Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki

Teraz jest 23 wrz 2019, o 07:44

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 333 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12
Autor Wiadomość
PostNapisane: 10 wrz 2019, o 06:48 
Użytkownik

Więcej soku z gumijagód! No właśnie, a co to za dobry soczek?;)
Przerwę trzeba sobie zrobić! Iść pobiegać, albo pospacerować ze dwie godziny. Potem spać, a potem samo ruszy!
I jasność monitora sobie zmniejszyć, aż mnie wali po oczach ten monitor :D Potem oczy siadają... W pracy mam monitor zwykle ustawiony między 0 - 20% zależnie od dnia. I ograniczone niebieskie światło w opcjach.

Spokojnie, najpierw złapać oddech, potem do walki! Inaczej się nie da!

cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 wrz 2019, o 09:02 
Nowy

Wczoraj był Dzień Testera... 9 września 1945 roku pracownik Harvard University znalazł ćmę, która utknęła między kontaktami przekaźnika komputera MarkII. Musieli to jakoś opisać w dzienniku i użyli do tego słowa "debugging" (dosłownie "usuwanie owada"). Dziennik w którym zapisano słowa "First actual case of bug being found." oraz wklejono tego insekta znajduje się dziś w muzeum.

Obrazek

Ale to nie był pierwszy przypadek, kiedy robale zostały wspomniane przy okazji problemów z prototypowaniem.
O procesie tworzenia swoich wynalazków Edison pisał: "To przytrafia się we wszystkich moich pracach. Pierwszy krok to intuicja, która przychodzi z impetem... potem pojawiają się trudności... takie "bugi", jak zwą się te wszystkie małe błędy i trudności, które się zjawiają - potrzeba czasem miesięcy intensywnego przyglądania się, nauki i pracy zanim osiągnięty zostanie komercyjny sukces lub porażka"
Obrazek

Trzymamy kciuki i czekamy na rezultaty :-)

PostNapisane: 10 wrz 2019, o 18:12 
Moderator

moscow --> fajne te opowieści a szczególnie historia debugowania z ćmą przyklejoną do kartki ;)

Panowie - wczoraj (a w zasadzie dzisiaj) położyłem się spać ok 3-ciej w nocy i niestety nie udało mi się z LIN'em .... :(

... ale dzisiaj siedziałem cały dzień od 8:15 i .... QUUUUUURCZĘĘĘĘĘ !!!!!!!!!!!!!! ... jest światełko w tunelu a w zasadzie to ogromny progres od wczoraj ... ale jeszcze muszę jedną OSTATNIĄ rzecz sprawdzić .... w skrócie (pełne multipleksowanie magistrali LIN z SPI) w prockach ATmega64m1 .... w jedną stronę już "się dzieje" dobrze !!!! ... ale nie chcę już fragmentów pokazywać - trudno dzisiaj zostaję na kolejną nockę - i mam nadzieję, że jutro będę mógł już Wam ogłosić NIESAMOWITE WIEŚCI i nie tylko o LIN'ie jak już ...

Wtedy do końca tygodnia uporządkuję bardziej kod softu na PC bo np ... w związku z GIGANTYCZNYMI zmianami w API komunikacji CAN SHARK'a z OCTOPUSEM to biedny program "CAN HACK" leżący odłogiem w ogóle przestał gadać z OCTOPUSEM i wymiotuje błędami ;) Będę musiał go nauczyć się na nowo gadać z OCTOPUSEM

i wtedy planuję wyjechać na 2 może 3 dni nad morze z żonicznością żeby odpocząć chociaż chwilę .... (po cichu mogę tylko Wam powiedzieć, że na wyjazd zabieram Laptopa i Octopusa - bo muszę jeszcze rozgryźć komunikację po I2C z pewnym ważnym scalakiem w OCTOPUSIE - teraz nie zdradzę z jakim - a to też będzie niemałe później zaskoczenie i zdziwienie ;) jak mniemam) ale w ramach odpoczynku nad morzem w "wolnych" chwilach może uda się go okiełznać - bo kurdę ma mnóstwo (ten scalak) funkcjonalności ;) ... aż mnie już łapki świerzbią :lol:

------------------------ [ Dodano po: 23 minutach ]

ok to na koniec dzisiejszego dnia - jeszcze fotka wprost z LIN'ii frontu , z pola walki

Obrazek

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 333 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12

Strefa czasowa: UTC + 1