Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 28 mar 2024, o 23:18


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 25 lip 2018, o 00:35 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 25 lip 2018
Posty: 2
Pomógł: 0

Dzień dobry,

Załatwiłem swoją atmegę ustawiając "w hfuse 0 0xFF"

Cytuj:
avrdude> w hfuse 0 0xff
>>> w hfuse 0 0xff
avrdude: error: usbasp_transmit: usb_control_msg: sending control message failed, win error: The I/O operation has been aborted because of either a thread exit or an application request.


i nie ma kontaktu z nią od tamtej pory dostaję jedynie taki komunikat na avrdude
Cytuj:
avrdude: warning: cannot set sck period. please check for usbasp firmware update.
avrdude: error: programm enable: target doesn't answer. 1
avrdude: initialization failed, rc=-1
Double check connections and try again, or use -F to override
this check.


avrdude done. Thank you.



Proszę, pomóżcie mi to odkręcić :(


@edit
czyli innymi słowy zrobiłem:
Disable JTAG
Disable Serial programming and Data Downloading
BOOTSZ0=0
BOOTSZ1=0

Jeszcze dodam, że lfuse ma wartość E1



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 lip 2018, o 01:02 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 cze 2014
Posty: 47
Pomógł: 0

Panie majster, jest problem. "Disable Serial programming and Data Downloading" znaczy, że żaden usbasp czy inny "zwykły" programator nie da rady tego ruszyć. Dawno temu widziałem gdzieś w sieci urządzenie pod tytułem fusebit doctor, jest to taki programator równoległy, który potrafi tylko zresetować fusy do ustawień fabrycznych. Tylko taką zabawkę musisz sam złożyć, nawet na stykówce powinno się dać, o ile masz pod ręką którąś "małą" atmegę(8/48/88/168/328), z tego co pamiętam autor udostępnia hexy dla nich wszystkich. Możesz też kupić jakiś pełny programator równoległy, ale powiedziałbym, że m16 i ten 1% przypadków gdzie on jest niezbędny nie jest tego wart, przynajmniej dla początkującego.



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 lip 2018, o 01:50 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 25 lip 2018
Posty: 2
Pomógł: 0

Kurcze no co jak co ale teraz to zgłupiałem... Podpiąłem drugą, taką samą atmegę (nową) i mam dokładnie ten sam problem w połączeniu się w ogóle z nią... o co chodzi? ;o

Cytuj:
C:\>avrdude -c usbasp -p m16

avrdude: warning: cannot set sck period. please check for usbasp firmware update.
avrdude: error: programm enable: target doesn't answer. 1
avrdude: initialization failed, rc=-1
Double check connections and try again, or use -F to override
this check.



ps. tutaj mój programator
[..... chińskich programatorów nie reklamujemy na tym forum - LINK usunięto - mirekk36]



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 lip 2018, o 06:17 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2013
Posty: 2561
Pomógł: 126

Po pierwsze to tutejsze forum jest przede wszystkim wsparciem technicznym dla produktów Atnela. Albo kup porządny programator od Mirka, który ma szereg dodatkowych usprawnień i dostajesz w pakiecie MkAvrCalculatora albo kieruj swoje pytania bezpośrednio do sprzedawcy obecnego programatora. Nie uważasz, że to nie fair kupować produkt kiepskiej jakości (ale za to tanio) i pytać na forum innego producenta jak sobie poradzić z problemem? Każdy sprzedawca powinien zapewnić wsparcie posprzedażowe swoich towarów.



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 lip 2018, o 06:19 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

nowicjusz napisał(a):
ps. tutaj mój programator
.........


Panie kolego - ten komunikat:
Cytuj:
avrdude: warning: cannot set sck period. please check for usbasp firmware update.



oznacza, że masz chiński koci programator - temat wciąż wałkowany .... chiński programator z typowym błędem ...

i na dodatek jak wielu chyba pomyliłeś fora - bo jeśli go kupiłeś to przecież nie w firmie ATNEL, a tymczasem to forum - to forum wsparcia programatorów ATNEL ATB-USBasp

Dlatego proponuję zwrócić się z pytaniem jak rozwiązać twój problem może na jakieś chińskie forum producenta ? Albo zadzwonić do Chin ... przecież NA PEWNO oni tobie raz,dwa pomogą. Możesz również zadzwonić do swojego sprzedawcy z allegro albo wejść na jego forum - no przecież muszą mieć jakieś forum albo telefon i świadczyć pomoc techniczną ... my to robimy dla naszych klientów

Obrazek

dlatego wątek zamykam.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO