Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 24 kwi 2024, o 07:10


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 17 sie 2015, o 14:58 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 22 lis 2013
Posty: 55
Pomógł: 0

Witam serdecznie,

Zakupiłem niedawno przejściówkę usb-rs232 TTL opartą na chip-ie FTDI ft232rl z pewnego znanego sklepu (sprawdzonego) na jeszcze bardziej znanym portalu aukcyjnym. Już posiadałem kilka takich więc nie byłem świadomy problemów (potencjalnych). Zainstalowałem sterowniki, najnowsze oczywiście ze strony producenta. Jakie było moje zaskoczenie kiedy w oknie terminala pojawiły się zamiast moje dane, napisy: non-genuine device found. Domniemam że jest to tekst zastępczy zamiast mojej treści wysyłany przez FTDI. Czytałem o tym, że podróbki są wykrywane przez sterowniki i w tajemnicy podmieniana jest zawartość EEPROM zmieniając PID urządzenia z 6001 na 0000 jednak w moim wypadku tak nie jest ciągle mam PID 6001 jednak nadal wystepują ww. objawy. Może ktoś z forumowiczów się z tym spotkał i zna odpowiedź na dręczące mnie pytania.

P.S.
Używałem wcześniej prolifica jednak zdarzało mu się (jego sterownikom) wyrzucać bluescreen na Win7 ultimate raz na około 20 programowań arduino pro mini.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 sie 2015, o 17:46 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 11 wrz 2013
Posty: 709
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 23

Z tego co kojarzę zmienili podejście i aby nie psuc urządzeń końcowych klientów nie zmieniają PID-ów, a właśnie wyświetla się ostrzeżenie.

--
Grzegorz...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 sie 2015, o 19:47 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 22 lis 2013
Posty: 55
Pomógł: 0

Dziekuje za odpowiedz,
Czy istnieje sposob na ominiecie tego ? Czy trzeba domagac sie zwrotu pieniedzy ?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 sie 2015, o 19:54 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 gru 2014
Posty: 1540
Pomógł: 269

Ja bym się domagał zwrotu pieniędzy. Można to ominąć instalując starsze sterowniki, no ale to nie jest rozwiązanie, prawda?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 sie 2015, o 10:33 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 22 lis 2013
Posty: 55
Pomógł: 0

Witam serdecznie,

Jeżeli się komuś zdarzy podobna historia to mam rozwiązanie (Musi tej osobie być dodatkowo bardzo spieszno i nie chcieć się ingerować - jak mnie ). Jeżeli zainstalowałeś/aś sterowniki najnowsze (tzn. wersja 2.12 wzwyż) i trafisz na felerną (podrobioną) wersję chip-u FTDI to trzeba się pozbyć pewnych informacji ze systemu i nie wystarczy odinstalować sterowników łącznie z pozbyciem sie plików z poziomu menadżera urządzeń. Potrzebna jest usługa microsoftu pnputil.
Informacja jak to zrobić tutaj:
http://superuser.com/questions/597370/how-do-i-delete-folders-from-the-windows-7-driverstore

Dopiero to pomogło.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 wrz 2015, o 21:06 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 24 paź 2012
Posty: 21
Pomógł: 0

Witam,
mam podobny problem, ale na Windows 10. Czyżby to oznaczało, że trafiłem na podróbkę? Jakakolwiek komunikacja kończy się komunikatem "NON GENUINE DEVICE FOUND!"
EDIT: Wyszło, że mam podróbkę...pozostaje przestrzegać dla osób chcących kupić konwerter na FT232RL. Pożyczyłem od kolegi konwerter na układzie CP2102 i działa pod Windowsem 10! Na allegro można znaleźć za 16zł + kw, więc to ciekawa tania alternatywa :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO