej strony)

Chodziło mi o to, że, np. zaznaczenia dotyczące teorii zaznaczam jednym kolorem, dotyczące rejestrów innym kolorem, opis, jak działa dane peryferium jeszcze innym kolorem. I jeszcze kilka innych kolorków też jest. Trochę więcej niż trzy :P

Wiem, przecież ja tylko żartowałem ;-)
i przepraszam za offtopa

_________________
Jestem początkujący i moje porady mogą być błędne



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 sty 2018, o 19:11 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 08 sty 2018
Posty: 68
Pomógł: 0

Tak właśnie sobie jadę z BB i faktycznie troche jestem na etapie jak koledzy mówili WTF :P Ale jadę z tematem :) Tak , przejawia się ten motyw zapisu hexadecymalnego i tak się zastanawiam- na ile powinienem go znać aby sobie dalej radzić z programowaniem ?:) Mirek mówił , żeby korzystać z forum pełną parą i że powiedzmy nie ma głupich pytań więc - zadaje :P



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 sty 2018, o 19:21 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 gru 2014
Posty: 1540
Pomógł: 269

Świetnym uzupełnieniem do ksiązki są video poradniki.
Na przykład odnośnie zapisu hexadecymalnego:
https://youtu.be/zVjjbQiEXxs
Nie jest to trudne, warto to poznać. ;)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 sty 2018, o 19:13 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lis 2015
Posty: 1448
Lokalizacja: okolice Warszawa
Pomógł: 149

im dalej w las, tym więcej hexa, wartość do 255 mieści się tylko w dwóch znakach :)
a binarka np. ułatwia analizę wyników działań operatorów bitowych. choć to już osiem znaków dla wartości do 255;)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 30 sty 2018, o 22:07 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 08 sty 2018
Posty: 68
Pomógł: 0

Coż wychodze powoli z omawiania języka C , aktualnie wchodze w Tablice ale nadal etap WTF trwa :P Mam nadzieję , że warsztatowa częśc mnei troche naprostuje :) Narazie jest więcej chęci działania już z tym wszystkim , samej praktyki i efektów kodu w rzeczywistości co sprawia , żez motywacja do nauki nei ustaje :) Ale wciąż czekam na tą żaróweczke nad głową :P



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 lut 2018, o 21:06 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 08 sty 2018
Posty: 68
Pomógł: 0

No i po trudach i pewnym metliku w głowie po przerobieniu etapu teorii i końcowych zabijających wskaźnikó :P Dotarłem do części warsztatowej. Czy tak naprawde chodzi Ci Mirku o to , żeby przeczytać najpierw całość a poźniej praktykować z racji przykładowego uprzedniego poznania programó MKCalculator oraz Eclipse ? Pytam dlatego , że pierwsze zadanie dotyczące migoczącej diody tak naprawde nie mówi o żadnym konkretnym kompliatroze czy programie gdzie należałoby to zrobić. Oczywiście domyślam się o jakie środowiska chodzi , ale na tą chwile chyba bez poznania podstaw Eclipse i MkCalc , nie ma co sie zabierać za te zadania. Wiem , że męcze w tym temacie bardzo , ale wiesz....mówiłeś żeby się udzielać "śmiało" :P NAwet głupio :D



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 lut 2018, o 21:21 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 24 sty 2012
Posty: 1469
Pomógł: 56

Skoro bardzo się martwisz jak zacząć z Eclipse to tu masz poradniki:
https://www.youtube.com/watch?v=d48tELLVeyg
https://www.youtube.com/watch?v=AroKPav3On4
https://www.youtube.com/watch?v=_jmj4TPdMVE
Trochę oglądania jest, ale będziesz wiedział wszystko co potrzebujesz na początek

_________________
Jestem początkujący i moje porady mogą być błędne



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 lut 2018, o 21:39 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27226
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

feniks_ napisał(a):
Oczywiście domyślam się o jakie środowiska chodzi

Nie ma co się domyślać - tak jak pisze wyżej kolega MirkoT - ja zawsze polecam Eclipsa a to dlatego, że tu na forum DUŻO łatwiej jest mi udzielać pomocy w tym zakresie i wiem, że początkujący nie będzie sobie wyłamywał własnych zębów na Atmel Studio ...

ale specjalnie nie wspominam o konkretnym środowisku bo i tak KAŻDY wybierze to które sam uzna za stosowne

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 lut 2018, o 21:49 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 08 sty 2018
Posty: 68
Pomógł: 0

Dzieki serdecznie za sugestie :) Po prostu chce dobrze to wszystko opanowywać od początku , a że chęć praktyki po przeczytaniu o możliwościach jez. C jest duża stąd gdzieś można powiedzieć zaczynam już " dreptać" wokół praktykowania :) Teraz chyba muszę podzielić teraz czytanie BB wraz z kursem na Eclipse wraz z opanowaniem MKCalc :) Wiecie....tak jak już zainstalowałem AVPlayer do tego i widzę ile jest poradników i jakie są możliwości rozwoju z Atnelem to chciałoby się wszystko naraz :P Dzięki serdeczne wam za pomoc . Działam zatem dalej :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 lut 2018, o 22:46 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2016
Posty: 1148
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 93

feniks_ napisał(a):
Czy tak naprawde chodzi Ci Mirku o to , żeby przeczytać najpierw całość a poźniej praktykować z racji przykładowego uprzedniego poznania programó MKCalculator oraz Eclipse ?
Odniosę się do tej części wypowiedzi. Warto przeczytać całość książki przed rozpoczęciem ćwiczeń, ponieważ Mirek ma specyficzny sposób przekazywania wiedzy. Na przykład timery są w kilku rozdziałach.
Po przeczytaniu całości, łatwiej znajdziesz konkretne zagadnienie.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 lut 2018, o 17:34 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 08 sty 2018
Posty: 68
Pomógł: 0

Czyli niejako najlepiej by było czytać książke a do tego jechac z kursem z Eclipse :) Książka to fakt - sam już ją mogę polecić :) Jednak stwierdzam, żę niektóre kwestie daja popalić mózgownicy :P



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO