Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 29 mar 2024, o 09:55


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 27 lis 2014, o 19:42 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 kwi 2013
Posty: 187
Lokalizacja: Kobiernice
Pomógł: 13

ObrazekObrazekObrazekObrazek

Przysiadłem ostatnio do programowania w C#. Przedstawiony program powstał po części w celach ćwiczeniowych, po części aby ułatwić sobie życie. Zadaniem programu jest robienie kopii zapasowych wykonywanych przez nas projektów. Można by powiedzieć, że to taka podróbka Eclipse Gadgeta, coś jak Chińskie wersje chipów FTDI :D

Program wyposażyłem w kilka ficzerów:
- opcja Always On Top;
- zapamiętywanie ścieżek projektu, oraz katalogu docelowego;
- opcja automatycznego zapisu (tzn. po kliknięciu ikonki zapisu zapis jest dokonywany automatycznie, bez pytania gdzie zapisać);
- aplikacja zapamiętuje swoje położenie;
- możliwość zmiany wyglądu (2 motywy :));
- przy zapisywaniu pliku, w nazwie archiwum domyślnie aktualna data i godzina;
- archiwizacja poprzez zzipowanie KATALOGU z projektem (który się podaje w ustawieniach);
- udane zapisanie projektu zostanie zakomunikowane chwilowym zzielenieniem programu.
- program skompilowany pod .NET 4

Zapraszam do testowania i czekam na zgłaszanie błędów

Aktualna wersja (1.1.5) znajduje się tutaj

_________________
zapraszam na bloga http://bakcyl8bit.blogspot.com/



Ostatnio edytowano 2 gru 2014, o 13:31 przez artur85, łącznie edytowano 11 razy

Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 lis 2014, o 20:54 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

artur85 napisał(a):
Można by powiedzieć, że to taka podróbka Eclipse Gadgeta, coś jak Chińskie wersje chipów FTDI

:lol: nie dość, że głowa PEŁNA pomysłów technicznych, to i w zakresie nazewnictwa nie grzeszysz :lol:

Mały zapewne przydatny gadżecik a do różnych projektów nie tylko pisanych w C na AVR

No ale jak kliknąłem klawisz Info to zdębiałem ..... :lol: :lol: :lol: fajna animacja - no ale ta twoja przelatująca zadowolona buźka to jest BINGO :D .... no i niech mi tu ktoś powie że to nie jest człowiek z pasją

gratulacje

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 lis 2014, o 20:58 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 maja 2014
Posty: 1089
Pomógł: 34

Bardzo fajny projekt! Widze , ze szalejesz w C# :) Swietnie!

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 lis 2014, o 21:00 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

hahaha no a dopiero miałem zagwozdkę jak chciałem zamknąć to okienko z animowanymi ikonkami - kurka wodna JAK ????

nie no nie! to co zobaczyłem w tedy powaliło mnie zupełnie :D ..... uciekające ikonki ... które na dodatek są linkami w które można kliknąć - łącznie z krzyżykiem do zamknięcia ..... hahahaha to jak dobra gra komputerowa .....

Matko! już sobie wyobrażam co ty będziesz robił w przyszłości ze swoimi nieokiełznanymi pomysłami :D .... już widzę - jak będziesz pracował w jakiejś dużej firmie na świetnym i dobrze płatnym stanowisku (czego ci życzę!) .... ale pamiętaj - napisz wtedy do mnie - jak tylko to się spełni

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 lis 2014, o 23:32 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lis 2011
Posty: 263
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 9

hehe super jest ta animacja z ikonkami! taka mini gierka :) Widać, że pracowałeś nad każdym szczegółem :) Fajny mały projekcik :D

_________________
www.iuvo.it - Automatyka Budynkowa



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 lis 2014, o 23:42 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 kwi 2013
Posty: 187
Lokalizacja: Kobiernice
Pomógł: 13

Dzięki za te komentarze i za motywację do dalszej pracy!
Na razie nikt się nie skarży więc jak rozumiem nikomu przy archiwizowaniu, projektów nie pozjadało? :twisted:

_________________
zapraszam na bloga http://bakcyl8bit.blogspot.com/



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 lis 2014, o 17:25 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 kwi 2013
Posty: 187
Lokalizacja: Kobiernice
Pomógł: 13

Jest update:
Obrazek

- w opcjach dodane buttony do szybkiego dostępu do katalogów;
- dodany ptaszek "Disable annoying face" :);
- kilka drobnych poprawek kosmetycznych.
W programie znajduje się też ukryty klawisz, który mi pomagał przy testowaniu. Żeby go znaleźć trzeba zrobić pewien 'myk' (w programie znajduje się podpowiedź) :D

Link dostępny w 1 poście

_________________
zapraszam na bloga http://bakcyl8bit.blogspot.com/



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 30 lis 2014, o 18:38 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 kwi 2013
Posty: 187
Lokalizacja: Kobiernice
Pomógł: 13

Kolejny update.

Tym razem dodałem coś co się może przydać osobom programującym w Visual Studio. Nowy bajer pozwala wygodnie zarządzać wersjonowaniem projektu. Druga opcja to możliwość modyfikacji opisu naszej aplikacji. Może pokażę co i jak na przykładzie.

1. Tworzę przykładowy projekt "Hello World". Kompiluję i otrzymuję coś takiego:
Obrazek
Jak widać opis pliku jest taki jak jego nazwa, czyli "Hello World", wersja 1.0.0.0.

2. Uruchamiam uGadżet :) Na razie wyglądem nie różni się od poprzedniej wersji. Ciemny motyw ustawiłem dla lepszego kontrastu.
Obrazek

3. Wybieram katalog projektów VS...
Obrazek

4. ...i bach, niespodzianka, dodatkowe opcje
Obrazek
Opcje te pojawią się tylko gdy wybrany zostanie katalog z projektami VS (weryfikacja polega na sprawdzeniu czy istnieją pewne pliki systemowe w katalogu z projektem oraz czy poprawna jest ich zawartość)

5. Uruchamiam najpierw pierwszą opcję "Enable advanced view of main window". Zaznaczam checkboxa, zamykam okno opcji i widzę że zmieniło się okno główne. uGadżet z pliku "AssemblyInfo.cs" pobiera sobie informacje z wersją i opisem projektu.
Obrazek

6. Dobra, pora iść dalej. Znowu otwieram okno opcji i klikam na okno "Edit file description". A tu niespodzianka - wyskakuje komunikat. uGadżet grzecznie pyta czy może sobie pogrzebać w pliku "Hello World.csproj". Nie wypada odmówić więc klikam "Tak"
Obrazek

7. Kolejny komunikat. Jeśli projekt, przy którym grzebie uGadżet jest równocześnie otwarty w VS, to VS zauważy to i trzeba się liczyć z tym, że może coś tam sobie bąknąć
Obrazek
a konkretnie to w VS pojawi się takie okno
Obrazek

8. Może słowo wyjaśnienia, co takiego właściwie się stało. uGadżet zmienił jeden z parametrów pliku konfiguracyjnego o wspomnianej już nazwie "Hello World.csproj". Parametr można znaleźć w solution explorer, wystarczy tylko zaznaczyć plik "AssemblyInfo.cs". Ustawiany parametr to "Copy to Output Directory". Domyślnie ta opcja jest wyłączona, co by spowodowało, że po kompilacji ani wersja projektu ani jego opis nie zmienił by się. uGadżet ustawia ten parametr na "Copy always". Można go też ustawić ręcznie.
Obrazek
Parametr zostaje ustawiony tylko raz. Potem zostaje zapamiętany i nie trzeba się obawiać wyskakujących komunikatów.

9. Jak należało się spodziewać, włączenie opcji "Edit file description" pozwala nam na edycję opisu projektu.
Obrazek

10. W opcjach zaznaczam pozostałe checkboxy. Teraz mogę zmieniać i opis i wersję projektu. To zmieniam. Przy wprowadzeniu jakiejkolwiek modyfikacji uaktywnia się ikona dyskietki, czyli zapis. Po kliknięciu na nią uGadżet aktualizuje odpowiednie pola w pliku "AssemblyInfo.cs".
Obrazek

11. Nie pozostaje nic innego jak skompilować projekt i czekać co się stanie :) chwila niepewności i tadam:
Obrazek
Opis i wersja ładnie zaktualizowane.

12. Jeszcze zwrócę uwagę na 2 rzeczy. Tam w opcjach zaznaczyłem ptaka "Append Version number to default save filename". W efekcje tak wygląda okno zapisu:
Obrazek

Druga zaznaczona opcja "Auto increase revision number after each save". Revision number to jest to najprawsze okienko spośród 4 znajdujących się na samym dole okna głównego. Po dokonaniu zapisu jego wartość ulega zwiększeniu o 1. Taki tam dodatkowy bajerek :)
Obrazek

Gratuluję wszystkim, którzy dotrwali do końca mojego ględzenia. Nie wiem czy komuś się przyda wersjonowanie, no ale zawsze jakoś te projekty są bardziej poukładane. Ręcznie można ustawić parametry w Properties > Application > Assembly Information. Albo edytując plik "AssemblyInfo.cs". Tylko trzeba pamiętać o ustawieniu tego parametru pliku z kopiowaniem. Ale szybciej i wygodniej z uGadżetem :D

I jeszcze mam prośbę do osób działających w Visual Studio. Ja korzystam z wersji "Microsoft Visual Studio Express 2013 for Windows Desktop, Version 12.0.31101.00 Update 4". Jestem ciekaw czy na innych (starszych) wersjach uGadżet też wykryje projekty i czy będzie działał poprawnie.

Aktualna wersja tutaj

Pozdro

_________________
zapraszam na bloga http://bakcyl8bit.blogspot.com/



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO