Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 9 sty 2025, o 22:48


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 5 sie 2016, o 19:50 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2014
Posty: 40
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Pomógł: 1

Witam,

Zlecę zaprojektowanie obwodów elektronicznych oraz płytki pbc dla systemu mikroprocesorowego. Układ oparty o uC atmega88 zasilany z akumulatora litowo-jonowego 3.7V ładowanego za pomocą ogniwa fotowoltaicznego. Umożliwiający rejestrację dźwięków poprzez mikrofon oraz generowanie tonów za pomocą mini-głośnika. Poniżej bardziej szczegółowy opis podzielony na poszczególne bloki funkcyjne.

Ważne: Budowa prototypu i oprogramowanie nie jest częścią oferty. Układy scalone zostały wybrane przez przystępną cenę i łatwą dostępność, dopuszcza się ich podmianę na inne układy o podobnych parametrach. Alternatywne/prostsze rozwiązania spełniające równorzędne funkcje mile widziane.

„Układ zasilania”
Ładowanie ogniwa za pomocą układu TP4056 z wykorzystaniem termistora akumulatora. Piny sygnału ładowania i stand-by podłączone do uC, pin PROG podłączony do uC przez filtr umożliwiając regulację prądu ładowania przez PWM. Połączenie akumulatora z przetwornikiem DAC w uC dla pomiaru poziomu na naładowania.

„Wzmacniacz audio”
Oparty o układ NE5532 jeden tor audio wykorzystany do wzmocnienia sygnału mikrofonu podłączony uC przez filtr dolnoprzepustowy 1KHz. Drugi tor audio wykorzystany do generowania tonów przez głośnik. Mikrofon umieszczony na płytce pcb, głośnik podłączony za pomocą pól lutowniczych. Ze względu na zasilanie bateryjne i fakt, że układ audio będzie wykorzystywany tylko minut dziennie konieczna jest możliwość jego włączenia i wyłączenia tranzystorem.

„Pomiar temperatury”
Oparty o termistor i przetwornik DAC uC

„Czujnik wstrząsu”
Dowolny element, coś w rodzaju https://botland.com.pl/czujniki/4497-cz ... share.html umożliwiając wykonanie przerwania uC w przypadku wykrycia wstrząsu.

„Uart”
Wyprowadzony na zaciski śrubowe

Pozostałe wolne piny procesora wyprowadzone na pola lutownicze pozwalając na wykonywanie przerwań sprzętowych stanem wysokim. Płytka o ile to możliwe jednostronna, montaż powierzchniowy.

Mam nadzieję, że dość wyczerpująco opisałem zapotrzebowanie i powinno to wystarczyć do oszacowania kosztów, konkretne szczegóły do omówienia z wykonawcą. Oferty proszę kierować na PW



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO