Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 25 cze 2026, o 16:14


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 9 lut 2016, o 16:56 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8631
Pomógł: 338

całkiem możliwe że ci się skleił ... zdarza się podczas iskrzenia na stykach, prawdopodobnie coś źle podłączyłeś do instalacji ...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 lut 2016, o 19:45 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2016
Posty: 1189
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 95

Spróbuj rzucić nim o podłogę. To nie jest żart.
Oczywiście, w miarę lekko. Wystarczy upuścić



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 lut 2016, o 19:57 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8631
Pomógł: 338

Marhef napisał(a):
Spróbuj rzucić nim o podłogę.


a jak nie pomoże to ... mydłem dobijemy go mydłem ...... iiiiii foooor youuuuu :P



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 lut 2016, o 20:34 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8631
Pomógł: 338

jak styki iskrzą to się kiedyś sklei ... spróbować możesz przełaczać w obwodzie N zamiast L
i lub gasić iskrzenie ....



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 lut 2016, o 02:11 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 10 sty 2015
Posty: 13
Pomógł: 0

Układem gasikowym [emoji1] . RC równolegle do styków. Wujek Google pomoże dalej.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 lut 2016, o 09:01 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2016
Posty: 1189
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 95

SunRiver napisał(a):
Marhef napisał(a):
Spróbuj rzucić nim o podłogę.


a jak nie pomoże to ... mydłem dobijemy go mydłem ...... iiiiii foooor youuuuu :P
Ja wiem, że to głupio zabrzmiało... miałem kiedyś na uczelni podobny problem, pierwsza styczność z przekaźnikiem i... zwarcie zasilania, chyba 230V, sklejone styki. A Prowadzący (swoją drogą, specjalista w swoim fachu) wziął przekaźnik, ogląda go i w pewnej chwili upuścił na biurko z tekstem "Ups, wypadł mi". I zaczął działać.
Jeżeli styki są "tylko" sklejone a nie zespawane, ten trik zadziała.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 lut 2016, o 11:07 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8631
Pomógł: 338

wiem wiem często gęsto w samochodach czy w szafach sterowniczych przekaźniki podejrzane buczące lub tp po prostu się opukuje śrubokrętem
zwykle puszczają to normalne zjawisko :) częsta przypadłość :)
a zaśmiałem się z -- rzucić nim o podłogę :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 lut 2016, o 11:19 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2016
Posty: 1189
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 95

Ot, taki żart



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 lut 2016, o 21:10 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lut 2014
Posty: 96
Lokalizacja: Łódź
Pomógł: 6

SunRiver napisał(a):
jak styki iskrzą to się kiedyś sklei ... spróbować możesz przełaczać w obwodzie N zamiast L

a co z zastosowaniem przekaźników półprzewodnikowych?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 lut 2016, o 22:24 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8631
Pomógł: 338

HCOOH napisał(a):
a co z zastosowaniem przekaźników półprzewodnikowych?


akurat mówimy o zwykłym kalapaczku :) w Półprzewodnikowych niema styków :) wiec niema iskrzenia



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 lut 2016, o 12:15 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8631
Pomógł: 338

np:
Obrazek



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO