Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki

Teraz jest 25 cze 2019, o 00:19

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
PostNapisane: 24 sie 2018, o 17:13 
Moderator

Marhef napisał(a):
Wbrew pozorom, w arduino też można dobry program napisać

W Bascomie też, w ASM też ;) itp itd - tak to można gdybać i gdybać

Marhef napisał(a):
Sam sposób programowania nie jest zły. Złe są biblioteki, które nie widziały grama optymalizacji.

Bo sama idea jest zła - nikt nikogo i niczego nie uczy - poza kopiowaniem i wgrywaniem skeczy. Tak więc andruino i skecze z internetu to są dobre żeby sobie coś tam próbować odpalić żeby się np przekonać, że coś działa o ile trafimy na dobry skecz czy bibliotekę oczywiście. Andruino to również bardzo dobry start dla tych którzy się boją na początku C itp ... żeby w ogóle cokolwiek zaczęli robić - że mikrokontrolery nie gryzą ;) że warto się bawić elektroniką.

Marhef napisał(a):
Złe są biblioteki, które nie widziały grama optymalizacji.

Panie - Każdy ale to KAŻDY kto zaczyna od andruino i skeczy to później pisze tak:

Cytuj:
for( int i=0; i<5; i++) ....zrób coś tam...

(mówi to panu coś?)

i czego później oczekiwać od bibliotek pisanych przez tak uczących się ludzi ....

więc nie mów mi, że skecze z internetu ktoś wgrywa do takich urządzeń ;) bo ... no sorki ;) ... ale jakby kuchenki miały działać na skeczach z andruino z netu ... :lol: ... to ja dziękuję

cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 sie 2018, o 18:15 
Użytkownik

"skecze" to mi się z kabaretem kojarzą.. Ja sam, mam raczej symboliczną wiedzę programistyczną, ale jak zobaczyłem ten "zmasowany atak" Atmeg na kontrolery AGD, to pierwsze co mi przyszło do głowy, to właśnie wejście fanów Arduino na rynek pracy.

Cytuj:
więc nie mów mi, że skecze z internetu ktoś wgrywa do takich urządzeń ;) bo ... no sorki ;) ... ale jakby kuchenki miały działać na skeczach z andruino z netu ... :lol: ... to ja dziękuję

Właśnie tak to wygląda niestety. Niektóre produkty zachowują się nieelegancko :) ale jak to mówi mój kolega "producent daje ciała, serwis zarabia". Zatem podwójna korzyść z Skeczowania sprzętu AGD :)

PostNapisane: 24 sie 2018, o 21:29 
Moderator

kalani napisał(a):
Mało ważne. I tak kompilator umieści zmienną w pojedynczym rejestrze.

Mało ważne powiadasz pan ? ;) no nooo .... rzeczywiście - optymalizator naprawi WSZYSTKIE twoje błędy tak? .... no to co będzie gdy ktoś napisze tak?

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.

dobrze pomyśl, dwa razy się zastanów i dopiero później ew napisz że "mało ważne" ;)

PostNapisane: 25 sie 2018, o 10:37 
Tech-support

mirekk36 napisał(a):
Na skeczach z internetu nie. Na napisanych zgodnie ze sztuką programowania... dlaczego nie?
mirekk36 napisał(a):
Panie - Każdy ale to KAŻDY kto zaczyna od andruino i skeczy to później pisze tak:

for( int i=0; i<5; i++) ....zrób coś tam...

(mówi to panu coś?)
Mówi, mówi.
Chodziło mi o to, że nie wszyscy używając arduino bazują na skeczach z internetu. Dawno, dawno temu sam chciałem sprawdzić, co to jest to arduino. Pobawiłem się trochę bez skeczów z internetu, bazując tylko i wyłącznie na oficjalnej dokumentacji z arduino.cc. Faktem jest, że nie przekonał mnie ten styl piania programów, jakiś taki mętny i nieintuicyjny. Ale przy odrobinie... znaczy dużej dawce samozaparcia i cierpliwości da się zrobić... tak samo jak w ASM i Basicu ;)

I żeby ostatecznie zakończyć moją wypowiedź: najlepiej i tak pisze mi się w C. Tym takim podstawowym C, bez żadnych modyfikacji. A arduino... fajne do zabawy. Ale nie do poważnych projektów. Nawet prostego sterownika lampek na baterie się w tym nie da napisać

PostNapisane: 13 sty 2019, o 20:09 
Użytkownik

Przetwornik firmy Lumel typ P20 tj sygnał z czujnika PT100 na sygnał 4..20mA oraz sterownik silników DC SDC106 firmy WOBIT w obu tych urządzeniach pracuje atmega 16/atmega 16A.

PostNapisane: 14 sty 2019, o 22:37 
Użytkownik

Miniserver LOXONE do sterowania automatyką domową na którym mam przyjemność pracować - tam też siedzi jakaś atmega, ale nie mogę sprawdzić jaka z powodu gwarancji :D Jest tam kilka fajnych rzeczy jak implementacja magistrali KNX, jest tam też serwer www do sterowania. W autku mam też sterownik LPG STAG200 w którym też siedzi atmega :0

PostNapisane: 14 sty 2019, o 23:32 
Moderator

no proszę i wciąż nowe informacje ;)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1