Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 28 mar 2024, o 23:06


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 548 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 19  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 9 gru 2016, o 11:38 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

MikieMan napisał(a):
Szkoda, że STK500 nie jest obsługiwany.

Ja wiem, że szkoda ale równie dobrze ktoś może napisać, że szkoda że nie JtagIce3, albo MK2 albo jeszcze inne ...

Tymczasem po pierwsze to ma być PROSTE a ja uważam, że nie ma nic prostszego jak USBASP ;) poza tym ładnie umiem go wykrywać programowo podobnie zresztą jak ATB-FT232R .... a jak wiecie program ma być nie tylko prosty ale jeszcze WSZYSTKO co się da robić SAM. I tak jest również z tymi programatorami ;) nie dość że same się wykryją jako podłączone to wykrywane jest również ich odłączenie ... user tylko będzie musiał wybrać ten który mu w danej chwili odpowiada.

więcej ja ABSOLUTNIE nie twierdzę, że inne programatory są gorsze czy coś .... Nie mniej już nawet na tym forum widziałem jak niektórzy kupowali wypasionego AVR Dragona ;) ... a później .... a później wracali do USBASP bo szybciej i prościej go chociażby podłączać i zawsze jest maleństwo pod ręką. Później też sprzedawali AVR Dragona ...

tymczasem USBASP przecież nawet można złożyć w 5 minut samemu nawet na stykóweczce ;) ... wiem bo sam próbowałem. A na poważnie złożyć go nawet na płytce uniwersalnej i polutować, wgrać oryginalny wsad z fischl.de/usbasp i już jest mały sprytny zapasowy programatorek pod ręką ...

Tym bardziej, że MkCLIPSE obsługuje nie tylko atnelowski ATB-USBASP ale każdy klon USBASP poza oczywiście niektórymi chińskimi wynalazkami typu USBISP albo usbasp ze skopanymi wsadami w tych wersjach za 15 zł.

Dlatego śmiało namawiam nawet do złożenia sobie USBASP i wtedy może się okazać, że to właśnie ten programator będzie podstawowym ;)

MikieMan napisał(a):
Poza tym bardzo fajny i przejrzysty program Panie Mirku. Lekki, zwinny i przyjemny

Dziękuję ale poza tymi cechami - zapowiadam jeszcze bombę na koniec ;) tyle że na razie - nie mogę zdradzić mechanizmu jej działania - ale będzie bomba i to nie mała ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 gru 2016, o 11:46 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lut 2014
Posty: 288
Lokalizacja: Gdańsk
Pomógł: 13

mirekk36 napisał(a):
zapowiadam jeszcze bombę na koniec ;) tyle że na razie - nie mogę zdradzić mechanizmu jej działania - ale będzie bomba i to nie mała ;)


Sam będzie pisać kod wykrywając o czym użytkownik myśli? :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 gru 2016, o 12:02 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 09 gru 2013
Posty: 103
Pomógł: 3

może konfigurator rejestrów mikrokontrolera, taki klikany, gdzie ustawiamy co chcemy (np. timer w trybie takim i takim, przerwanie co tyle i tyle, albo UART taki i taki z prędkością taką i taką) i program sam generuje kod konfigurujący peryferia :) Nie byłoby trzeba wtedy zerkać do noty i całą konfigurację można by było wyklikać :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 gru 2016, o 12:45 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 mar 2014
Posty: 745
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 32

mirekk36 napisał(a):
Dlatego śmiało namawiam nawet do złożenia sobie USBASP
To w sumie fajny pomysł, zawsze można się czegoś nauczyć choć ostatecznie i tak ostrzę sobie ząbki na ATB-USBASP bo uważam, że podstawowe narzędzia musza być dobrej jakości bo wtedy dalsza praca jest łatwiejsza i przyjemniejsza.

mirekk36 napisał(a):
zapowiadam jeszcze bombę na koniec
No dla mnie w tej postaci MkCLIPSE to już bomba ale widać, że pomysłów to Panu nie brakuje :-) No podziwiam, podziwiam i powoli chłonę wiedzę z YellowBooka :-)

_________________
.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 gru 2016, o 13:53 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011
Posty: 156
Pomógł: 12

Fajnie by było moim zdaniem gdyby po zaznaczeniu pierwszego nawiasu klamrowego MkClipse wiedział gdzie jest koniec i sam nam podświetlał nawias zamykający w kodzie , żebyśmy wiedzieli jakie fragment kodu jest zamnkniety miedzy tymi nawiasami .



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 gru 2016, o 13:55 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

gufim napisał(a):
Fajnie by było moim zdaniem gdyby po zaznaczeniu pierwszego nawiasu klamrowego MkClipse wiedział gdzie jest koniec i sam nam podświetlał nawias zamykający w kodzie , żebyśmy wiedzieli jakie fragment kodu jest zamnkniety miedzy tymi nawiasami .

Tak to bardzo dobry pomysł, przyznaję - ale niestety to nie mój edytor i nie wszystkiego uda mi się dorobić. I już wiem że tego pomysłu niestety na 100% nie zrealizuję a sam tego żałuję ... bo rzeczywiście by się przydało

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 gru 2016, o 14:03 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011
Posty: 156
Pomógł: 12

To może kończenie znaczy jak wpiszemy pierwszy nawias klamrowy i klikniemy enter to żeby sam dopisywał ten ostatni zamykający.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 gru 2016, o 14:10 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

gufim napisał(a):
To może kończenie znaczy jak wpiszemy pierwszy nawias klamrowy i klikniemy enter to żeby sam dopisywał ten ostatni zamykający.


no to sprawdzę czy by mi się udało - zobaczymy

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 gru 2016, o 16:50 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 wrz 2014
Posty: 46
Pomógł: 0

Witam,

Gdy ładuję projekt poprzez "Open project" jak na obrazku poniżej to kompilacja przebiega prawidłow do 100%.

Obrazek

Natomiast gdy próbuję skompilować projekt załadowany przez "drzewko" jak na zdjęciu poniżej, to wywala błędy i zatrzymuje się np. w tym przypadku na 61%.

Obrazek

Poprzez "drzewko" mogę wczytać sobie więcej projektów i wybierać zakładkami.
Natomiast przez "Oen project" zawsze się załaduje tylko jeden.

Mam nadzieję, że nie "zamąciłem" zbytnio... :D
Pozdr.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 gru 2016, o 16:54 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

ANT napisał(a):
Mam nadzieję, że nie "zamąciłem" zbytnio...

Zamąciłeś ;) .... TAK NIE MOŻNA w tym programie robić - więc to co próbujesz - to masakrę sobie robisz ;)

W MkCLIPSE można otwierać TYLKO ... TYLKO jeden projekt ;) i nie ma wyjścia

Gdy otwierasz jako główny folder - cały folder workspace (z niego robisz NOWY PROJEKT) to tam zakłada się i plik mkproj.txt i folder RELEASE ... a jeśli chodzi o działanie programu to mówię ci - program dostanie KOTA w pewnym momencie i nawet nie odpowiadam za to co zrobi z plikami ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 gru 2016, o 09:31 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 wrz 2014
Posty: 46
Pomógł: 0

No to wszystko teraz jasne.

Tak czułem, że coś przekombinowałem :)

Dziękuję za naprowadzenie na właściwą drogę działania z programem :D

Pozdrawiam.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 gru 2016, o 12:01 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lip 2013
Posty: 208
Lokalizacja: Kielce
Pomógł: 15

Elektro_maniak napisał(a):
może konfigurator rejestrów mikrokontrolera, taki klikany, gdzie ustawiamy co chcemy (np. timer w trybie takim i takim, przerwanie co tyle i tyle, albo UART taki i taki z prędkością taką i taką) i program sam generuje kod konfigurujący peryferia :) Nie byłoby trzeba wtedy zerkać do noty i całą konfigurację można by było wyklikać :)


No to by była mega bomba termojądrowa.

Swego czasu gdzieś widziałem już podobne rozwiązanie, specjalnie spreparowany plik nagłówków .h realizujący to za pomocą dyrektyw preprocesora.
Aczkolwiek to nie do końca będzie działać - nie wszystkie avry mają identyczne adc (8 bitowe) taką samą ilość timerów, itd. I tak trzeba czytać i znać dokumentację.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 gru 2016, o 14:35 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 09 gru 2013
Posty: 103
Pomógł: 3

Ciekawą możliwością byłaby opcja sprawdzenia ile taktów mikrokontrolera zajmuje dana napisana przez nas funkcja.
Jak wiemy, po kompilacji projektu generowany jest plik ASM. MkEclipse mógłby mieć wbudowany bardzo prosty parser takiego pliku .lss i wyszukiwałby ciało zdefiniowanej przez nas funkcji (np. konkretnej, uprzednio wybranej), pętlą przebiegałby przez wszystkie rozkazy ASM sumując po kolei liczbę taktów zabieranych przez odpowiedni rozkaz. Po całej operacji sumaryczna ilość taktów potrzebna do zrealizowania danej napisanej przez nas funkcji pokazywałaby się w jakimś np. oknie dialogowym. Oczywiście trzeba byłoby uwzględnić rozkazy takie jak JMP (parser też by musiał skoczyć w dane miejsce, ale dla uproszczenia załóżmy że wszystko by się działo w obrębie jednej funkcji) i wiele innych aspektów.

Taki licznik taktów na pewno uprościłby znacznie procedurę optymalizacji programu, żmudnego liczenia i sumowania "na piechotę" ile taktów zajmuje dany rozkaz. Nie jest to może najprostsze do zrealizowania, ale na pewno byłoby przydatne i nie niemożliwe :)

Trochę się rozmarzyłem :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 gru 2016, o 15:41 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Elektro_maniak napisał(a):
Trochę się rozmarzyłem

Ale za to jakie fajne marzenia ;) ... aż się do nich dołączyłem ... i już oczami własnej wyobraźni ........... !! TRAAACH !! ...... ale nagle się obudziłem ... Na poważnie to polecam o tym zapomnieć bo to nie jest właściwe podejście przy programowaniu w C. Owszem czasem, choć BARDZO rzadko może się tak zdarzyć - taka potrzeba ... i wtedy też by mi się marzyło ... ;) ale nie nie - stop - zejdźmy na ziemię ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 gru 2016, o 16:10 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 09 gru 2013
Posty: 103
Pomógł: 3

Tak, w większości przypadków byłoby to całkowicie zbędne :) ale np. przy pisaniu procedury obsługi przerwania, które jest bardzo uzależnione czasowo, no to by mogło się przydać takie narzędzie. Mnożąc liczbę taktów przez czas wykonania jednej instrukcji ( 1 / FREQ) mamy przybliżony czas wykonania przerwania :) (bez użycia zewnętrznych narzędzi takich jak np. oscyloskop czy analizator przebiegów).

Takie rozkminy do mnie przychodzą w trakcie czytania 1 rozdziału w YB, gdzie optymalizowaliśmy wysyłanie danych do matrycy właśnie w przerwaniu i walczyliśmy o każdy takt zegara :) A jakby to pomogło np. w ocenie danych rozwiązań i wysunięciu wniosków, która opcja jest lepsza (np. w obsłudze timerów programowych gdzie mamy wydawałoby się nadmiar instrukcji, ale jednak kod wynikowy w ASM jest krótszy: x = Timer1; if (x) Timer1 = --x;)

Może kiedyś w przyszłości :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 gru 2016, o 16:25 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Miło słyszeć że Yellowbook jest w użyciu i daje sporo do myślenia ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 gru 2016, o 21:02 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2013
Posty: 3797
Lokalizacja: Grudziądz
Pomógł: 143

mirekk36 napisał(a):
Miło słyszeć że Yellowbook jest w użyciu i daje sporo do myślenia ;)


Oj daje daje rewelacyjna książka tyle zagadnień i nowych rozwiązań że aż:
Obrazek

_________________
Usługi druku przestrzennego - www.drumik.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 gru 2016, o 23:27 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lip 2013
Posty: 208
Lokalizacja: Kielce
Pomógł: 15

Czy jest możliwość żeby przy opcji zaczytania/importu workspace z Eclipse MkClipse zaczytywało dla każdego projektu konfigurację (jaki procesor i jakie taktowanie) ?


Jako że pracuję na 2 systemach (jeden laptop linux, drugi windows 10) - przydałaby się opcja ustawienia domyśleno godowania znaków utf8/windows1250. Przy imporcie workspace (poprzez dropbox) z laptopa z linuxem mam "sieczkę" w komentarzach tam gdzie użyte są polskie litery.

Wersja MkClipse 1.0.0.12; Windows 10 64 bit. Posiadam ATB - USBASP w którejś z pierwszych wersji, taka jak na fotce:

Obrazek

Przy braku podłączonego programatora lista jest pusta:

Obrazek

Natomiast po podłączeniu ATB USBASP i ponownym uruchomieniu MkClipse programator zostaje u mnie rozpoznany jako klon usbasp:

Obrazek



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 gru 2016, o 02:03 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

danny napisał(a):
Czy jest możliwość żeby przy opcji zaczytania/importu workspace z Eclipse MkClipse zaczytywało dla każdego projektu konfigurację (jaki procesor i jakie taktowanie) ?


ok ;) zrobione tzn będzie w nowej wersji

danny napisał(a):
Jako że pracuję na 2 systemach (jeden laptop linux, drugi windows 10) - przydałaby się opcja ustawienia domyśleno godowania znaków utf8/windows1250. Przy imporcie workspace (poprzez dropbox) z laptopa z linuxem mam "sieczkę" w komentarzach tam gdzie użyte są polskie litery.


ok ;) zrobione tzn będzie w nowej wersji

danny napisał(a):
Natomiast po podłączeniu ATB USBASP i ponownym uruchomieniu MkClipse programator zostaje u mnie rozpoznany jako klon usbasp:


wyjaśniałem to wcześniej, proszę przeczytać - bo sorki ale nie mogę co kilka postów powtarzać

------------------------ [ Dodano po: 22 minutach ]

aha .... udało się również zrobić AUTO-UZUPEŁNIANIE nawiasu klamrowego gdy klikniemy ENTER po napisaniu pierwszego !!!

while(1) { <----- tu ENTER
/ <--- i tu kursor
}

;)

------------------------ [ Dodano po: 23 minutach ]

Zrobione też dodawanie rozszerzenia *.c i *.h dla nowo tworzonych plików źródłowych i nagłówkowych

a nawet! ;) ... a nawet podczas tworzenia pliku *.c można zaptaszkować żeby się od razu SIAM zrobił bliźniaczy plik *.h

------------------------ [ Dodano po: 35 minutach ]

... a zresztą sprawdźcie sami ;)

świeżutka i jeszcze ciepła wersja 1.0.0.15 czeka na dokonanie aktualizacji ;)

dajcie znać proszę czy wszystkie dodane nowe fiuczery działają ... czy się nie okaże że coś może gdziesik szwankuje

------------------------ [ Dodano po: 46 minutach ]

Sorki, zapomniałem dodać, że na chwilę obecną programowanie procka zadziała ale jeśli będzie folder c:\avrdude do którego zainstalujemy avrdude z MkAvrCalculatora .... może być z paskiem podstępu ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 gru 2016, o 09:52 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 09 gru 2016
Posty: 1
Pomógł: 0

To jest mój pierwszy post więc witam Wszystkich bardzo serdecznie.
Chciałbym pogratulować pomysłu.
Program pracuje bardzo płynnie i działa programowanie procka.
Chciałbym spytać czy jest planowane spolszczenie programu (możliwość wyboru wersji językowej)?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 gru 2016, o 11:16 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 wrz 2013
Posty: 48
Lokalizacja: Gdańsk
Pomógł: 1

Witam.
Krótko. E-gadget działa w mojej ulubionej kompozycji "Klasycznego Windowsa", a nawet po przeskalowaniu ekranu do 125%, SUPER! :lol:
Jedynie w komentarzach brak polskich czcionek. Przy poprzednich wersjach były. Ale to może problem z moimi wyborami, muszę sprawdzić.
Reszta bez najmniejszych problemów. SUPER!
A tak jako temat poboczny, Mirku kiedy Ty śpisz? Chyba przy kompie z otwartymi oczami. ;)

_________________
----------



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 gru 2016, o 11:45 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 maja 2014
Posty: 89
Lokalizacja: Krosno
Pomógł: 0

Witam wszystkich:)
Mirku z tymi klamrami super sprawa:) Cieszę się również z opcji tworzenia plików, z auto dopisywania rozszerzeń i opcji auto tworzenia pliku h, które dodałeś:)
Mam małą uwagę co do entera po pierwszej klamrze, mianowicie jeśli jeszcze raz po tej klamrze damy enter to ponownie tworzy się druga klamra i powstaje nam coś takiego:
{

}

}


Może warto by było zrobić różne kolory paska postępu podczas kompilacji, mianowicie w czasie kompilacji jakiś tam kolor, po popranej kompilacji zielony, w przypadku jakiegoś błędu czerwony?
To jest oczywiście kosmetyka, do rozważenia.

Panowie jak tak sobie działałem w MkClipse to się aż zamarzyło o programowym symulatorze :))) oj to byłby już kombajn:)

Pozdrawiam

_________________
Artur



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 gru 2016, o 11:54 
Offline
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 sty 2015
Posty: 10
Pomógł: 0

Witam. Windows 10 wszystko działa, programatory prawidłowo pokazywane, kompilacja przebiega prawidłowo, zajętość pamięci wyświetlana, informacje w nagłówku wpisywane.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 gru 2016, o 12:05 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

stagem50 napisał(a):
Jedynie w komentarzach brak polskich czcionek.

hmmm pracujesz na windows czy linux ?

jeśli na windows to zobacz czy nie zaznaczyłeś sobie może przez przypadek nowej opcji w Menu SERRINGS-->Encode in UTF8

------------------------ [ Dodano po: kilkunastu sekundach ]

stagem50 napisał(a):
Krótko. E-gadget działa w mojej ulubionej kompozycji "Klasycznego Windowsa", a nawet po przeskalowaniu ekranu do 125%, SUPER!

Extra! ;)

------------------------ [ Dodano po: kilkunastu sekundach ]

stagem50 napisał(a):
A tak jako temat poboczny, Mirku kiedy Ty śpisz?

Sam nie wiem :lol:

------------------------ [ Dodano po: 1 minucie ]

Artur_26 napisał(a):
Mam małą uwagę co do entera po pierwszej klamrze, mianowicie jeśli jeszcze raz po tej klamrze damy enter to ponownie tworzy się druga klamra i powstaje nam coś takiego:
{

}

}

No to będzie trzeba uważać żeby nie dawać drugi raz enter ;) tego już chyba nie wyeliminuję ale z tego co kojarzę to nawet czasem mi się to w eclipse zdarzało

------------------------ [ Dodano po: 1 minucie ]

Artur_26 napisał(a):
Może warto by było zrobić różne kolory paska postępu podczas kompilacji, mianowicie w czasie kompilacji jakiś tam kolor, po popranej kompilacji zielony, w przypadku jakiegoś błędu czerwony?

Pomyślimy ;)

------------------------ [ Dodano po: 2 minutach ]

Artur_26 napisał(a):
to się aż zamarzyło o programowym symulatorze

nein nein .... niśt gut pomysł ;) nein nein

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 gru 2016, o 12:09 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lut 2014
Posty: 212
Lokalizacja: Poznań
Pomógł: 12

Mam problem w MkCLIPSE , lekcja 15 TEST Petit FS z GREN book , zatrzymanie kompilacji .

tekst

compiling process, please wait...
PetitFS/pff.c: In function 'get_fat':
PetitFS/pff.c:87:3: warning: dereferencing type-punned pointer will break strict-aliasing rules [-Wstrict-aliasing]
wc = LD_WORD(buf);
^
PetitFS/pff.c:92:3: warning: dereferencing type-punned pointer will break strict-aliasing rules [-Wstrict-aliasing]
return LD_WORD(buf);
^
PetitFS/pff.c:96:3: warning: dereferencing type-punned pointer will break strict-aliasing rules [-Wstrict-aliasing]
return LD_DWORD(buf) & 0x0FFFFFFF;
^
PetitFS/pff.c: In function 'pf_mount':
PetitFS/pff.c:479:5: warning: dereferencing type-punned pointer will break strict-aliasing rules [-Wstrict-aliasing]
bsect = LD_DWORD(&buf[8]); /* Partition offset in LBA */
^
----------------
WARNING --> pff.c --> Line: 87



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 gru 2016, o 12:09 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

jachoo napisał(a):
Witam. Windows 10 wszystko działa, programatory prawidłowo pokazywane, kompilacja przebiega prawidłowo, zajętość pamięci wyświetlana, informacje w nagłówku wpisywane.

dzięki ;)

------------------------ [ Dodano po: 3 minutach ]

RYSZARD M napisał(a):
Mam problem w MkCLIPSE , lekcja 15 TEST Petit FS z GREN book , zatrzymanie kompilacji .

To jest zbyt skomplikowany przykład jak na razie i nie wszystkie przypadki będą kompilowane w MkCLIPSE panowie. W tym konkretnym kodzie są dokonane DODATKOWE ustawienia w Toolchainie w projekcie w Eclipse chodzi mianowicie o parametr dla kompilatora

-Wstrict-aliasing

którego musiałem dodać aby przeportować kod ze starego WinAVR na nowy Atmel Toolchain

Na razie w MkClipse nie ma opcji dodawania ustawień toolchaina ... w ogóle to planowałem, że MkClipse będzie małym programikiem do kompilacji małych programików typu miganie diodą LED dla początkujących, tymczasem już niechcący zrobiła się z niego i tak niezła kobyła :lol:

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 gru 2016, o 12:12 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lut 2014
Posty: 212
Lokalizacja: Poznań
Pomógł: 12

PS . czy coś się dzieje z Forum bo nie mogłem wgrać ZRZUTU EKRANU ??

Pozdrawiam



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 gru 2016, o 12:13 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

nic się nie dzieje złego

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 gru 2016, o 12:14 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lut 2014
Posty: 212
Lokalizacja: Poznań
Pomógł: 12

Rozumiem MIRKU , czegoś podobnego się domyślałem .



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 gru 2016, o 12:34 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 sty 2013
Posty: 169
Lokalizacja: Silesia - P-ce
Pomógł: 10

Nie wiem czy to błąd, czy zamierzone działanie, ale jak się utworzyło warunek if, to gdy znajdujemy się wewnątrz tego warunku to linijka ma kolor, hmmm.... turkusowy. Natomiast gdy się wyjdzie z tego warunku to kolor znika. Ilość tego koloru może być różna - podczas przesuwania strzałką w prawo ilość zakolorowanego obszaru się zwiększa.
Obrazek
Kolor znika gdy da się komentarz w tej linijce
Obrazek

Fajną sprawą byłoby, aby oprócz bibliotek io.h, delay.h automatycznie dodawana była też biblioteka do przerwań - bo prawie zawsze są przerwania stosowane.

_________________
Niewiele trzeba by być szczęślwym.Wystarczy chcieć



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 548 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 19  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO