Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 26 kwi 2024, o 02:33


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 6 wrz 2012, o 13:58 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 07 maja 2012
Posty: 119
Pomógł: 2

Witam, próbuję zainstalować toolchain od atmela, ale wyskakuje mi taki błąd.
Obrazek
Po resecie komputera nadal to samo. Macie może jakiś pomysł, co mam zrobić?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 wrz 2012, o 14:03 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27226
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

A którą wersję instalujesz ? skąd pobrałeś ? - błąd rzeczywiście jakiś z kosmosu....

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 wrz 2012, o 14:06 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 07 maja 2012
Posty: 119
Pomógł: 2

Pobrałem z dropa Suna wersja: 3.4.0.1146



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 wrz 2012, o 14:27 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27226
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Ok to ja instalowałem tę samą i to nie raz i nie dwa, jest pewna....

zatem musisz mieć coś mocno "nieteges" z samym windowsem. Pewnie czas na reinstalację XP'ka ;)

możesz to albo sprawdzić na innym kompie jak masz możliwość albo postawić Virtualną maszynę i w niej sprawdzić czy ci pójdzie. A pójdzie na pewno na świeżym czystym windowsie .... wtedy już sobie sam odpowiesz czy warto szukać powodu błędu czy przeinstalować Windę od nowa.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 wrz 2012, o 14:41 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

hmmm .... ten numer błędu jest zarezerwowany na przyszłe pomyłki mikrosoftu .... więc sugeruje format dysku
lub dokładne czyszczenie systemu.

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 wrz 2012, o 14:47 
Offline
Uzytkownik zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2012
Posty: 2088
Lokalizacja: Leżajsk / Kraków
Pomógł: 411

Uruchom menadżera zadań posortuj po nazwie użytkownika i zakończ wszystkie procesy użytkownika poza explorer ctfmon i taskmgr. Może pomoże.

_________________
Dragonus Cracovus: Biomagia



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 wrz 2012, o 14:49 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 lip 2012
Posty: 238
Pomógł: 5

Microsofotwe Guru Meditation :)

Też sugeruje zacząć od remontu windowsa, aktualizacja, czyszczenie wszystkiego co tymczasowe (ccleaner), instalacja na nowo wirtualnej maszyny Java. Jak to nie pomoże to instalacja.... albo od razu instalacja windowsa.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 wrz 2012, o 18:17 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 07 maja 2012
Posty: 119
Pomógł: 2

Dziękuję za porady, powyłączałem procesy, przeczyściłem programem Ccleaner, i dalej nic. Jak wrócę do domu, zobaczę na innym kompie z windows XP. Może faktycznie czas na reinstal? Akurat teraz, gdy wszystko (prócz toolchaina) ładnie i bezproblemowo działa :cry: ...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 wrz 2012, o 22:55 

Pomógł: 0

Nie trzeba od razu przeinstalować, nie wiem, co wy tak windowsiarze nie macie wiary w ten system ;).
Na początek sprawdź w zarządzaniu komputerem, następnie w dzienniki systemu windows czy nie sypie ci błędami w logach system, oraz aplikacja. Podczas uruchomiania toolchaina.

Nie taki diabeł straszny, znaczy się windows.
Już dawno nauczyłem się, że reinstal to tylko w przypadku jak dysk padnie ;). Zawsze możesz zrobić naprawę systemu, ale prościej podmienić pliki z folderu repair, wtedy masz "czystą" konfigurację samego systemu.
Może jakieś biblioteki ci mieszają. Dlatego zawsze na początek warto zajrzeć do logów.

Swoją drogą nie wyobrażam sobie, mając zainstalowane kilkadziesiąt programów, skonfigurowane wiele środowisk instalowanie wszystkiego na nowo, jak tylko z czymś jest problem ;).
Ostatecznym rozwiązaniem jest użycie ghosta, lub innego narzędzia do kopi partycji z systemem.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 wrz 2012, o 07:50 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27226
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

rezasurmar napisał(a):
Nie trzeba od razu przeinstalować, nie wiem, co wy tak windowsiarze nie macie wiary w ten system ;).
Na początek sprawdź w zarządzaniu komputerem, następnie w dzienniki systemu windows czy nie sypie ci błędami w logach system, oraz aplikacja. Podczas uruchomiania toolchaina.

Nie taki diabeł straszny, znaczy się windows..


Pewnie, że nie taki straszny i pewnie, że w wielu przypadkach można sobie poradzić. Ale .....

niestety wg mnie jest jedno ale ;)

1. Niekiedy okazuje się, że czas potrzebny na poszukiwanie usterki jest tak długi, że bardziej opłaca się odzyskać windows z jakiegoś recovery albo nawet zainstalować od nowa (a dla mnie czas ma tu większą wagę)

2. trzeba wiedzieć też o tym, że setki instalowanych programów powodują jak ja to mówię (ale nie tylko ja), że windows "puchnie" - co to znaczy ? to znaczy nie tylko to że programy te dorzucają często setki własnych plików typu DLL do folderów systemowych Windowsa bo co tam ? najwyżej dużo więcej miejsca na dysku to zajmie. Ale jest gorzej wiele z tych programów podmienia oryginalne biblioteki Windowsa na swoje własne, "ulepszone" i wcale nie chodzi tu o wirusy! o nich wspomnę na końcu. Chodzi o podmianę czasem obsługi standardowych kontrolek, lub też innych plików związanych z driverami przy starcie. Do tego powstają setki (hmmm nawet tysiące) wpisów w rejestrach, które powodują, że sam proces uruchamiania Windowsa zaczyna trwać wieki z uwagi na konieczność odpalania setek dodatkowych chociażby kontrolek AcitevX itp .... Proponuję panowie spojrzeć na to albo przyjrzeć się od strony programistycznej a nie tylko czysto technicznej

3. w końcu wirusy

4. a najlepiej to po zainstalowaniu Windowsa gdy jest czysty uruchomić sobie "msconfig" i zobaczyć , zrobić sobie printscreen z zakładek "Uruchamianie" i "Usługi" przy odptaszkowaiu tych nie związanych z MS..... A następnie gdy zaczyna coś źle działać sprawdzić ponownie co się tam dzieje. Toż wielu ludzi nie wiedząc o co chodzi (ale nie każdy musi się na tym przecież znać) .... że dzisiaj prawie każdy program, który się instaluje na domyślnych ustawieniach, zaraz dorzuca do autostartu (mniejszy problem) ale do usług odpalanych przy starcie swoje "autoupdaterey" itp .... Pomijam że przez to windows zaczyna działać coraz wolniej szczególnie podczas uruchamiania ale jeśli ktoś sądzi, że każdy instalowany program jest idealny i nie zawiera do tego błędów to sam jest w wielkim błędzie. Bo wstarczą wtedy niewielkie zakłócenia w tych programach aby doprowadzić do zaburzenia podstawowych procesów Windowsa ....

5. Nie wspomnę już o często skrakowanych wersjach windowsa, gdzie jakość tych kraków bywa różna i chociażby z tego powodu bywają kosmiczne kłopoty

reasumując .... biorąc wszystko pod uwagę nie zawsze jest tak różowo żeby można było ot w jakiś prosty sposób doprowadzić zaraz do naprawy takiego systemu a przynajmniej poprawienie jego działania i to w czasie krótszym niż jego reinstalacja.

Poza tym spójrzcie sobie co robi MS wprowadzając kolejne wersje Win Vista czy Win 7 ..... zdecydowane wprowadzenie PRZEDE WSZYSTKIM, możliwości podmiany pewnych ważnych plików związanych z najniższymi driverami, stąd znienawidzone przez wszystkich wymagania odnośnie certyfikatów i podpisów dla sterowników, Wprowadzona kontrola UAC jak się okazuje w większości przypadków powoduje więcej kłopotów w normalnej pracy niż gdy jest wyłączona ... ale wtedy coś za coś - pewnie że decydujemy się na mniejszą ochronę integralności samego systemu.... Albo podejście z ochroną folderów systemowych dla instalowanych aplikacji .... Panowie to nie powstało ot tak sobie - tylko na bazie przykrych doświadczeń właśnie w ocenie działania i awaryjności systemów - wcześniejszych systemów i narzekania na nie że strasznie szybko przestają działać, że działają za wolno i coraz gorszej opinii

a sami porównajcie sobie poprawki od Win95 .... przy kolejnych wersjach wcale nie chodziło TYLKO o nowocześniejszy wygląd - chociaż to każdy zwykle zauważa i tylko albo przede wszystkim z tym wiąże pojawianie się nowszych wersji. A to co się dzieje w środku .... to lepiej widać panowie ale z perspektywy kogoś kto zajmuje się programowaniem w Windows i to przy tworzeniu aplikacji bardzo ściśle z nim zintegrowanych...

No i na koniec trzeba zrozumieć, że nie każdy właśnie musi się na wszystkim znać, na tych zmianach, na tym co się dzieje od środka w windows, na przeszukiwaniu a co gorsze na analizowaniu jego logów itp ;) I znowu - tylko to może już być powodem, że reinstalacja może okazać się szybsza niż własnoręczna zabawa mniej doświadczonej osoby albo tańsza niż oddawanie do serwisu (który i tak częściej jako pierwszy zapyta się czy klient posiada płytę recovery chcąc w ten sposób naprawić system)

Dlatego np Win7 jest tysiąc razy pod tym względem lepszy tak samo jak WinXP był tysiąc razy lepszy niż Win98 a po drodze z tajnych laboratoriów MS wyciekły genetycznie zmodyfikowane wersje przejściowe jak Windows Milenium oraz Windows Vista ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 wrz 2012, o 09:42 

Pomógł: 0

Uwierz mi Mirku, że nie jest tak źle ;). Osobiście instalacja od zera u mnie przynajmniej samego systemu to mniej niż godzinka (dysk SSD), ale ogrom wszelkich programów dodatkowych, oraz sporo opcji, łącznie z ustawieniem myszki (tak, mam zboczoną mysz, trzeba ją ustawiać ;)). Import wszelkich ustawień zwykłego firefoxa z wszystkimi pluginami, thunderbirda etc. Powoduje, że nauczyłem się robić następująco (już jakieś 10lat temu). Instaluje świeży system (jeżeli wychodzi nowsza wersja, ugruntuje się trochę na rynku i są wszelkie programy i sterowniki pod system który zamierzam instalować), następnie wszelkie aktualizacje, wszystkie potrzebne programy (średnio mija tydzień na to, bo nie mam z reguły 12godzin by to wszystko poinstalować na raz). Robię ghosta, co prawda i tak się potem okazuje, że czegoś nie zainstalowałem, ale ostatnio mam ustawionego ghosta przyrostowo, czyli, robi się najpierw "baza", a potem zależnie jak ustawimy ( u mnie jest 100MB) wykrywa zmiany na C (czyli systemowym) i raz w tygodniu robi dodatkowe kopie zmian. Dzięki temu mogę łatwo przywrócić poprzednią wersję.
Narzędzia windowsa do tego są strasznie kiepskie, zajmują miejsce na systemowym i kompletnie nie można nic poustawiać w nich. Przywracanie systemu to praktycznie pierwsza usługa jaką wyłączam w windowsie.

Rozumiem, że jest sporo zależności między bibliotekami, ale jeżeli nie mamy zainstalowanych żadnych narzędzi developerskich i nie grzebiemy w samym rejestrze windowsa to nie przesadzajmy, aż tak źle nie jest. Używam 2 windowsów XP, i 7 x64. Wirusa to nie pamiętam kiedy miałem, chociaż nie mam na stałe żadnego antyvira.
Nauczyłem się przy używaniu wyłącznie linuxa przez ponad 3lata, że reinstall systemu to wyłącznie ostateczność, a i tak rzadko potrzebna. Miałem świetnego profesora na uczelni, windowsa znał lepiej niż swoja żonę, on mi pokazał, że nawet jak system sypie bluesrceenami idzie z niego zrobić praktycznie całkiem świeży system, bez format c:\ ;).

Każdy robi jak lubi, mnie szkoda czasu na reinstalacje, szybciej jest naprawić, przynajmniej u mnie.

Jeżeli ktoś, ma zainstalowany sam system + eclipse to fakt jest krócej, ale w innym wypadku.....
Zresztą jak miałem 20kilka lat, bez żony i dziecka to też robiłem nasiadówy przy kompie ;). 98 to reinstalowałem średnio raz w tygodniu, a win2000 raz na miesiąc ;). Teraz mi szkoda czasu.

Po drugie, naprawę da się przeprowadzić zdalnie :P, a reinstalkę już trudniej ;).



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 wrz 2012, o 09:58 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 lip 2012
Posty: 238
Pomógł: 5

Dodam że jeszcze dużo zależy czy windows jet aktualizowany systmatycznie, czy jest w ogóle oryginalny itd... nikt publicznie się do tego nie przyzna czy ma oryginał itd... to wiadomo.
Ale z doświadczenia wiem że wszelkie problemy znikają jak windows jest oryginalny i się aktualizuje, mogę nawet napisać że 90% problemów z windowsem bierze się przez to że nie jest aktualizowany.
Trzeba choćby wziąć pod uwagę wirusy które wchodzą w windowsa np jak mamy tylko SP1 czy SP2, wtedy nawet antywirus nie pomoże czy firewall.
Także apeluje żeby aktualizować zabezpieczać, a problem z zapychaniem dysku śmieciami rozwiązać ramdyskiem- tam ustawić wszelkie internetowe tymczasowe ścieżki . Mamy o wiele mniejszą fragmentację dysku co ma wpływ na szybkość działania .. .
Heh :) temat rzeka .


Rezasurmar tak poza tematem, jak znalazłeś żonę albo Ona Ciebie jak instalowałeś tak często winsowsa ;) ?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 wrz 2012, o 10:15 

Pomógł: 0

Na sympati.pl :P hehehehe.
Co do windowsa, nie zauważyłem żadnej różnicy między wersjami "pirackimi" czy oryginałem. Używam i tak i tak. Bo nie będę płacić za coś kilka razy co używam w domu. Konieczność płacenia za każdą kopie, by ją zainstalować na komputerze np. żony czy dziecka jest dla mnie skrajnym idiotyzmem i czystym chamstwem z strony miękkiego. Znowu mam oryginalną vistę, na obydwu laptopach, której nie zamierzam używać, bo jest beznadziejna.
Jestem za płaceniem twórcom, nie korporacjom.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 wrz 2012, o 11:26 

Pomógł: 0

To fakt, szczególnie przy win7, chociaż mam oryginalne wersje winXP, to używam sckrakowanej blackediton 8.1, bo sporo rzeczy jest już ustawionych.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 wrz 2012, o 11:56 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27226
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Ja także zgadzam się w całej rozciągłości ze stwierdzeniem że i tak każdy zrobi tak jak lubi albo jak potrafi ... i w zależności od czasu. Ja tym co pisałem absolutnie nie chciałem nikogo przekonać że ja mam jedynie słuszną rację i podejście ;) ... tylko zwrócić uwagę na to też że bywają na prawdę przeróżne przypadki .... zatem zgadzam się również z przedmówcami - że czasem można też poświęcić więcej czasu i sporo błędów po prostu "wydłubać" ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 wrz 2012, o 13:05 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 paź 2011
Posty: 307
Lokalizacja: Lbt
Pomógł: 8

Ja w tej chwili mam MEGA okrojoną wersję xp i wszystko chodzi bez najmniejszego problemu. Instalator tegoż systemu miał 145mb :!: , a nie zauważyłem, żeby odbiegał funkcjonalnie od orginału.

_________________
Ujemna delta to dopiero początek zabawy...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 wrz 2012, o 07:25 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 07 maja 2012
Posty: 119
Pomógł: 2

Wróciłem do domu, wrzuciłem tą instalkę na pc z XP SP3, ten sam błąd, pc z XP tweak SP2, ten sam błąd. To chyba wina pliku instalacyjnego. Którą wersję toolchaina i skąd proponujecie mi pobrać?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 wrz 2012, o 08:45 
Offline
Uzytkownik zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2012
Posty: 2088
Lokalizacja: Leżajsk / Kraków
Pomógł: 411

http://www.atmel.com/tools/ATMELAVRTOOL ... NDOWS.aspx
Wymaga rejestracji, w której podajesz email na który otrzymujesz wiadomość z linkiem i wtedy rozpoczyna się pobieranie pliku.

_________________
Dragonus Cracovus: Biomagia



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 wrz 2012, o 11:50 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 07 maja 2012
Posty: 119
Pomógł: 2

Dzięki, pobrałem plik z tego linku i instalacja przebiegła bez problemu. Prawdopodobnie tamta instalka uszkodziła się podczas pobierania.
Pobrałem Eclipse Hatsune, ale nie wiem dlaczego nie rozpoznaje żadnych bibliotek, a co za tym idzie, wszędzie mam błędy. Po za tym jak wchodzę w ustawienia projektu w hatsune, nie mam zakładki AVR. Dlaczego?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 wrz 2012, o 11:58 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

sosnus ... a użyłeś dołączonego workspace ?
przełączyłeś sobie perspektywę na C/C++

po za tym skoro wszyscy piszą że jest do niczego poco pobierasz ??

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 wrz 2012, o 12:04 

Pomógł: 0

Sam bym już dawno sobie zainstalował na virtual boxie, albo vmware, świeżego windowsa by to przetestować, po za tym faktycznie jak się okaże, że kolega czegoś nie ustawił to SunRivera może ponieść o jeden most za daleko ;);).



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 wrz 2012, o 12:10 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

Nie ja po prostu mam już dosyć .... ciekawe że u mnie działa na 6 kompach ...
no ale dobra jest do kitu więc wywalam z droopa i niema .... więcej już nic nie będzie

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 wrz 2012, o 12:17 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 07 maja 2012
Posty: 119
Pomógł: 2

Pobrałem hatsune, bo to właśnie było na dropie. Gdzie mogę znaleźć Juno, bo chętnie bym zobaczył tą wersję?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 wrz 2012, o 12:18 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

Już nigdzie niema i nie będzie , pobierz sobie oficjalne wydanie i zainstaluj plugin avr
http://www.eclipse.org/

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 wrz 2012, o 17:24 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 lip 2012
Posty: 238
Pomógł: 5

SunRiver napisał(a):
Nie ja po prostu mam już dosyć .... ciekawe że u mnie działa na 6 kompach ...
no ale dobra jest do kitu więc wywalam z droopa i niema .... więcej już nic nie będzie



Spokojnie, kolega ma pewnie komputer z marketu i pamięć RAM serwisowaną która powoduje błędy przy temperaturze w pokoju +23C :)

SunRiver to nie znaczy że masz wszystko zmazać bo ~1 osobie nie działa. Kolega Sosnus na pewno coś źle robi.
Pamiętam jak sam się wyłożyłem i pozbyłem trochę włosów jak usłyszałem od jednego z użytkowników że mój program nie działa - nic się nie wyświetla i koniec, uruchamia i nic. W końcu sam osobiście u użytkownika musiałem to sprawdzić bo już nie wiem co można było ustandaryzować i naprawić ... co się okazało po kilku minutach, użyszkodnik nie wspomniał że ma do karty graficznej podłączone dwa monitory i najzwyczajniej pulpit na dwóch monitorach, i na drugim miał menu start. Uruchamiał program a on się pokazywał na monitorze pierwszym, ale użytkownikowi nie działało bo nic niema na ekranie. Błąd był mój też bo nie tworzyłem okna na ekranie na którym był uruchamiany program tylko wyszedłem z założenia że każdy ma jeden monitor :) i zawsze pierwszy to ten z menu start. Użytkownik że nie raczył o tym wspomnieć.

Podobnie miałem teraz niedawno z Eclipse, tworze nowy projekt (pluginy zainstalowane itd) i widzę że jest do wyboru AVR Cross Target Application ale nie widzę empty project, już się we mnie gotowało bo taki błąd jeszcze nie był wałkowany nigdzie. Co się okazało po chwili gotowania się mojego mózgu :) ano suwaczek tak ładnie był przesunięty że ukrył plusik.


Także SunRiver wstawiaj Eclipse, ale nie poświęcaj za dużo czasu na to, bo później masz smutek bo nasiedziałeś się napracowałeś się żeby ktoś inny tego nie musiał przechodzić, a tu masz ~jeden gostek któremu nie działa - bład guru meditation.
Mogę się założyć, jeśli kolega Sosnus będzie na tyle dobry że po jakimś czasie napisze tutaj że powodem były głośniczki z biedronki które tak powaliły system że Eclipse nie chce działać.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 wrz 2012, o 09:52 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 07 maja 2012
Posty: 119
Pomógł: 2

Przepraszam że nie odpisałem od razu. Problemu właściwie nie rozwiązałem, lecz... ominąłem go. Po prostu kolega dał mi wersję eclipse, na której sam pracuje, czyli zmodyfikowane przez SunRivera Eclipse Juno en. Działa bez zarzutu, usunąłem ze swojego komputera inne wersje eclipse, i jestem w pełni zadowolony.
Może ten temat zirytował trochę SunRivera, ale nie to było moim zamiarem. Przepraszam za to.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 wrz 2012, o 10:01 
Offline
Moderator zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2012
Posty: 3187
Lokalizacja: Kraków - obok FAB5 ATMEL'a
Pomógł: 89

sosnus napisał(a):
Może ten temat zirytował trochę SunRivera, ale nie to było moim zamiarem. Przepraszam za to.


Spoko, nie przejmuj się. Widocznie jakaś ATmega go ugryzła. :lol:



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 wrz 2012, o 10:04 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 lip 2012
Posty: 238
Pomógł: 5

Nie dziwota że Sunriver się zirytował tym, ja to nawet tak się podirytowałem tematem Eclipse że zrobiłem jak wcześniej wspominałem program instalacyjny, i jak na razie Juno mi działa z mojej instalki. Jak ktoś zaczyna przygodę z AVR i Eclipse to myślę że mogę mu polecić instalkę, oczywiście jest tam kilka rzeczy które trzeba wprowadzić do konfiguracji po zainstalowaniu, ale to są konfiguracje odnośnie projektu już indywidualne.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 wrz 2012, o 11:20 

Pomógł: 0

Sam od siebie mogę dodać, że miałem grany... zainstalowanego, juno i indygo i wszystko mi pięknie chodziło, po zainstalowaniu instalki kolegi xbary, przestało działać cokolwiek ;). Pewnie przez to, że nastąpiła zmiana toolchain, zaczęły się pojawiać znane błędy z pstr i to w każdej wersji eclipsa.

I co, nie przyleciałem na forum od razu psioczyć i płakać, że mi źle i że w ogóle to do du...py ta instalka i po co i na co itd. Normalnie szlak mnie czasem trafia jak czytam te pienia i jęki. Zabrałem się za czytanie błędów za odinstalowanie wszystkiego. Postawiłem na nowo (wg. kursu Mirka) wersję indygo i znowu wszystko pięknie ładnie chodzi. Więc mam apel to wszelkich marud i leni śmierdzących niech składają puzle, albo suchy chleb na bułkę tartą niech mielą jak im się nudzi, bo programowanie i instalowanie czegokolwiek nie jest dla nich.
Dla mnie forum to ostateczność, jak już na całkiem świeżej instalacji systemu (vmware np) nie działa to wtedy ewentualnie po przejrzeniu forum czy ktoś nie miał podobnego problemu zadam pytanie!!!, a tak trzeba się przebijać przez tonę śmiecia by znaleźć coś interesującego.

Nigdy nie miałem problemu ani w pracy na XP, ani w domu na Win7x64 z żadną instalką Mirka czy SunRivera, a kolega xbary ostrzega w opisie instalki, że jeżeli mamy już poinstalowane to mogą wystąpić problemy.

Czasem mam wrażenie, że faktycznie ponad połowa ludzi w Polsce nie potrafi czytać z zrozumieniem....



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 wrz 2012, o 11:38 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 lip 2012
Posty: 238
Pomógł: 5

Ta moja instalka to taka ciekawostka, bo jak zacząłem grzebać dalej w konfiguracjach w kodach itd. przy okazji poznałem zasadę działania niektórych elementów Eclipse. Te błędy PSTR co się pojawiają przy okazji nowego toolchaina są do ominięcia, Mirek na blogu wytłumaczył co trzeba itd.
Np niedawno taką niedogodność odkryłem w nowym toolchainie bo zabrakło mu avr-gdb, dopiero w wersji 0.2 instalki dołożyłem go oraz plugin specjalny do GDB Hardware debuger. Mi jak narazie działa , kompiluje kody różne i podrózne od FatFS po ... mój wynalazek:)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO