Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 28 mar 2024, o 11:54


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 24 lis 2012, o 20:56 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2012
Posty: 511
Lokalizacja: Sląsk
Pomógł: 14

Witam
Gdy wgrałem program do Atmega32 i próbowałem go sprawdzić okazało się ze nic nie działa.
Oto kod z konsoli nie pokoi mnie ten pierwszy kawałek kodu z konsoli.
Kod:

Launching C:\WinAVR-20100110\bin\avrdude -pm32 -cstk500v2 -PCOM3 -Uflash:w:CNC_glowny_v2.hex:a
Output:

avrdude: AVR device initialized and ready to accept instructions

Reading | ################################################## | 100% 0.02s

avrdude: Device signature = 0x1e9502
avrdude: NOTE: FLASH memory has been specified, an erase cycle will be performed
         To disable this feature, specify the -D option.
avrdude: erasing chip
avrdude: reading input file "CNC_glowny_v2.hex"
avrdude: input file CNC_glowny_v2.hex auto detected as Intel Hex
avrdude: writing flash (1212 bytes):

Writing | ################################################## | 100% 7.47s

avrdude: 1212 bytes of flash written
avrdude: verifying flash memory against CNC_glowny_v2.hex:
avrdude: load data flash data from input file CNC_glowny_v2.hex:
avrdude: input file CNC_glowny_v2.hex auto detected as Intel Hex
avrdude: input file CNC_glowny_v2.hex contains 1212 bytes
avrdude: reading on-chip flash data:

Reading | ################################################## | 100% 7.31s

avrdude: verifying ...
avrdude: 1212 bytes of flash verified

avrdude done.  Thank you.

avrdude finished

Według mnie błąd jest związany pewnie w eclipse a nie w kodzie o co chodzi co jest źle? Czy przypadkiem mogłem coś w eclipse zmienić? Czy coś?
Zauważyłem że to pojawiło się od momentu kiedy wgrałem program z obsługą wewnętrznego eeproma
Proszę o pomoc
Jeśli będzie trzeba wstawię kod programu.

_________________
Programowanie to styl życia :D



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 lis 2012, o 21:24 
Offline
Moderator zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2012
Posty: 3187
Lokalizacja: Kraków - obok FAB5 ATMEL'a
Pomógł: 89

Ja tu nie widzę komunikatu błędu, chip skasowany, plik wgrany i zweryfikowany.

Niech ktoś bardziej doświadczony mnie skoryguje jeśli się mylę.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 lis 2012, o 21:28 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

No kolega to ma talent ;) .... tzn ja przepraszam ale o co w tym poście / pytaniu chodzi ?

- nic nie działa
- niepokoi mnie pierwszy kawałek kodu z konsoli
- pewnie winne jest eclipse

na prawdę .... już dawno takiego pytania nie było .... Panie kolego ...

po pierwsze to co widać w konsoli to nie kod

po drugie to co widać w konsoli to wynik działania programu zewnętrznego AVRDUDE

po trzecie o jaki ci kawałek pierwszy chodzi ???? czy to ma być dodatkowo zagadka ? :( .... mówisz o kawałku a wklejasz 4 kilo tekstu i teraz mamy zgadywać o jaki kawałek chodzi ? :( czy nie mogłeś zamiast tego pokazać dokładnie tylko fragmentu który cię martwi ? chociaż nie rozumiem co może cię tu martwić ? skoro wszystko przebiegło prawidłowo

po czwarte - no tyle razy o tym piszemy na forum. Jak można zadawać pytanie w ten sposób.

"Panowie program mi wcale nie działa - dlaczego?"

to że tobie wydaje się że nie działa - to wcale nie znaczy - że coś nie działa - no pierwsze co bym szukał to we własnym kodzie - TYLKO WE WŁASNYM kodzie, a nie

- w eclipse
- w avrdude

no tak nie można :( i to jeszcze bez przedstawienia kodu w którym są babole :(

zatem proszę grzecznie i uprzejmie - o pełne przedstawianie pytań, które należy poprzeć:

- kodem źródłowym (fragmentem kodu najlepiej)
- screenshotem(-i)
- schematem

i PRZEDE WSZYSTKIM - zamiast opisu , że NIC NIE DZIAŁ - pokusić się jednak o kilka zdań - przecież to nie męczarnia napisać np:

"po wgraniu wsadu, miało się dziać TO i TO - widać to w kodzie w liniach TYCH o TYCH, zgodnie ze schematem w tym miejscu itp"

------------------------ [ Dodano po: 1 minucie ]

Jaglarz napisał(a):
Ja tu nie widzę komunikatu błędu, chip skasowany, plik wgrany i zweryfikowany.

Niech ktoś bardziej doświadczony mnie skoryguje jeśli się mylę.


No tak jak pisałem wyżej - mi taki post wygląda tak jakby kolega autor chciał nam tu rebus albo jakieś kalambury robić :( .... tak nie można zadawać pytań - bo będzie tylko jałowa dyskusja przez kolejne posty.

Proszę uzupełnić to pytanie jak się należy - zgodnie ze wskazówkami podanymi wyżej OK ?

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 lis 2012, o 21:53 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2012
Posty: 511
Lokalizacja: Sląsk
Pomógł: 14

Ok Bardzo przepraszam ale chyba ta godzina już źle na mnie oddziałuje.
Chodziło mi dokładnie o:
Kod:
avrdude: Device signature = 0x1e9502
avrdude: NOTE: FLASH memory has been specified, an erase cycle will be performed
         To disable this feature, specify the -D option.

Ponieważ dopiero od kilku dni to widzę a nie bardzo wiedziałem o co w tym biega ale to moja wina bo ja konsole miałem małą i tego nigdy nie widziałem a kilka dni temu ją rozciągałem na większą zeby zobaczyć błędy i tak zostało i dlatego myślałem ze to błąd. :(
Dlatego jeszcze raz przepraszam za ten rebus ze tak powiem.

Co do programu to nic się nie wyświetla na lcd i nie ma napięcia na żadnych z pinów. (Oprócz zasilających)
Program ma działać tak że po włączeniu zasilania ma dać stan niski na PORTC4, a na 3 portach pomiędzy A0-A5 ma migać napięcie.
Oto program.
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.

Ok myślę ze teraz dobrze wytłumaczyłem.

_________________
Programowanie to styl życia :D



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 lis 2012, o 21:59 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Janadamis napisał(a):
... ale to moja wina bo ja konsole miałem małą i tego nigdy nie widziałem


dokładnie, więc nie domyślaj się błędu tu gdzie wszystko jest OK bo jest OK

Janadamis napisał(a):
Co do programu to nic się nie wyświetla na lcd


taaaa a ciekawe gdzie inicjalizacja LCD ? sama się nie zrobi .... Więc nie dziwne

i musi kolega zapamiętać - że to że coś się nie pokaże na LCD to nie oznacza że program nie działa. Bo działa - tylko że niepoprawnie, a bez inicjalizacji TAK MA BYĆ i już.

teraz chyba kolega już to naprawi sam hmmm?

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 lis 2012, o 22:02 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2012
Posty: 511
Lokalizacja: Sląsk
Pomógł: 14

Wielkie dzięki nie zauważyłem.
Ok ale czy brak tej inicjacja może spowodować że cały program źle działa?
Już się biorę za poprawienie i zobaczę.

_________________
Programowanie to styl życia :D



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 lis 2012, o 22:06 
Offline
Moderator zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2012
Posty: 3187
Lokalizacja: Kraków - obok FAB5 ATMEL'a
Pomógł: 89

Janadamis napisał(a):
Wielkie dzięki nie zauważyłem.
Ok ale czy brak tej inicjacja może spowodować że cały program źle działa?
Już się biorę za poprawienie i zobaczę.



Nie wiem czy masz pierwszą książkę, ale tam jest mnóstwo przykładów gotowych do działania.

Można je sobie przerobić i dostosować do własnych potrzeb.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 lis 2012, o 22:15 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Janadamis napisał(a):
Ok ale czy brak tej inicjacja może spowodować że cały program źle działa?


Widzisz tu się kłania fakt, że nie próbowałeś poznać od podstaw jak działają biblioteki do obsługi LCD :( dlatego nie wiesz o co chodzi.

Domyślnie biblioteka LCD obsługuje pin R/W czyli BusyFlag. Więc jeśli bez inicjalizacji próbujesz jakikolwiek dostęp do wyświetlacza zrobić - to zatrzymuje się wykonywanie programu na oczekiwaniu na BusyFlag na wieki.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 lis 2012, o 22:18 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2012
Posty: 511
Lokalizacja: Sląsk
Pomógł: 14

Aha.
Dodałem inicializację i lcd działa nazwy się wyświetlają lecz tylko lcd dobrze chodzi, a reszta niestety nie.
Miał być stan niski na PC4 a jest niski na PC3 na portach A0-A5 ciągle jest stan niski.
Co jeszcze może być przyczyna?
Wgrałem ten program na 4 mikroprocesory i efekt jest na każdym ten sam.

------------------------ [ Dodano po: 1 minucie ]

Oto kod programu z poprawką na inicializację
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.

_________________
Programowanie to styl życia :D



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 lis 2012, o 22:24 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

taaak a ciekawe czy Fusebity kolega w tych 4 procesorach ustawił odpowiednio hmmm? Np JTAG?

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 lis 2012, o 22:27 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2012
Posty: 511
Lokalizacja: Sląsk
Pomógł: 14

Oczywiście, wszystkie mikroprocesory maja ustawione na 8Mhz wewnętrzny i wyłączony JTAG.

_________________
Programowanie to styl życia :D



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 lis 2012, o 22:38 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Janadamis napisał(a):
Oczywiście, wszystkie mikroprocesory maja ustawione na 8Mhz wewnętrzny i wyłączony JTAG.


To pokaż może swoje fusebity w procku po odczycie ich w programie

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 lis 2012, o 22:43 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2012
Posty: 511
Lokalizacja: Sląsk
Pomógł: 14

Oj to będzie trudne. Bo robiłem reinstal kompa i nie mam Avr Studio zainstalowanego. ale jutro spróbuję włożyć fotkę.

_________________
Programowanie to styl życia :D



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 lis 2012, o 22:46 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

nie masz MkAvrCalculatora ? to coś mi się wydaje że w każdym masz włączony JTAG. Myślę że warto zainwestować te 49zł w ten program, na prawdę. Sorry że tak wprost mówię, ale przy doświadczeniu początkującego to znacznie lepsze rozwiązanie....

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 lis 2012, o 12:27 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2012
Posty: 511
Lokalizacja: Sląsk
Pomógł: 14

Ale to mało prawdopodobne że tak nagle by się JTAG sam włączył? Wcześniej dużo bardziej skomplikowany program chodził na tych scalkach przez 4miesące i chodziło dobrze.
A ostatnio nic w eclipse nie zmieniałem.
Co do programu to zamierzam kupić jak tylko zbiorę fundusze.
Spróbuje rozbić ten program na mniejsze i po kolei testować wtedy dojdę w czym tkwi problem. To jest najlepsze rozwiązanie.

_________________
Programowanie to styl życia :D



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 lis 2012, o 12:40 

Pomógł: 0

Sam zawsze na początku testuje na bibliotekach Mirka, przed uruchomieniem swojego programu, czyli, np. składam na ATB LCDka, klawiaturę itd. wrzucam z DVD jakąś lekcję wykorzystującą potrzebne biblioteki i jazda, musi działać. Potem dopiero jak widzę, że wszystko prawidłowo reaguję zaczynam wgrywać swój soft. Dzięki temu wiem, że primo, wszystko jest dobrze podłączone, secundo procek ma właściwe Fusy, i po drugie primo ultimo programowanie działa więc mam wszystko dobrze poustawiane.
Oszczędza to wiele czasu i nerwów mimo konieczności pogrzebania czasem w plikach .h celem zadeklarowania odpowiednich PINów procka :).

Oczywiście należy pamiętać o przekopiowaniu sobie errat z strony w każdą lekcję :). np. w paru miejscach są biblioteki LCD i raz sobie namieszałem z funkcją lcd_int, która działała dokładnie tak samo jak lcd_hex, a po prostu ustawienie było w obydwu funkcjach takie samo, czyli 16,16, zamiast 16 dla hex, 10 dla int.
Podobnie, np. ostatnio dowiedziałem się, że trzeba ustawiać w eclipse opcje by zawartość eeproma była programowana przy programowaniu procka, no i pozmieniać fusa dotyczącego kasowania eeproma przy każdym programowaniu, ale to taki szczególik ;).

PS. Nawet jak są jakieś niewielkie literówki czy to w książce czy to w bibliotekach to nie ma bata, działają na 100%, zawsze błędem są albo fusy, albo coś gdzieś zapomnieliśmy, albo jakiś "}" nam się zaplątał w niewłaściwym miejscu.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 lis 2012, o 13:41 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2012
Posty: 511
Lokalizacja: Sląsk
Pomógł: 14

Napisałeś
Cytuj:
Podobnie, np. ostatnio dowiedziałem się, że trzeba ustawiać w eclipse opcje by zawartość eeproma była programowana przy programowaniu procka, no i pozmieniać fusa dotyczącego kasowania eeproma przy każdym programowaniu, ale to taki szczególik ;).

Mógłbyś powiedzieć gdzie to się ustawia bo może mam to ustawione i przez to nie działa.

_________________
Programowanie to styl życia :D



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 lis 2012, o 13:52 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Janadamis napisał(a):
Mógłbyś powiedzieć gdzie to się ustawia bo może mam to ustawione i przez to nie działa.


Kolega wspomniał ci o tym na inną okoliczność która może cię spotkać. I nie ma to NIC wspólnego z omawianym tu tematem. I tym bardziej się dziwię, że znowu potrafisz połączyć coś ze swoim problemem co nie ma żadnego związku bo przecież w programie ani razu nawet z eeproma nie korzystasz.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 lis 2012, o 14:41 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2012
Posty: 511
Lokalizacja: Sląsk
Pomógł: 14

To prawda nie korzystam ale chodzi oto że w tym projekcie był program co wgrywał do eproma i mógł coś w eclipse zmienić.
Ale to nie ważne bo udało mi się naprawić problem.

Tkwił on według mnie w funkcji wyświetlającej na lcd.
Początkowo była to taka funkcja
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.

Gdy zmieniłem na taką:
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.

To kłopot ustał jak na razie wszystko działa dobrze zobaczę czy będzie tak dalej. W poprzedniej funkcji to kolejne linijki były na kacu wyświetlacza ucięte, jednym słowem kogiel-mogiel. A w tej drugiej dobrej funkcji wszystko jest na swoich miejscach.
Dziwne że to by knociło cały program. Ale w świecie elektroniki to wszystko możliwe :)
Na razie wszystkim wam dziękuje za pomoc. Miejmy nadzieję że już się ten problem nie powtórzy :)

_________________
Programowanie to styl życia :D



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 lis 2012, o 21:16 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2012
Posty: 511
Lokalizacja: Sląsk
Pomógł: 14

To znaczy ja zmieniam pomiędzy trybami dla swoich potrzeb dlatego raz mam tak raz tak dla tego samego lcd.
Jak na razie procesor działa świetnie wgrałem obsługę pilota RC5 i działa dobrze od tamtej pory nie mam już z nim utrudnień. Ciekawe co było przyczyna?

A przy okazji
Kolega rezasurmar napisał że można ustawić czy ma się eprom kasować przy programowanie i czy ma się wgrywać przy programowaniu. W jaki sposób to się odbywa czy to w fusach czy w eclipse coś się zaznacza? Bo warto wiedzieć na przyszłość :)

_________________
Programowanie to styl życia :D



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 lis 2012, o 21:36 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Janadamis napisał(a):
Ciekawe co było przyczyna?


Przecież napisałem ci wyżej co było przyczyną. LCD w trybie obsługi z BusyFlag i masz zwiechę bez LCD'ka podłączonego.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 lis 2012, o 08:24 

Pomógł: 0

hehehehe, też kiedyś się na to nabrałem ;). Jeszcze przed posiadaniem zestawu ATB, dwa dni się zastanawiałem i kombinowałem dlaczego mi nie chce działać, a wcześniej działało. Dopiero sobie uświadomiłem, że przecież podczas inicjacji LCDka musi procesor dostać zwrotkę że LCD żyje ;).

Nie wiem czy podobnie nie jest z RFM12B, jak go zaimplementujemy programie, a potem go wypniemy to też nam program zawiśnie..... na komunikacji SPI->RFM12B.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 lis 2012, o 10:04 
Offline
Moderator zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2012
Posty: 3187
Lokalizacja: Kraków - obok FAB5 ATMEL'a
Pomógł: 89

Janadamis napisał(a):
A przy okazji
Kolega rezasurmar napisał że można ustawić czy ma się eprom kasować przy programowanie i czy ma się wgrywać przy programowaniu. W jaki sposób to się odbywa czy to w fusach czy w eclipse coś się zaznacza? Bo warto wiedzieć na przyszłość :)



Obrazek


Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 lis 2012, o 10:09 

Pomógł: 0

Jeszcze to trzeba ustawić, jeżeli chcemy wgrywać wsad eeproma przy programowaniu procesora w eclipsie

Obrazek


Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 lis 2012, o 17:55 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2012
Posty: 511
Lokalizacja: Sląsk
Pomógł: 14

Wielkie dzięki wszystkim za pomoc. :D

mirek36- Jak zainicjowałem lcd, to tylko lcd chodził ale program w pętli już nie po kilku próbach programowania zmieniana kodu itp. procesor ruszył z kopyta i działa dobrze.

_________________
Programowanie to styl życia :D



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO