Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 16 kwi 2024, o 21:43


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 159 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 24 paź 2012, o 23:06 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 cze 2012
Posty: 420
Lokalizacja: Poznań
Pomógł: 5

Dzień dobry! Witajcie! Słowo się rzekło!

Tym razem zaczniemy konkurs nieco inaczej... nie będziemy czekać na uczestników. Oni zgłosili się już sami i oto oficjalna lista uczestników:
  1. worner ObrazekObrazekObrazek
  2. pawcio0928 Obrazek
  3. elkuba
  4. rezasurmar ObrazekObrazek
  5. dreamcastq
  6. MirkoT
  7. sosnus
  8. Antystatyczny
  9. Malutki_27
  10. jachu
  11. Krauser

Uwaga! Lista nie jest zamknięta. Można się jeszcze dopisać przedstawiając swój projekt 8-)

Lista uczestników pokonkursowych i tych którym nie wypada itp., itd.:
  1. mirekk36
  2. SunRiver

Uwaga! Ta lista też nie jest zamknięta. Można się dopisać przedstawiając swój projekt kiedykolwiek 8-)

:lol:

Uwaga! Wszyscy mrugacze diodami on/off i "HelloWorldy!" (a także migacze selektywni :lol:) i magicy bezdotykowi Obrazek na START! :)

Jak to powiada SunRiver (tyle, że on podpuszcza :lol: ) "Zadanie banalne" (w DIY na tym forum jeszcze nie widziałem)

Szczegóły... no i tutaj jest ogromne pole do popisu ... wprawdzie to nie totalny FreeStyle jak w zadaniu 4, ale...
Antystatyczny napisał(a):
No właśnie, zapomniałem dodać, że byłoby mi niezmiernie miło, gdyby poziom konkursu nie był nadmiernie wysoki dla weekendowego migacza diodowego, jakim przecież jestem :D
MirkoT napisał(a):
Tylko taki cobym dał radę :?

Myślę koledzy, że spełnię te wymagania, bo:
- sam możesz wybrać kategorię w której wystartujesz.
- nie tylko poziom zaawansowania/zagmatwania decyduje o wygranej.

worner napisał(a):
A na poważnie, wszystko zależy od dziedziny objętej konkursem. Wiadomo, że będzie chodziło o zaprogramowanie proca, ale część hardware też jest ważna i niektórzy mogą się właśnie tego obawiać. Myślę, że gdy będzie znane zadanie konkursowe więcej osób może przystąpić do rywalizacji.

Tutaj dochodzimy do sedna. Jak widzicie Mirek zna swój zestawik od podszewki zna jego możliwości i potrafi to doskonale wykorzystać. Udowodnił to jako BigMag i nie użył właściwie żadnych elementów zewnętrznych do ATB. A inni uczestnicy... owszem. I to bardzo dobrze, że lubicie podpinać różne "graty" pod ulubiony zestawik. Wydaje mi się, że tym razem będzie to konieczne, ale może mnie zaskoczycie :)

-Noooooooo NIEBO!™! Do rzeczy ... co to za zdanie?
-Otóż... nie tak szybko Obrazek

worner napisał(a):
Mam nadzieję, że nie będzie o magnetyzmie. A to zapowiadał Niebo w jednym z postów, gdzieś.
Nie będzie :) Zresztą nie strzelałbym sobie w kolano .... raczej nic o tym nie mówiłem :)
worner napisał(a):
Ciekawe, co szykuje Niebo.
Może wreszcie sobie porządnie pomrygamy czymkolwiek :mrgreen:

worner napisał(a):
Czyli co, pomrygamy sobie :mrgreen:

Taaaaaaaaaaaaaaaaaak! Pomrygacie sobie, a w dodatku czymkolwiek czyli czym chcecie :) No może nie do końca... proszę nie świecić na filmie gołą D**Ą :lol:

NON STOP MUSIC, czyli światełko do NIEBA!(w końcu chcieliście pomrugać 8-) )

Urządzenie ma przerabiać efekty dźwiękowe w efekty świetlne lub jak kto woli: falę akustyczną w falę świetlną
Źródłem sygnału może być:
- mikrofon (trzeba dołożyć będzie do ATB trochę gratów)
- sygnał liniowy (pewnie jakiś mały wzmacniaczyk się przyda)
- plik muzyczny

Uuuuuu ... no i na sam początek widać ze poziom skomplikowania może być różny. Podpowiadam. Nawet weekendowy mrygacz jest w stanie wygrać to zadanie! Jak? Przecież to cholernie trudne! Otóż nie! Wystarczy prosty filtr np dolnoprzepustowy, sygnał uformować np w szpilki, nimi wyzwalać sobie przerwania, a w przerwaniach ... hulaj duszo! Piekła nie ma! NIEBO!™ owszem :)

Dla tych którzy obcykali już ADC w AVRkach ... cóż za problem ... "prawie" gotowe rozwiązanie.

Oczywiście można podejść do tematu inaczej i zaprząc DSP i pana Fouriera :) Ale konkurs ma być dla wszystkich, więc nic tu nie narzucam.

Widzę zatem w konkursie kilka kategorii urządzeń (conajmniej):
- illuminiofonia (LED, LED mocy, Żarówki przez triaki, żarówki przez przekaźniki (o zgrozo :lol: )

- efekt świetlny wyzwalany szpilkami - w zasadzie to może być wszystko)

- UV metr np na 8 diodach ATB

- Analizator widma akustycznego


- Pomyślcie np jaki fajny efekt może dawać prosta iluminofonia na jednej diodzie mocy RGB :)

- A może ktoś się pokusi o użycie np silników krokowych do generowania efektów świetlnych laserem/lusterkiem (uwaga na oczy podczas testów)

- Może być również stroboskop LED czy palnik IFK-120 wyzwalany dźwiękiem, mrugający w rytm niższych częstotliwości (gdzie grają zazwyczaj instrumenty perkusyjne).

- Nie wspominając już, że jak w prawdziwym "światełku do NIEBA!" można odpalać waszym układem fajerwerki i w ten sposób generować falę świetlną (przy okazji wybuchu również akustyczną :lol: - oby Wam się taki ciekawy generator nie zrobił :lol: :lol: :lol: - dzieci oczywiście pracują pod opieką dorosłych :P


Duuuuuuuuuuuuuużo podpowiedziałem, ale to nawet nie jest kropla w morzu pomysłów jakie można osiągnąć w tym zadaniu!

Trzeba wziąć natomiast pod uwagę kilka aspektów jeśli chodzi o źródło sygnału. Np przy sterowaniu mikrofonem ... czy uda się zawsze uzyskać właściwy poziom sygnału do dalszej obróbki - czy da się go autoregulować w zależności od głośności źródła. Czy urządzenie będzie działało poprawnie przy cichej muzyce czy mikrofon będzie musiał być włożony w obudowę głośnika? :) Może od razu wziąć sygnał z wyjścia słuchawkowego odtwarzacza mp3. Raczej nie radzę podbierać bezpośrednio sygnału z wyjść głośnikowych wzmacniacza m.cz.
(UWAGA! Organizator nie ponosi odpowiedzialności za uszkodzenia sprzętu AV podczas prób 8-) )

Warunki uczestnictwa:
1. Program musi być napisany w C
2. Koniecznie w eclipse
3. Przed końcem terminu wraz z projektem powinien zostać opublikowany listing kodu źródłowego (cały projekt eclipse, który umożliwi przetestowanie działania programu), w tym wątku w celach edukacyjnych dla reszty użytkowników i umieszczony w znacznikach SYNTAX - mile widziane bogate komentarze dla potomnych - tym co się "wstydzą" opublikować kod źródłowy - dziękujemy.
4. Hardware, czyli użycie poszczególnych pinów, jako poprawni programiści definiujemy w plikach *.h
5. Na płytce ATB (żeby sprawnie szła weryfikacja rozwiązań) w końcu jesteśmy na ATNEL-forum, więc już prawie każdy ATB posiada :)
6. Zdjęcia i filmiki ukazujące własny działający układ.
7. Schemat podłączenia waszych modułów do ATB
8. Opis działania urządzenia, podjętych prób, napotkanych problemów...
9. Mogą w zabawie brać udział tylko zarejestrowani forumowicze do 00:00 25.10.12r. :)

Warunki uczestnictwa podlegają dyskusji :)

Uwaga bez ATB'owcy! Tak jak poprzednio również Wam daję szansę. Żeby zwiększyć liczbę uczestników i za razem wyrównać szanse... no i zwiększyć poziom rywalizacji możecie zrobić ten projekt nawet na stykówce (jeśli wam wygodnie) albo na uniwersalce itp... ale jest jedno ale

Schemat musi być zgodny z ATB i należy korzystać z ATmega32 Czyli jeśli w zestawie ATB LEDy są podpięte do portu, a potem do VCC, to u Ciebie też tak ma być... to samo dotyczy innych elementów jak np przyciski itp. Oczywiście nie musisz odtważać całego schematu na stykówce :lol: tylko to czego używasz. Zrozumiano? :)
Czyli teraz wszyscy dokumentacja w rączkę i do roboty!


Czas trwania:
TERMIN ZGŁASZANIA PROJEKTÓW UPŁYWA we wtorek 08 stycznia 2013 o 21:59:59 :P
liczy się datowanie postu :)
Poprzedni termin to 11 grudzień 2012, zatem przedłużyłem o miesiąc prawie pod Waszą presją :) Jasne że rozumiem okres świąteczny, dlatego dużego wyjścia nie miałem :)


Po tym terminie, po kilku dniach stronnicza komisja przedstawi kolejność mrygaczy :lol: - kierując się powyższymi kryteriami i osobistymi odczuciami :) Ostrzegam, że wyrok może być niesprawiedliwy, bo póki co jesteśmy ludźmi, ale postaram się dla każdego uczestnika wymyślić nagrodę pocieszenia... choćby ciasteczko :) Jeśli nie będę na tyle odważny aby ogłosić wyniki konkursu to zrobię Ankietę i zwycięzców wybierze PAŃSTWO :)

Komisja w składzie (póki co):
NIEBO! - organizator główny
mirekk36 - fundator dodatkowy (dziękuję GURU!)
Jaglarz - fundator przymuszony :lol:
phill2k - fundator zupełnie do niczego nie przymuszany i wielce niespodziewany - dziękuję w imieniu uczestników - walka myślę będzie jeszcze bardziej zacieta :D

Nagroda za 1-sze miejsce:
Nie wiadomo :)

Nagroda za 2-gie miejsce:
Nie wiadomo :)

Nagroda za 3-cie miejsce:
Nie wiadomo :)


Postanowiłem, że zrobimy eksperyment i Komisja przyzna miejsca na podium, a zwycięzcy sami wybiorą najbardziej dogodne im nagrody, zaczynając od pierwszego miejsca w dół. Czyli brązowy medalista wybiera nagrody jako trzeci.

Czyli załóżmy, że wygrywa Kizior i wybiera sobie jako pierwszy nagrodę G.
czyli Bilet NBP z podobizną Pierwszego Władcy Polan :lol:
Drugie miejsce zajmuje Pingwin (też z Arki wornera :lol: ) i wybiera sobie np. nagrodę D. itd.
Najpierw zwycięzca bierze sobie nagrodę, potem pozostali w kolejności i znów zwycięzca z dostępnej puli wybiera sobie kolejną nagrodę i tak dzielą się całym łupem, no chyba, że będą chcieli przekazać coś do dalszych konkursów albo dogadają się między sobą na wymianki to nie widzę przeciwwskazań :)

Pula nagród:

A. Od NIEBO!: Trzy numery miesięcznika Elektronika dla Wszystkich w wersji papierowej z podanej niżej listy

B. Od NIEBO!: Dwa numery miesięcznika Elektronika dla Wszystkich w wersji papierowej z podanej niżej listy

C. Od NIEBO!: Jeden numer miesięcznika Elektronika dla Wszystkich w wersji papierowej z podanej niżej listy

D. Od NIEBO!: Mikrokontroler AVR ATmega16 w wersji DIP
Obrazek

E. Od NIEBO!: Mikrokontroler AVR ATTiny13V w wersji DIP
Obrazek

F. Od mirekk36: Zestaw: Lampa VFD - typu IW-18 (JEDNA SZTUKA) + MAX6920 - rejestr przesuwny (DWIE SZTUKI) akurat do wysterowania całej lampy.
Obrazek

G. Od NIEBO!: Bilet NBP z podobizną Pierwszego Władcy Polan :lol:
Obrazek

H. Od NIEBO!: Karta SDHC no_name 32GB*
Obrazek

I. Od NIEBO!: DS1813 -10+ Econoreset TO92 x 3szt
Obrazek

J. Od NIEBO!: Lampa NIXIE LC-513 do budowy np ciekawego zegarka na jednej lampie :)
Obrazek
Przykład na innej lapmce:


K. jak Kotecek od Jaglarza. Sepleniącego, wiecznie polującego na kotecka, kota Sylwestra. Kot jest bardzo pamiętliwy - potrafi zapamiętać prawie 4 GB informacji. (np. ilość złowionych przez siebie myszy).
Obrazek

Zapamiętać wynik 10^4294967296 - no no -> Kot GigaSpryciarz! 8-)

L. Od phill2k: MAX5406 (TSSOP 48) - Audio Processor with Pushbutton Interface - http://www.maximintegrated.com/datasheet/index.mvp/id/4849
Obrazek

M. Od phill2k: MAX547 (PLCC44) - Octal, 13-Bit Voltage-Output DAC with Parallel Interface - http://www.maximintegrated.com/datasheet/index.mvp/id/1126

N. Od phill2k: MAX713 (DIP 16) - NiCd/NiMH Battery Fast-Charge Controllers - http://pdfserv.maximintegrated.com/en/ds/1666.pdf

O. Od phill2k: specjalna nagroda niespodzianka :) dla tego uczestnika który w swoim projekcie wykorzysta już przetworzoną falę dźwiękową na postać cyfrową do mrugania bele czym, a mianowicie MIDI 8-) Tutaj odstępstwo od podziału łupu: phill2k sam zadecyduje kto i dlaczego ją otrzyma

P. Od pagosa747:
pagosa747 napisał(a):
Czytając warunki konkursu moją uwagę zwrócił punkt :
Cytuj:
3. Przed końcem terminu wraz z projektem powinien zostać opublikowany listing kodu źródłowego (cały projekt eclipse, który umożliwi przetestowanie działania programu), w tym wątku w celach edukacyjnych dla reszty użytkowników i umieszczony w znacznikach SYNTAX - mile widziane bogate komentarze dla potomnych - tym co się "wstydzą" opublikować kod źródłowy - dziękujemy.

Dlatego moja nagroda trafi do tego uczestnika , który pomimo nie ukończenia projektu ( nie ma znaczenia z jakiej przyczyny ; brak czasu ; zbyt wysokie wymagania ; zbyt mała wiedza ) będzie miał odwagę zaprezentować swój dorobek , opisać koncepcje i czego jeszcze brakuje do ukończenia projektu ( sam mam wiele nieukończonych projektów i wiem , że czasami tak się niestety składy , iż pomimo szczerych chęci wszystko idzie jak pod górę ) . Oczywiści w wyborze laureata poproszę szanowną komisję o pomoc , bo aby kogoś oceniać potrzeba mieć wiedzę nie mniejszą od niego a jak już pisałem moja wiedza w tym temacie = 0 .

Skromna nagroda przedstawia się następująco :
    ATMEGA32A-PU MCU AVR 8-bit 16MHz 32K Microcontroller Six Sleep Modes SRAM
    podstawka DIL/DIP 40 0.6
    tranzystor 2N3904 10 szt.
    3mm białe LED 6000MCD-7000MCD 100 szt.
    5 x 7 cm płytka protypowa z laminatu
    rezonator 14.7456 MHz 10 szt.
    wyświetlacz LCD LCM 1602 16X2 HD44780 Blue Blacklight


Jeżeli przed rozstrzygnięciem konkursu uda mi się kupić hurtowo rezystory i kondensatory to też dorzucę , czyli z grubsza biorąc ważniejsze elementy do wykonania LED CUBE 4x4x4 plus wyświetlacz LCD

Myślę , że to zachęci dodatkowo tych nieśmiałych , aby jednak zaprezentowali to nad czym pracowali a nie zdołali ukończyć a być może nagroda przypadnie im w udziale .

Mam nadzieję , że nikogo nie zanudziłem tym przydługim postem , tak więc życzę Wszystkim powodzenia i trzymam kciuki za Tych co się "wstydzą" .
Nagrodę z pkt. P przyzna sam fundator, czyli pagosa747. Komu? Nie wiem :)





Zastrzegam sobie prawo do ew. modyfikacji powyższej i poniższej listy. Oczywiście jeśli ktoś chce może się bezinteresownie dorzucić do puli :) Lub przymusowo 8-) :) Np Jaglarz :lol:

Lista dotycząca nagród z pkt: A,B,C:
  1. 1/2008
  2. 2/2008
  3. 6/2008
  4. 7/2008
  5. 8/2008
  6. 9/2008
  7. 10/2008
  8. 1/2009
  9. 2/2009
  10. 4/2009
  11. 5/2009
  12. 6/2009
  13. 7/2009
  14. 8/2009
  15. 10/2009
  16. 11/2009
  17. 12/2009
  18. 1/2010
  19. 2/2010
  20. 3/2010
  21. 5/2010
  22. 6/2010
  23. 7/2010
  24. 8/2010
  25. 9/2010
Aby ułatwić wybór można zweryfikować sobie zawartość poszczególnych numerów EdW tutaj


NIEBO! w poprzednim konkursie napisał(a):
Ostrzegam, że nagrody mogą być przydatne w następnych konkursach :)

Ostrzegałem! :)

Miłej zabawy! :)

Aha! Pamiętajcie, że najbardziej będzie liczył się efekt końcowy! Jak w poprzednich konkursach. Urządzenie musi być w miarę dynamiczne i nadążać za muzyką ... po porostu ma być ŁAŁ :) Oczywiście nie bez znaczenia będzie też sposób zaprezentowania pracy i cała otoczka

Pozdrawiam
NIEBO!™

P.S. Przepraszam, że Was koledzy:
    rezasurmar: Ciekawe co to będzie.....hmmmm, z chęcią pobawił bym się transivierami 433Mhz....
    elkuba: A może ogólnie transmisja bezprzewodowa (podczerwień, RF, gołąbek pocztowy itp.)?
    rezasurmar: Wysyłanie ponadświetlne fotonów, oraz transmisje danych między-wymiarami....teleportacja etc. ;)
    worner: Wymiana danych metodą bąka :mrgreen:
    Jaglarz: Może system blokowania dostępu (gdziekolwiek) typu zamek elektroniczny?
zawiodłem :)


*Jakiś mały druczek być musi :) Otóż jak na no_name przystało karta typowo do testów! Ja jestem jeszcze za cienki jeśli chodzi o te klocki i zabawę z plikami i zapisem na SD - a to nie jest pomyłka w jednostkach miary. Karta czasem fiksuje tzn. raz na 10 razy gubi pliki lub zapisuje je z błędami CRC itd. dlatego proszę nie nagrywać na niej ważnych danych osobistych typu dokumenty, zdjęcia itp bo może je szlag trafić :) Ale do zabawy myślę, że się nada :) W kompie raczej z nią problemów nie miałem.

_________________
Wysłane z nowego ATB 1.05beta + ATB ETHERNET



Ostatnio edytowano 11 sty 2013, o 22:12 przez NIEBO!, łącznie edytowano 7 razy

Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 paź 2012, o 07:00 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2011
Posty: 534
Lokalizacja: Mierzyn
Pomógł: 9

No to pojechales po bandzie :D

Niebo termin bym przedluzyl :)

_________________
pozdrawiam
Jachu



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 paź 2012, o 07:31 

Pomógł: 0

Po bandzie, trybunach i całej tafli lodowiska ;)......

Ale już mi od momentu opublikowania zasad konkursu (ach ten taptalk.....) w głowie dźwięczy krótko acz powtarzalnie....Fourier...Fourier...Fourier, bo słabość do matematyki została z czasów studiów na UŚ i zajęć z świetnym dr hab. prof. Jan Ligęza, ależ jak lubiłem równania różniczkowe i całki..... i nie ma w tym nic z sarkazmu.

Opis transformaty Fouriera przy analizie dźwięku mam, co prawda implementacja jest w asemblerze, ale najwyższy czas zrobić to w C :).
Wejście analogowe też gdzieś już miałem gotowe :)

Co nie znaczy, że zdążę ;)........Bo jak zwykle, ambicje duże, a umiejętności marne.....



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 paź 2012, o 08:04 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 cze 2012
Posty: 420
Lokalizacja: Poznań
Pomógł: 5

No widzę ze podejście ambitne więc może rzeczywiście za krótki termin .... czekam na dalsze propozycje :) Tylko konkurs też nie może trwać wieki ... z drugiej strony wiem ile ludzie mają zadań, sam cierpię na totalny brak czasu... zatem co proponujecie... 1 stycznia 2013? :)

_________________
Wysłane z nowego ATB 1.05beta + ATB ETHERNET



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 paź 2012, o 08:10 

Pomógł: 0

Hmmmmm..... To był by dłuuuugi termin, ale niech się wypowie szersze gremium. Nie wiem ile mi zajmie implementacja Fouriera w C.... bo myślę o czymś w formie analizatora widma.... ale co mi tam ;) trzeba sobie wysoko stawiać poprzeczkę.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 paź 2012, o 09:01 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2011
Posty: 534
Lokalizacja: Mierzyn
Pomógł: 9

Ja napisze za siebie bo mam malo czasu nie nie wiem czy uda mi sie na tyle znalesc aby ukonczyc i stanac w "szranki" z kolegami do konkursu ale termin 20 grudnia juz bardziej realny. Niech sie inni wypowiedza.

_________________
pozdrawiam
Jachu



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 paź 2012, o 09:07 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 gru 2011
Posty: 450
Pomógł: 4

No to tatuaże mi spłynęły :?

Cóż, trzeba się będzie poważnie dokształcić z przetwarzania dźwięku.
Do roboty. Co do terminu, to zbyt krótki nie jest (siedem tygodni), więc myślę, że powinno starczyć. I choć ja sam nie jestem w łatwej sytuacji, bo pojęcia bladego nie mam o przedmiocie konkursu, to myślę, że należałoby go zostawić. Przesunięcie o tydzień dłużej, to okres przed świętami, każdy na głowie ma już co innego. Dwa tygodnie, to okres międzyświąteczny, nikogo nie ma w domu.
Więc jeśli przesuwać termin, to jak już wyżej zasugerowano: początek stycznia.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 paź 2012, o 09:34 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2011
Posty: 534
Lokalizacja: Mierzyn
Pomógł: 9

worner napisał(a):
No to tatuaże mi spłynęły :?

Cóż, trzeba się będzie poważnie dokształcić z przetwarzania dźwięku.
Do roboty. Co do terminu, to zbyt krótki nie jest (siedem tygodni), więc myślę, że powinno starczyć. I choć ja sam nie jestem w łatwej sytuacji, bo pojęcia bladego nie mam o przedmiocie konkursu, to myślę, że należałoby go zostawić. Przesunięcie o tydzień dłużej, to okres przed świętami, każdy na głowie ma już co innego. Dwa tygodnie, to okres międzyświąteczny, nikogo nie ma w domu.
Więc jeśli przesuwać termin, to jak już wyżej zasugerowano: początek stycznia.


Ok to ja mam inna propozycje , zostawiamy termin a tak na poczatku grudnia zobaczymy co i jak i sie pozniej zmieni .

_________________
pozdrawiam
Jachu



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 paź 2012, o 09:37 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

O! żesz w mordkę Ten to ma pomysły ;) mam tu na myśli oczywiście NIEBO!

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 paź 2012, o 09:40 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2011
Posty: 534
Lokalizacja: Mierzyn
Pomógł: 9

mirekk36 napisał(a):
O! żesz w mordkę Ten to ma pomysły ;) mam tu na myśli oczywiście NIEBO!


no pomysly to ma dobre tylko ciekawe jak ja to wykonam :)

_________________
pozdrawiam
Jachu



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 paź 2012, o 09:41 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 cze 2012
Posty: 420
Lokalizacja: Poznań
Pomógł: 5

worner napisał(a):
Cóż, trzeba się będzie poważnie dokształcić z przetwarzania dźwięku.
No nie jest to aż tak bardzo konieczne :) Poczytaj o ADC, pomierz sygnał na wyjściu karty dźwiękowej, zrób z tego sumę wniosków i już masz np "Wskaźnik wysterowania 8 LED na ATmega :)" Przyda się pewnie jakiś filterek i opamp na wejście, ale ... Poczytajcie, poszukajcie, posprawdzajcie ... i do dzieła :) Na pewno nie należy skreślać się z listy na wstępie, bez jakiegokolwiek zgłębienia tematu :)

Oczywiście jeśli informacjami wejściowymi do obróbki będą dane z pliku i do tego dołączy pan Fourier to jest zupełnie inny poziom abstrakcji poza moim zasięgiem, ale jeśli ktoś wykona to chętnie się czegoś nauczę :)

Pozdrawiam i uszy do góry :D

_________________
Wysłane z nowego ATB 1.05beta + ATB ETHERNET



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 paź 2012, o 09:49 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 gru 2011
Posty: 450
Pomógł: 4

No ma pomysły, ma.
A widzieliście, jak nasz Niebo ostatnio się podpisuje?

NIEBO! i taki mały znaczek: TM :P

Firma to firma, zobowiązuje :P



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 paź 2012, o 09:50 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2011
Posty: 534
Lokalizacja: Mierzyn
Pomógł: 9

worner napisał(a):
No ma pomysły, ma.
A widzieliście, jak nasz Niebo ostatnio się podpisuje?

NIEBO! i taki mały znaczek: TM :P

Firma to firma, zobowiązuje :P


A co to oznacza TM ?? :)

_________________
pozdrawiam
Jachu



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 paź 2012, o 09:56 
Offline
Moderator zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2012
Posty: 3187
Lokalizacja: Kraków - obok FAB5 ATMEL'a
Pomógł: 89

Jako Sponsor Przymuszony... tfu, Tytularny ofiarowuję na nagrodę... kota.

Tak, tak, kota - ale nie takiego zwyczajnego. Mam na myśli tego którego wszyscy (?) znają -
sepleniącego, wiecznie polującego na kotecka, kota Sylwestra.

Kot jest bardzo pamiętliwy - potrafi zapamiętać prawie 4 GB informacji. (np. ilość złowionych przez siebie myszy).

Obrazek

Korzystając z okazji chciałbym podlizać się... tfu, pochwalić Obywatela Przewodniczącego Jury.

Pomysł z samodzielnym wyborem nagród przez zwycięzców jest bardzo dobry. Nie każdy musi być zadowolony z otrzymanych nagród.

Jachu, TM oznacza Trade Mark czyli po tubylczemu znak towarowy/handlowy.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 paź 2012, o 10:01 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2011
Posty: 534
Lokalizacja: Mierzyn
Pomógł: 9

Jaglarz thx ale ze mnie "dupa" :)

_________________
pozdrawiam
Jachu



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 paź 2012, o 10:04 
Offline
Moderator zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2012
Posty: 3187
Lokalizacja: Kraków - obok FAB5 ATMEL'a
Pomógł: 89

jachu napisał(a):
Jaglarz thx ale ze mnie "dupa" :)


Na dowód że Piekielny... (ups.) to solidna firma przykład działalności w czasopismach elektronicznych:

Obrazek

Hie, hie, a to się zemściłem. :lol:



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 paź 2012, o 10:06 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 gru 2011
Posty: 450
Pomógł: 4

A tam zaraz dupa :mrgreen: Zaspany pewnie z rana jeszcze nie skumałeś o co kaman.

Co do kotecka, bardzo fajny brat pingwinka :P



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 paź 2012, o 10:07 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 cze 2012
Posty: 420
Lokalizacja: Poznań
Pomógł: 5

Twetty napisał(a):
Chyba widziałem w puli nagród Kotecka - no... na pewno widziałem Kotecka"

Bardzo dziękuję Jaglarz w imieniu uczestników ... wiesz ...z tym przymuszonym fundatorem to był żart... jeszcze raz dzięki.

Cieszę się ze pomysł wyboru nagród przypasował i Tobie :) - jestem tego samego zdania.

Swoją drogą ciekawe kiedy pojawi się hipopotam :lol:

Tak ... ™ czasem sobie gdzieś wstawię. Taki ozdobnik... biżuteria dla podpisu :) Tak jak 36 w mirekk36 albo gumowy młotek u Jaglarza :lol: W nicku na forum niestety znak zabroniony :)

_________________
Wysłane z nowego ATB 1.05beta + ATB ETHERNET



Ostatnio edytowano 25 paź 2012, o 10:16 przez NIEBO!, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 paź 2012, o 10:12 
Offline
Moderator zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2012
Posty: 3187
Lokalizacja: Kraków - obok FAB5 ATMEL'a
Pomógł: 89

Tfu, co za bzdura mi wyszła :lol: - "kot polujący na kotecka" :lol: aleeee... nie będę poprawiał.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 paź 2012, o 12:43 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2011
Posty: 534
Lokalizacja: Mierzyn
Pomógł: 9

rezasurmar napisał(a):
Po bandzie, trybunach i całej tafli lodowiska ;)......

Ale już mi od momentu opublikowania zasad konkursu (ach ten taptalk.....) w głowie dźwięczy krótko acz powtarzalnie....Fourier...Fourier...Fourier, bo słabość do matematyki została z czasów studiów na UŚ i zajęć z świetnym dr hab. prof. Jan Ligęza, ależ jak lubiłem równania różniczkowe i całki..... i nie ma w tym nic z sarkazmu.

Opis transformaty Fouriera przy analizie dźwięku mam, co prawda implementacja jest w asemblerze, ale najwyższy czas zrobić to w C :).
Wejście analogowe też gdzieś już miałem gotowe :)

Co nie znaczy, że zdążę ;)........Bo jak zwykle, ambicje duże, a umiejętności marne.....


Zawsze mozesz uzyc gotowej FFT : http://elm-chan.org/works/akilcd/report_e.html

Bedzie szybciej :) choc moze nie lepiej :)

_________________
pozdrawiam
Jachu



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 paź 2012, o 12:56 

Pomógł: 0

Hahaha, też już to znalazłem ;), ale sam chcę skorzystać na początek z informacji zawartych w książce "Atmega w praktyce" była tam dosyć dobrze opisana dyskretna transformata.....

Chwilowo jestem na etapie budowania sprzętowej strony;).... 4x3W RGB (od Mirka), na testowym radiatorze pokazanym w temacie topic1657.html bo z sprzętem sobie lepiej radzę..... potem będę się męczył z stroną programową.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 paź 2012, o 13:16 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lut 2012
Posty: 598
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 13

Eehhhhh ......... chyba sie wybiorę na małą wycieczkę do Poznania .........



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 paź 2012, o 13:26 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 cze 2012
Posty: 420
Lokalizacja: Poznań
Pomógł: 5

Malutki_27 napisał(a):
Eehhhhh ......... chyba sie wybiorę na małą wycieczkę do Poznania .........
To chyba dobrze, że ja akurat jadę do Gdyni :lol:

Ale możesz sobie zwiedzić jeden z siedmiu cudów Polski :) Choć ja aż tak wysoko bym tego nie postawił :) Ale ten konkurs nie ja organizowałem tylko National Geographic Traveler :)

_________________
Wysłane z nowego ATB 1.05beta + ATB ETHERNET



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 paź 2012, o 16:07 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

hihihhihihih
dałeś czadu wielebny to ja mogę już się prezentować :P
hihihih

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 paź 2012, o 16:52 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 cze 2012
Posty: 420
Lokalizacja: Poznań
Pomógł: 5

SunRiver napisał(a):
hihihhihihih
dałeś czadu wielebny to ja mogę już się prezentować :P
hihihih


Hahaha... ale z czym? Z tą świecącą D**Ą? :)

_________________
Wysłane z nowego ATB 1.05beta + ATB ETHERNET



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 paź 2012, o 17:17 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

a nie bo z diodami i to nawet kilkoma :P

mogę ??? mogę , mogę mogę .....????

:)

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 paź 2012, o 17:25 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2011
Posty: 534
Lokalizacja: Mierzyn
Pomógł: 9

Mozesz :)

_________________
pozdrawiam
Jachu



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 paź 2012, o 18:54 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lut 2012
Posty: 778
Pomógł: 9

W wakacje zrobiłem UV metr i nawet fajny efekt był, schemat podobny do tego http://www.circuitdiagramlinks.com/wp-c ... -LM324.gif :)
Ale jak chciałem zrobić analizator widma akustycznego to się kompletnie pogubiłem w tym wszystkim :)
Tu jest fajny projekt http://mdiy.pl/analizator-widma-akustycznego-v2/ może posłużyć jako dodatkowa pomoc :)

P.s jak ktoś ma taki wyświetlacz lub podobny proszę o kontakt chętnie odkupie :)
(http://mdiy.pl/wp-content/uploads/2009/ ... PB-W1J.pdf)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 paź 2012, o 20:20 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 cze 2012
Posty: 420
Lokalizacja: Poznań
Pomógł: 5

No jak już musisz Sun to pokaż :) Tylko wtedy to nie wiem czy ktokolwiek zechce jeszcze coś zaprezentować :)

_________________
Wysłane z nowego ATB 1.05beta + ATB ETHERNET



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 paź 2012, o 20:37 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

No dobra to poczekam ....:)

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 159 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO