Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 28 mar 2024, o 16:13


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 25 kwi 2020, o 13:49 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 30 kwi 2017
Posty: 13
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 0

Witam.
Zakupiłem programator ATB USBASP v4.2 poprzez firmę Botland z myślą, że teraz będę mógł wykorzystać w pełni program ScanerI2C. Niestety wystąpiły problemy i kiedy zwróciłem się do „mirek36” zostałem potraktowany w sposób skandaliczny. Mam nadzieję, że ktoś inny mi pomoże.
Chodzi o to, że po zainstalowaniu programu MkAvrCalculator, podłączeniu programatora ATB USBASP do komputera, załadowaniu sterowników z poziomu tego programu, podłączeniu programatora z moim zestawem uruchomieniowym poprzez ISP uzyskałem połączenie z procesorem ATmega32. W programie MkAvrCalculator zaznaczony był wykryty programator ATB-USBASP. Przywróciłem ustawienia fabryczne procesora – zgodnie z wytycznymi w opisowym filmiku – uruchomiłem program ScanerI2C – lub I2CScaner, są dwa warianty nazwy tego programu – ustawiłem port COM3, Wszedłem w zakładkę firmware. Tam ukazał mi się napis ATB USBASP connect, nacisnąłem „przycisk” Upload” i wtedy wyskoczył mi komunikat „Missing ATB-USB-RS232”. Nie wiem dlaczego nie mogę załadować programu do procesora. Na pomoc techniczną pana „mirek36” nie mogę liczyć bo jest on bardzo pobudliwy i arogancki. Proszę o wyrozumiałość względem moich opisów ponieważ mając 62 lata próbuję zgłębić tajniki programowania procesorów i czasami nie jestem w stanie tak szybko „załapać” wiedzę, a kiedy ktoś w sposób wyniosły traktuje mnie jak głupka to jest to bardzo stresujące i przykre.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 kwi 2020, o 14:38 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Mufinek napisał(a):
Niestety wystąpiły problemy i kiedy zwróciłem się do „mirek36” zostałem potraktowany w sposób skandaliczny.


No tak typowe zachowanie, wejść obrzucić publicznie błotem i jeszcze znowu bezczelnie na forum Atnel włazić ... to może ja wszystkim wyjaśnię krok po kroku co się stało - czyli pokażę całą korespondencję. Otóż otrzymałem dzisiaj taki e-mail - zbitek zdań:

Obrazek

od tego kogoś co to chlapie błotem

A ponieważ otrzymuję setki maili, i telefonów to po prostu nie zrozumiałem zupełnie o co chodzi w tym mailu a szczególnie z jakimś (jak sami widzicie w mailu) co to za program testowy, więc do tego że jakieś "Missing ATB USB RS232", że nie widać portu COM dla ATB USBasp4.2 ??? Tzn przyszło mi na myśl może (bo wczoraj akurat inny klient dzwonił, że nie może znaleźć u nas programu do odczytu pamięci EEPROM przez USBasp czyli, że być może chodziło o

Obrazek

no ale tam nie ma mowy o żadnym RS232 hmmm więc postanowiłem jakoś odpowiedzieć i postarać się naprowadzić człowieka na dobre tory - i jakoś usystematyzować to pytanie dziwne - tym bardziej, że rozumiem doskonale że gdy komuś coś nie wychodzi to czasem zadaje pytanie bez składu i ładu a zatem proszę zobaczyć co odpisałem gościowi

Obrazek

czy widzicie tutaj, żebym go obraził jakimś chociaż jednym słowem ? czy coś w tym stylu czy to ja aż tak ślepy już jestem i pamięć mi szwankuje - no ale na szczęście korespondencja cała zachowana więc aż przeczytałem jeszcze raz gdzie ja mu coś tu przygadałem czy coś podobnego

a ten .... niewiele myśląc ... pojechał sobie po mnie jak po łysej kobyle ;) zarzucając mi że coś nie tak z moimi szarymi komórkami

Obrazek

no więc odpisałem mu znowu stanowczo ale grzecznie

Obrazek

na co ten typ już popłynął na całego - ZOBACZCIE sami ;) bo ja jak to czytałem to źrenice mi się rozszerzały i aż przysłowiowej "kociej mordy dostałem" :lol:

Czegoś takiego to ja już od chyba 10 lat nie widziałem

Obrazek

po prostu jakaś zgroza ! ale też no ubawiłem się po pachy :lol: tym "klient płaci klient wymaga" ... jakby ktoś chciał typa oszukać i pieniędzy nie zwrócić

a na końcu się okazało że typ zakupił program u naszego partnera w firmie Bootland - aż mi szkoda że oni musieli z TAKIM typem mieć do czynienia !

jakby mu ktoś robił problemy ze zwrotem - ja natomiast zanim on napisał że nie kupił tego w naszym sklepie odpisałem mu tak:

Obrazek

i DOPIERO wtedy okazało się że nie kupił tego u nas - w ogóle kręci od samego początku że szok

Obrazek

i jeszcze bezczelny typ włazi na forum , oczernia mnie bez minimum przemyślenia i jeszcze tu pomocy oczekuje ...

zobaczcie i oceńcie sami ... musiałem to pokazać i wszędzie pokażę po TAKIM CHAMSKIM zachowaniu i do tego jeszcze później oczernianiu, że ja się zachowałem skandalicznie

------------------------ [ Dodano po: 4 minutach ]

Mufinek napisał(a):
Proszę o wyrozumiałość względem moich opisów ponieważ mając 62 lata próbuję zgłębić tajniki programowania procesorów i czasami nie jestem w stanie tak szybko „załapać” wiedzę, a kiedy ktoś w sposób wyniosły traktuje mnie jak głupka to jest to bardzo stresujące i przykre.


I niech ktoś teraz wskaże w mojej odpowiedzi na maila gdzie ja potraktowałem tego typa jako głupka, gdzie byłem nadpobudliwy ?

Ja rozumiem wiek i ma dużą pokorę do ludzi starszych ode mnie nawet o te kilka lat ale nie dajmy się zwariować to nie upoważnia do TAK chamskiego zachowania i oczerniania mojej osoby

------------------------ [ Dodano po: 6 minutach ]

Jak ludzie mnie znają to przy takich pytaniach zwykle nieba bym uchylił, zawsze właśnie staram się dopytać o szczegóły żeby później móc szybciej podpowiedzieć i szybko rozwiązać problem - często poświęcam czas prywatny na pomoc i to w godzinach nawet o 23:00 !!! co mogą niektóre osoby zaświadczyć - ale i dzisiaj jest dzień wolny od pracy a ja pomimo to starałem się pomóc i to nie tylko temu gościowi ....

dzisiaj łącznie odebrałem dwa telefony a na maila i na skype - pomogłem łącznie chyba 5-ciu osobom nie licząc tego typa

------------------------ [ Dodano po: 11 minutach ]

i to rzuca TYP oszczerstwa że go ktoś oszukał - ZANIM NAWET spróbował np zwrócić towar - bo zrozumiałbym jego nerwy gdyby zakupił produkt i nie mógł zwrócić i dostać pieniędzy ... ale coś takiego jeszcze się NIGDY nie zdarzyło - jak już trafia się taki "klient płaci ... klient wymaga" to wolę zawsze żeby zwrócił towar a ja mu wypłacam 100% pieniędzy i wolę nie mieć do

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 kwi 2020, o 14:53 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 30 kwi 2017
Posty: 13
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 0

Właśnie ostatni e-mail pokazuje pana arogancję, butę i "wybujałe ego". jako osoba, która ma uczyć i pomagać - być poniekąd pedagogiem - nie powinien sie Pan tak zachowywać. Wyraźnie widać, że oszukuje Pan mówiąc i pisząc, że mając tylko programator ATB USBASP można samodzielnie, wraz ze swoim zestawem uruchomieniowym, korzystać w pełni z zalet programu ScanerI2C. Wyszukuje Pan pretekstów do tego aby nie udzielić porady ponieważ nie jest Pan w stanie rozwiązać tego problemu bo zorientował się Pan, że jest to "naciągactwo". Ponadto ujawnianie treści prywatnych e-mali, bez zgody drugiej strony jest niestety karalne. Pan ma chyba ADHD i jak się panu udowodni pomyłkę lub kłamstwo to wpada Pan w furię. To wszystko się zgadza z opiniami innych internautów na innych forach internetowych.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 kwi 2020, o 14:57 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Mufinek napisał(a):
To wszystko się zgadza z opiniami innych internautów na innych forach internetowych.


To po coś Pan kupował produkt Atnela skoro takie złe opinie - a do innych bzdetów które piszesz już nawet się nie odniosę - żenada.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 kwi 2020, o 15:10 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 30 kwi 2017
Posty: 13
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 0

Cały czas potwierdza Pan, że ta cała Pańska dyskusja sprowadza się do jednego wniosku, a mianowicie nie potrafi Pan rozwiązać problemu i swoja arogancją próbuje pan zatrzeć fakt, że mówienie o tym, że mając tylko programator ATB-USBASP można korzystać w pełni z zalet programu ScanerI2C. Woli Pan prowadzić jałową dyskusję zamiast po męsku przyznać się, że to to nie prawda z tym programatorem ATB-USBASP i programem ScanerI2C. Ciekawe czy totą wypowiedź "To po coś Pan kupował produkt Atnela skoro takie złe opinie - a do innych bzdetów które piszesz już nawet się nie odniosę - żenada", często Pan pisze tym co odważą się skrytykować "wspaniałego mirka36".



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 kwi 2020, o 15:12 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Pozdrawiam cię - ale napisałem ci w mailu - KONIEC POMOCY TECHNICZNEJ - na szczęście to ja decyduję komu pomagam i takim typom nic nie muszę udowadniać. Ale w jednym masz rację - jałowa dyskusja jest z tobą - temat wprawdzie prosty do rozwiązania ale to już nie ze mną kolego. Kończymy zatem jałową dyskusję.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 kwi 2020, o 15:29 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 30 kwi 2017
Posty: 13
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 0

Witam.
Pisze ponownie w tej samej sprawie ponieważ "wszechwładny mirek36" zablokował mi poprzedni watek bo stwierdził, że od niego nie otrzymam żadnej pomocy. Ja nie zwracam się do "mirek36" o pomoc tylko do pozostałych forumowiczów. jeżeli i ten wątek zostanie zablokowany przez "mirek36" to znaczy, że stosuje on dyktatorskie i dyskryminacyjne metody swobodnej wypowiedzi i potwierdzi złą opinię o sobie. Jego stwierdzenie, że "po co kupowałem produkt Atmela skoro ma taką zła opinię" jest śmieszne ponieważ złe opinie nie były o produktach Atmela tylko o charakterze Pana "mirek36" co potwierdził zamykając wcześniejszy wątek nie dając tym możliwości aby inni forumowicze mogli mi pomóc w poniżej przedstawionym problemie.
Zakupiłem programator ATB USBASP v4.2 poprzez firmę Botland z myślą, że teraz będę mógł wykorzystać w pełni program ScanerI2C. Niestety wystąpiły problemy i kiedy zwróciłem się do „mirek36” zostałem potraktowany w niezbyt elegancki sposób. Mam nadzieję, że ktoś inny mi pomoże.
Chodzi o to, że po zainstalowaniu programu MkAvrCalculator, podłączeniu programatora ATB USBASP do komputera, załadowaniu sterowników z poziomu tego programu, podłączeniu programatora z moim zestawem uruchomieniowym poprzez ISP uzyskałem połączenie z procesorem ATmega32. W programie MkAvrCalculator zaznaczony był wykryty programator ATB-USBASP. Przywróciłem ustawienia fabryczne procesora – zgodnie z wytycznymi w opisowym filmiku – uruchomiłem program ScanerI2C – lub I2CScaner, są dwa warianty nazwy tego programu – ustawiłem port COM3, Wszedłem w zakładkę firmware. Tam ukazał mi się napis ATB USBASP connect, nacisnąłem „przycisk” Upload” i wtedy wyskoczył mi komunikat „Missing ATB-USB-RS232”. Nie wiem dlaczego nie mogę załadować programu do procesora. Na pomoc techniczną pana „mirek36” nie mogę liczyć bo jest on bardzo pobudliwy i arogancki. Proszę o wyrozumiałość względem moich opisów ponieważ mając 62 lata próbuję zgłębić tajniki programowania procesorów i czasami nie jestem w stanie tak szybko „załapać” wiedzę, a kiedy ktoś w sposób wyniosły traktuje mnie jak głupka to jest to bardzo stresujące i przykre.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 kwi 2020, o 15:35 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 17 mar 2020
Posty: 70
Pomógł: 5

serio? jak już chciałeś założyć nowy wątek to trzeba było napisać same konkrety, a wywalić całą "prywatę", która zajmuje 80% wpisu - to na miejscu Mirka bym może zostawił taki wpis. Teraz oczywiste, że wyleci :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 kwi 2020, o 15:41 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2013
Posty: 2561
Pomógł: 126

Mirka forum, Mirka firma. Musisz szanować panujące tu zasady - tak samo gdy wybierasz się do kogoś do domu w gości.
Po pierwsze nie zgadzam się z tym co napisałeś nt. jego wsparcia - zawsze można na niego liczyć. Sam mam trzy jego zestawy, kilka programatorów i uważam, że te produkty są bardzo dopracowane i bardzo dużo ze mną podróżują.

Po drugie aby udzielić pomocy to musisz opisać dokladnie problem, załączyć zdjęcia jak to pospinałeś, jakieś screenshoty, linki. Nie mam teraz zestawów/programatorów pod ręką ale mi wszystkie softy działały bez problemu, więc zakładam, że musiałeś coś nie tak zrobić. Więc zamiast się żołądkować po prostu na spokojnie wklej brakujące info.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 kwi 2020, o 15:47 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Mnie osobiście to już nawet nie chce się tego komentować co pisze ten gościu ... ale specjalnie połączyłem ten jego drugi wątek - niech każdy zobaczy co to za typ

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 kwi 2020, o 18:39 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 mar 2015
Posty: 313
Lokalizacja: Czerwionka-Leszczyny
Pomógł: 22

Bardzo dobrze Mirku. Jak gość nie potrafi zachować się na forum a do tego jeszcze bezczelnie ubliża, to powinien być zablokowany a jeżeli chciał otrzymać jakąkolwiek pomoc, to tak
jak koledzy wyżej napisali, powinien dokładnie opisać problem, zrobić jakieś fotki, screenshota itd. a nie bezczelnie ubliżać. Wywalić takich gości z forum i już. Niech mu pomagają na tych "innych forach", tak jak pisał, że na innych forach narzekają na Twoją firmę. Niech oni mu doradzają. TU JEST PORZĄDNE FORUM a nie byle co. Mirku wywal tego gościa, niech nam tutaj nie śmieci.
Pozdrawiam Cię Mirku i wszystkich forumowiczów, za wyjątkiem typka Mufinek.

_________________
http://www.avrboss.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO