Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 28 mar 2024, o 19:24


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 29 paź 2017, o 12:51 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 02 lut 2017
Posty: 25
Pomógł: 0

Zdecydowałem się napisać na forum po moich długich analizach pewnego kodu dla mikrokontrolera.
Może zacznę od początku. Jakiś rok temu kupiłem zestaw startowy z myślą o sterowaniu silnikiem ale wtedy nie wiedziałem jeszcze jaki śilnik potrzebuję. Teraz już wiem że będzie to silnik BLDC, taki jak do dronów.
Kupiłem w jednym ze sklepów sterownik do takiego silnika jednak jak się później okazało nie pozwalał on chociażby na zmianę kierunu obrotów.
Niedawno natknąłem się na to że ATMEL na swojej stronie udostępnia gotowe kody i budowę takiego sterownika w języku C. Myślałem że teraz pójdzie gładko jednak też mam wiele zagadek związanych z tym kodem. Dodaję że znam podstawy języka C i przeczytałem niebieską książkę Pana Mirka.
Przechodzę już do meritum sprawy.
W związku z tym bardzo proszę forumowiczów o pomoc w rozgryzieniu tego kodu ponieważ zamieżam go trochę zmodyfikować dla własnych potrzeb (np zamiast czujników Halla zamierzam użyć Enkoder magnetyczny AS5040) proszę o opinię czy da się to zrobić z tym kodem.
Jeżeli pomoc dla mnie będzie się wiązała z jakimiś kosztami to proszę o podanie kwoty którą bym musiał zapłacić.
W załączeniu przesyłam cały projekt ściągnięty ze strony Atmela.
Dodaję że prawidłowe odczytanie kodu wymaga użycia "IAR Embadded Workbench" ponieważ zawiera on min. biblioteki "ioavr.h" a także "inavr.h" użyte w projekcie.
Jeżeli bylibyście tak uprzejmi to proszę o informację jak mogę wgrać ten kod do mikrokontrolera (chyba się nie uda tego zrobić przez zestaw startowy?
Projekt używa procesora AT90CAN128
Jeszcze raz bardzo proszę o pomoc.
W razie potrzeby podaję kontakt mailowy do mnie : solark@wp.pl
pozdrawiam
Arek


Załączniki:

Aby zobaczyć załączniki musisz się zalogować. Tylko zalogowani użytkownicy mogą oglądać i pobierać załączniki.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO